Dzisiaj jest pn sie 20, 2018 1:14 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
.
Awatar użytkownika

byłam z córcia nad jeziorem opaliłysmy się wróciłam a tu pusto pewnie wszystkie się wylegujecie:) :lol: już mi trochę lepiej . Mam pytanko: od 29 mam miesiączkę 4 dni normalnej i nawet mocnej jeden dzień przerwy a od kilku mam tylko takie ciemne brunatne plamienia ale nie wielkie. czy to normalne? czy któraś z was tak miała? :( trochę sie martwię że to coś złego :( pozdrowionka:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja miałam pierwsza miesiączkę taką, że 4 dni było właśnie takich plamień, a potem kolejne 4 normalnego okresu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

czyli mam nawet normalną:) nowy cykl starań zaczynam więc:) tylko zapomniałam dodać że dopiero jak m przyjedzie czyli 19 mam nadzieje że jajo nie wylezie za wczesnie:)

Ostatnio zmieniony ndz lip 06, 2008 8:34 pm przez mamcia21, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, pytanko krótkie (zapomniałam spytać o to mojego gina :? ), wyciągałam spiralkę w sobotę (ale bez miesiączki, bo się nie pojawiła do terminu wizyty :roll: ), w niedzielę kochałam się z mężem i pod koniec zaczęłam lekko krwawić, ale taką czystą żywą krwią, nie dużo. Nie wygląda mi to na krew miesiączkową, nie wiem, czy przypadkiem powinnam odczekać z tym seksem jakiś czas....??? Czy ktoś ma na ten temat wiedzę?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja wyjęłam już jakiś czas temu i nie miałam takich "atrakcji" ale może dlatego, że wyciągałam w trakcie miesiączki i nie zauważyłam, że mam dodatkowe plamienia;)
My mamy synusia i teraz bardziej w córkę chcemy trafi czyli odwrotnie iż u Lukoli :)
Ale nie liczę dni płodnych niepłodnych - się tulimy jak mamy ochotę i już :)
Co ma by to będzie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czytam i czytam i normalnie to wszystko takie obce jest....
Ja na 6 tydzień po porodzie byłam u swojego lekarza na kontroli, stwierdził, że wszystko jest w porządku. Przestałam się już oczyszczać, przepisał mi receptę na spiralkę NovaT380, dwa dni później poszłam ją założyć narazie jest tam 3 miesiące, występowały plamienia na początku między miesiączkami ale teraz wszystko ustało. Nic nie boli nic nie kłuje wszystko jest ok.
Zapłaciłam jedynie za spiralkę 110zł w przeliczeniu na PL, lekarz założyła mi ją za darmo a na pytanie ile czasu muszę jeszcze"uważać" powiedziała, że jak tylko wrócę do domu i będziemy mięli z mężem ochotę możemy przez żadnych przeszkód zadowolić sie igraszkami. Nie musiałam mieć pierwszej miesiączki nie musiałam też iść w czasie miesiączki tak poprostu, kiedy lekarz miał wolny termin poszłam założył mi nawet nie poczułam kiedy...
Co kraj to obycza :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

i co organizm to też inaczej :wink:
Mój ginekolog chciał 400 złotych za założenie spiralki. Nie zdecydowałam się.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny moga od spirali wypadac na zewnątrz nitki w kawałkach?? Wczoraj miałam takie przypuszczenie albo to papier był, bo łatwo porwałam, dziś to samo. Te niktki jeśli są to białe? Mam wkładkę od wakacji, teraz w grudniu powinnam na kontrol po pół roku ale zwlekałam z wizytą a dziś już w strachu dzwonię na kontrol ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja ze spiralą zaszłam w ciązę nie polecam na szczęscie wpadka z 3 dzieckiem nie zakonczyła sie pozytywnie bo chyba bym umarła na zawał

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A co to znaczy, że wpadka nie zakończyła się pozytywnie :?: :hm:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja powiem wam tak po pierweszj ciaży miałam wkładkę w kształcie litery T, założona w miarę sprawnie, szybko zaakceptowana przez organizm. Po 2 latach planowana ciaza więc wyjęłam..z ciazy nic nie wyszło, bo wiele sie pozmieniało więc znowu wkładka jakaś parabola. Ból przy zakładaniu koszmar, zemdlałam.... po dwóch latach ..znowu plan ciąza :D więc znowu wyjęcie... i potem pół roku starań ..po urodzeniu drugiej córci założyłam trzecią wkłądkę, w kształcie T, bezboleśnie bo miałam znieczulenie ale i tak zemdlałam hihi oba porody cc, i po tej trzeciej plamiena, obfite miesiaczki i takie bole brzucha że oszaleć można było, przysiadałam czasem na ulicy z bólu. wytrzymałam 2 lata i teraz nie nie biore nie wkładam :D

moje Aniołki--- IV.2000, XII 2005, 6-01-2013, 4-02-2013

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Ja też nie polecam, bo zaszłam w ciążę pomimo Mireny (wkładki z hormonami).

Nie rozumiem dlaczego nasze prawo nie przewiduje dla kobiety możliwości przecięcia/podwiązania jajowodów, a dla faceta to już można. Normalnie śmieszne to....
Dużo kobiet robi więc zabieg na czarno lub wyjeżdża zagranicę, aby tam zrobić to legalnie. Więc albo zdrowie albo kasa...

Ja rozumiem że jeśli ktoś ma 1 dziecko i jest młody, to być może zapragnie mieć więcej, ale przy 3 lub większej ilości dzieci i zagrożeniu w przypadku następnej ciąży to nie rozumiem takiego podejścia.
Ale kogo to obchodzi, że ktoś może już nie chce mieć więcej dzieci lub też nie jest w stanie ich utrzymać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny. Ktoras kiedys pisala, ze spirale jej wypadaly!
Kto, gdzie, jak sie to obiawialo?

Moze to glupie, ale poskakalam pare dni temu na trampolinie i cos mnie tam teraz gniecie, kluje i czuje dyskomfort.
Chyba sie musze do poradni zapisac :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Mogło się coś przesunąć, Koniecznie idź na sprawdzenie poprawności ułożenia.
Nie słyszałam o przypadku żeby skakanie na trampolinie mogło mieć wpływ... ale kto wie, co Ty za akrobacje robiłaś ;)
Ale tak poważnie, na pewno jeśli użyłaś tamponu, trzeba sprawdzać czy nic się nie zmieniło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O tamponach to wiem i nie stosuje.
A skakalam normalnie :wink:

Ide to cholera wyciagnac, bo mnie wkurza :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MorningSleepless pisze:
O tamponach to wiem i nie stosuje.
A skakalam normalnie :wink:

Ide to cholera wyciagnac, bo mnie wkurza :twisted:

Juz po. Okazalo sie jednak, ze wypadala a drut wbijal sie w cialo.
Nawet nie poczulam :wink:

(jak usunac poprzedni post? :oops:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Morning wyciągnęłas? Ja Ci powiem, że też coraz częściej o tym myślę - bo to moje tycie jednak łączymy ze spiralą-inne badania wyszły wsyztskie dobrze - tylko co potem :? szukać znowu jakiejś antykoncepcji :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pastak tak, gp mi wyciagnal. Wieczorem macalam paluchem i nie czulam, zeby wychodzila, tylko ten drut mi sie wbijal, ale on zajrzala i mowil, ze wypada i moze wyciagnac od razu, wiec sie zgodzilam.
Wzielam recepte na tabsy.
My i tak sie podwojnie zabezpieczamy, bo ja swoje i maz ze swej strony zawsze albo gumki, albo przerywany, wiec raczej nie powinna nam sie "wpadka" zdarzyc :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pastek pisze:
Morning wyciągnęłas? Ja Ci powiem, że też coraz częściej o tym myślę - bo to moje tycie jednak łączymy ze spiralą-inne badania wyszły wsyztskie dobrze - tylko co potem :? szukać znowu jakiejś antykoncepcji :roll:

ja tez....chce wyciagnac, ale jakos sie ociagam....nie wiem co dalej... a dziecia jeszcze nie chcemy :?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]