Dzisiaj jest wt sie 14, 2018 3:15 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem, czy koleżance jeszcze potrzeba, ale Microlife to bardzo dobry termometr dla celów NPR. Mam, używam, polecam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jestem przeciwna metodom naturalnym...w dzisiejszych czasach mamy dużo ułatwień, możemy spokojnie, bez obaw zaplanować sobie rozbudowę naszej rodziny...stosowanie metod naturalnych może wywrócić nasze życie do góry nogami...nie jestem zdania, że warto tak ryzykować...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja nie zabezpieczam się od 8 lat niczym. Każda ciąża była zaplanowana. Skonsultowana z moim lekarzem. I uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Żadnych tabletek, spiral itp.
I kompletnie ani to nie zaburzyło naszego życia intymnego ani tym bardziej nie przewróciło go do góry nogami bo niby czym. Nie biegam i nie mierzę żadnych temperatur itp. Po prostu znam swoje ciało. Wiem kiedy mam dni płodne a kiedy ich nie mam. Bardzo nam to odpowiada i razem z mężem jesteśmy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni. Jako nastolatka brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2 lata. Ochota na seks znikoma, waga około 10 kilogramów na plus. Koszmar!
Teraz nie zdecydowałabym się na antykoncepcję.

Ale jeżeli ktoś stosuje to ja nie mam nic kompletnie przeciwko temu. Każdy ma prawo sam o tym zdecydować.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam,
a czy znalałaby się jakaś miła Kobietka, która dokładnie by mi objaśniła jak stosować takie naturalne metody ( jaka temperatura kiedy występuje, które dni są płodne w cyklu, jak obliczać cykle). Jako panna stosowałam tabletki anty. jednak jako mężatka, wolałabym przejść na naturalne metody, aby w przypadku zdecydowania się na dzidziusia nie było już problemu:)

Nigdy nie stosowałam naturalnych metod i w sumie nie wiem nic na ten temat. A wolę uwierzyć kobietą, które stosują już takie metody niż poradnikom znalezionym w internecie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Polecam artykuł na naszym portalu => http://www.erodzina.eu/naturalne-planow ... dziny-npr/
Jeśli po lekturze będziesz miała jakieś wątpliwości, pytania, to z pewnością ktoś pomoże.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
Polecam artykuł na naszym portalu => http://www.erodzina.eu/naturalne-planow ... dziny-npr/
Jeśli po lekturze będziesz miała jakieś wątpliwości, pytania, to z pewnością ktoś pomoże.

Dziękuję bardzo, już zabieram się do lektury:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Chciałabym zinterpretować teraz ową "lekturę".

Wychodzi na to, że jeśli chce się zapobiec ciąży, nie można kochać się od dnia kiedy zaczyna występować śluz, gdyż on pomaga przetrwać plemnikom... do dnia gdy on się kończy i zaczyna wzrastać temperatura... Najbezpieczniejszym momentem jest czas po owulacji gdy temperatura już wzrośnie...
Początkiem cyklu w "kalendarzyku" jest czas @ .

Czegoś ważnego zapomniałam?
:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a czy temperatury 37,05 są normalne?
w połowie cyklu?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witaj Alxxa, ja stosowałam NPR od lipca do stycznia, jednak ja nie robiłam tego w celu antykoncepcji, a w celu staraniowym, starałam się o dziecko bezskutecznie od 2011 roku. W ciazę udało mi się zajść po pół roku stosowania NPR.

Ja jednak głównie mierzyłam temp, zeby mniej wiecej wiedzieć w którym dc występuje u mnie owu, a i tak w każdym miesiacu była w innym czasie :P obserwowałam też śluz, ale ten na zewnątrz, nie badałam wewnątrz, ani szyjki, ani śluzu.

Faza płodna trwa właśnie w czasie kiedy występuje śluz jak białko jaja kurzego, najpierw temp są niższe, później jest skok i wyzsze, owulacja moze wystąpić 3 dni przed i po skoku temp, wiec teoretycznie po 3 dniu po skoku temp wystepuje już niepłodność.

Wazne jest aby mierzyć temp zawsze o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka i w tym samym miejsu, ja osobiscie mierzyłam pod jezykiem.

Nauka NPR troche trwa, ale da się do tego przyzwyczaić, ja poczatkowo pomimo że zaszłam w ciażę odruchowo rano sięgałam po termometr, po porodzie też planuje wrócić do NPR.

Fajnie jest zapisywać sobie temp w jakimś programie, polecam enpr.pl ja prowadziłam tam swoje wykresy, ktos może podejrzeć i coś podpowiedzieć jak nie wiesz co i jak ;)
w mojej stopce jest link do moich wykresów, możesz sobie zerknąć.

A temp w połowie cyklu to sprawa bardzo indywidualna, jedna ma 36,5 inna 37,2, trzeba przemierzyć cały cykl żeby zobaczyć jak się kształtuje wykres, bo z jednaj temp nic się nie da odczytać.

A, no i ważne, ze z takich wykresów, poza płodnościa, można odczytać różne zaburzenia hormonalne, np problemy z TSH, prolaktyną, czy progesteronem ;)

Jakbyś chciała coś wiedzieć to pytaj, jeśli bedę umiała pomogę ;)
Ale się rozpisałam :P

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]