Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 8:35 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Witam
Mam na imie Magda, mieszkam w Hiszpanii od 3.5 roku pod Malaga. Jestem w siodmym miesiacu ciazy, czekamy na przyjscie na swiat naszego pierwszego dziecka synka. Trafilam tu przez przypadek (na formu pare tygodni temu a tu dopiero dzisiaj). Bardzo sie ciesze, ze tu trafilam, bo nie ma wielu miesc, gdzie mozna spotkac kogos kto miszka w Hiszpanii (jakos albo jest nas tu wcoaz niewielu albo trafili sie przewaznie malo aktywni :wink: ). Mam nadzieje, ze zaglada tu ktos czasem i bede mogla porozmwaiwac i zadac kilka (niekrepujacych mam nadzieje) pytan.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam wszystkie panie!
Wreszcie się doczekałam i zostałam mamą. 2 tygodnie temu w niedzielę urodziłam zdrowego synka, 2 tygodnie przed podanym przez lekarza terminem. Pewnie to zabrzmi dziwnie, ale poród był super. Gdybym mogła go powturzyć to bym to zrobiła. Niesamowite przezycie, takie emocje. Mój mąż był ze mną, co wiele dla mnie znaczyło. On też nie krył swoich emocji i polały się łzy, ze szczęścia oczywiście. Teraz jesteśmy szczęśliwymi rodzicami. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj madziatl!

Mam wrazenie, ze gdzies sie juz spotkalysmy? Moze na forum hiszpanskim?
8)

Aniu, gratuluje synka!!! :)
Gdzie dokladnie rodzilas?
Prowadzilas ciaze normalnie (SS) czy prywatnie?
No i jak ma na imie synek?

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Malenkita: byc moze, choc tam dawno juz nie zagladalam ... :oops:
Ania: tak myslalam, ze jezeli sie nie ozdywasz tyle czasu to pewnie juz na maluszka przyszedl czas ... opoeiwdz cos wiecej o porodzie i o malenstwie (bo ty jestes ta sama Anie, z ktora rozmawialam na formu maluchow, prawda?)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie wiem co jest, ale za każdym razem jak odpisuje moje wysłanie kończy się niepowodzeniem. Pewnie za długi tekst. Będe pisała na raty.

Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 9:57 pm przez Ania1985, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

madziatl: tak to ja ta sama Ania z forum maluchów.
Malenkita: ciążę prowadziłam normalnie, rodziłam w szpitalu w Zaragozie a nasz synek ma na imię Michał.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ania: no to pisz, ja chcetnie poslucham, bo mnie to czeka za niecale 2 miesiace i bardzo jestem ciekawa jakichkolwiek relacji i opinii wiec pisz kochana jak tylko bedziesz mogla --- bo wiem, ze teraz to juz nie takie proste. no i napisz cos o Michalku, jaki duzy, czy zdrowy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O 5:00 rano odeszły mi wody, skurcze miałam bardzo słabe ledwo je wyczuwałam. Wraz z mężem pojechaliśmy do szpitala, gdzie od momentu przybycia do porodu spędziłam 12 godz. W między czasie byłam podłączona pod ktg, lekarze badali częstotliwość występowania skurczy i rozwarcie. Położna przed porodem zapytała się mnie czy chcę znieczuleniem, na początku odmówiłam, skurcze stawały się bardziej bolesne (miałam bule z brzucha i bule z krzyża) i zdecydowałam się na znieczulenie. [/img]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kiedy miałam rozwarcie na 10 cm byłam gotowa. Zawieźli mnie na sale porodową tam położna kazała mi przeć. Zaparłam się 2 razy i wtedy na sale wpuścili mojego męża. Położna jeszcze raz kazała mi przeć i po chwili powiedziała, żebym spojrzała na główkę, która wystawała mi z krocza. Po odcięciu pępowiny położono mi małego na piersiach. Płakałąm jak bóbr spoglądając raz na synka raz na męża, któremu również łzy spływały po policzkach. Niesamowite przeżycie i takie emocje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W szpitalu po porodzie spędziłam 48 godz., jestem zadowolona z opieki. Mój synek przy narodzinach ważył 3140 i mierzył 50 cm. Po pierwszym bilansie (mały miał 15 dni) ważył 3720 i mierzył 53 cm, w ten piątek mamy następną wizytę. Jeszcze co do porodu: dzięki znieczuleniu nie czułam żadnego bulu przy porodzie, dopiero na drugi dzień, kiedy znieczulenie przestało działać rwały mnie szwy. Po 2 tygodniach szwy z zewnątrz miałam zdjęte, zostały mi wewnętrzne one mają się same rozpuścić. Jestem szczęśliwa a co najważniejsze mój synek jest zdrowy. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ania: gratuluje jeszcze raz, ciesze sie, ze synek zdrowy i dorodny i ze jednak maz byl z toba podczas porodu (a tak sie balas, ze nie bedzie mogl). A powiedz jeszcze jak obsluga w szpitalu, czy musialas miec jakies swoje rzeczy czy moze dostalas cos ze szpitala (tak jak to jest u nas, jak ci pisalam - jezeli pamietasz). No i jak przezywasz te upaly (bo przypuszczam, ze tez ciplo tam macie).
Pozdrawiam jeszcze raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Personel szpitalny jest miły, sprawdzają często czy wszystko jest w porządku. Jedzenie szpitalne mi smakowało, bardzo urozmaicone. Do szpitala wzięłam swoje kosmetyki i kapcie, bo resztę czyli koszule nocną, ręcznik i podpaski były zapewnione. Małego zawsze o 9:00 zabierali do kąpania, kiedy mi go przywoźili był już w czystym ubranku. Także ja go nie ubierałam jedynie przewijałam. Pampersy były również zapewnione i zwykłe gąbki do umycia pupy, ale nie używałam ich, bo nie sprawdzały się i mąż przywiózł mi chusteczki dla niemowląt. tak tutaj również jest gorąco. Ja znoszę to dobrze zawsze mogę się ochłodzić w jakiś sposób. Mały ciężej znosi upały cały jest mokry. Żeby mu ulżyć kąpie go również w dzień, ubieram go w przewiewne ubranka i w domu często zostawiam go golutkiego na przewijaku i przykrywam go pieluchą tetrową. Niestety potówki ma i wcale szybko nie schodzą. W internecie przeczytałąm, żeby przemywać je spirytusem 70% i nie smarować niczym nawet oliwką.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kiedy mały miał2 tygodnie miał mocne odparzenia w pachwinkach od pampersów. Doktor powiezdiała, że używałąm złego kremu do pupy "Johnson's baby nappy cream" i kazałą mi kupić w aptece inny "Lutsine eryplast- pasta al agua". Po 2 dniach stosowania wszystko ładnie się zagoiło i teraz używam tego kremu na co dzień.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

madziatl: A ty jak znosisz upały i jak się czujesz? Wybraliście już imię dla synka? My mieliśmy wielki problem z imieniem, nie mogliśmy się zdecydować i dopiero po porodzie wybraliśmy. W sobotę lub poniedziałek jedziemy na 2 tygodnie do Polski. Przy pierwszej wizycie u pediatry spytałam czy mogę jechać z tak małym dzieckiem. Więc zastrzezeń nie ma, wazny jest odpoczynek, jedziemy samochodem także z tym nie będzie problemu. Nie byłam w Polsce 1,5 roku, bardzo tęsknie za rodziną. Pozdrawiam. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ania: dzieki za wszystkie informacje - nie do pomyslenia, ze to jeszcze niedawno dawalam ci rady i mowilam jak to tu jest :D . o kremie do pupci musze zapamietac.
Co do imienia to mamy wybrane juz od dawna: Oskar. Ja sie czuje dobrze, ale upaly juz zaczynaja na mnie wplywac: coraz ciezej mi zrobic cokolwiek, poruszac sie ect. ale jakos sobie radze. Pocieszeniem jest dla mnie, ze jak urodze to juz bedzie po upalach i lepiej bedzie mi sie zrekuperowac i maluszkowi tez bedzie latwiej. My chcemy pojechac do Polski moze na swieta albo zaraz po - planujemy zrobic tam chrzciny, ale to wszystko zalezy od mlodego jak sie urodzi wiec to jeszcze wyjdzie w praniu. A powiedz jak ty sie czujesz? Doszlas troche juz do siebie? Domyslam sie, ze wciaz jestes zmeczona, ale czy firycznie juz w miare w porzadku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam wszystkich, a wlasciwie wszystkie!
Mieszkam w Kraju Baskow. Obecnie jestem w 8 miesiacu ciazy. Opieka lekarska jest ok i wszystko jak na razie w porzadku. Mam nadzieje, ze i porod bedzie ok i najlepiej szybki i bezbolesny:)
Mam do Was prosbe. Chcialam sie dowiedziec jak przebiega rejestracja narodzin dziecka. Z tego co wiem to wszystkich (lub przynajmniej podstawowych) formalnosci nalezy dokonac w Registro Civil. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje na ten temat wszystkie, ktore juz przez to przeszly. Ile mam czasu na zalatwienie tych formalnosci, jakie dokumenty sa wymagane, czy sa problemy z polskimi imionami lub nazwiskami itp. Jaki dokument wyrabia sie takiemu malemu dziecku, czy tylko paszport?
Dodam, ze mam troche skomplikowana sytuacje, bo przyszly tatus jest obcokrajowcem (nie Polak i nie Hiszpan) i nie mamy jeszcze slubu, bo nie wyrobilismy sie jeszcze z formalnosciami. Moze ktos wie jak w tej sytuacji wyglada sprawa obywatelstwa. Z tego co wiem to dziecko ma po mamie automatycznie polskie, ale potem mozna wybrac, wyrabiajac paszport.
Bardzo prosze o jakies wskazowki na ten temat.
Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam serdecznie,
Wiola & co.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Wiola
ja tez jestem w 8 miesiacu ciazy wiec przez ten proces jeszcze nie przechodzilam
Co moge ci podpowiedziec, to zajrzyj na strone: http://hiszpania.org.es/forum/viewtopic.php?t=632 tam ten temat byl dosc szeroko omawiany (chodzi mi o rejestracje dziecka) a jezeli masz jakies inne watpliwosci to napewno tam ci pomoga.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aniu gratuluje narodzin synka . Widze ze z opisu pobytu w szpitalu jestes zadowolona , super . U nas w szpitalu podobnie było z ta róznica ze przy małym to prawie nic nie robiłam , ani nie byłam przy kompaniu , ani prz przebieraniu , przewijaniu itd. Jedyne co mogłam zrobic to karmic go :? . Wsumie to wolałabym byc przy tych wszystkich czynnosciach jak by to było moje pierwsze dziecko :) .
Wiolu :D witaj , wszystkiego mozesz sie dowiedziec na tym hiszpanskim forum jesli chcesz . Ja dokładnie nie wiem jak to jest w przypadku kiedy maz nie jest ani polakiem ani hiszpanem , moze tam beda wiedziec . My prawie wszystko załatwialismy w Registro Civil , tam małego maz zarejstrował , dostał akt urodzenia a chyba po 2 tyg. Libro de Familia , taki hiszpanski dokumencik , oprócz tego zamedowalismy małego , wyrobilismy certyfikat (przedtem była karta rezydenta) , wyrobilismy paszport w konsulacie polskim (obydwoje z mezem jestesmy polakami, jak w waszym wypadku bedzie to nie wiem , najlepiej skontaktowac sie w tej sprawie z ambasadom , mi chetnie mailowo odpowiadali :) ) , załatwilsmy sprawe z w urzedzie (na dokumencie mam napisane ministerio de trabajo y asuntos sociales ) ( dokładnie to nie wiem jak to napisac ten papierek który potrzeba do przychodni , potem w przychoni zdrowia załatwiasz no i oczywiscie nie wiem jak to bedzie u was wygladało z ubezpieczeniem ale my dopiero jak mielismy paszport i ten certyfikat moglismy małego wpisac jako beneficjenta ubezpieczenia męża . Ogólnie jak dla mnie dużo tych załatwien no ale jak trzeba to trzeba , maz załatwił czesc tych spraw czesc mogłam ja , najgorsze te kolejki w urzedach .
Wiem że mozna sie starac o obywatelstwo hiszpanskie dla dzidzi i bedziew miało podwójne , ale my tego nie załatwialismy bo nie chcemy mieszac . Wiola moim zdaniem w sprawie obywatelstwa to skontaktój sie z Ambasadą polską oni beda wiedzieli najlepiej , choc nie wiem tego na 100% .
Jeśli chcesz jeszcze cos wiedziec to pytaj śmiało.
Madziat a Ty jak sie czujesz ? Waszystko u Was w porzadku ? Jak maluszek ?
Dziewczyny moze byśmy jakieś zdjęcia zapodały :D . Co o tym myślicie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kinia: jak sie czuje? hm, jakby ci to najbardzie obrazowo powiedziec ... jak kobieta na przelomie 8 i 9 miesiaca ciazy w Hiszpanii w sierpniu :wink: raz lepiej raz gorzej. ogolnie nie jest zle bo nic powaznego mi nie dolega a inne dolegliwosci mam jak przystalo na ten wiek ciazy :wink: ale nie marudze, mam nadzieje, to juz nie potrwa dlugo :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ola...
Awatar użytkownika

witam...pisze do Ciebie gdyz jednak jest osoba ktora mieszka w Hiszpanii...jestem w ciazy i jak mozesz powiedz mi cos na temat moich i dziecka praw tutaj..
z gory dziekuje..pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]