Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 5:33 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Kiedys tutaj bylo bardziej glosniej teraz nie chce wogole nikt nic pisac :)
Mi jak narazie jeszcze sie nie udalo ciagle przychodzi mi tak okropna @ :P
PopiZ tego co slysze co mowisz to coreczla szybko pojmuje wszelkie nauki a to jest bardzo dobre w zyciu :)
Moj maly jak narazie na etapie prob samodzielnego chodzenia, raczkowanie idzie mu perfekcyjnie jak i normalnie chodzi ale tylko jak sie go trzyma za raczke ale chce probowac sam, ciagle konczy sie to klapsaniem na podlodze ale mimo to go chwale za to by dac mu wiecej zachety do dzialan :)[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zoi, o tak, trzeba chwalić! Bo nic nie podcina skrzydeł, jak zawiedziona mina mamy ;)

Ja Mai powiedziałam, że przecież umie już jeździć i musi tylko poćwiczyć jazdę na 2 kółkach... heh, tak się cieszyła jak próbowała, że sąsiad co mył samochód, co chwilę też się uśmiechał z jej radości :D No i ogólnie wesoło było, bo i Milence to się udzieliło i biła jej brawo he he.

No, a u nas znowu gorąco, trawnik wczoraj skoszony, więc dzisiaj po obiadku byczymy się w basenie.

Nasze młode jeszcze śpiuńkają, więc mam czas na poranną kawkę... dzisiaj przy komputerze ;)

Wczoraj miałam małą sprawkę do załatwienia i pojechałam z dziećmi. Musiałam donieść tylko jeden dokument, bo na wydanie decyzji czeka się normalnie dość długo. A ta pani była tak dobra, że jak zobaczyła mnie z nimi, to mi "od ręki" wypisała tą decyzję :D Więc, jak coś do załatwienia, to najlepiej z dziećmi ;) A i lody zaliczyliśmy i małe zakupki :)

Pozdrawiam!
Budzi się mała...

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas rowniez tutaj upalnie od samego rana grzeje a noca ciezko zasnac bo juz nawet klimatyzacja nie wyrabia i tego chlodu tak wiele jakby nie daje ;)
Ja co zalatwiania to akurat jestem sceptycznie nastawiona do ambasady polskiej gdyz zalatwialam roaznego typu papierki o tym ze zawarlam zwiazek malzenski, stalam w 8 miesiacu ciazy i ich guzik interesowalo ze ja prawie juz zaslablam bo stalam w kolejce pierw na zewnatrz pozniej wewnatrz budynku po 4 godziny, a malo tego kazali mi pierw przetlumaczyc akt urodzenia meza wiec go przetlumaczylismy a potem nam powiedziala dopiero jak przyjechalismy z nim ze ma byc rozszerzony ale jak pytalismy sie uprzednio o tym mowy nie bylo.
Raz juz nawet z ambasady polskiej trafilam do szpitala alexandra gdyz dostalam lekkich krwawien.
Ale Ty zapewne nie tam zalatwialas swoje papierki bo cos za szybko jak na refleks z ambasady polskiej, chyba ze sie zmienil personel, gdyz pani jedna byla naprawde nie mila, i miala do mnie pretensje o to ze przyjmuje nazwisko po mezu a nie zostaje przy polskim.

Moj maly zaczyna mowic poszczegolne slowa ale mimo ze rozmawiam do niego rowniez i po polsku to on i tak zaczyna rozmawiac po grecku :P
mowi slowka w doslownej jego ankcentacji "ti ine aftu" lub samo "aftu" kiedy chce cos np z polki,jak i czesto krzyczy "da da" a to u niego oznacze ze chce komus lub czemus przylozyc :lol:
Mowi rowniez "babas,mama" ale po polsku mowic mi nie chce cholercia a tyle sie produkuje codziennie jak do sciany :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!!!
Aktuiz gratulacje!!! Dużo zdrówka dla Małej Kasi i dla całej Rodzinki!!!
Chętnie Was odwiedzimy z Marysią może w przyszłym tygodniu.

Popi zazdroszczę , basenik, kawka och cudowne życie w Polsce :lol: .

Zoi super że wróciłaś na forum. Słodki ten Twój mały kawaler i w podobnym wieku do mojej małej łobuzicy.

Dziewczynki ,a ja się nie odzywałam bo to moje dziecko to się strasznym łobuzem zrobiło :? . Dzień zaczyna od psocenia ,a często gdy mówię że czegoś nie wolno to mała jak na złość specjalnie to robi. Gdy tyko zauważy że wzrok mamusi jest gdzieś skupiony to od razu Mania robi coś czego jej niemożna, więc pisanie w ciągu dnia odpada. A wieczorkiem gdy tylko zaśnie a ja dotknę komputera lub telefonu wręcz jakby ja prąd kopnął i budził . Moje dziecko niestety nadal na cycuchu i bez mamusi to nie zaśnie ponownie . Nerw mnie wtedy dopada i już można zapomnieć o pisaniu. Co gorsze Marysia ostatnio robi akcje wycia bo mi mamusia uciekła z widoku, już sama nie wiem jak sobie z tym radzić i czy może której z Waszych pociech też tak miało.
Ostatnio moje życie kręci się wokół pudeł w które co chwila coś pakuje i takim sposobem jesteśmy coraz bliżej wyjazdu . Gdy byście miały jakieś rady typu co jeszcze załatwić w GR lub jak się spakować to chętnie skorzystam :D .
Tym czasem padam ze zmęczenia .
Pozdrawiam Was serdecznie i mocno ściskam.

Wybaczcie nic nie napisałam o Mani ma już 6 ząbków od tygodnia sama stoi i próbuje robić pierwsze kroczki(to były tylko 3 razy) , zwykle robi kroczek i próbuje utrzymać równowagę ,a potem jest chlap na pupkę .
Uwielbia marchewkę i gryzie ją jak króliczek, ogólnie mamy z nią niezłą zabawę :lol: .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moj maly rowniez lobuzuje ale o tyle dobrze ze wciaz mnie slucha nie wiem na jak dlugo ale jak narazie jest wporzadku, jak mowie by cos nie robil to odchodzi od tego i szuka nowego zajecia :)
Ja malego piersia nie karmie ale z tego co mi lekarz mowil po porodzie to najlepiej jest karmic dziecko ponoc do 6 miesiaca gdyz wowczas najwiecej odzywczych skladnikow dajemy dziecku, ja niestety karmic nie moglam piersia, z lewej piersi ciagnal dobrze pokarm a w prawej cos sie jakby zapychalo i odciagaczem nawet nie moglam odciagnac mleka, piers mnie bolala tak ze chodzilam spac z okladami na piersi ale kiedy piers zaczela mi zmieniac kolor na sinawy musialam cos z tym zrobic i rada lekarza byla by zatrzymac mlecznosc, maly i tak mi nie najadal sie jedna piersia i dokarmialam butelka :?
Moj synek ma 7 a dokladnie to 7,5 zabka bo kolejny tak do polowy sie wybil,co do chodzenia to chodzic sam moze ale obawia sie jeszcze, jak za raczke trzymam to nawet biegnie, jak go wowczas puszcze to jest oki dopoki sie nie zorientuje ze go nie trzymam, gdyz jak zobaczy ze sam idzie to wowczas albo upada na pupe albo szybko szuka by sie czegos zlapac (sam swoim mozliwoscia jeszcze nie ufa) ;)
Pozdrawiam was kobitki i do uslyszenia a tymczasem ide sie wykapac po upalnym dniu a ponoc maja nastac bardziej upalne dni :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!

Hala, to Ty już na walizkach siedzisz ;)
Heh, mała musi byc ruchliwa i ciekawa świata jak ma sobie kiedyś poradzić w życiu :P Każde dziecko ma jakies etapy rozwojowe w swoim życiu, no i twoja może być teraz przechodzi "nierozłączność z mamusią".... u nas to było w wieku 3 lat i trwało prawie 2 miesiące :lol:
Druga jest teraz na etapie "domek bee"... tylko śpi w domu, reszta dnia spędza na podwórku, a wieczorem jak ją "wciągam" do środka, to włącza taką syrenę, że pewnie ją słychac w pobliskim mieście :roll: Plusem jest to, że wykąpana i nakarmiona jest w kwadrans i od razu zasypia :D

Jeżeli mogę coś doradzić, to chyba tylko przetłumaczenie książeczki zdrowia dziecka, ja to robiłam u doktorki z Agriopouli.
Poza tym, to nie ma co robić żadnych zapasów, bo tu też wszystko jest ;)

Zoi, też nie mam miłych wspomnień z ambasadą...ale kto je ma..... :?:
Ja ostatnio miałam bieganinkę związaną z oddaniem domu do użytku, uzyskaniem numeru, meldunki itp.

A u nas na podkarpaciu ciągle gorąco, codziennie po 35 stopni.
Dzieci większość dnia spędzają w basenie... oczywiście pod parasolą.
Sezon na ogórki rozpoczęty od dwóch dni, a mi już się znudziło robienie tych korniszonych, kiszonych itp :lol: To pewnie wina pogody, tak można tłumaczyć lenistwo :P

Pozdrawiam! Spadam jeszcze na chwilę do kuchni.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!!!
Co u Was dziewczynki??
Jaki dziś cudowny dzionek mamy temperatura poniżej 35stopni i wieje że mało głowy nie urwie :lol: , ale to i tak lepiej niż 40 na plusie.
Marysia właśnie śpi i jeszcze się nie obudziła :D . Już chodzi sama od kilku dni , ale gdy się śpieszy to na czworaka i szybciutko do przodu. Zaliczyła wypadnięcie z łóżeczka ,mimo iż szczebelki ma do pach. Tak naprawdę nie wiemy jak się to stało bo w tym czasie nikogo nie było u niej w pokoju.
Mała zostało też już z nianią i po takiej rozłące obraziła się na mnie , na szczęście to nie trwało zbyt długo,a kąpiel w morzu wszystko złagodziła.
Teraz nasze życie to praca , plany remontu i pakowanie , szczerze to sama już nie wiem co zabrać,a co zostawić. Plan remontu to taki pozytywny aspekt wyjazdu, a praca to konieczność do jego realizowania
:wink: .
Pozdrawiamy Was serdecznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej hej!
Ale tu pustki... Nic się nie dzieje?

U nas jak zwykle czas pędzi do przodu. Korzystamy z ostatnich dni lata i cale dni spędzamy poza domem. Oczywiście pracy w ogrodzie ciągle nie ubywa... A i dom trzeba przygotaowac do zimy... mam na myśli większe porządki.
Mai jednak nie zapisałam do przedszkola, ale to nie jest ostateczna decyzja... Pomyślałam,że jeszcze się w życiu nachodzi do szkoły... a ona sobie lubi pospać do późna... A skoro jestem w domu, to może sobie na to pozwolić. Tylko jak widzę jak ją "ciągnie" do nauki, do rówieśników to zaczynam się zastanawiać... Literki znała już jako dwulatka, teraz potrafi napisać podstawowe słówka, a ostatnio ma fazę na matematykę... lubi dodawać i odejmować. Więc ja ją do zerówki może powinnam zapisać he he...
A malutka też sobie rośnie, mówi już po 3 słówka, i zapamiętuje świetnie piosenki, te proste i krótki śpiewa całe. Lubi się bawić z Mają, słucha ją ale i potrafi nieźle postawić na swoim... jakies charakterne to dziecię ;)
Codziennie rano budzi siostrę-śpioszkę: Maja śtawaj sipko... sipko sipko Maja!
No i tak nam ucieka dzień za dniem.

Hala Ty już w PL? Szybciutko Marysia zaczęła dreptać... teraz to już pewnie biega. Moja też z łóżeczka wypadła jak miała roczek, siedziałam obok i nie wiem jak to się stalo... złapałam ją za nogi w ostatniej chwili. Czasami winne sa zabawki, czy jakaś grubsza poduszka... bo dzieci chętnie się na to wspinają... a czasami wystarczy chęć poznania świata :lol:

Aktuiz jak sobie radzisz? Nic nie piszesz, pewnie brak czasu. Kasia wydaje się podobna do Ani... Ale to może ulec zmianie, tak jak u nas...były jak bliźniaczki, a teraz są inne.

He he, muszę to napisać!
Ostatnio pojechałam sobie na zakupki, minęła godzina, a tatuś już dzwoni za ile będę :twisted: Mówi, że nie da się ich nakarmić, bo starsza płacze żeby ją karmić, a mlodsza też ryczy... że chce jeść sama :roll:
Oczywiście się nie śpieszyłam za bardzo... ;)
No i tak to u nas jest... jak w "trelokomiju" :lol:

Chyba pojedziemy sobie na wycieczkę do Sandomierza w niedzielę.

Pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!!!
My już w Pl . Tu to się dopiero dzieje - ledwo prawie zakończyliśmy remont a już moja mama wymyśliła wykopki na szczęście było tego mało. Następnego dnia zjawił się dalszy sąsiad i mówił że w lesie mamy połamane drzewa po burzy i trzeba je posprzątać. Jednym słowem męża widuję późnym wieczorem i spędzam całe dnie z Manią, zupełnie nie mam czasu dla siebie , bo gdy ledwo chcę coś zrobić dla siebie to od razu się ktoś zjawia by mu coś pomóc. Praktykuje terapie BICOM i myślę o założeniu własnego gabinetu z pomocą dofinansowań z UP. Tyle o mnie.
Marysia rośnie stała się strasznie nerwowa i pokazuje swoje złości . Chodzi własnym ścieżkami , uwielbia owoce i każde wyjście na podwórko to zbieranie wszystkiego co leży na ziemi. choć ziemia też jej smakuje :lol: . Skończyła roczek i zrobiłam jej popisowy tort Barbie , chcieliśmy jej zrobić super party ale niestety się wszystko rozsypało w ostatniej chwili , więc byliśmy my i babcia. Postaram się przesłać zdjęcia na NK.

Popi mam do ciebie pytanie ile miała Maja gdy jej przekuliście uszy?? Myślimy o kolczykach dla Marysi tylko nie wiem czy na zimę to dobry pomysł.

Aktuiz bardzo żałuję że się nie spotkałyśmy przed wyjazdem i nie poznałyśmy małej Kasi.

Ach nie pochwaliłam Wam się . Nasza przeprowadzka była z przygodami . Bus który miał nas przeprowadzać zostawił nam 2 metry kwadratowe powierzchni na przyczepce i przeprowadzaliśmy się nie w sobotę ale w poniedziałek z zupełnie innym przewoźnikiem przypadkowo napotkaną ciężarówką z Polski. Takie perypetie przeprowadzkowe na szczęście wszystko się dobrze skończyło.

Pozdrawiam Was serdecznie .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hala więc witaj w PL! Sto latek i dużo zdrówka dla Marysi! Nie ma suwaczka, więc nie pamiętałam dokładnie kiedy... O swoich nie pamiętam, tyle się dzieje...

Maja miała 14 miesięcy jak jej przekuwaliśmy uszka, ale kosmetyczka twierdziła, że jest już za bardzo kumata i nie da drugiego... no i było ciężko. Z Milcią już nie czekałam i miała chyba 7 miesięcy i łatwiej było odwrócić jej uwagę od owego "pistoletu". Więc nie zwlekaj, tylko szybko biegnij. Zima tu nie ma znaczenia, bo zakładane są kolczyki ze stali chirurgicznej więc szybciutko się goi uszko. Zarówno jedna jak i druga nie dotykały uszu, więc chyba nie boli.

Ciepełko dzisiaj było, około 32 stopni, nawet się opalałam na tarasie.
Deszczu to ja już nie pamiętam, a przydałby się... bo mi truskawki wyschną, a miały owocować do listopada :roll:

Pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam!
Czy tu jeszcze ktoś zagląda?
Nadal czekamy na wiosnę, nie tą w kalendarzu, ale prawdziwą... z zielenią, kwiatkami, ciepłym słoneczkiem :roll:
Jak już podniosłam wątek, to piszcie co u Was :)

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam:) Zagląda tu jeszcze ktoś? Również z Grecji klikam ;)

Offline Wyświetl profil  

Witam moze jeszcze tutaj ktos zaglada

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]