Dzisiaj jest czw lip 18, 2019 2:17 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Selly, wszystkiego najlepszego dla Twojej córci!! :bal:
Mutti, mi w pazdzierniku stuknie 11 lat w DE ;) Ja znowu mniej po niemiecku rozmawiam, jak pracowalam to owszem, ale znajomi Polacy i jestesmy czesto w PL wiec polski przewaza.. nie zadobrze dla mojego niemieckiego, ale napewno latwiej:lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej, wyglada na to, ze aktualnie jestesmy tylko trzy. To niewiele jak na takie duze miasto... Ale pewnie jeszcze kilka czyta, tylko sie nie ujawnia
:wink: :wink: :wink:
Moja mala z checia chodzi do przedszkola. Wlasciwie od pierwszego dnia bardzo je polubiala. Nawet nie ma problemow ze spaniem w poludnie (a w domu zawsze musimy o to walczyc...). Ciesze sie, ze jej sie tam podoba, bo jakby miala codziennie plakac przy odprowadzaniu to chyba bym tego nie wytrzymala. Ale tak jak mowila jedna wychowawczyni: przewaznie to rodzice ciezej znosza rozlake niz dzieci. U nas to sie sprawdza.
Wychodzi na to, ze wszystkie przyjechalysmy do niemiec pod koniec lat 90tych :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej,hej :)
faktycznie, ja przyjechalam pod koniec 98 r.
Mutti fajnie, ze Twoja corcia chetnie chodzi do przedszkola :) a czy w pierwsze dni zostawalas tam z nia przez jakis czas? Znajomy mi opowiadal, ze jego poltoraroczna corka chodzi od prawie 2 tyg do przedszkola, ale jego zona przebywa tam z nia caly czas. On twierdzi, ze to normalne. A mnie to troche dziwi, bo wydaje mi sie wydaje, ze w sumie dziecko chyba szybciej powinno sie zostawiac w przedszkolu samo.
Ewik dziekuje za zyczenia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Z tym przedszkolem to wszystko zalezy od dziecka. Na poczatku tez z nia zostawalam (tzn bylam tam a ona robila co chciala). Poniewaz ona chetnie sie bawila i mnie wlasciwie ignorowala wkrotce ja tam zostawilam na pol godziny. I tak kilka dni. Potem na godzine i wkoncu na dwie godziny. Nastepnie zostawala na obiad a ad zeszlego tygodnia spi. Teraz odbieram ja chwile po 14tej, krotko po tym jak koncza spanie. U nas to w sumie przebieglo bez problemow ale niektore dzieci nie chca zostawac same. I wtedy rodzice musza zostac (tak jak u Twoich znajomych). Nic na sile, uwazam, ze ten program przyzwyczajania do przedszkola to fajna sprawa i bardzo przyjazny dziecku. Podobno inne Landy biora przyklad z Berlina i tez go u siebie wprowadzaja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hello :)

Ja do DE sprowadzilam jesienia 2001(cos u gory pokickalam z tymi latami hihi) ;) wiec ciut pozniej niz Wy ;)

My mamy skok rozwojowy za soba..nareszcie!!! Teraz dziecko jak aniol :D Moj kocjany Misiak :)

Dla mnie jak narazie mysl o przedszkolu jeszcze odlegla..oj ciezko mi bedzie :P
a kiedy zaczelyscie zalatwiac przedszkole??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mutti ciekawa jestem jak to bedzie u nas. Seyla co prawda jak widzi male dzieci to swiata poza nimi nie widzi, ale zobaczymy co bedzie za pol roku.
Ewik mowisz ze masz teraz aniolka w domu. Trzymam kciuki, zeby juz tak zostalo :wink:
Przedszkole zaczelismy szukac tak jakos po nowym roku. Znalezlismy dosc szybko. Ale moze dlatego, ze nie chcielismy od zaraz, tylko dopiero od sierpnia. A w sierpniu zaczyna sie zawsze nowy rok szkolny, wiec wtedy sa wolne miejsca.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie Dziewczyny

Ewik bardzo sie ciesze ze jestes zadowolona z poloznej .Ja jak bym miala jeszcze jedno dziecko to chetnie bym skozystala z pani Miry
Selly ale twoja mala urosla .Ja czekam az moja Karolka zacznie chodzic na razie za raczki i przy meblach .
Mutti tez mysle o przedszkolu od wrzesnia .

A co u mnie jestem jakas przemeczona .Karolka zdrowa ,trafil mi sie prawdziwy lobuz czasami ja padam ze zmeczenia a ona dalej psoci :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bryta witaj :)
Twoja corcia tez jaka duza :D Sa z moja na tym samym etapie. Czyli chodzenie za raczki i przy meblach.
Lobuz Ci sie trafil, powiadasz...Seyla jest miare grzeczna, chociaz ostatnio nie lubi jezdzic w wozku. Troche pojedzie i jej sie nudzi i trzeba krolewne nosic na rekach...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Selly Czy moze szczepilas juz na Meningokoki. Moja strasznie sie buntuje .Jak cos jest nie po jej mysli to wali glowa o podloge :roll:
A na dobrego lekarza dzieciecego trafilas :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bryta nie nie szczepilam jeszcze, tzn. w poniedzialek jedziemy na drugie szczepienie, ale to chyba nie jest, to o ktorym piszesz.
To jest jakos szczegolnie bolesne? Przyznam sie ze nie slyszalam nic o tym szczepieniu.
Lekarza mamy fajnego. Chociaz dopiero za drugim podejsciem udalo sie znalesc. Z pierwszej lekarki bylam zupelnie nie zadowolona.

W koncu dzis znowu cieplej :) Czekam az mala sie obudzi i lecimy na spacerek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kai tez spi. Jak nie chcialzasnac to nie chcial, a jak zasnal to spi. Jak sie obudzi to tez chyba wyfruniemy :D

My mamy we wtorek szczepienie. Juz sie boje. Pierwsze bylo tragiczne, tyle krzyku :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ta szczepionka odra swinka rozyczka niestety jest czesto z powiklaniami .
Macie piediatrow polkakow czy niemcow . :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My chodzimy do Niemry ;) Jak narazie jestem zadowolona- babka z doswiadczeniem, zawsze wszystko tlumaczy ( czasem az zbyt dlugo :roll: ) no i zawsze mowi, ze leki to juz w ostatecznosci i to tez mi sie podoba, bo niektorzy to odarzu antybiotyki przepisuja :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej :)
ale mielismy pogode w weekend :D
Bryta hehe, ano wlasnie dzis bylismy na szczepionce, i to byla dokladnie ta o ktorej pisalas, czyli na meningokoki. Poszlo nawet gladko, Seyla plakala tylko w momencie wbijania igly, ale na szczescie zaraz zapomniala. Za m-c jeszcze 3 szczepienie i koniec.
Lekarza mamy niemca. A wy?

Mutti, Ewik a co u Was?

Ewik chyba w tym samym czasie pisalysmy posta :lol:
A to ze lekarka dlugo tlumaczy to dobrze. Lepiej tak, niz tak jak bylo u naszej poprzedniej pediatry. Czekania godzina, a wizyta moze 5 min. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bylismy dzis na szczepieniu..Bylo okropnie :( Kai tak mocno plakal.. Dotarlismy do domu a on dalej nie mogl sie uspokoic..polozylam go do lozeczka, przykrylam i troche nim potrzasalam na boki i sie w koncu uspokoil i zasnal..ufff
Cale szczescie ze bylismy tam razem,sma nie dalabym chyba rady.. :?

My tez jeszcze w czerwcu szczepienie i przerwa..nareszcie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My tez do Niemki chodzimy troche taka zimna mi sie na poczatku wydawala ale jest ok .U nas ogolnie cos malo pediatrow w tym miasteczku co mieszkam pod Berlinem .

:roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczynki, co tam u Was?? Pogoda do d.., wsciec sie mozna :x
Jak Wasze pociechy??
U na schyba zabki ida :shock: , od pon do sr. mielismy sranko (6-7 kup na dzien) a na dziasle u gory, w miejscu trojek z boku wielka biala gula :roll: , czy to moze byc zabek?? Jak to u waszych skarbow wygladalo??

a tu moj ksiaze :)
View My Video

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Piekna mamy wiosne co :evil: nic tylko w domu siedziec brrrr....
Ewik sliczny Twoj ksiaze :D taaaaki slodki :)
To moga byc zabki. Seyla co prawda na razie dorobila sie 5 sztuk w miare bezobjawowo, ale wiele dzieci ma takie objawy jak Twoj synek.

U nas bez zmian, czyli dalej uczymy sie chodzic :wink:
Bryta a jak Twoja mala, chodzi juz sama?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ewik U mnie tez zeby do tego mala ciagle chce w nocy jesc a ja mega nie wyspana .Co probuje nie dawac to taka awanture urzadza .
Selly Karolka coraz czesciej stoi bez trzymanki i raz nieswiadomie zrobila 4 kroki sama bo chciala mi chrupka zabrac .Ale jeszcze nie chodzimy moze do wakacji ruszymy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, hop hop, co u was?? Pewnie lezycie plackiem w ten ukrop :P, tzn tyle na ile wam pociechy pozwalaja hihi

U nas wszystko ok, mamy juz calkiem spore dwie dolne jedynki i chyba kolejne sie zapowiadaja, bo znowu kupe kup mamy :wo: hehe

Buziaki!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]