Dzisiaj jest pt gru 06, 2019 9:45 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

z tego co mi sie wydaje to jesli zostaniesz w Polsce i nie zarejestrujesz dziecka w anglii to nie dostaniesz macierzynskiego. ale moge sie mylic. Nie jestem pewna. Na pewno nie dostaniesz innych swiadczen na dziecko jesli nie zarejestrujesz go w UK. Co do macierzynkiego to nie jestem pewna

Aniolek Gabrysia 1.04.09 [*] 25tc

Offline Wyświetl profil  

Witam kasia_bh

Mozesz rodzic w polsce na angielskie ubezpieczenie, nie che mi sie pisac wiec skopiowalam to z innego forum.

karta EHIC niestety nie upowaznia Cie do darmowego porodu w Polsce, (ona dziala tylko w sytuacjach emergency- a porod do nich nie nalezy, no bo wiesz mniej wiecej kiedy sie go spodziewac, no chyba ze rodzisz przed 37 tygodniem, to EHIC wtedy dziala).- to info ze stron NFZ.

Musisz sie postarac o formularz E112 (tj.zgoda na kontynuowanie leczenia w ciazy i opieki na urlopie macierzynskim, poza Anglia).
nie jest to wcale trudne. po prostu musisz napisac list na adres

Medical Benefits (E-Forms Team)
DWP
International Pension Centre
Room TC001
Tyneview Park
Whitley Road
Newcastle upon Tyne
NE98 1BA

Tel: 0191 218 1999 (Monday to Friday 8am-5pm)
(Note: Medical Benefits administer the E112 system on behalf of the Department of Health)

W liscie musisz podac nastepujace informacje:dlaczego chesz rodzic w Polsce,...dodatkowo mozesz tez napisac adres i nazwe Twojego pracodawcy.

"Your original MATB1 certificate or a letter from your UK GP or midwife, showing your Estimated Date of Delivery (EDD) eg a form MATB1;
Your NHS no. or NI. Number
Your date of birth, your full UK address and dates of travel;
Your address in the country you are going to;
Please indicate whether or not you will be returning to the UK; and also let us know if you have already left the UK for another EEA country."

tu jest link do strony, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje

http://www.dh.gov.uk/en/Policyandguidan ... /DH_074100" target="_blank

ORAZ
na odpowiedź z DWP i formularz E112 czekałam około 2 tygodni od momentu wysłania do nich listu.
- za wydanie formularza E112 nic nie musialam płacić, tylko wysłać do nich list i w odpowiedzi otrzymałam E112.

- jeśli chodzi o kwestie, co należy zrobić w Polsce z E112 to oddział NFZ udzielił mi następujących informacjii:
1.nie muszę tłumaczyć tego na język polski, ponieważ to są wzory Unii Europejskiej i jeśli ktoś nie wie, co to jest, to wzory tych dokumentów są ogólnodostepne w internecie -ewentualnie mam się powoływać i odsyłać do NFZ
2.oryginał lub kopię E112 trzeba będzie dołączyć w polskim szpitalu do dokumentacji przy porodzie (zamiast polskiego ubezpieczenia), żeby polski NFZ wiedział, z kim ma się rozliczyć (na E112 musi być pieczątka i adres).

To ze chcesz wrocic do polski nie ma zadnego wpływu na macierzynski,jezeli ci przysluguje to na pewno bedzi ci on wypłacany. Jezeli twoj maz jest w angli to bedziecie mogli ubiegac sie o child benefit.

Orientujecie się czy to co napisała z_u_z_a nadal jest aktualne? A może są jakieś inne przepisy sposoby aby osiągnąć to samo?
Z góry dzięki

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kasia bh pisała to w 2008 roku-myślę, że dla niej to nieaktualny temat :P:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]