Dzisiaj jest wt cze 19, 2018 3:01 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

badania - to zależne od lekarza, niektórzy robią, ale w większości przypadków jest wywiad, czyli gadka szmatka czy pani pali, czy pani na coś choruje, bla, bla :wink:

Zakłada się go w pierwszym dniu miesiączki, no chyba, że stosujesz teraz jakąś antykoncepcję hormonalną, to wtedy patrz ulotka

Środki hormonalne są wydawane tylko i wyłącznie na receptę!

Jak tam inne władczynie pierścienia? Jak się miewacie?

Ja póki co jestem zachwycona, nic nie czuję, nic nie wypada, całkowicie o tym nie pamiętam, a mężowi nie przeszkadza :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

przeczytalam o tej metodzie i bardzo mnei zaintrygowala..... a juz najbardziej to, ze wzrasta libido....bo po ptabletkach to ja niestety zero reakcji, normalnie drewno... :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Obrazek

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a wie jak to jest z NuvaRing po cholestazie? bo tabletek nie moge bo zbyt duzo hormonow itp..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Ja właśnie kończę pierwszy cykl z NuvaRong. Pzrez całe 3 tygodnie plamiła, dziś - czyli w dniu wyjęcia krążka - zaczęłam dosć mocno krwawić (taki słabszy okres).
Czy to rzeczywiscie @ czy reakcja na hormony? Wiem, że plamienia mogą wystąpić, ale takie mocniejsze krwawienie?
Niektóre z Was pisały, że plamiły przez dwa cykle... ale czy miałyście jakieś bardziej intensywne krwawienia? Nie wiem, czy lecieć z takim czymś od razu do gina...
Gdyby nie te sensacje, Nuva Ring byłby super :)
Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja zaczęłam 2 cykl z Nuvaring.

Podczas 1 cyklu żadnych skutków ubocznych, plamień brak...ale niestety krwawienia z odstawienia po wyciągnięciu tez brak...nic

Teraz mam już prawie tydzień drugi, jak @ znowu nie wystąpi to mam sie zgłosić do gina

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Witaj Astarte - widzę, ze zmieniłaś nick :)
Ja w drugim cyklu na razie bez skutków ubocznych - oby tak dalej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

w sumie mój nick jest taki sam :lol: Astarte to bogini tożsama z Isztar

okresu opóźnionego nie było...plamień brak :roll:

jakoś nieswojo mi przez to, że w ogóle nie miałam okresu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

odświeżam stary temacik 8)

zaczęłam używać krążek :) właśnie pierwszy "zużyłam". @ się spóźniła po wyjęciu, a ostatni tydzień używania miałam okropne mdłości... teraz zastanawiam się czy zakładać drugi krążek, bo te mdłości były okropne :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

teraz ja odświeżam.
Lekarz mi przepisał na spróbowanie. Czy po tak długim czasie możecie w dalszym ciągu polecić?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej odswiezam temat
mam nuva ring od tygodnia narazie jest ok aby moja psychika musi sie oswoic ze to nie wypada bo wciaz sie boje . nie wylatuje narazie jak zapomne nie mysle :D i jest ok zobaczymy jak dalej i czy beda jakies plamienia narazie koncze miesiaczke i zobaczymy wielkich roznic nie zauwazylam ale moze dlatego ze hormony mi zawsze sluzyly.
jak ktos ma w 2012 roku jakies pytanka to prosze :wink: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej
ja juz 4 kólko włożyłam :-) odczucia? opinie?

pierwsze dwa cykle bez miesiaczki. juz siwiałam z lekka, ale wyczytałam w ulotce, ze rzadko ale bywa. teraz miesiaczka tez zmieniaona, bo zaczyna sie dopiero 3-4 dni po wyjeciu krążka i potem wkladajac kolejny jakby ja zduszam, czemu towarzyszy ból jak to przy menstruacji, ale zwykle go nie mialam.

a poza tym zero problemów z nim. bede stosować.

ktos pytal o cholestazę. moje dwie kolezanki wlasnie po cholestazie mialy do wyboru plastry lub nuvarng wlasnie, wiec chyba wrecz zalecane. ja po cholecystoktomii z kolei tez juz tylko pozajelitowa antykoncepcja i ten na nuvaring padło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej u mnie miesiaczka normalnie minela bez rewelacji skonczyla sie jak zwykle i mialam teraz jeden dzien taki leciutki brazowego plamienia poza tym mam obrzmiale piersi ale nie bolace- heheh przynajmniej wiekszawe hih no i jestem troche na nerwie ale to raczej nie od ringu tylko mojego stanu przemeczenia w kazdym razie narazie wiecej efektow ubocznych narazie nie ma . w czasie przytulanek wszystko po staremu zadnych problemow z wypadaniem itd narazie ok zobaczymy co sie zmieni po 3 krazku moja gina mowila ze do antykoncecji hormonalnej to tak trzeba sie na 3 miechy nastawic zeby organizm przyzwyczail sie w razie wiekszych skutkow ubocznych mam odstawic ale w sprawie wlsnie lekkich plamien i krwawien mam miec i odczekac co bedzie po 3 miesiacach . boje sie aby ze mi sie tak blogo zrobi ze nie musze sobie glowy codziennym pamietaniem zaprzatac ze zapomne ze to mam :)
no i nie reaguje z antybiotykiem jak pigulki wiec w razie brania antybiotyku nie ma az takiego ryzyka i zastanawiania sie co dalej. :wink:

a no i nie przytylam tyle ze ja nie tyje ani do hormonow ani od jedzenia :wink: teraz mam jakies 50,3kg a ostatnio to mialam 49,9 ale ten przyrost wagi to raczej mojaa pelna pupencja i wolajacy wkrotce kibelek niz odkladanie sie wody czy wzrost wagi .wczesniej bralam minisiston i byly calkiem ok wiec w razie co wroce do nich nie bede musiala nic dopasowywac ale byloby jednak dobrze zostac przy m niejszej ilosci hormonow i nie trzeba pamietac i nie obciazaja zoladka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja niestety w ogóle nie mogę stosować jak się okazało, więc używam cyclotestu. Próbowałam nuvaring, bo slyszałam wiele pozytywnych opinii, ale bardzo mnie bolała głowa od tego i czułam pewien dyskomfort. DLatego używałam tylko 2 krążki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam!
Odświeżam trochę temacik :)
Również jestem szczęśliwą ;) krążka Nuva Ring :)
To mój 3 krążek jaki obecnie mam założony. Długo się wahałam, po drugiej ciąży póki karmiłam brałam Azalie ale przerwałam przy drugim opakowaniu bo zaczęłam się bardzo źle czuć i plamić. Ogólnie nie lubię doustnej antykoncepcji...
Lekarka moja zaproponowała mi 3 metody tabsy już normalne (niejednoskładnikowe), plastry Evra lub krążek Nuva Ring. Ponieważ mam PCOS zawsze miałam nieregularne lub w ogóle nie miałam. Po 1 ciąży troszkę się unormowało do cykli 68-70 dniowych, po drugiej ciąży zaczęły się wahać raz było 65 dni raz 45. Długo się zastanawiałam, aż do momentu gdy po roku od ur 2 córki znowu coś zaczęło się dziać i od 25 lutego br. przez kolejne 4 m-ce nie miałam @. Już chodziłam cała wkur...i czułam się jak ciężarna tyle, że bez ciąży...;) W końcu poszłam do gina na przychodnię tylko że prywatnie, zbadał oczywiście ciąży nie było, ale endometrium już grubaśne że kropeczki na usg białe takie drobne zwapnienia. Lekarz również którąś z tych 3 metod zaproponował. Ja tabsów nie chce bo tyje i poza tym szkoda mi wątroby, już nie mówiąc, że z pamiętaniem codziennie mogłoby by kiepsko. Plastrów się też z lekka bałam, że mają dość dużą dawkę hormonów, skoro przez skórę się wchłaniają...a krążka się bałam, że źle założę. Dr mi pokazał krążek i wytłumaczył, że jego źle się nie da założyć ma być po prostu w pochwie, żeby uwalniać hormony i ma być taj jak tampon, mam go nie czuć i ot cała filozofia :) no i super jestem bardzo zadowolona.
Ponieważ nie wywoływaliśmy z dr @ tylko od razu założyłam krążek za 3 tyg wyjęłam i po 5 dniach przyszła @ W KOŃCU!!! :D
Ogólnie się dobrze czuje, czasem pobolewa mnie głowa ale nie wiem czy to związane z krążkiem czy tą zasraną pogodą, no i zawsze w dniu założenia pobolewa mnie lekko podbrzusze. Włosy mi lecą ale mnie zawsze leciały z racji PCOS więc nie wiem na ile wina Nuva Ring.
U mnie sprawa wygląda tak że zakładam krążek w pon. ok 20 godz. wyciągam za 3 tyg o tej samej godz. i w sobotę z rana dostaje @ po czym w pon znów zakładam mimo że ma resztki krwawienia i we wtorek praktycznie kończy mi się @.
Czuję się świetnie nie puchnę jak przy braku @ baa nawet zrzuciłam 5 kg tak samo spadło. Poza tym nie mam plamień w trakcie żadnych i tylko w pierwszym cyklu miałam uczucie, że mi zaraz wypadnie i co dzień sprawdzałam, teraz to nawet zapominam, że go mam, nawet w trakcie igraszek ;)
Także nie mam zamiaru zmieniać :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: NuvaRing
Awatar użytkownika

jakie sa ceny krązka u Was w miastach??
zastanawiam się nad ta metoda, bo po 9cio miesiacach ciazy i nie mysleniu o koncekwencjach bo ciąża była...teraz UWAŻANIE nas przerażać zaczyna... :roll:
a 4go mam wizyte wiec szukam info o innych metodach niz tabsy..
padło na krazek lub zastrzyki...

Offline Wyświetl profil  

Hej ja mam już 12 krążek obecnie ;) też nie lubię uważać bo to całą atmosferę psuje ;) i drugi powód by dostawać @ regularnie.
U mnie kosztuje 1 sztuka niecałe 50zł. A w opakowaniu 3 szt. ostatnio płaciłam 131 zł

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej :D
Zakupilam i dzis pierwszy raz montuje :wink:

Mam nadzieje, ze mi znow wscieklizna nie wroci (jak na tabsach) :oops:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja musiałam z nuvaringiem skończyć prawie po roku niestety miałam wszystkie efekty uboczne z ulotki
swędzenie całego ciała , oczywiście uderzenia gorąca nie wiedziałam od czego po czym zrobiłam badania i nic nie wykazały. Wyjęłam krążek i wszystko wróciło do normy . Dziwne mam ciało ehh :roll:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]