Dzisiaj jest sob gru 07, 2019 12:41 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Witam wszystkie mamy i ciezarne! Maz pracuje juz w wiedniu ponad rok i ja z corcia( 4 lata) teoretycznie tez juz tyle tutaj mieszkamy, ale musze przyznac ze co najmniej polowe z tego czasu spedzilysmy w polsce. teraz jednak planujemy drugie dziecko, wiec mam nadzieje ze sie uda i troche bardziej tu przyrosne :D . ciesze sie ze Was znalazlam i gratuluje wspanialych dzieciakow! mialam problemy w pierwszej ciazy wiec jestem pelna obaw i chcialabym znalezc dobrego lekarza. duzo dobrego slyszalam o Semmelweis. czy moze ktoras mi napisac gdzie jest ta klinika i polecic jakiegos lekarza. moj niemiecki nie jest wystarczajacy zeby sie dogadac o skurczach i macicy :D , ale zauwazylam ze wiekszosc lekarzy mowi perfekt po angielsku. z gory dziekuje i fajnie ze mozemy tu sobie "pomamuskowac"

jeszcze pytanko, jak zamiescic zdjecie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: czesc

Jeszcze zostal mi calutki miesiac do porodu.Zaczynam sie obawiac jak to przezyje.Ale mysle ze jak wy dajecie rade to ja tez!Fajnie tak sie czyta wasze rozne przezycia i wtedy jest latwiej .chcialbym tak samo sie z wami podzielic.dajcie znac jak macie ochote na pogawedki :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzien Dobry wszystkim :D

Chcialam Was zapytac czy byla by ktoras z Was tak uprzejma i kupic mi w Austri lek o nazwie "Aktiferrin" jest to zelazo. Br\ardzo byla bym wdziecznma za pomoc bo musze dziecku podawac a w Polsce niestety nie ma... Bardzo prosze o pomoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie,
mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Trafiłam tutaj można powiedzieć, że przypadkowo szukając informacji na temat ubezpieczenia w Austrii.
Chcę mieć bardzo maleństwo. Mieszkam we Wiedniu od paru miesięcy. Wcześniej się tym nie interesowałam ponieważ nie wiedziałam czy tutaj zostanę.
Więc jak to jest z tym ubezpieczeniem i kiedy przed porodem trzeba zacząć go płacić? Czy to ubezpieczenie które było na forum poruszane za 80 euro, obejmuje wszystko[lekarze, szpital itp]?
Od czego mam zacząć. Zaznaczam, że na razie nie jestem w ciąży[chyba].
Wiadomo im się więcej wie tym lepiej. Dodam tylko, że jestem na rencie w Polsce, ale to chyba nie ma jakiegokolwiek znaczenia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam mamusie... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Neola wybacz, ze tak pozno odpisuje, ale moze jeszcze Ci jakos pomoge. Ja wlasnie jestem na tym ubezpieczeniu za 80 euro miesiecznie i w to wchodza wszyscy lekarze, szpital, leczenia, w ciazy wszystko co powinnas miec robione. Nie wiem jak w Wiedniu, ale w Innsbrucku nie ma publicznych ginekologow, wiec trzeba prywatnie chodzic, ale od tego prywatnego oddaja Ci z ubezpiecznia 30 % tego co placilas. Ja zaczelam placic ubezpiecznie 3 miesiace przed porodem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam serdecznie mnie to chyba juz z roczek nie bylo na tym forum ;) pozdrawiam wszyskie formulowniczki!! Sporo was tu sie zjawilo :) Jak widze to raczej zadko sie tu zajwiacie (nie krytykuje bo sama nie jestem lepsza:) ) szkoda bo jak to forum zaczelo funkcjonowac to co dziennie tu ktos zagladal a tk raz na m-c? eeeee dziewczyny trzba to zmienic zawsze mozna sobie pogawedzic:)
Przypomne sie jestem Justyna mieszkam w Wiedniu 6 latek mam 3 slicznych babelkow:) zachecam do pisania serdecznie pozdrawiam:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc!

Ja czasem zagladam, ale widze, ze nic sie nie dzieje to i nic nie pisze. Moze teraz cos sie ruszy?

Fajnie by bylo :D

Widze, ze mamy maluchy w podobnym wieku tzn jednego, bo ja tylko jedna "sztuke" posiadam.

Pozdrawiam :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Jestem w Ausrii jakis czas i nie za bardzo znam jeszyk, jestem w ciazy termin mam na 2010 i pytanko. Slyszalam ze od 2010 roku wejdzie nowa reforma Karenzgeld czy moze ktoras z was wiec cos na ten temat??? z tego co zrozumialam to dotyczyc ona bedzie starzu prac tak??? ze prawdopodobnie trzeba bedzie mies przeracowane przynjmniej pol roku??!! Dziekuje i pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Angela

polecam Ci stronke www.karenz.at
tam sa wszystkie informacje w przejrzysty sposob, niestety po niemiecku, ale dasz sobie pewnie rade
na stronie http://www.bmwfj.gv.at/BMWA/Schwerpunkt ... efault.htm jest wszystko urzedowo ale bardzo dokladnie

nie wiem dokladnie jakie sa szczegoly, ale od 2010 kinderbetreuungsgeld (karenzgeld) bedzie wedlug poborow obliczane i podobno miminum pol roku trzeba bedzie przed ciaza miec przepracowane, ale nie znalazlam jeszcze na ten temat informacji.

jakbys miala jakies konkretne pytanie to pisz prosze na priv
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olmr1 dziekuje barduo mnie to interesuje i troche denerwuje bo skoro maz tu pracuje legal i placi podatki to chyba mi sie ten karenz nalezy!!!!!Za linki dziekuje poczytam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Angela - a od kiedy jestes zameldowana w Austrii? jestes zameldowana jako Nebenwohnsitz czy Hauptwohnsitz? napisalam pytanie do Urzedu Miasta jak to wyglada w Twoim przypadku, ale beda potrzebowac pewnie wiecej szczegolow. Ty jak rozumiem nigdy nie pracowalas w Austrii?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dostalam odpowiedz juz z Karent.at, ze Ty musisz pracowac w Austrii, zeby miec prawo do Karenzgeld, bo to TY jestes w ciazy :)[/list]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny! To jeszcze nic pewnego z ta zmiana przepisow. Miejmy nadzieje, ze zostanie tak jak jest :D

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mi to juz i tak obojetne, bo jeszcze tylko pol roku dostajemy pieniadza a potem koniec tego dobrego :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jeszcze rok bede dostawac, ale kto wie, moze sie na jeszcze jedno zdecydujemy?.
A z tego co slyszalam, to podobno wielkosc zasilkow ma byc zalezna od dochodow rodziny.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Halo halo zagląda ktoś tu jeszcze?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]