Dzisiaj jest ndz lis 18, 2018 3:10 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Po zastrzyk też musiałabyś się wybierać do gina, z podobną częstotliwością.

Aczkolwiek jeśli tabletki są już dobrane, to ginekolog może wypisać receptę na więcej.

Z dzieckiem do ginekologa też można się wybrać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja z kolei nie jestem jakoś za prezerwatywami, może dlatego że nigdy nie próbowaliśmy z mężem, zawsze na żywca :D hehe aaa i on też nie chciał nigdy, bo stwierdził że to sztucznie jest... a on chce czuć się naturalnie.... :)

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To może i ja coś dodam.....
Nigdy nie brałam żadnych tabletek anty, plastrów itp....po prostu balam się jak mój organizm na nie zareaguje, tym bardziej, ze kiedyś miałam problemy z tarczycą, a wiadomo, ze to są hormony, więc nigdy nie wiadomo jak mój organizm by sobie z tym poradził...
Po ślubie od razu rozpoczęliśmy starania o dziecko, wiec nie trzeba było się zabezpieczać, a po porodzie miałam dylemat....na wizycie kontrolnej ginekolor zapisał mi od razu tabletki dla matek karmiących, bo jak to stwierdził ,,albo bierze Pani tabletki, albo za kilka miesięcy pewnie znowu do mnie trafi z kolejną ciążą"....recepty nie wykupiłam, podjęliśmy z mężem decyzję, że będziemy korzystali z prezerwatyw.....i tak było przez ok.pół roku...nigdy nam nie pękła, ale jednocześnie zaznaczam, że nigdy nie współżyliśmy do końca.....po tym czasie mąż zaproponował, że może spróbujemy tak samo, tylko bez prezerwatywy, bo ograniczają one mu przyjemność z seksu.....na początku pomyślałam, ze zwariował.....pół roku temu urodziłam dziecko i teraz mam ryzykować nieplanowaną ciążę????
Troszkę sie opierałam, ale w końcu zaryzykowałam.....wiem, że to wyda sie wielu z was nierozsądne, ale dobrze mi jest z tym.....po prostu zaufałam mężowi i jest ok....nie zdarzyła nam sie żadna wpadka, gdy podjęliśmy decyzję o drugim dziecku, to po prostu zaczęliśmy sie kochać do końca....w drugim cyklu zaszłam w ciążę, niestety nasze szczęście trwało krótko, bo w 10 tygodniu straciliśmy maleństwo....
Po poronieniu znow wróciliśmy do stosunków przerywanych, bo póki co nie myśleliśmy o kolejnej ciąży........tak więc nie wiem od czego to zależy, ale w naszym przypadku taka niby ,,antykoncepcja" się sprawdza....a jakby się nawet kiedyś zdarzyła nieplanowana ciąża, to będziemy bardzo szczęśliwi, bo czasem świadomie trudno się na taki krok zdecydować......

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: hmm

kilka lat brałam tabletki i chyba już do nich nie wrócę. Pewnie, ze mają dużo plusów, ale ważyłam kilka kilo więcej i nie byłam w formie - bo nie miałam ochoty na seks :( teraz nie biorę i powiem Wam, że o wiele lepiej sie czuję :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Uważam że prezerwatywy są dobrym i wystarczającym zabezpieczeniem, my (najpierw z chłopakiem a teraz z mężem ) stosowaliśmy je przez 7 lat bez wpadki, bez paniki i myślenia co miesiąc że jestem w ciąży :wink: na początku próbowałam tabletek ale działają na mnie wybitnie antykoncepcyjne (nie mam ochoty na seks) nawet tzw. mini pigułki. A jak zdecydowaliśmy się na dziecko to zaszłam za pierwszym razem . W drugą ciąże też zaszłam za 1 razem ale okazała się pozamaciczna usunęli mi jajowód i teraz wszystko się pochrzaniło :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aktualnie stosuję prezerwatywy ale przyznam że niezbyt wygodne są, więc wybiorę się wkrótce na zastrzyk, miałam już parę i wszystko było ok:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W sumie żadna metoda antykoncepcyjna nie jest 100% pewna. Ja z mężem stosuję prezerwatywy już od wielu lat z przerwami na tabletki antykoncepcyjne (2 lata) i jak na razie nie jestem zachwycona ani tym ani tym. Prezerwatywa niby nam nigdy nie pękła, ale jednak jest mało romantyczna, a z kolei tabletki szkodliwe.. Poza tym mąż też coraz częściej zaczyna narzekać na prezerwatywy, że jednak mniej czuje przez nie i coraz częściej stosujemy stosunek przerywany co jak wiadomo nie jest zbyt skuteczne, a nie planujemy dzieci więc muszę poszukać jakiejś innej skuteczniejszej, optymalnej metody. Macie jakiś pomysł?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, ja tylko uprzedzam, że nam się prezerwatywy sprawdzały przez dwa lata. (Wcześniej przez ponad 10 lat brałam tabletki, ale miałam ich już po prostu dosyć.)
Aż tu raz, pewnego dnia pękła guma :lol: Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło.
Było to w 11 dniu mojego krótkiego, 26-dniowego cyklu. Więc jako zagorzała przeciwniczka ciąży i macierzyństwa zażyłam tabletkę Escapelle.
No i po trzech tygodniach okazało się, że nie zadziałała :!:
Żeby nie urazić osób starających się o dziecko, powiem tylko delikatnie, że nie byłam zachwycona.
Potem stopniowo się z tym pogodziłam i oswoiłam widząc szczęście mojego mężczyzny.
A po zobaczeniu dziecka na USG jestem absolutnie zakochana i już nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej :puk:
Nawet dostało robocze imię Jeżyk, mimo że jeszcze nie wiemy kto to :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

fajny krokodyl miałam podobnie, ale tabletki zawiodły, ale zadna antykoncepcja nie daje nam 100 % pewności...

my teraz używamy prezerwatyw :D teraz nawet można spotkać śmieszne filmiki z nimi :lol: z instruktarzem dla niedoświadczonych :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=mhdE53aX ... e=youtu.be

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja nie uważam prezerwatyw za dobrą antykoncepcję. Zresztą nic wtedy nie czuję, więc odpada. :)

Offline Wyświetl profil  

Myślę, że prezerwatywy to nie jest dobra metoda antykoncepcji chociażby dlatego, że prezerwatywy są tylko osłoną zewnętrzna, która wytworzona jest z materiału, który może ulec zniszczeniu w trakcie stosunku. Natomiast stosując np. pigułki antykoncepcyjne znamy dokładny dzień rozpoczęcia się cyklu miesiączkowego. Jeśli cykl miesiączkowy rozpocznie się np. dzień później niż przewidywaliśmy możemy już wtedy podejrzewać, że to może być ciąża. Po zastosowaniu prezerwatywy najczęściej czekamy dużo dłużej na spodziewaną miesiączkę.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

O czym Ty piszesz? Przy stosowaniu pigułek krwawienie występuje z odstawienia, nie wynika ono z cyklu. I jeśli chodzi o wykrywalność ciąży, to przy wpadce z gumką zdecydowanie łatwiej i szybciej można tę ciążę stwierdzić.
Ale chyba w antykoncepcji nie chodzi o to, jak szybko można wykryć ciążę, tylko aby zminimalizować ryzyko zapłodnienia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

maruder2123 pisze:
Myślę, że prezerwatywy to nie jest dobra metoda antykoncepcji chociażby dlatego, że prezerwatywy są tylko osłoną zewnętrzna, która wytworzona jest z materiału, który może ulec zniszczeniu w trakcie stosunku. Natomiast stosując np. pigułki antykoncepcyjne znamy dokładny dzień rozpoczęcia się cyklu miesiączkowego. Jeśli cykl miesiączkowy rozpocznie się np. dzień później niż przewidywaliśmy możemy już wtedy podejrzewać, że to może być ciąża. Po zastosowaniu prezerwatywy najczęściej czekamy dużo dłużej na spodziewaną miesiączkę.

Bosz... edukacja sexualna w szkołach schodzi na psy :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re:
Awatar użytkownika

Xinerin pisze:
jak chcecie miec pewnosc to proponuje zastrzyki z chormonami, robi sie je raz na 3 miesiace albo dluzej,

Bałabym się stosować do rad kogoś, kto proponuje mi zastrzyki z czegoś, czego nie potrafi napisać poprawnie ortograficznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Re:
Awatar użytkownika

alibabawitkacy pisze:
Xinerin pisze:
jak chcecie miec pewnosc to proponuje zastrzyki z chormonami, robi sie je raz na 3 miesiace albo dluzej,

Bałabym się stosować do rad kogoś, kto proponuje mi zastrzyki z czegoś, czego nie potrafi napisać poprawnie ortograficznie.

:brv: :lol2:
Amen :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]