Dzisiaj jest pt lip 03, 2020 8:32 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

xuxus popros lekarza o TABEX...naprawde skuteczne...wystarczy tylko troche checi zeby rzucic ...ja tez palilam nalogowo z przerwami na ciaze...teraz nie pale i nie zamierzam juz nigdy...smrod i nic wiecej...malo tego...moj M pali a ja nie moge tego zniesc...smierdzi i w ogole... glupi buziak staje sie dla mnie problemem... :lol:
[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

może warto w Nicorette zainwestowac..
podobno skuteczne..

ja nie palę więc nie wiem.. :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Nicorette i te inne to badziewie ...
Żeby rzucić trzeba mieć przede wszystkim silną wolę ;)

xuxus tak, powodem rzucenia palenia była ciąża. Wcześniej brakowało mi silnej woli

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie mozna rzucac palenia aplikujac sobie nikotyne przez blony sluzowe..nicorette jest kompletnie do niczego gdyz odwyk fizyczny trwa tylko tydzien..po tyg organizm juz nie jest uzalezniony od nikotyny...gorzej z psychika i tutaj zaczyna sie problem... :twisted:
polecam tez ksiazke ...allena carra ..jak skutecznie rzucic palenie...po przeczytaniu tej lektury poczulam sie psychicznie odmóżdżona i na tyle silna aby sprobowac i udalo sie :lol:
tak naprawde nie ma sensownego powodu dla ktorego palimy papierosy... palimy je dlatego ze sa silnie uzalezniajace i tyle i nie znam palacza ktory nie chcial by nie palic :wink:

ps... dodam ze ciagnie mnie do papierosow jak diabli... palilam LM leciutkie ...slomki i jak widze kogos kto pali to sa momenty ze mam ochote mu wyrwac tego papierosa i porzadnie sobie popalic :lol:
sa tez takie ze patrzac na palacza dziekuje bogu ze ja juz nie pale i jest mi go zal ...takie uroki abstynencji :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ten wspomniany lek jak pomaga w rzuceniu palenia??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

http://www.doz.pl/leki/p2247-Tabex

kuracja trwa ok 20 dni ale ja odstawilam tabex juz po 3 diach niepalenia kiedy poczulam sie pewnie bez papieroska :lol:

niewatpliwie zaleta bylo dla mnie to ze bierzesz tabletki i palisz nadal...organizm sam rezygnuje z papierosow ... odrobina checi i jestes w stanie bezbolesnie rzucic palenie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

xuxus do dzieła :)
powodzenia w rzucaniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

xuxus powodzenia w rzucaniu! :D

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie wywierajmy prasji na xuxus :lol:
bedzie chciala...bedzie gotowa to rzuci... ja tylko chce zeby wiedziala ze sa srodki ktore pomagaja przetrwac najtrudniejszy okres :wink:

papierosy drozeja masakrycznie... kolejny powod dla ktorego ciesze sie ze nie pale... palilam te z gornej polki...wiec teraz bym chyba z torbami poszla... a tak..mam skarbonke :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Codziennie dycha w kieszeni :D

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

od lipca kolejne podwyżki papierosów! :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki dziewczyny za wsparcie-potrzebuje tego!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Klaudia_1988 pisze:
xuxus tabletki odpadają..
najlepiej prezerwatywa :)

:shock: Pierwsze słysze, żeby kobieta paląca musiała rezygnować z hormonaljen anytkoncepcji.

Minipigułki są stworzone dla kobiet karmiących, które i tak nie powinny tego brać ale każda mama ma swój rozum i doświadczenia.

Zachorowanie na "coś tam" nie jest z góry osądzone. Nie popadajmy w paranoję. Jakiś tam procent kobiet w tym wieku zachorowywał częściej na "coś tam" i stąd statystyki, a każdy , kto jest normalny wie, że statystyczny człowiek nie istnieje.
Do tego dochodzą jeszcze sprawy dziedziczne i genetyczne i inne pierdy, o których głośno się nie mówi.

solanna pisze:
Zakrzepica polega na tym, że krew staje się zbyt gęsta i tworzą sie przez to w niej skrzepy, które żyłami wędruja po twoim organizmie. Jesli pójda w dół i osadza sie w nogach dostaniesz żylaków lub bedziesz miała objawy takie jak zasinienie kończyny, ostry ból, krwawe wybroczyny.

To jest dziedziczne, zależy bardzo dużo od trybu życia, a palenie+ antykoncepcja hormonalna mogą być gwoździem do trumny, ale nie muszą.

Cytuj:
Jesli w górę może dojść do zatoru w mózgu, co może skutkowac slepotą, paraliżem, utrata mowy lub słuchu a także śmiercią. Jesli skrzep utknie w płucach także dochodzi do śmierci. Jesli skrzep sie osadzi w mózgu i naczynie krwionosne w którym sie osadzi będzie slabe i peknie, dochodzi do wylewu krwi do mózgu.
Jesli skrzep osadzi się w naczyniach krwionosnych przy sercu dochodzi do zawalu serca.

I to także nazywa się wylew czy udar czy jak to tam kto sobie nazwie.
Gwoli wyjaśnienia- ludzie w podeszłym wieku cierpią na to dość często.

Jeszcze jedno- moja babcia ma żylaki, przeszła na nie już dwie operacje i dalej jej wychodzą, niedawno miała udar, palić nigdy nie paliła a o antykoncepcji wie tyle, co ja o czołgach wojskowych.

Klaudia_1988 pisze:
ja o zakrzepicy wiem od wykładowcy, który mówił, że miał dziewczynę palącą i biorącą tabletki. Skończyło się śmiercią w wieku 19lat.

I na pewno to była wina tabletek i papierosów...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja 3 lata przed zajsciem w ciaze palilam przez czas okolo 2 lat, bralam tabletki i zyje, naszczescie palenie zucilam razem (w tedy jeszcze z moim chlopakiem) a wlasciwie dzieki niemu. potem zaszlam w ciaze i nie pale do teraz czyli juz troszke minelo, biore tabletki.
ale gdy palilam i bralam tabletki to nie czulam sie jakos zle, nic mi raczej nie dolegalo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

skutki uboczne mogą wychodzić latami, ale przesadą jak dla mnie jest straszenie 19sto latką umierającą na zakrzepicę, bo paliła i się zabezpieczała.
Ja też palę i biorę tabletki i żyję, podobnie znajome, kolezanki, ciocie i kuzynki i cała reszta.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

palenie + hormonalna antykoncepcja = zwiekszone ryzyko zachorowania na zakrzepice bez wzgledu na genetyke czy sklonnosci :wink:
co nie oznacza ze palaca kobieta napewno zachoruje na zakrzepice... po prostu ryzyko jest zdecydowanie wieksze niz gdyby nie palila...do tego wiek powyzej 35 rz i ryzyko staje sie jeszcze wieksze :wink:
polecam poczytac sobie w necie info...wpisz w google palenie i antykoncepcja hoemonalna :D

Cytuj:
Ja też palę i biorę tabletki i żyję, podobnie znajome, kolezanki, ciocie i kuzynki i cała reszta.
i jeszcze zapewne pozyjesz ale za 20 lat mozesz miec wieksze problemy ze zdriowiem niz kobieta
- niepalaca
- nie stosujaca hormonow jako antykoncepcji i nie ma co sie czarowac...na razie jestes mloda :wink:

a ta cala reszta to kto? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Lilith Już czytałam i dlatego nie podchodzę do tego ze śmiertelną powagą. Ryzyko jest zwiększone, ale nic nie jest pewne. A genetyka ma tutaj coś do gadania, nie wiem co, ale na pewno ma :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

prawie pewne jest natomiast to ze umrzesz na jedna z chorob zwiazana z paleniem papierosow...i mowie to jako byla palaczka ale zawsze swiadoma zagrozenia jakie niosa ze soba papierosy :lol:

nic nie jest pewne w 100% ...jedynie to ze umrzemy...rowniez uwazam ze nie ma co panikowac ale nie zdecydowala bym sie na hormony i papierosy bedac juz 33 letnia kobieta ... ryzyko jest zbyt duze :wink:

Cytuj:
A genetyka ma tutaj coś do gadania, nie wiem co, ale na pewno ma
taaaa... to ze kobieta ze skaza genetyczna...czyli ze sklonnoscia rodzinna do zakrzepicy... palaca fajki i stosujaca piguly prawie napewno bedzie miala problem z zakrzepami :)
ryzyko w twoim przypadku...bez skazy genetycznej jest mniejsze ale i tak zbyt wysokie zeby ryzykowac ...wszystko wyjdzie z biegiem lat :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Do trzydziestki mam nadzieję, że rzucę palenie, bo panicznie boję się zmarszczek.
W kazdym razie- jeśli będę teraz w ciąży to na pewno rzucę palenie. I po ciąży na pewno wrócę do hormonów. Albo spiralka albo wkładka domaciczna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A nie uważacie ,że w jakiś sposób zaczynamy się tłumaczyć -"można palić bo przecież nic mi się nie stało" a skutki mogą wyjść za parę lat. naczyta się jeszcze tego jakaą młódka i stwierdzi phi...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]