Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 5:16 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :D

Mieszkam w Barcelonie i mam termin na styczen 8)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Malenkita chyba mozna powiedziec, ze jestem na stale ;)
Od prawie 3 lat doktorat tu robie, takze jeszcze 1-2 i powinnam skonczyc... potem mozliwe, ze gdzies dalej pojedziemy, ale to jeszcze sporo czasu mamy zeby zdecydowac :)
Moj mezczyzna jest z Barcelony i ogolnie marzy mu sie kiedys miec tutaj w okolicy swoj domek... mi jak najbardziej ten plan pasuje ;)
A upaly jakos trzeba przetrwac :roll: i tak caly dzien w pracy siedze w klimatyzacji, wiec nie jest nagorzej.
A ty w San Sebastian co porabiasz? Odwiedzalam te okolice 2 lata temu i strasznie mi sie to zielone wybrzeze podobalo, duzo bardziej niz to wysuszone Costa Brava ;P

gatita No to gratuluje :) Zdecydowanie lepiej sie wstrzelilas z miesiacami do rodzenia niz ja ;) Jestes tu na stale??

annaem66 Mam nadzieje, ze organizacja zycia sie powiodla ;) Od kiedy juz jestescie w Hiszp?

Dawno nie zagladalam na ten watek, ale moze jest szansa, ze sie troche rozkreci, hm?

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie sie dzielnie w ten weekend. Ma byc naprawde gorrraco :-o

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć dziewczynki,

Tak idzie nam do przodu wszystko jak narazie oby nie zapeszać... ja jestem od polowy lipca wiec juz prawie miesiac maz juz kilka lat zprzerwa pol roczna na wyjazd do Wawy na sub i po mnie ;)
Ze spraw paierkowych jeszcze rezydencję trzeba załatwić ale nie wiem w jakim urzędzie jeszcze....
Najważniejsze ze mamy juz nr SIP tarjety de salud na podstawie EKUZ wyrobili i mam już matronę, zalczylam juz 1 sza wizytę, bedą mnie tu badać i nie bde musiala biegac prywatanie...
Nawet badania prenatalne tu robą w ramach SS, więc sie zgodzilam oczywiscie na te nie inwezyjne pojdę. Nie jestem w grupie ryzyka i powinno byc dobrze, pewnie w PL bym nie robila, ale tutaj zapytala sie mnie czy chce dodtakwoe badania wiec sie zgodzilam a wdomu doszlam do wnisku ze to sa plenatrne.... taki ten mój hiszpański...
Prywatnie bylam raz tutaj bd fajny wesoły ginekolog prywatnie w Torrevieja w spzitalu San Jaime posłuchać serduszka, które już mocno bije....

A Wy dziewczyny robicie badania prenatalne?
Mam nadzieje ze bedize wszystko dobrze i doczekam sie w marcu dzidziusia,
już mam taka ocghote kupywać ubranka, ogładam wózki i kołyski...

I mysle o świetach bozego narodzenia to beda moje pierwsze swieta poza domem rodzinnym, może karpia tu znadziemy..

W San Sebastian bd piekne miasto byłam w 2008 moja pierwsza wyprawa do Hispzanii piekne miasto i chyba Słonce nie grzeje tak jak tu w okolichach Alicante...
Postaram sie czeciej zaglądać ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

annaem66 A to Ty juz w ciazy? jakos nie "zlapalam" tego w poprzednim poscie ;)
Gratuluje!!!

No tutaj te wszystkie nieinwazyjne prenatalne robia ot tak... Mnie nawet nie pytali, tylko dali wyniki ;)
Ogolnie nie jest zle z opieka, wszystko w miare rozsadnie, tylko czynnik ludzki sie czasem wkrada i zalezy na jaka comadrone sie trafi, niektore to takie stare ciotki wredoty :?

Tez w tym roku pierwszy raz Boze Narodzenie poza domem spedze... mi juz 4 rok leci odkad w Pl nie mieszkam, ale do tej pory twardo latalam do domu na swieta. Takze karpia nigdy nie musialam szukac i nie mam pojecia czy to bardzo trudne. Pewnie moze byc ciezko z ryba slodkowodna nad morzem :?

Tutaj ta rezydencja to sie chyba nazywa empadronamiento, ale jak juz masz karte de salud, to pewnie jestes tez w tym empadronamiento zarejestrowana?

Ja wlasnie mam tydzien pauzy i leze i probuje jeszcze nie rodzic przez pare dni ;) Dziecko moje sie troche niecierpliwi juz
:roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie bylam pewna jeszcze ze w ciazy to malo zrozumiale napisalam w pierwszym poscie ;)
pod koniec tygodnia bedzie juz 3 miesiace ;) Ty juz koncówka, kiedy masz termin...
Z maluszkiem ciezko by byl jechac do Polski BN i o roznicy klimatycznej nie wspominajac...
enpadronamiento to zameldowanie a rezydencja to jeszcze cos dodtkowo ze legalnie przebywasz w danym kraju.

Co robisz ciekawego hiszp ? Ja masz ochote to moze popiszemy czasem na gg 3311472, tu jakos malo sie dziewczyny odzywaja

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jeszcze nie mieszkam w Hiszpanii, ale bardzo bym chciała. Jak tu w PL skończę moje studia licencjackie, to magisterskie chciałabym rozpocząć właśnie w Hiszp :) I związku z tym mam pytania. Jak się żyje w Hiszpanii? Czy trudno jest z pracą? Czy trudno jest się tam utrzymać? Bo w PL znalezienie dobrze płatnej pracy, żeby starczyło na opłacenie studiów, wynajem mieszania i inne bieżące wydatki, graniczy z cudem. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Potrzebuje informacji. Jestem tutaj *w hiszpanii* już prawie drugi rok. Nie jestem nigdzie zarejestrowana nie mam ubezpieczenia.. Mieszkam z narzeczonym i jego rodziną...przed świętami planowałam wrócić do Pl *od początku nie było wiadomo czy długo tu będę więc też nie podejmowaliśmy żadnych kroków typu zameldowanie itp. Jednak sprawy potoczyły się tak iż jestem w ciąży z moich obliczeń wynika 8-9 tydzień, potrzebuje dostać się do lekarza. Niestety tutaj nie ma się kogo poradzić narzeczony pytał gestora a jutro idziemy zapytać do przychodni co trzeba zrobić chciał zapytać znajomego polaka który troche bardziej orientuje się w takich sprawach to poradził narzeczonemu aby kazał mi usunąć ciąże....co absolutnie nie wchodzi w grę! Więc z jego jakiejkolwiek "pomocy" zrezygnowalśmy.... Jednak jeśli jest tu jakaś osoba która może mi coś poradić to byłabym wdzięczna. Z racji że jest jak jest to prawdopodobnie tu zostane. Moje pytanie- Jak mogę *jak najszybciej* dostać się do lekarza? Co jest potrzebne zeby do9stać taką wizyte. Zaznaczam że nie mam zadnego ubezpieczenia ani nic. Jakie kroki należy podjąć w tym kierunku jak i również z poproadzeniem ciąży tutaj? Do Pl raczej nie wróce na czas ciąży gdyż narzeczony raczej się na to nie zgodzi...ma tu prace a pozatym nie widzi siebie tutaj a nas w Pl.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Z HISZPANII

Gaea94 no jak najszybciej, to mozna isc prywatnie... Nie wiem gdzie mieszkasz dokladnie, ale w Barcelonie trzeba isc po empadronamiento, to Cie rejestruja w dzielnicy, w ktorej mieszkasz, a potem do najblizszego CAP. Juz dosc dawno to zalatwiala, ale mniej wiecej tak to wyglada. Nie pamietam czy musialam nr ubezpieczenia tam tez dawac, ale chyba nie jest konieczny, bo masa imigrantow bez pracy sie rejestrowala swego czasu... No, ale moglo sie cos pozmieniac.
Z reszta pewnie w przychodni juz Wam wytlumaczyli co i jak :)
Powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]