Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 9:03 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam pytanie, nie mam czzasu czekac na zwykly paszport, gdyz 1 pazdziernika lece spowrotem do uk. Chcialaby, dziecku wyrobic dowod lub paszport tymczasowy. Ile to trwa? Co jest potrzebne?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jesli jestes w polsce, to przejdzie sie do urzedu, mozesz tez wyrobic dziecku dowod osobisty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sawana, pamietaj ze przy wyrobieniu dowodu lub paszportu potrzebna jest zgoda ojca dziecka lub powininen on byc obecny przy skladaniu wniosku. A jak twoj facet jest w Uk to moze byc problem.

Aniolek Gabrysia 1.04.09 [*] 25tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

on jest w uk, tyle ze wzwiazku z tym nie uznal dziecka, jest wpisane jego imie i tylko tyle

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jesli jest jego nazwisko to znaczy ze uznal dziecko. jesli potem bedziesz chciala zarejestrowc dziecko w UK i wyrobic dla niego paszport brytyjski to chyba lepiej zeby twoj uznal dziecko, bo chyba kiedys pisalas ze bedziesz z nim mieszkac, ale jesli jestes samotna matka i chcesz sie odciac od niego to nie wpisuj wogole jego nazwiska i tyle

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jeśli ojciec nie uznał dziecka i nie ma Go wpisanego w akcie urodzenia to przy wyrabianiu paszportu czy dowodu dziecku będzie tylko Twoja zgoda brana pod uwagę.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba niezbyt wyraznie sie wyrazam.. Chodzi o to ze chce jak najszybciej leciec, che wiec poszport tymczasowy. Ojciec dzsiecka jest anglikiem, nie mogl przyleciec by uznac dziecko, lecz jego imiejest w akcie urodzenia, LECZ DZIECKA NIE UZNAL. Zrobi to w Anglii rzecz jasna, lecz zeby tomzrobic musze wyleciec, mozliwie jak najszybciej. Oczywiscie bede z nim mieszkac, planujemy slub nawet... Tyle ze to wszystko chcemy zrobic w pazdzierniku, a zeby tak szybko wyleciec potrzebuje paszportu tymcazoswego, I tu rodzi sie pytanie, jak zalatwic takowy, czy go dostane i ile to trwa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Troche to wszystko zagmatwalas, bo jak w Polsce nie uznal dziecka a ty dostaniesz akr urodzenia polski i z tym aktem pojedziesz do UK zeby zarejestrowac dziecko i nagle on uzna dziecko to moze byc problem. Dziwnie to wszystko wymyslilas. Mysle ze okolo miesiaca sie czeka na paszport dla dziecka. jak powiesz ze ci sie spieszy to moze zrobia wyjatek. Ale najpierw musisz wyrobic w USC akt urodzenia dziecka , nastepnie nr pesel i dopiero isc zalatwiac paszport. chyba ze wyrabiaja paszport tymaczasowy roczny dla dziecka i wtedy nie trzeba pesela. Ale to juz musisz sie dowiedziec w urzedzie. Jesli chcesz wyrobic mu dowod to potrzeba wtedy nr Pesel na pewno. wiec jesli wyjezdzasz w pazdzierniku to lepiej juz sie za to zabieraj bo to moze troche potrwac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

OleńkaM- USC zalatwiony zostal 18.08, teraz czekam na pesel, ale jak bylam w piatek to powiedzieli ze to potrwa okolo 2 tygodni jeszcze, wiec w poniedzialek pojade tam prosic o przyspieszenie twgo peselu, bo chodzi mi tez o becikowe, ktore dostane w tym meisiacu jezeli wniosek zloze do 9 wrzesnia. A z tym uznaniem to tak wyszlo ze wzgledu na to ze on nie mogl przyleciec a poza tym i tak w uk go chce uznac , chyba nawet automatycznie tak sie dzieje po slubie. Wiem ze to zagmatwane, sama juz sie w tym wszystkim gubie a jakos nie czuje jego wsparcia poki co, choc zapewnia ze przeciez sie stara.... Coz faceci... Jesteś pewna Olu ze na tymczasowy nie jest potrzebny pesel? Wiesz moze ile sie na takowy czeka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sawana w polsce nie zrobia ci paszportu tymczasowego :roll: taki paszport wydaja tylko dla dzieci urodzonych za granica, ktore nie maja numeru pesel.
ja na twoim miejscu poszlabym do usc i poprosila o pesel, moga zadzwonic do warszawy i zapytac, mi tak zalatwiala urzedniczka i pesel mialam juz 2 dni po zlozeniu wniosku (ale to wszystko zalezy od dobrych checi urzednika). ale mi sie ogolnie w urzedzie poszczescilo bo wszystko, zalatwilam w tydzien a 4 tygodnie pozniej odebralam dowod.
i swojej malej robilam dowod osobisty, wazny 5 lat, tyle co paszport, a kosztuje mniej i mniej latania z tym. czeka sie 4 tygodnie za dowodem.
za paszportem chyba podobnie.
a po slubie bedzie musial adoptowac lub przysposobic (nie wiem jak sie poprawnie na to mowi) wlasnego syna. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Napewno nie jest tak ze tylko dzieci urodzone poza granicami panstwa dostaja taki tymczasowy paszport bo w urzedzie miasta pytalam, powiedzieli ze wyrabia sie go krocej /nie wiedzieli ile/ i ze do 5 roku zycia dostaje je kazde dziecko ktorego rodzic o niego poprosi....

Ooooo Swoja droga widze ze to samo miast, Leeds :):) Ktotra dzielnica jesli moge wiedziec? Ja secroft :P Moze jak przyjade to krotki spacerek :D ehehe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to musialbys sie przejsc lub zadzwonic tam gdzie wyrabiaja paszporty i zapytac, probowalam w necie znalezc informacje na ten temat, ale tam pisze tylko ze paszport tymczasowy dostaja dzieci urodzone poza granicami polski, nic nie ma na temat tych co urodzily sie w pl.
ja bym ich popedzila z peselem, bo dla kobity co tam pracuje to nie powinien byc problem zadzwonic. moim zdaniem tak czy siak powinnas sie wyrobic do tego pazdziernika :wink:
ja mieszkam na armley :wink: drugi koniec miasta

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ufff to kawał drogi :P

Nom wlasnie w poniedzialek jade do UM tak jak mowiłas zapytam czy mogli by przyspieszyc pesel a potem... Oczywiscie ruszam do UW zalatwic tymczasowy paszporci k :):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no niby kawal, ale mam pod domem autobus ktory jezdzi bezposrednio na seacroft, choc przyznam szczerze ze rzadko bywam w tamtych rejonach, jak malej nie bylo to sie jezdzilo do tesco, teraz mi sie nie chce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Do TESCO, czyli 49 i 50, czy jeszcze jakis inny? Ja szczerze mowiac nie wiem nawet gdzie jest amley, nigdy nie bylam :P Poki co moje zycie ogranicza sie do Secroft, Crossgates i centrum hehehe :):):) Ale normalnie jak wroce to lece do Primarka na zakupy :P Wyludze troche grosza od mojego i na zakupy :):) A Ty Kochana masz jak w banku ze w takim razie Cie ktoregos pieknego dnia porwe na kawke :-*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kilka dni temu składałam wniosek o paszport dla mojego syna (skończone 3 tygodnie). Skończyło się na tymczasowym, gdyż na zdjęciu miał lekko przechyloną główkę i nie patrzył zupełnie na wprost, urzędniczka powiedziała, że do normalnego paszportu takie zdjęcia nie spełniają wymagań i mogę zrobić tylko tymczasowy na rok. Trzeba wypełnić druczek, ten sam jak dla osoby dorosłej, tylko w miejsce serii i numeru dowodu wpisuje się dowód jednego z rodziców. Jeśli partner dziecka nie uznał, będzie potrzebny tylko twój podpis. Podobno obecność dziecka też niezbędna przy składaniu wniosku. Ja byłam z moim, ale urzędniczka nic nie mówiła więc w sumie to nie wiem czy faktycznie był tam potrzebny. Na tymczasowy paszport nie czeka się długo. Mój do odebrania będzie po tygodniu od złożenia wniosku, czyli lada dzień.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jejku Viljar dziekuje za informacje, odrazu mi ulzylo :) W takim razie od jutra zaczne zalatwiac tymczasowyt skoro pesel nie jest potrzebny :) Bardzo sie ciesze ze tak latwqo mozna wyrobic ten paszporcik :)

A swoja droga widze zr Twoj Wojtuś urodzil sie tego samego dnia co moj skrab :) Hehe fajny zbiego okolicznosci :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sawana 16 jezdzi na seacroft. :wink: jasne jak wrocisz mozemy sie spotkac, tylko nie od 7-14 pazdziernika, bo bedzie mama u mnie :wink:

o i dowiedzialam sie przy okazji ze mozna w pl zrobic paszport tymczasowy, ale powiem wam ze do dowodu osobistego 5 letniego nie ma az takich rygorow ze zdjeciem, musi byc widac tylko lewe ucho i to wszystko, na zdjeciu widac nawet moja reke :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iwonka powiem Ci szczerze ze sie na tych autobusikach nie znam za bardzo :) Na samym poczatku jak do leeds przyjechalam to mieszalam na herehills no i wiedzialam tylko ze wlasnie 16, 42 i chyba jeszcze jakis -nie pamietam :P- jezdzil do centrum :P A potem ze pracuje -teraz urlop ze wzgledu na dziedzie- w Communisis to potem odkrylam ze jezdzic musze 64 na crossgates do pracy. No a jak z moim Kochanie zamieszkalam no to juz jezdzilismy razem autem do pracy a do centrum to tez razem :) Wiesz, ja to raczej i tak sama sie nie ruszam nigdzie bo szczerze mowiac nie raz sie juz zgubilam hehe :) :oops: A co do spotkania to oczywiscie sie musimy koniecznie zgadac :) Niestety w pracy nie poznalam zbyt wielu polakow a tych ktorych znam to Mlodzianie :P bez dzieci, wiec watpie zebysmy teraz mieli zbyt wiele wspolnego :P A tak z Toba napewno bedzie razniej :) HEheHe :)

Nom jutro w koncu jade wszystko dokonczyc. Teraz jak mi Kochane podpowiedzialyscie co robic to odrazu poczulam ze trzeba zaczac juz na MAXa sie strac :) Skoro ten Pesel wydadza mi wczesniej to ratuje mi zycie, a paszport tymczasowy rowniez. Na rok wysarczy, i tak w grudniu bierzemy slub, takze Skrabek bedzie mial brytyjski paszport-mam nadzieje ze Carl to zalatwi bo jak widzicie ja sobie kiepsko radze z urzedowymi sprawami- :) :oops: :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sawana ale nie wiesz czy ci pesel dadza wczesniej, u mnie babka zobaczyla ze z anglii jestesmy i powiedziala zebysmy przyszli w czwartek a we wtorek skladalismy o nadanie. no i jak przyszismy w czwartek to zadzwonila do w-wy i przez telefon jej podali. zrobila to z dobrej woli, i tyle, ale pewnie nie kazdy urzednik taki jest :wink:

heh ja po miescie jezdze tylko tam gdzie wiem czym dojechac, poza utarte szlaki sie nie ruszam, bo boje sie ze sie zgubie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]