Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:27 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Ja mam takie trochę krępujące pytanie, ale jestem młoda i nie wiem jak to jest...kiedy byłam pod wpływem alkoholu, ktoś mnie wykorzystał i ok.1.5 doby moze troszke dalej później przyjęłam postinor duo tzn to bylo tak ze miedzy 3 a 4 godzina w zeszly piatek doszlo do stosunku a tabletki przyjęłam o 21.30 w niedzielę , czy to zapobiegnie niechcianej ciąży?Podkreślam, że ilość alkoholu w mojej krwi była wysoka i w tego "kogoś" chyba też. Bardzo się tego boję i mam sama do siebie żal, że coś takiego się stało:( wogóle nie wiem co mi odbiło żeby tyle pić:(:( Błagam o pomoc!!!to jest dla mnie bardzo ważne inaczej sobie życie zmarnuję ( w sumie już to zrobiłam ta głupotą:(:( )!!!!BŁAGAM O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ CZY POSTINOR DUO MI POMOŻE????????

Tytuł:
jeszcze chcę dodać, że to oczywiście była 3-4 nad ranem.

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Nie matw się powinno być wszystko w porządku. Alkohol raczej nie wpływa na hormony, a przecież Postinor to zwiększona dawka hormonów.
Poniżej trochę mądrych informacji nt. leku:

"Są jeszcze inne tabletki, awaryjne, do zażycia po pęknięciu prezerwatywy, po zgwałceniu lub po stosunku niezabezpieczonym. Też na receptę. Jedyne zarejestrowane oficjalnie w Polsce do września 2002 r. nazywały się Postinor i były sprzedawane w opakowaniach po 4 sztuki za 40 zł. Zażywało się jedną tabletkę nie później niż 60 minut po stosunku. Obecnie rozszerzono zastosowanie (jedna tabletka do 72 godzin od stosunku, druga w 12 godzin później), i zadziałano marketingowo. Obecna nazwa to Postinor Duo, w opakowaniu są tylko dwie tabletki, za to cena przekracza 60 zł. Przeciw-działają owulacji, jeśli zażyte w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego, lub implantacji " jeżeli później. Jeżeli uznać, że do aborcji może dojść jedynie po zajściu w ciążę, czyli po implantacji, to nie mają one działania wczesnoporonnego. Jednak faktem jest, że niezaimplantowana blastocysta ginie.
Z tego powodu prolajfowscy ginekolodzy, nawet prywatni, nie chcą Postinoru przepisywać, i są propozycje wycofania go z obrotu. Spieszę uspokoić: jeśli to nawet nastąpi, to można je zastąpić składanką z innych, niekwestionowanych tabletek antykoncepcyjnych, co jest w dodatku tańsze, chociaż ma dotkliwsze skutki uboczne.
W razie niezmieszczenia się z Postinorem w 72 godzi-nach pozostaje jeszcze ostatnia, zabiegowa deska ratunku: do 5 dni od stosunku można założyć spiralę, która nie dopuści do implantacji. Dla uniknięcia powikłań zabieg ten powinien być jednak poprzedzony badaniem krzepliwości krwi, cytologii i biocenozy (czystości) pochwy, a pośpiech to uniemożliwia. Są różne spirale, większość zawiera wkładki z miedzi unieszkodliwiającej plemniki lub z gestagenów zapobiegających owulacji, ale wszystkie uniemożliwiają implantację, gdyby jednak do zapłodnienia doszło. I dlatego prolajfowscy ginekolodzy ich nie zakładają, z argumentacją jak w przypadku Postinoru. Spiralę można usunąć w czasie najbliższej miesiączki, lub też można ją pozostawić jako środek antykoncepcyjny na kilka, zwykle 5 lat."

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]