Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 4:19 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Czy jesteś zadowolona pobytu w niemczech?
tak 71%  71%  [ 10 ]
nie 29%  29%  [ 4 ]
Liczba głosów : 14
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam do was bardzo wielkie pytanie odnośne mieszkania w niemczech. O tuż mój mąż pragnie abyśmy się przeprowadzili i tam ułożyli życie. Ja jakoś nie jestem co do tego pomysłu przekonana. Może mi napiszecie jak to jest naprawde w tym kraju. Czy rzeczywiście życie jest łatwiejsze? I jak jest z pracą, mieskaniem i opłatami.

Bardzo prosze o odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: jak jest
Awatar użytkownika

Kolorowo to tu nie jest, tak jak wszyscy mysla w Polsce... Ja tu jestem juz dwa lata prawie i nadal uwazam ze w polsce lepiej sie zyje. Jedzenie szczegolnie tutejsze mi nie podchodzi, fakt moge sobie gotowac co chce ale nie mam gdzie kupic skladnikow, bo albo nie sezon albo cos tam....A w Polsce i pyszna kapusta kiszona (tutaj jakas z octem smierdzaca i okropna), nie we wszystkich sklepach miesnych kupisz to co chcesz, a jak kupisz to smakuje zupelnie inaczej niz w Polsce...Gorzej...
Mieszkanie wynajac nie jest tak latwo. Kolezanka szukala dlugo z mezem swoim, Brazylijka wyszla za Niemca i juz cos im sie podobalo a tu wynajeli komu innemu....Teraz mieszkaja w trzypokojowym nowoczesnym mieszkaniu i placa miesiecznie 800 euro, ale ich stac. ona nadal pracy nie moze znalezc od dwoch lat....Skonczyla kurs niemieckiego Mittelstufe,czy jak to sie tam pisze i jakos nie moze znalezc nic....
Ja pracy nie szukam, wychowuje synka i zaraz bede wychowywala dwoje dzieci. Maz jest Niemcem i ma dobra prace, wiec zyje nam sie dobrze. Za srednionowoczesne mieszkanie placimy miesiecznie 600 euro, 70 m2.....3 pokoje. W starych mieszkanich jest wszedzie woda z piecem gazowym. To mnie dobija. W Polsce mieszkalam od dziecka w mieszkaniu z piecem gazowym i ucieklam od tego a tu znowu mam piec.....Moze jest i taniej ale mnie wkurza ten piec i sie go boje....Jestem bardziej za centralnym ogrzewaniem, ale to jest drozsze od gazu, bo nie mozna wylaczyc i placi sie za ciepla wode...Ceny sa takie jak w Polsce tylko ze w euro. Tzn kg ziemniakow kolo 1 euro a w Polsce kolo 1 zl...chyby ze cos sie zmienilo w Polsce.....Narazie tyle na poczatek, jak masz wiecej pytan pisz chetnie odpowiem....

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hmm, to zależy, gdzie chcecie mieszkać. W byłym NRD mieszkania są tańsze, często świetnie wyremontowane, łatwo coś znaleźć. I ogólnie ludzie są serdeczni. Oczywiście nie polecam emigracji bez znajomości języka na poziomie co najmniej Mittelstufe.
Co do jedzenia to faktycznie różnie bywa, u mnie trochę to trwało, zanim znalazłam sklep z wyśmienitą kiszoną kapustą, ale tak samo było i w Polsce. Poza tym jest multum potraw, knajp i produktów, których w Polsce nie znałam - efekt wpływu emigracji. No cóż, ja tam głodna nie chodzę. Jak chcę rosół to proszę znajomych, którzy jeżdżą do Zgorzelca, żeby mi przywieźli świeżą polską kurę i jarzyny z targu.
Ja tam jestem bardzo zadowolona, potrafię walczyć z urzędami i zasadniczo wychodzę na swoje ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź. mam pytanie jeszcze co do zarobków i szkoły dla dzieci. Jak jest ze szkołami, są polskie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Polskie szkoły to rzadkość, natomiast w każdym większym mieście Polonia albo Duszpasterstwa organizują przynajmniej naukę języka, często też religii.
Byłoby łatwiej Ci odpowiedzieć, gdybyś napisała, w jakim rejonie Niemiec chcesz zamieszkać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej.Ja tez coraz czesciej mysle o przeprowadzce do Niemiec a dokladniej do Cotbus ale troszke sie obawiam to jest inny kraj jezyka nie umiem nic.Teraz jestem w cizy i sie zastanawiam jakie jest tam podejscie do kobiet w ciazy.Nie wiem tyle pytan i obaw.Otyle dobrze,ze moja mama tam mieszka wiec zawsze pomoze.ale nie wiem :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hejka.Ja jestem tutaj 9 lai i dobrze mi sie zyje-napewno nie wroce do Polski.Jezeli chodzi o jedzenie to na poczatku tez mi tu nie smakowalo,ale to kwestia przezwyczajenia.Oczywiscie-kuchnia polska dla nas jest najlepsza-nio ja tylko ta znalysmy,ale to nie stanowi zadnego problemu-gotuje sama nasze potrawy ,wiec nie moge powiedziec,ze mi tego brakuje.Dzis ja jade do Polski to wlasnie tam nie smakuje mi chleb,bulki i 1000 innych rzeczy.Sa tez takie,ktorych tu brakuje,ale to tez nie problem,bo sa polskie sklepy.Kielbasy niemieckie sa niedobre to akt,ale co tydzien przyjezdza do nas bus i sprzedaja kielbase o jakiej w polsce mozna pomazyc.Jezeli chodzi o to czy zycie jest latwiej-uwazam,ze tak,Lepiej bylo jak byly Marki,ale teraz tez jest dobrze-ja nie mam na co narzekac.Siedze w domu,maz pracuje,wychowyuje 2 dzieci-nic nam nie brakuje.Mamy spore mieszkanie-86m,.3 i pol pokoja,2 balkony.anianixgdzie ty kupujesz te ziemniaki;ze takie drogie? :D Przeciez mozna kupic 10 kilo za3-4- euro.Duuuuzo rzeczy jest tu tanszych-popatrz na kosmetyki,szampony,proszki doprania ,mydla..................sprzet .Jak jade do Polski to dziwie sie skad oni te ceny biora- :? Przyjechalam tu bez znajomosci jezyka i sobie tez poradzilam-to nie powinno byc odstraszajace.JAGODZIANKAjak masz tu mame to czego sie obawiasz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jagodzianka, Cottbus to prawie Polska jeszcze :). Podejście do ciężarnych jest super. Musisz tylko mieć koniecznie ubezpieczenie, bo inaczej będziesz ugotowana. No i język, język, język...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny a jak wy się znalazłyście w niemczech?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Stypendium, miłość, ślub :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc.Nie wiem czy jeszcze ktos tu zaglada ale postanowilismy sie przeniesc do Niemiec.Moj T byl sie dowiadywac czy dostaniemy mieszkanie i okazalo sie ze to zaden problem.Tak wiec w ciagu miesiaca powinnismy sie uporac z przeprowadzka. :) tylko nie wiem jak to jest z ubezpieczeniem jak to wszystko zalatwic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hihi witam..ja tze z granicy polsko niedmieckiej..;)z Saksonii z Görlitz--uwazam ze to najlepsza opcja moj M jest Niemcem i korzystamy w pelni z dobrodziejstw obydwu krajow...z jednym na pewno sie zgodze..bez jezyka raczej lepiej nie myslec o emigracji;)

Pozdrawiam Minie

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Pamiętam jak przeprowadzałam się do Niemiec i jechałam tam busem krótko przed porodem. Ale poród przebiegł dobrze i trzeba przyznać że w Niemczech się żyje dużo lepiej niż u nas ...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]