Dzisiaj jest pn gru 17, 2018 4:53 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Witajcie Mamy:)
Odświeżam temat porodówki w szpitalu Szczecin-Zdroje.
Jestem w 26tym tygodniu ciąży i zastanawiam się jak teraz jest z porodami w Zdrojach? Czy jest jakaś świeża mama która niedawno tam rodziła?
Czytałam, że teraz szpital w zdrojach jest bardzo oblegany, czytałam też artykuł, że bodajże w lipcu odbyło się tam ponad 200 porodów,czyli ciągle więcej i więcej.
Będę wdzięczna za każdą opinię, bo nie wiem jaki szpital mam wybrać.
To moja pierwsza ciąża i sama nie wiem co i jak:)
Dziewczyny pomóżcie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie ma żadnej Mamy , która rodziła niedawno w zdrojach?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj.

Ja jestem w 38 tygodniu ciąży i także zastanawiam się nad Zdrojami, tzn. już zdecydowałam, że będę tam rodzić.
Słyszałam wiele pozytywnych opinii, z tego 3 opinie od koleżanek, które rodziły w przeciągu pół roku, właśnie w Zdrojach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

opinie są dobre, owszem.
Barca a czy byłaś np wcześniej na wizycie w tym szpitalu?
żeby sobie obejrzeć sale i założyć kartę? :)
Bo np. moja siostra rodziła w czerwcu na Pomorzanach i tam co tydzień chyba w każdy wtorek (ale nie mam pewności co do dnia tygodnia) są takie spotkania, że każda ciężarna ma możliwość obejrzenia całej porodówki i przy okazji zakładają Ci kartę, żeby później było mniej formalności z przyjęciem. Oczywiście założenie wcześniej tej karty nie zmusza Cię do porodu już na 100 procent na Pomorzanach.

Myślisz, że normalnie przyjmą Cię w zdrojach?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja rodziłam w Zdrojach w czerwcu. Spokojnie można rodzić bez żadnych wcześniejszych wizyt i zapowiedzi. Można też się wcześniej wybrać i poprosić na izbie przyjęć aby położna pokazała jak wygląda porodówka i sale. Tak przynajmniej jest w praktyce ale szczerze mówiąc nie wiem czy warto bo oni wg mnie tam maja naprawdę zapiernicz i głupio tak komuś w robote się wcinać ale podobno można oglądać. Ja pojechałam wcześniej ale tylko po to aby się zapytać co zabrać ze sobą.
Jeśli chodzi o szpital to jak dla mnie warunki rewelacyjne. W salach porodowych i poporodowych łazienki i w ogóle wysoki standard. czysto i nowocześnie. Jest jednak dość dużo rodzących więc położne latają od jednej do drugiej i zauważyłam że jeśli jakaś młoda wystraszona mama potrzebowała co chwilę porady to one za bardzo nie miały czasu na objaśnianie ale wydaje mi się że w każdym szpitalu tak jest. W ciąży leżałam pare dni na pomorzanach i te warunki które tam są to jak dla mnie przesada. Toaleta na korytarzu dla nie wiadomo ilu sal, bez papieru toaletowego, bez luster, prysznic taki że az strach wchodzić. porażka. Widziałam jak kobiecie zaaplikowali lewatywe i bidulka ledwo wyrabiała na korytarzu bo akurat wszystkie toalety zajęte.
Ogólnie mogę stwierdzić że personel to wiadomo można trafić na fajnych i niefajnych niezależnie od szpitala. Ale mam wrażenie że personel pracujący w nowiutkim czystym budynku jest jakby milszy.
Jakbym jeszcze raz była w ciąży to znów bym wybrała zdroje.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam podobne wrażenia, jak mara.m. Również urodziłam tam w czerwcu br.

Zarówno lekarską, jak i położniczą opieką byłam mile zaskoczona i zadowolona z traktowania.

Fakt, że mnóstwo kobiet tam rodzi i coraz więcej spoza zachodniopomorskiego (np. ja) wcale nie sprawia, że lekarze stają się coraz bardziej obojętni na coraz to nowe, pojawiające się tam przyszłe mamy.

Wręcz przeciwnie, miałam wrażenie, że im naprawdę zależy na każdej rodzącej u nich młodej mamie. Gdy byłam tam z wizytą po raz pierwszy, spotkał się ze mną sam ordynator, poinformował o wszystkim, o co zapytałam, serdecznie zaprosił na poród.

Czułam się rewelacyjnie ze świadomością, że znalazłam szpital, w którym z całą pewnością CHCĘ urodzić, w którym ja, jak również moje dzieciątko będziemy pod dobrą opieką - to chyba ważne dla każdej ciężarnej.

Tylko panie z poradni laktacyjnej nie pomogły mi w niczym. Oczywiście STARAŁY SIĘ POMÓC, ale nie pomogły - sama nauczyłam synka ssania.

Drugie dzieciątko też chciałabym tam urodzić. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja rowniez rodzilam w czerwcu zeszlego roku w zdrojach. Przy drugim dziecku rowniez wybiore ten szpital. Wysoki standard sal poporodowych jak i porodowek. Przy kazdej sali toaleta, pokoje jedno lub dwuosobowe. Fakt, ze dzieci sa noca dokarmiane, ale to pewnie ze wzgledu na to, zeby szybciej przybieraly na wadze, w naszym przypadku tak bylo. Dla dziecka i mamy szpital bardzo wiele oferuje. Pampersy, kaftaniki, koszule do porodu, podklady, wystarczy zabrac ze soba dla dziecka chusteczki nawilzane i ciuszki na wyjscie, a dla siebie koszule nocne do karmienia i biustonosze.
Panie z poradni laktacyjnej odwiedzaly kazda mame zaraz po porodzie. Mnie na drugi dzien, bo urodzilam wieczorem. Pomagaly jak tylko mogly odpowiadajac na kazde pytanie i poswiecajac tyle czasu ile bylo trzeba, a nawet dawaly herbatke laktacyjna.
Jedynym minusem byl dzien, w ktorym opuszczalismy szpital. Mianowicie na moje lozko juz czekala kobieta, jeszcze w ciazy. Skonczylo sie na tym, ze zeby dostac wypis ze szpitala musielismy czekac prawie godzine na korytarzu z maluszkiem! Ale to jedyny minus. Poza tym wszystko bylo idealne!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny,
doradźcie jakiego lekarza wybrać, najlepiej żeby pracował w Zdrojach, bo tam mam zamiar rodzić w czerwcu. Moja siostra była bardzo zadowolona, rodziła tam 4 lata temu. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

podobno dr Piotr Banach pracuje w szpitalu w Zdrojach (przyjmuje gdzieś na Jagiellońskiej), dostałam jakiś czas temu namiar na niego, ale nie poszłam do niego, tylko zostałam u swojego lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za odp. czytałam na jego temat dużo pozytywnych opinii. Polecono mi też dr Szwengier, dr Lejman. A czy ktoś słyszał coś na temat dr Maziuk przyjmuje w Gryfinie?

Offline Wyświetl profil  

Dla mnie masakra ,nigdy wiecej.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]