Dzisiaj jest śr sie 15, 2018 5:48 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka Pierwszę słyszę że zażywajac tabletki nie wolno pić alkoholu?
A brałam je 2,5 roku w sumie
O ile alkohol nie sprowokuje wymiotów skuteczność tabletek nie powinna być zaburzona (jak to może mieć miejsce w przypadku łączenia tabletek i niektórych antybiotyków) :)

Co do zapomnianej tabletki przez tydzień musisz sie dodatkowo zabezpieczać tak jak napisałaś a co do szansy na ciążę to myślę że jest ona znikoma ale nie można jej wykluczyć

Ja w pierwszą ciążę zaszłam pomimo że nie pominęłam ŻADNEJ tabletki (brałam Yasminelle) wymiotowałam ok 8-9h po zażyciu tabletki więc teoretycznie powinna się była dawno wchłonąć ,w ulotce jest info że jeśli minęło 4h lub mniej należy się dodatkowo zabezpieczać u mnie minęło 2x tyle a mimo to nie zadziałało i zaszłam w ciążę z córeczką także wszystko jest możliwe

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marti126 chyba żadnych tabletek raczej nie można łączyć z alkoholem,nie mówię tutaj o zapijaniu tabletki piwem czy wódką... chyba bym się bała jednak :P
Raczej po tych tabletkach nie wymiotuję także by teoretycznie wchłonęła do organizmu.

Już dodatkowo się zabezpieczamy ale nie jest to przyjemne :lol: Sama sobie zawiniłam w pewnym sensie... :?
No to niespodzianka z zajściem w ciążę z córką.Właśnie przy braniu tabletek czy innej metodzie antykoncepcji nie daje nic 100% pewności...a szkoda :lol:

A co zrobić z tą przerwą przez 7 dni?Jeść dalej czy zrobić przerwę? Sama już nie wiem.

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka No wiadomo ze tabletki popija sie woda a nie alkoholem ale mozna spokojnie wziazc rano czy po poludniu a wieczorem drinkowac

co do przerwy to nie bardzo rozumiem?

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marti126 tak jak wcześniej pisałam, zostało mi do końca opakowania mniej niż 7 tabletek ( nie licząc zapomnianej) i wtedy można nie robić przerwy 7 dniowej tylko zacząć nowe opakowanie- tak pisze w ulotce.No i zrobić przerwę po następnym opakowaniu.
Nie wiem czy robić tą przerwę czy nie... Wolałabym dostać okres i mieć spokój na kolejne 3 tyg,tylko nie wiem czy tak można...Choć na ulotce tak pisało j.w

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dARKA Wg mnie powinnaś normalnie przerwę zrobić
Mi lekarz nic nie mówił aby pomijać przerwe gdy zapomnę jednej tabletki?

To ma jakieś znaczenie że ją pominęłaś?
Po prostu weź następną o normalnej porze i tyle a przerwę zróbw tedy kiedy powinna być,wydaje mi sie że takie przetrzymywanie @ jest niezdrowe ,powinny sie wydalić te resztki co miesiąc...
Ja sobie chcialam tak na wakacje przetrzymac i gin mi powiedzial ze jak nie mam bardzo awaryjnej sytuacji abym tego nie robiła bo to niekorzystne dla orgaznimu hmmm?

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marti126 szczerze mówiąc wolałabym zrobić przerwę normalnie na @. Na na ulotce napisali,że jeśli się zapomniało można zacząć następne opakowanie.
Jestem już przyzwyczajona do @ co miesiąc i zrobię ją sobie,żeby właśnie oczyścić organizm.
Pewnie po skończonej miesiączce jestem bezpieczna i po 7 dniach z dodatkowym zabezpieczeniem?Mam nadzieję,że tak... i tak człowiek płaci zapominalstwem :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.
Co powinnam zrobić w sytuacji, gdy wczoraj dostałam @, a dopiero dziś kupiłam tabletki antykoncepcyjne? Czy połknąć dwie na raz dziś wieczorem czy w ogóle ją ominąć i wypić tą z dnia dzisiejszego?

.... jednak przy odrobinie wysiłku zdołam może kiedyś zrozumieć,
że ludzie zawsze przybywają punktualnie tam, gdzie są oczekiwani.

Offline Wyświetl profil  

Witam, tabletki antykoncepcyjne stosuję od 1,5 roku. W sobotę o godzinie 18:00 powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra ale o niej zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w niedzielę o 11:00 (czyli po około 17 godzinach od momentu kiedy powinnam ją przyjąć). Kolejną tabletkę wzięłam już normalnie o 18:00 w niedzielę i od tego czasu przyjmuję regularnie kolejne tabletki. W sobotę rano (przed pominięciem pierwszej tabletki a po 7 dniowej przerwie) odbyłam stosunek przerywany. Jaka jest szansa, że zaszłam wtedy w ciąże? Mój ginekolog stwierdził, że ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne a nawet go nie ma bo jajniki są osłabione. Mimo wszystko się stresuję i proszę o dokładne informacje jak to działa. Zażywam Microgynon21. Ewentualnie może ktoś z forumowiczów miał taki przypadek i mi powie jak się taka historia skończyła w jego przypadku.

Offline Wyświetl profil  

w takiej sytuacji jest niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Jak bierzesz tabletki regularnie, raz miałaś obsuwę kilkugodzinną nie ma tragedii. aczkolwiek zdarzają się różne sytuacje, np. moja koleżanka brała tabletki 4 lata, dzień w dzień o tej samej godzinie. Nigdy nie pominęła żadnej tabletki, nawet nie zapomniała na kilka godzin.. i zaszła w ciąże ;)

Offline Wyświetl profil  

Cóż, w moim przypadku okazało się, że ciąży nie było. Mam lekcję na przyszłość ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Z autopsji wiem, że takie sytuacje zdarzają się dość często. Nie ma, jednak czego się obawiać. W razie czego można zawsze skonsultować się z ginem.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]