Dzisiaj jest ndz lis 18, 2018 2:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam:) mam 16 lat i od kiedy pamiętam zawsze chciałam być młodą mamą. Mam chłopaka który też chciałby być już tatą często o tym rozmawiamy i sadzimy, ze jesteśmy już na to gotowi dużo czytaliśmy o tym na forum i wiem że nie każdy akceptuje tak młode matki. Chciałabym urodzić dziecko w wieku 18 lat wiem że ze swoim chłopakiem będę już zawsze razem jestem tego pewna. Ktoś mi teraz pewnie powie bym korzystała z młodości ale ja teraz nawet nie korzystam nigdy nie byłam na imprezie nie interesują mnie pijane rozrywki palenie itp. Proszę o wasze opinie i najbardziej tych mam które także wcześnie urodziły a są z tego zadowolone [/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A kto Was będzie utrzymywał :?: Gdzie będziecie mieszkać :?: Zamierzasz zakończyć edukację maturą :?: Twój chłopak jest w Twoim wieku :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Agacior trafila w samo sedno.
za co, gdzie bedziecie zyli? dziecko to nie jest zabawka, tylko duza odpowiedzialnosc, takze finansowa. zdajesz sobie z tego sprawe? czy ktorekolwiek z was pracuje?
jestes pewna, ze bedziecie na zawsze razem... a ile juz jestescie razem?? bardzo jestem ciekawa.
urodzisz dziecko, po czym podrzucisz je wlasnej matce na wychowanie, zeby skonczyc szkole?
rodzice powinni byc osobami dojrzalymi, swiadomymi, odpowiedzialnymi i samodzielnymi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... 67#5649167

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

athe - dzięki za linka na innym wątku... Człowiek to sie czasem da "wyrolować"

W wieku 18-lat dziecko byłoby dla tragedią. Uczyłam się, mimo że nie byłam rozrywkowa - to nie byłam dojrzała do tej decyzji.

A Ty? Zamierzasz zakończyć edukację? A praca/ A utrzymanie? A mieszkanie? Poprzedniczki mają rację....

A poza tym - jakieś to trollowe mi się wydaje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Martita prosze bardzo, polecam sie na przyszlosc ;)

ja to nawet nie napisze, co o tym mysle, bo bym jeszcze bana dostala, nie warto.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mój chłopak jest starszy o de mnie. On by zaczął prace nie ja wcale nie mowie o zostawieniu szkoły wróciłabym do szkoły i dalej sie uczyła mówiąc że podrzucę dziecko mamie na wychowanie, nie prawda moja mam z chęcią się nim zajmie jak będę w szkole a potem ja będę się nim opiekowała. jesteśmy razem prawie 2 lata. Wiem że takimi jak ja że w wieku tak młodym zostaje matka pobłaża się nie akceptuje tego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyno,czytając Twoje posty z pewnością nie można stwierdzić,że "jesteś dojrzała"-tak jak to sugerowałaś pisząc pierwszy post.
Zdecydowanie zgadzam się z poprzedniczkami.Naprawdę myślisz,że byłoby tak "kolorowo"?Jasne :roll: Nie,po prostu nie mieści mi się w głowie Twoje wyobrażenie posiadania dziecka.Sama jesteś jeszcze dzieckiem.Zajmij się nauką,bo potem będzie płacz :? Nie mówię,że musisz "korzystać z życia",ale najpierw je poznaj!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Planujesz dziecko za dwa lata, jak rozumiem. Poczekaj i przemysl to pozniej jeszcze raz. Dokladnie przemysl i nie kieruj sie instynktem, bo po cos te zwoje w czaszce sa :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chłopak starszy a o ile? Zaczął by pracę,czyli na dzień dzisiejszy nie pracuje...Żeby posiadać dziecko trzeba mu zapewnić godne warunki.Dzieckiem trzeba się zajmować całą dobę.Nie przeczę w to,że mama by Ci nie pomogła,bo z pewnością chciałaby żebyś skończyła szkołę.Jesteście razem 2 lata czyli poznaliście się jak miałaś 14 lat,tak? Wybacz ale w tym wieku dziewczyny uczą się dopiero kochać poprzez małe skromne i niewinne miłości.Nie mówię tutaj o miłości 2 dorosłych ludzi.W tym wieku taki związek ma małe szanse na przetrwanie.Taka jest prawda niestety...Młodą mamą w wieku 16 lat? Wybacz ale kobieta w pełni dojrzała na dziecko jest w granicach 19-20 lat albo nawet i później,ale nie w wieku 16 :roll:
Zajmij się nauką i zdobądź wykształcenie,znajdź dobrą pracę. Poznajcie się dobrze bo 2 lata to na prawdę nie wiele zwłaszcza w tak młodym wieku. Pomyślcie o ślubie,własnym mieszkaniu a później myślcie o dzieciach...
Jesteś jeszcze młoda...decyzja o dziecku jest na całe życie...

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Najpierw to proponuje jak tak bardzo chcesz się poczuć dorosła iśc na swoje i zapłacić rachunki. Wtedy zobaczysz jak to kolorowo wygląda. Po za tym dziecko to opieka 24 godziny na dobę, to nie zabawka. Co zrobisz jak ci będzie płakało z powodu kolek 3 kolejne nocki? Będziesz miała ochotę iść tak zmęczona do szkoły czy podrzucisz dziecko mamie by sie wyspać?
Życie to nie serial brazylijski
:roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pewnie caly czas mieszkasz z rodzicami, ktorzy cie utrzymuja, mama gotuje obiady, sprzata, pierze... jestes taka pewna, ze chetnie by sie twoim dzieckiem zajela, ale boisz sie, ze dowie sie o wizycie u ginekologa? skoro jestes taka "dojrzala" zeby miec dziecko, to badz dojrzala na tyle, zeby sie wyprowadzic z domu, zamieszkac ze swoim chlopakiem, utrzymac sie sama, sama o was dwoje zadbac, wykonujac wszystkie obowiazki domowe. i przede wszystkim, wez swojego chlopaka, idz do rodzicow, i powiedz im: mamo, tato, chcemy zostac rodzicami, staramy sie o dziecko. zrobisz to wszystko?? hahaha. wracaj do szkoly, dzieciaku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nawet nie potraficie dobrze przeczytać ze ja tu pisze ze chce dopiero za dwa lata czyli będę z tym chłopakiem wtedy przez 4 lata. On już będzie 2 lata po skończeniu szkoły i będzie dwa lata miał stała prace. Nie znacie mojej sytuacji materialnej i dziwi mnie jak ktoś może oceniać to co moją mama robi i jak by zareagowała jeśli jej wcale nie znacie. Ja wiem że wcale nie będzie mi kolorowa a zwłaszcza koszmarnie na początku. Nie musicie od razu tak być obraźliwe wobec mnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

uparciuch no dobrze. Jesteś pewna że za dwa lata z nim będziesz? Ze on na 100% będzie miał stała pracę.
Kochana w tej chwili w naszym kraju pewnym można być tylko śmierci i niczego więcej.
Oczywiście możesz sobie planować to przecież tylko i wyłącznie twoja sprawa.
Zadałaś pytanie, więc dostałaś odpowiedź a że ona się tobie nie podoba to nic na to nie poradźmy. Na forach tak bywa że labo sie krytykuje albo sie chwali.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To że będę z nim za dwa lata to jestem pewna. Teraz chciałam wiedzieć jak ludzie patrzą na młode mamy i widzę ze nie za dobrze a moim zdanie młoda mam nie jest gorsza od tej starszej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A to Ty uzależniasz decyzję o dziecku od tego jak ludzie patrzą na młode matki :?
Skoro wiesz, że będziesz dobrą matką-to jest tego co pragniesz to co Ci zalezy co ludzie powiedzą :roll:
Czy zmienisz decyzję, bo kilak uzytkowniczek jakiegoś forum Ci powedziało, że to głupia decyzja...
Ludzie gadają zawsze - na młode, stare matki, na dzieci jedynaków, na trójkę (lub więcej), na grubych, chudych, bogatych, biednych i generalnie na wszystkich.

Chociaż moim skromnym zdaniem to głupia decyzja :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jaki jest temat watku? "czy można zostać mama w wieku 16 lat?" szesnastu nie osiemnastu. wiec na dobry poczatek sie zdecyduj, czego chcesz, i o czym mowisz. to po pierwsze.
po drugie nie mozesz byc pewna, ze twoj chlopak bedzie mial stala prace - no, chyba ze go zatrudni tatus prezes. juz nie mowiac o tym, ze stala praca nie gwarantuje natychmiast wielkiej kasy oraz dachu nad glowa. mozna miec stala prace za 1000 miesiecznie. stala? stala. da sie za to zyc? nie da. zwlaszcza, jak jest to praca znaleziona bezposrednio po szkole, bez doswiadczenia w ogole lub z bardzo malym.
jaka jest twoja sytuacja materialna, sprawa jest jasna. masz 16 lat, wiec: albo pozostajesz na utrzymaniu rodzicow, albo zarabiasz smieszne grosze na rozdawaniu ulotek, a jaki jest sposob na zarobienie dobrych pieniedzy w twoim wieku, tez wiadomo. ktora opcja jest prawdziwa?
po trzecie, nie oceniamy tego, co twoja mama robi, tylko to, ze chcesz ja wrobic w opieke nad wnukiem, zwalic na nia odpowiedzalnosc za twoje fanaberie zrobienia sobie dziecka.
po czwarte, dla mnie to zwykly egoizm, pomyslalas o dziecku? ciekawe, czy bedzie szczesliwe, jezeli nie bedziesz miala za co mu kupic ubran i zabawek, albo jezeli bedzie cie widywac tylko w weekendy, bo w ciagu tygodnia bedziesz zbyt zajeta.
niee, ty sobie umyslilas byc mloda mama, i konsekwencje tego malo cie obchodza... ja ci nie przyklasne, co wiecej, wspolczuje ewentualnemu potomstwu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O jejku, niezła wrzawa...

Powiem tak.
To, że czujesz instynkt macierzyński bardzo się chwali.
Gratuluję.
Ale czy wiesz ile możesz zdziałać dla Twojego dziecka, którego na dobrą sprawę nie ma jeszcze wśród nas?
Już tłumaczę.
Po pierwsze naprawdę powinnaś wstrzymać się jeszcze chociaż dwa lata.
Nie gardzę młodymi mamami, ale większość z nich nie miało takiego wyboru, jaki masz Ty.
Będzie to wielkie zamieszanie, które dziecko wyczuje i na pewno bardzo się to na nim odbije - nie lepiej więc poczekać i zapewnić mu spokój?
Pomyśl inaczej - mam dwa lata, aby się odpowiednio przygotować! I to nie dla siebie - już nie tylko. Podpatruj mamę w czynnościach domowych. Zadbaj o siebie. Ucz się tak, abyś mogła zapewnić dziecku odpowiedni byt, a i daj swojemu chłopakowi i sobie czas aby upewnić się wzajemnie, że to na pewno to.
A kiedy już za dwa lata napiszesz
,,Isss, mam dwie kreseczki!"
Osobiście podaruję Ci całą wyprawkę po moim dzieciaczku, które mam nadzieje urodzi się jeszcze w przyszłym roku :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Uwielbiam takie temat :lol:
Aż się łezka w oku kręci, bo ja w wieku 16 lat tez byłam taka naiwna :) Ta pewność, że za 2 lata na bank będziesz ze swoim obecnym chłopcem, jest romantyczna i charakterystyczna dla tego wieku. Wielka miłość, ech... Fajnie, że jesteś stała w uczuciach, bo ja wtedy co tydzień miałam wielką miłość do końca życia.
Ale już pewność, że za 2 lata Twój chłopak będzie miał od 2 lat stałą pracę to zakrawa na proroctwo. A na pewno świadczy o tym, że nie masz pojęcia o realiach dorosłego życia.
Dobrze, że planujesz to dziecko za 2 lata. Jest duża szansa, że Ci się odechce.
Ale skoro Twoja mama jest gotowa zajmować się wnukiem (piszesz, że chętnie to zrobi), to nie masz się co przejmować :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
.
Ale skoro Twoja mama jest gotowa zajmować się wnukiem (piszesz, że chętnie to zrobi), to nie masz się co przejmować :lol:

tylko pytanie czy to mama chce mieć dziecko czy ona, bo jak to tak fajnie ma być że to mama się będzie zajmować to może ona chce mieć rodzeństwo nie własne dziecko

na 16 lat i przekonanie że za 2 lata będzie ze swoim obecnym chłopcem - słodkie

w prawdzie ja ze swoim mężem jestem od 17 roku życia ale wtedy wcale nie wiedziałam że to będzie na zawsze i na poważnie :lol: wręcz przeciwnie myślałam że to tylko epizod :heh:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]