Dzisiaj jest czw sie 16, 2018 8:12 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
All Mighty Admin
Awatar użytkownika

Zapraszam do argumentowania: dlaczego w swoim działaniu seksualnym warto stosować się do zasad, które obowiązują w naturze?

Tutaj też można dyskutować na temat dlaczego nie warto stosować antykoncepcji, itp.

Proszę w miarę możliwości o rzeczową dyskusję a nie oczernianie się i emocjonalne krzyki!!!

Proszę tez nie wiązać się z wypowiedziami innych - rozmawiamy na temat zagadnienia a nie o tym czy ktoś musi coś robić czy nie! To kwestia wyboru każdego z nas.

Na przykład:

Źle: Zośka jest głupia bo stoi na głowie!

Dobrze: Jeśli Zośka będzie stała na głowie zbyt długo krew nie będzie mogła swobodnie dopływac do mózgu co może spowodowac jego kiepskie funkcjonowanie.

Jeszcze raz proszę o dyscyplinę na forum!

Ostatnio zmieniony pt sie 26, 2005 12:36 pm przez AMA, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moim zdaniem na niestosowanie antykoncepcji może sobie pozwolić kobieta która nie widzi problemu w ewentualnym zajściu w ciążę.

Tytuł:
Odstawiłam właśnie tabletki (3 tygodnie). Żeby starać sie o dzidzi trzeba odczekać 3-6 miesięcy, a co by sie stało jak by sie zaszlo w ciąże przed upływwem tych miesięcy??

Tytuł:

Może się to skończyć nie jednym dzidzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wg mnie ta metoda jest nieskuteczna,gdyż organizm kobiety to nie maszyna,którą da się zaprogramować.Wystarczy zmiana klimatu i cykl może się poprzestawiać.Natura rządzi się swoimi prawami :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
mnie akurat Pan Bóg obdarzył idealnie regularnym cyklem miesiączkowym i od 12 lat bazujemy na kalendarzu dni płodnych i niepłodnych, fakt że przez kilka dni w cyklu musimy powstrzymać się ale to tylko kilka dnia a w tym czasie można odkryć wieeele substytutów samego pełnego stosunku. Przyznam czasem ale to rzadko stusujemy prezerwatywę, rzadko bo żadne z nas tego nie lubi, tak więc 12 lat i rzadnej wpadki - 2 ciąże planowane ( jedna nieudana :cry: ale druga skończona i uwieńczona wspaniałą córcią :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mogę podzielic się własnymi wrażeniami: naturalną metodę termiczno- objawową stosowalismy z chłopakiem (teraz mężem) przez ponad 1,5 roku bez żadnych problemów. 8 miesiecy temu zdecydowaliśmy sie na dziecko i udało nam sie za pierwszym razem. Po ciąży mam zamiar wrócić do tej metody aczkolwiek wiem, że nie będzie to super proste :wink:

Według mnie największym plusem tej metody jest to, że w zaden sposób nie ingeruje sie w organizm- nie dostarcza się zadnych hormonów ani innych związków chemicznych, więc jest to najzdrowsza metoda. Jeśli chce się zajść w ciążę, wystarczy wybrać dzień największej płodności i już!

Aha, no i oczywiście aspekt ekonomiczny- wystarczy kupić termometr i zeszyt do obserwacji (ok.4 zł- info na stronie www.lmm.pl)

Prawdą jest natomiast, że trzeba włożyć sporo wysiłku w prowadzenie obserwacji i mierzenie temperatury- przez ok.10-12 dni co miesiąc, ja miałam z tym czasem kłopot, jeśli wyjeżdżałam np. na warsztaty studenckie; choroba zwykle nie przeszkadza w obserwacjach- gorączkę ma się wieczorem a temperaturę w tej metodzie mierzy sie rano.

Ja zwykle po prostu odwlekałam o jeden lub dwa dni początek III fazy (czyli czasu, w którym moglismy się kochać :wink: ) jesli wydarzyło sie coś, co wpływało na wiarygodność obserwacji. Czasem też na wszelki wypadek uzywaliśmy prezerwatywy, ale dla obojga nie było to zbyt przyjemne.

Na pewno nie jest to metoda godna polecenia dla kobiet, które pracuja na nocną zmianę, często podróżują itp. Najlepiej chyba sprawdza się u tych, które prowadzą dość unormowany tryb zycia i oczywiście partnera, który akceptuje te metodę :D

Nie wiem jeszcze, jak to bedzie wyglądało po porodzie; zamierzam karmić piersią w taki sposób, żeby jak najbardziej wydłużyc okres niepłodności poporodowej. Na pewno gorzej jest wtedy z obserwowaniem śluzu.

Za pare miesięcy napisze i podziele się wrażeniami :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aha, przypomniało mi sie jeszcze- od niedawna mozna kupic w aptekach Personę- zestaw do mierzenia poziomu hormonów w moczu, co równiez wskazuje na okres płodny i niepłodny. Zakupiłam taki jeden, zanim poznałam bliżej metodę termiczno- objawową; przez jakis czas stosowałam obie metody i okazało sie, że Persona jest niedokładna- dopuszczała możliwość kochania się, kiedy pojawił mi sie juz płodny śluz; takze nie polecam jej kupowania nawet jako metody pomocniczej, bo jest dość droga.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny,ale jak to jest po porodzie z NPR? Jak nie wiadomo kiedy dostanie sie miesiaczke i cykle chyba nie sa regularne jak byly przed ciążą?Prosze o wyjasnienie, bo jestem zainteresowana tematem,a aktualnie jestem w ciaży:)Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiem szczerze : miesiączkę dostałam dopiero 8 miesięcy po porodzie - gdy zaczęły się pierwsze dłuższe przerwy w karmieniu piersią. Podobno częste przystawianie dziecka do piersi jest gwarantem niepłodności, ale wolałam nie ryzykować. Inna sprawa, że przez pierwsze pół roku nie miałam siły ani ochoty na seks. Przez trzy miesiące mąż też nie miał - Bea zapewniała nam nieprzespane noce :lol: . Cykl się szybko uregulował, poród sprawił, że nieregularne cykle stały się regularne ( wcześniej nieskutecznie usiłowałam je poprawić terapią hormonalną), skończyły się koszmarne bóle brzucha przy miesiączce... Dziesięć lat stosowaliśmy z powodzeniem metody naturalne ( metoda kombinowana - kalendarzyk, mierzenie temperatury i obserwacja śluzu), aż ostatnio jeden cykl machnęłam ręką na mierzenie temperatury ( akurat mąż wyjechał na szkolenie) i pofiglowaliśmy sobie przed samą planowaną miesiączką. No i jestem w 11 tygodniu :lol: . Ale 10 lat bez trucia chemią to chyba sporo? I cóż, nawet ta wpadka to akurat moja wina, poluzowanie dyscypliny... Ale i tak się cieszę!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :]

Mysle ze metoda NPR jest calkeim dobra jezeli kobieta nie widzi zadnych nie dogodnosci w byciu mama, mysle rowniez ze mimo ze tebletki antykoncepcyjne sa bardzooo skuteczne niszcza organizm kobiety. Jest wiele kobiet nawet bym powiedziala ze wieksza wiekszosc ma skutki uboczne brania tabletek anty. wiec to wskazuje na to ze one sa poprostu nie dopracowane przez ludzi ktorzy to produkuja :( A szkoda bo jezeli takie tabletki mogly by dawac 100% pewnosc ze zadna kobieta nie bedzie miala zadnych skutkow byla by to swietna metoda.
Co do prezerwatywy mysle ze jest w miare skuteczna lecz wiele par jej nielubi gdyz jest nie wygodna. Moj narzeczony np. jej nienawidzi gdyz czuje sie jak w worku i praktycznie nie odczuwa przyjemnosci jaki mu moze dac stosunek bez niej. Co do stosunku przerywanego to jest wiele opini ze nie jest to zadna metoda zapobiegania ciazy wrecz nawet sie jej nie uwzglednia.
ja mysle jednak ze jets ona calkiem dobra dla par a przedewszystkim dla mezczyzny ktory umie panowac nad swoim penisem i popedem ;P
Znam to z autopsji;) Moj narzeczony gdy na samym poczatku naszego wspozycia a bylo to ponad 2 lata temu mial klopoty z utryzmaniem i oczywiscie albo szybko konczyl i nie mogl dalej albo poprostu chwilke przestawal i dalej (ale bardzo czesto musial przestawac) Teraz mozemy sie w ten sposb kochac nawet i z 2 godizny i jets supNie jestem jeszcze w ciazy wiec mysle ze dla nas jest to dobra metoda;P zarazem bardzo przyjemna :)

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Metoda NPR jest znacznie skuteczniejsza i przy jej prawidłowym stosowaniu prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest zdecydowanie mniejsze niż przy stosowaniu innych metod. Zachęcam do poczytania statystyk. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Monia11 pisze:
Dziewczyny,ale jak to jest po porodzie z NPR? Jak nie wiadomo kiedy dostanie sie miesiaczke i cykle chyba nie sa regularne jak byly przed ciążą?Prosze o wyjasnienie, bo jestem zainteresowana tematem,a aktualnie jestem w ciaży:)Pozdrawiam

Z tego co dowiedziałam się w poradni rodzinnej to jeżeli karmi się dziecko nie dokarmiając go,tylko pierś tzn. nawet herbatkami nie można, to kobieta jest niepłodna przez 84 dni od urodzenia dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niepłodność po porodzie może trwac jeszcze dłużej. Kwestia tego, by karmić regularnie (nie może być dlugich przerw) i długo (tzn. ogólny czas karmienia musi być odpowiednio dlugi).
I rzeczywiście nie można dokarmiać niczym innym.

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Ta metoda jest wlasnie bardzo dobra dla nieregularnych cykli. My z mezem stosujemy te metode od 1,5 roku .Przez ostatnie 2 miesiące staralismy sie o dziecko i chyba sie udalo !!!! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dlaczego warto:

po 1) jest to metoda nieinwazyjna - nie ingerujesz w swoją płodność,jest w 100% odwracalna, dlatego, że jest w 100% naturalna - bazujesz na naturze

po 2) znając swój cykl mozesz o wiele szybciej zauważyć zmiany w organizmie (cześto nawet chorobowe) i ww miarę szybko zareagować - a to zawsze wiąże się z większą szansą na wyleczenie...

po 3) jest to najtańsza metoda na rynku - i co najważniejsze nikt na tobie nie zarabia (jak np. w przypadku tabletek czy wkładek itp. - gdzie wszystkim reklamującym jer zzależy nie na Twoim zdrowiu ale na kasie!!!!@)

po 4) jest to metoda bardzo skuteczna, ale to zależy od Ciebie - i tego jak bedziesz się przykładać do jej stosowania - ale praktyka tej metody uczy odpowiredzialnosci... pokazuje, że coś zależy od ciebie... odpoiwerdzialność w dziedzinie płciowości jest niezwykle ważna... choć niekjtórzy chcieliby nam wmówić ,że jesteśmy jak p[sy - chce nam się to musimy..

po 5) okresy wstrzemięźliwosci uczą nas sztukji kochania i wyrażania miłości, ta metodsa wyzwala twórczosć a ta w dziedzinie seksulaalnosci jest bardzo ważna... przeceż jest tylko rodzajów wyrażania miłości...

po 6) ... szanujemy siebie i partner uczy się nas szanować... przyjkmujemy siebie w pełni razem z naszą płodnoscią... mąż uczy się naszej płodnosci... i dba o nasze zdrowie
itd...

pozdrawiam i życzę powodzenia

p.s. stosujemy tę metodę od prawie 3 lat (z tym że od prawie 2 jesteśmy małzeństwem - czyli od tego czasu mamy obiektywne spojrzenie na nią). Odkładamy poczęcie, i z dobrym skutkiem... Chociaż właśnie podjęliśmy decyzję o Maluszku i... nie mamay obaw że trzeba czekać na ... aż np. przestaną działąć tabletki itp....
świadomość, ze mąż w pełni mnie akceptuje i co więcej dba o moje zdrowie jest wyjątkowym wyrazem jego miłości

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aha i oczywiscie jak najbardziej zdaje egz w cyklach nieregularnych - bo ja takie mam (wahają się od 28 do 45 dni) i zawsze wiem, kiedy mam owiulację...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dobrze to teraz moje zdanie na ten temat :D

Współżyjemy z moim mężczyzną już ponad cztery lata, od samego początku nie zabezpieczamy się ( może raz użyliśmy prezerwatywy, która popsuła cały nastrój) On zna lepiej mój cykl niż ja sama :wink: Ktos wspomniał na tym forum, że seks przerywany nie jest metodą, jak widać zależy u kogo :wink: Moje kochanie potrafi panować nad sobą i jest nam bardzo dobrze razem, jednocześnie bazujemy na kalendarzu i wiemy dokładnie kiedy należy szczególnie uważać. Od jakiś trzech miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne, owszem były skutki uboczne i fatalnie się po nich czuję, gdybym nie musiała ich brać, to napewno bym je odrzuciła :( Mam strasznie bolesne miesiączki ( co miesiąc trafiałam na pogotowie) Moj organizm odrzucił jedne tabletki, potem następne fakt, że nie boli tak bardzo, ale za to cały miesiąc czuje się fatalnie i lekarz sam juz nie wie, które ma mi zapisać.

Dziewczyny nie wybierajcie tabletek anty, strasznie niszczą organizm, fakt antykoncepcja zachowana napewno na 100% bo mi się po nich nic nie chce :D
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chciałabym polecić bardzo wartościową książkę na temat współżycia i metod naturalnych, mianowicie "Wartość współżycia małżeńskiego" Jacka Pulikowskiego. Pisze konkretnie. I jak się okazuje metody naturalne mają węcej zalet niż by się mogło wydawać, chociażby dlatego,że wpływają pozytywnie na relację między małżonkami czy partnerami (i podobno mniej par stosujących NPR się rozwodzi). Książka skierowana do wszystkich - nawet do przeciwników NPR. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i jeszcze nikt nie wspomniał o tym, jak przyjemne jest samo CZEKANIE, a ściślej jak przyjemnie jest czuć się taką wyczekaną i upragnioną (mój mężczyzna robi się bardzo wylewny i jeszcze bardziej czuły w dni kiedy nie możemy, a zwłaszcza pod ich koniec, kiedy już nie może się doczekać)
Nie byloby tego gdybyśmy mieli seks, że się tak wyrażę, na każde zawołanie...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]