Dzisiaj jest wt sie 14, 2018 3:15 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam!Mam 23 lata. Nie jestem gotowa na dziecko. Jednakze ostatnio wydarzyla sie okropna sytuacja. Pominelam tabletke.Najgorsze jest to, iz zorientowalam sie ze ja pominelam po kilku dniach. Nie moge sobie dokladnie przpomniec kiedy. Dopiero jak dostalam "drugi" okres zauważyłam, ze jej nie wzielam. Okres dostalam w 9 dniu cyklu. W tym czasie odbylam dwa stosunki z partnerem. Jestem w trakcie sesji, mam mnostwo problemow natury osobistej. Biore tabletki od 3 lat i poraz pierwszy mi sie to zdarzylo. Nie wiem co mam robic. Pewnie musze czekac... ale juz nie radze sobie z tym wszystkim. Naprawde nie moge byc teraz w ciazy.... Jakie jest prawdopodobienstwo, ze nie bede?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czyli nie wzięłaś jednej tabletki w ogóle tak?? I jak miałaś wziąć ostatnią to zorientowałaś się ze zostały Ci dwie a nie jedna?? Bo nie za bardzo rozumiem....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jednego dnia wzielam dwie tabletki - w 9 dniu cyklu, to bylo wtedy jak dostalam ten drugi okres. teraz biore normalnie. opkowanie koncze za 7 dni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Myślę że nie masz się czego obawiać! Moim zdaniem w ciąży nie będzie ale jeśli bardzo sie denerwujesz to po prostu kup test i sprawdź choć prawdopodobieństwo ze jesteś w ciąży jest małe! Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeszcze raz! Przepraszam ale jestem zakrecona... Najprawdopodobniej nie wzielam tej tabletki w pierwszym tyg po rozpoczeciu opakowania. W nastepnym tygodniu wzielam wiec dwie od razu. Dostalam ten "drugi" okres i wtedy doszlo do mnie ze jest cos nie tak. To byl 16 dzien cyklu. Pomylilam sie bo glupia zamiast liczyc od 1 dnia miesiaczki policzylam ile tabletek wzielam. W kazdym badz razie doradzcie mi cos oraz napiszcie jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze. Jeszcze raz podkreslam ze tabletki biore od trzech lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli tabletki bierzesz od 3 lat regularnie to ja uważam za na 99% nie jestes w ciąży ale my Ci tego na 100% nie powiemy, jeśli bardzo sie tej ciąży obawiasz to kup test i będziesz wiedziała!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Test moge zrobic 25 czerwca- akurat bedzie 11 dni po ostatnim stosunku.Jak tu sie nie denerwowac... jeszcze ta sesja! Ale dzieki za slowa otuchy! Oby tak bylo jak napisalas. Pozdrawiam!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To juz w poniedziałek, przeleci raz dwa i juz będziesz wiedziała!! Trzymaj sie i napisz co wyszło w teście!!

Offline Wyświetl profil  

Bardzo proszę o radę, jeden cykl brałam tabletki anty, zrobiłam 7 dni przerwy i zapomniałam wziąść 8 dnia tabletkę. Czy mogę ją wziąść normalnie nastepnego dnia czy nie?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

WEź, tylko wydaje mi sie, że musisz sie juz pilnować i dodatkowo zabezpieczac. Poczytaj dokładnie ulotkę tych tabletek, może jest coś na ten temat napisane.

Obrazek

www.zuzana.fotolog.pl
[*] dla Kalinki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tylko czy działanie tabletek będzie mniejsze przez 7 dni tak jak jest to normalnie przy zapomnianej tabletce czy już przez cały cykl?
W ulotce nic nie ma niestyety. Ale ze mnie gapa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

mam pytanie w zwiazku z pominieta tabletka antykoncepcyjna.
otoz wybierajac sie z chlopakiem na dwodniowy wyjazd zapomnialam wziac ze soba tabletek. 3 tabletke z opakowania wzielam normalnie (miedzy 18 a 20), 4 tabletke powinnam byla wziac 24 godz pozniej, ale nie zrobilam tego. ok 12 godzin pozniej (po planowym czasie wziecia 4 tabletki) kochalam sie z moim chlopakiem i juz po przypomnialam sobie o pominietej tabletce. nieswiadomi pominiecia tabletki, kochalismy sie bez dodatkowego zabezpieczenia. zaraz po stosunku poczulam klucie w ok jajnika. 4 tabletke wziela po powrocie do domu, a wiec z prawie 48 godzinnym opoznieniem, a ok 2 godz pozniej wzielam kolejna, planowa tabletke. od tego czasu minelo 2 tyg i nadal biore regularnie tabletki.

czy w takiej sytuacji moglo dojsc do zaplodnienia?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeśli zapomni się tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu nowego opakowania to istnieje duże prawdopodobieństwo że dojdzie do owulacji. Tak przynajmniej twierdzą producenci tabletek.
Ale nie stresuj się, w ciążę tak łatwo się nie zachodzi nawet jak tabletek się nie bierze...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też mam problem. zapomniałam wziąć ostatniej tabletki...

Minęło już 12 godzin od momentu, kiedy powinnam ją wziąć i nie wiem czy mam brać tę ostatnią, czy nie muszę, bo dzisiaj już i tak zaczęłabym siedmiodniową przerwę??

Proszę o pomoc!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zapomniana tabletkę zawsze nalezy wziac tak szybko jak to mozliwe, nawet jesli oznacza to wziecie dwoch naraz. Nastepnego dnia mozna miec z tego powodu mdlosci, ale jest o naturalne. Nie swiadczy o ciazy :P Czasem te mdlosci utrzymuja sie do konca opakowania.

dzialanie antykoncepcyjne jest obnizone znacznie przy pominieciu tabletki z pierwszego tygodnia i przy przerwie dluzszej niz 2 godziny dla minipigułek.
Jednak jesli nawet doszlo do zaplodnienia, to jajeczko nie ma jak sie zagniezdzic - blona sluzowa nie jest i nie bedzie przygotowana odpowiednio wlasnie dzieki tabletkom.

znam dziewczyny ktore zapominaly po kilka tabletek z opakowania, baly sie, mialy zwykle bolesny okres i inne dolegliwosci, ale ciaza sie to nie skonczylo.

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nó to ja mam takie pytanie

Powinnam pierwsza tabletke wziasc w srode no i tak wzielam ale niechcacy czego wtedy nie zauwazylam wzielam tabletke wtorkowa i w zwiazku z tym pewnego dnia pomyslalam ze zapomnialam tabletki a wcale tak nie bylo i wzielam wtedy dwie naraz.
Wczoraj sie zorientowalam ze wcale nie zapomnialam tej tabletki i niepotrzebnie wzielam dwie naraz tylko poprostu zle rozpoczelam te opakowanie ale tabletki bralam codziennie no i dzsiaij powinnam wziasc ostatnia 21 tabletke a przez to ze wzielam niepotrzebnie dwie naraz juz wczoraj mi sie skonczylo opakowanie.
Niewiem czy dobrze to wyjasnilam i teraz niewiem co zrobic bo niby wszystkie tabletki z opakowania wzielam ale wlasnie niezle namieszalam bo dzisiaj dopiero powinnam wziasc ostatnia i tak sie zastanawiam czy jak mam w domu nowe opakowanie towziasc z niego dzisiaj jeszcze ta tabletke ale to wyjdzie na to ze zamiast 21 wezme 22 no i co ja mam zrobic bede wdzieczna za odpowiedzi moze ktoras z was miala taka sytuacje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmm...kurcze, sama nie wiem co bym zrobila, pewnie gnala do gina w te pedy zeby sie dowiedziec...Ale wydaje mi sie, ze na Twoim miejscu nie zaczynalabym nowego opakowania, tylko zrobila normalne 7 dni przerwy i zaczela nastepne, a w miedzyczasie wlasnie poszla do lekarza zapytac czy dobrze zrobilam...
A co Ty w koncu postanowilas?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmm...kurcze, sama nie wiem co bym zrobila, pewnie gnala do gina w te pedy zeby sie dowiedziec...Ale wydaje mi sie, ze na Twoim miejscu nie zaczynalabym nowego opakowania, tylko zrobila normalne 7 dni przerwy i zaczela nastepne, a w miedzyczasie wlasnie poszla do lekarza zapytac czy dobrze zrobilam...
A co Ty w koncu postanowilas?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anemone zrobilam tak ze nie rozpoczelam nowego opakowania i zamiast ostatnia tabletke wziasc we wtorek to wzielam w poniedzialek i tym samym przerwa mi sie skroci i nastepne opakowanie nie zaczne we srode tylko we wtorek :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Otóż ja mam takie pytanie i proszę o odpowiedź...

W czwartek troszke ze znajomymi wypiłam i na śmierć zapomniałam wziąć tabletkę ( a miałam ją przy sobie),piłam alkohol więc nie mogłabym jej zażyć.Pamiętałam o tym jak wróciłam do domu ale niestety nie zjadłam jej.Następnego dnia w pracy zaczęłam tak myśleć,że brzuch mnie boli i dopiero się zorientowałam,że pominęłam tabletkę.Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało...Wzięłam ją dopiero po 17h.Wystraszyłam się trochę i po przyjściu z pracy powiedziałam o tym mojemu mężowi i oczywiście zaczął się wykład...Stosujemy dodatkowe zabezpieczenie w formie prezerwatywy. Jest jakaś szansa na ciążę?

Czytałam na ulotce jeżeli zostanie mniej niż 7 tabletek można od razu wziąć następne opakowanie bez robienia przerwy..A można zrobić tą przerwę jednak? Czy sugerować się ulotką? Nie mam pojęcia co zrobić.Podobno w trakcie brania następnego opakowania bez robienia 7 dniowej przerwy mogą pojawić się plamienia,to prawda?
Denerwuję się troche bo to nie jest najlepszy czas na dziecko.Dopiero poszukujemy mieszkania do kupienia... Jestem zdenerwowana tą sytuacją.

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]