Dzisiaj jest śr cze 20, 2018 5:04 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:

nom, poczytaj sobie inne fora, opinie. to jest lek ktory uzywaja w krajach 3 swiata gdzie nikt sie nie martwi skutkami ubocznymi...ogolnie to to jest najgorsze co moze byc, tyle tylko, ze niektorzy nie maja zadnych skutkow ubocznych no i jesli ktos juz nie planuje dzieci to to, ze bedzie mial jajniki jak przy menopauzie pewnie nie obejdzie. co kto lubi, okazalo sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy, wiec hormony odpadaja jakiekolwiek tymbardziej po mojej chorobie nowotworowej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nom, poczytaj sobie inne fora, opinie. to jest lek ktory uzywaja w krajach 3 swiata gdzie nikt sie nie martwi skutkami ubocznymi...ogolnie to to jest najgorsze co moze byc, tyle tylko, ze niektorzy nie maja zadnych skutkow ubocznych no i jesli ktos juz nie planuje dzieci to to, ze bedzie mial jajniki jak przy menopauzie pewnie nie obejdzie. co kto lubi, okazalo sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy, wiec hormony odpadaja jakiekolwiek tymbardziej po mojej chorobie nowotworowej...

co do wagi pociazowej - daj sobie conajmniej 9 mcy, w koncu tyle czasu ciaza trwala, przy karmieniu piersia nie mozna byc na rygorystycznej diecie, bo sobie spalisz pokarm, mi jakos waga w sumie po ciazy dosc szybko spadla, tylko jak sie okazalo ciaza zadzialala jako katalizator na moja tarczyce i dlatego mam wage slonia teraz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

_magda_ pisze:
ja też nie polecam, mam 8kg na plusie :?

Ja mam 15 na plusie :? i pomimo, że od roku nie biorę to ciężko mi zrzucić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja nie polecam wziełam 3 lub 4 zastrzyki..... rozdrażnienie, bole głowy, libido totoalny brak wręcz niechęc do współżycia, i ja miałam nagłe krwawniena co 14 dni i potem musiałam 3 cykle brać tabsy 3 składnikowe zeby to sie unormowało...

moje Aniołki--- IV.2000, XII 2005, 6-01-2013, 4-02-2013

Offline Wyświetl profil  

ja tez sie slusilam na zastrzyk e mczny i ie polecam po pierwsze przyrost wagi ktory teraz z mozolem zrzucam, po 2 i najwazniejsze krwawienia,,,mialam cholera przez dwa mce , ponad z trzech nieustajaca miesiaczke!koszmar!nigdy wiecej..teraz mialam mc przerwy jak zastrzyk przestal dzialac, a teraz w koncu w miare normalna@...nie polceam zandyhc stezonych hormonow juz lepiej tabletki brac, my wrocilismy do gumek :P:

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Moją sąsiadka to bierze od iluś tam lat, okres zatrzymany dużo przytyła. Tylko ona alkoholiczka i narkomanka, więc inne metody nie są możliwe. Ona po tym zaczęła dostawać szału jak chłop ją okrzyczy to ona skacze jak dziecko!! co mama zabroni cukierka!! naruszyła mi żygrandol. Jak się jej pytałam to ona mówi że okresu nie ma ileś lat chyba z 5, upławy jak cholera. depo provere zapisuje jej rodzinny kobieta ta nie chodzi to ginekologa na kontrole. Co z tego będzie aż straszno myśleć(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dołączam do grona. Urodziłam około 3 msc temu, potrzebowałam 100% antykoncepcji podczas karmienia, dostałam kilka różnych propozycji od mojego Doktora, min ten zastrzyk. W domu poczytałam, posprawdzałam i oczy mi urosły. Pobiegłam z listą pytań na spotkanie z Doktorem, nie namawiał absolutnie, ale i nie demonizował jak niektórzy na forach, wytłumaczył mi krok po kroku, poruszyliśmy też temat tarczycy, bo czytałam gdzieś, że komuś te hormony ją zepsuły - stwierdził, że to absurd, bo hormony tarczycy i hormony w zastrzyku nie mają na siebie absolutnie żadnego wpływu, ktoś po prostu podciągnął to pod zastrzyk, bo nie miał na co zwalić. Zaproponował, że jak się boję, to najpierw żebym spróbowała z cerazette, to ten sam zasób hormonów. Miesiąc z cerazette przeszłam, samopoczucie ok, ale tabletki nie dla mnie, nie jestem w tym sumienna, wkładki wszelkie nie dla mnie, bo mam wadę macicy, a zresztą obfite okresy, co nie jest wskazane dla wkładek, pozostał mi zastrzyk. Zdecydowałam się i... jestem przeszczęśliwa! Został mi zaaplikowany miesiąc temu, czuję się wyśmienicie, nic nie boli, nie mam okresu (jeden przed zastrzykiem po porodzie już miałam, kolejny w danym terminie już nie przyszedł), Doktor tłumaczył mi, że jedyną niedogodnością mogą być ewentualne plamienia, nie mam żadnych, nie przytyłam ani grama, wręcz chudnę, gdyż nadal jestem na diecie matki karmiącej, oraz ćwiczę aby wrócić do formy po porodzie. Tu też mi tłumaczył, że lek nie tuczy, a jedynie może wzmóc apetyt, a co z tym zrobię, to już moja sprawa, więc staram się być rozsądna.
Bardziej go traktuję jak zastrzyk antyokresowy, co jest cudowne niż antykoncepcyjny ;) Druga rzecz, to chyba najtańsza forma antykoncepcji farmakologicznej, no i najwygodniejsza. Z tego co wyczytałam w jakimś artykule medycznym, co i potwierdził mi mój Doktor, lek ten stosuje się z powodzeniem w leczeniu nowotworów nieoperacyjnych macicy, piersi, nerek, gruczołu krokowego, endometriozy. Zatem nie jest to antykoncepcja trzeciego świata, jak niektórzy piszą, ten Preparat hamuje jajeczkowanie jak i wpływa hamująco na rozwój komórek nowotworowych piersi, wpływa również hamująco na rozrost błony śluzowej macicy i dzięki temu zmniejsza endometriozę.

Tymon 23 stycznia 2010, 36tc
Anioleczek 24 grudnia 2007, 7tc (*)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ból brzucha i mdłości to norma w takim stresie :-) przeżyłam ze swoim chłopakiem nie jedną taką przygodę bo chwile już jesteśmy razem. Po pierwsze okres może się przesunąć od samego stresu. Więc masz stres, że jesteś w ciąży okres ci się przesuwa, stres jest jeszcze większy i tak w kółko. Pocieszę cię, że skoro dostałaś okresu, test wyszedł negatywnie a lekarz nic nie powiedział to w opcjach pozostaje ci tylko cudowne poczęcie :-P Nic się nie denerwuj

Offline Wyświetl profil  

O dobrze wiedzieć, dzięki za opinię.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]