Dzisiaj jest śr lip 24, 2019 1:50 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1576 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Następna
Autor Wiadomość

Witam.
Czy sa na tym forum mamusie oczekujace na maleństwa lub juz je majace z Kielc lub okolicy?
Jesli tak to cos skrobnijcie. To forum to super sprawa: porady, ploteczki, zarty itp. a to nam mamusiom jest potrzebna, bo nie zawsze jest wsrod najbliszych ktos komu mozna sie pozalic...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anitko - miło widziec "ziomalkę" :lol: :lol: :lol:
Ja tez z Kielc. Ale u mnie to do końca ciąży jeszcze ho ho, a Ty już niebawem będziesz tulić swoją dzidzię :).
Pozdrowionka dla Ciebie i maleństwa.
P.S. Wiesz kogo nosisz w brzuszku? Chłopiec czy dziewczynka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

beata68 fajnie wiedziec ze jest tu ktos z naszych stron.
U mnie bedzie chlopiec- Hubert, a u Ciebie?
Wiesz juz w ktorym szpitalu chcialabys rodzic?
Bardzo odczuwasz typowe dolegliwosci ciazowe?

Hubi dzis strasznie kopie, poluje na moje zebra. Auc, ale boli. Ale z drugiej strony przyjemny ten bol.

Pozdrawienia dla Ciebie i Twojego Malenstwa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny!
Ja co prawda po mężu Kielce odziedziczylam. ale kocham te okolice i zawsze z radościa tam jezdż, jak i tez zakupy dla maluszka tam robilismy ze wzgledu na duże różnice w cenie. Na pewno, chce spedzic tam choc czesc wakacji z nasza kruszynką.. Moi teściowie mieszkaja teraz pod Kielcami, wiec do gór bedzie blisko :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Jadz. Masz racje jesli chodzi o ceny to w porownaniu z wiekszymi miastami jest spora roznica.
Jestesmy na podobnym etapie ciazy, fajnie. Pierwsza dzidzia? U mnie tak.

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ano pierwsza, zarówno w mojej rodzinie jak i u męża. I powiem,że bardziej sie cieszy ta czesc rodziny Kielecka.... :lol:
Ostatnio sie zastanawiałam nawet co by sie stało jakby sie okazało,że nagle urodze w Kielcach? Zastanawiamy sie czy nie wybrac sie na świeta wielkanocne....A nic nie wiem o szpitalach. :( Jesli możesz napisz cokolwiek, gdzie ewentualnie warto urodzic, to chociaz poczytam sobie stronke szpitala...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jadz w mojej i mojego meza rodzinie to tez pierwsza ciaza, wiec raczej wszyscy sa zadowoleni.
A jesli chodzi o szpitalne to zrobilam rozeznanie jak tylko sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Na poczatku bylam pewna ze bede rodzic w szpitalu na Prostej ale trafilam tam jak bylam w 7/8tyg (mialam krwiaka) a pozniej w 11/12tyg (z ogromnymi bolami) i powiem szczerze ze bylam przerazona. Opieka tragedia, polozne i pielegniarki brak slow, a lekarze z tego szpitala tez nie maja najlepszej renomy, moja mama mowi ze nic sie tam nie zmienilo odkad mnie urodzila a to bylo 24lata temu.

Ja wybralam szpital sw.Aleksandra na ul.Kościuszki, przedewszystkim ze wzgledu na warunki. A ostatnio akurat tam lezalam, bo moje malenstwo juz wybiera sie na swiat i musialam pobyc kilka dni w szpitalu, lae juz jest ok i przyznam szczerze ze jetem pewna ze dobrze wybralam. Jest napewno czysto, na opieke nie mozna narzekac a lekarze sa nawet zainteresowani nie "swoimi" pacjentkami.

Nie martw sie Twoja czesc rodziny tez sie bedzie cieszyc, jak tylko malenstwo juz bedzie na swiecie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Mamuśki :).
Anitko ja jeszcze nie wiem kogo noszę w brzuszku :) Za wcześnie. Ale jak widzisz na "załączonym obrazku" mam już dwóch kawalerów więc podejrzewam że i tym razem może być podobnie. Mój Mężus chyba nie posiada "x-ów" :lol: :lol: :lol:
Jeśli chodzi o dolegliwości to miałam mdłości (bez wymiotów) ale kilka dni temu przeszły i .... teraz sie martwię czemu przeszły :). Toszkę pobolewa mnie brzuch - lekarz mówi że to normalne. To nie są jakieś silne bóle. Kolejny objaw to juz widoczny brzucho hehe i większa waga... bo i sporo większy apetyt, szczególnie na słodycze.........normalnie tonami bym jadła :oops:
A szpital...... no ja właśnie na Prostej będę :) . Poprzednie 2 porody tam były i teraz tez..... Chodzę do dr Grelewskiego i jestem z niego bardzo zadowolona.
Mam stracha bo idę na wizytę właśnie we srodę i na czwartek juz mam ustalone badania prenatalne....... Ja niestety stara już jestem i muszę je przejść - czy chcę czy nie. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja pochodzę z Kielc i dażę je ogromnym sentymentem i bardzo chciałabym tam mieszkać, ale niestety prace mam w Wawie :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Olusia :) . Z Twojego suwaczka mi wynika że tez masz termin na wrzesień. Nie zaglądałaś to naszego wrześniowego temaciku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

beata68 mysle ze jak sie ma dobrego lekarza to i na prostej moze byc dobrze.
Ja akurat trafilam na nienajlepszego i postanowilam go zmienic. Ale o Twoim slyszalam kilka dobrych opinii.
Mi w 8tyg.powiedzieli ze to bedzie prawdopodobnie chlopiec, i rzeczywiscie tak jest.
Badaniami sie nie przejmuj, napewno bedzie dobrze. Byloby gorzej gdyby to bylo pierwsze dziecko.
Daj znac jak bylo u lekarza i jak po badaniach.
A Twoj synus ma na imie tak jak moj mezus- Damian. Fajne chlopaki :D

Tylko pozazroscic braku dolegliwosci, mi mdlosci i wymioty towarzysza od poczatku ciazy i to prawie kazdego dnia :D Jest wesolo, jem trzy sniadania, dwa obiady itp. A slodycze moglabym jesc tonami, a skutek tego jest taki ze waze juz 62kg. Jest niezle

Olusia niestety mamy takie czasy :D Ja w maju przeporwadzam sie do Wroclawia, bo moj maz tam bedzie prowadzil inwestycje i musimy sie przeniesc. Nie bardzo mi to pasuje bo przeprowadzka z 3-4tyg.malenstwem bedzie dla mnie ciezka,do tego urzadzanie mieszkanka, obece miasto i brak pomocy ze strony najblizszych to juz zwiastuje katastrofe!!! :?
Ale jestem duza silna dziewczyna wiec dam sobie rade :)
W koncu bede miec u swojego boku najwazniejszego mezczyzne swojego zycia- synka, a to mobilizuje.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anita, ładnie powiedziane...swojego mężczyznę..raczej 2 ch, nie :wink: Nie źle jednak z ta przeprowadzka? Może któras babcia przyjedzie wam pomóc, nie?

Beatko, no to gratuluje gromadki! I zapewne chłopiecej. u mnie bedzie córeczka, choc w stronech Kileckich niedowierzaja, bo tam pierwszse to zawsze chłopaki. troche mi bgło na poczatku przykro, no bo co to dziewczyna gorsza od chłopaka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jadz na moja mame napewno moge liczyc z z drugiej strony to raczej nie ma na to szans... :cry: Moja mama byla szczesliwa jak tylko sie dowiedziala ze jestem w ciazy i tak jest do dzis, bardzo duzo mi pomaga, kupuje pierdolki dla malego i juz nie moze sie doczekac wnuka, nie mialo znaczenia dla niej czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka...

Natomiast mama mojego Damiana jest nie pocieszona ze to nie dziewczynka :( tez jest mi przykro, tym bardziej ze jakos nie potrafie sie z nia dogadac. Za to tescia mam super i do niego moge zadzwonic o kazdej porze dnia i nocy i mam pewnosc ze mi pomoze. Poza tym dziadkowie meza sa cudowni, w nich mam najwieksze oparcie. Pomagaja nam jak tylko moga.

A po przeprowadzce zostane sama z malym bo D. bedzie mial duzo pracy, a w zasadzie to od rana do wieczora, wiec malo czasu bedziemy ze soba spedzac. I to mnie martwi...

Milego dzionka Mamuski :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anitko....No to rzeczywiście niefajnie,że potem bedziesz sama...u nas za to bedzie chyba odwrotnie, bo mezo stacil prace...wiec ja prawdopodobnie wróce do pracy a on bedzie siedział z dzidzia...no chyba,że sie cos do wrzesnia odmieni(mam taka nadzieje)
A teściowie moi tez sa fajni. specjalnie robia remont u siebie w domu,żebyśmy mieli swój pokój jak tylko do nich przyjedziemy z dzidzią. Myslę,że jak ja zobacza to każdy sie zakocha... :D :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie dziewczynki. Nie rozumiem zupełnie takiego podejścia "szkoda ze nie chłopak" czy odwrotnie... Co za róznica? Byleby było zdrowe dzieciątko bo tyle sie słyszy teraz.......... No ale cóż - są tacy ludzie jeszcze. Jedni za punkt honoru stawiają sobie kontynuację nazwiska inni jeszcze Bóg wie co..... A my sie tym nie przejmujmy i już :). U mnie dwóch chłopaczysków...... jakby była dziewczynka byłoby miło. Ale jak będzie trzeci łobuziak to nie zamierzam się martwić. Chłopcy mają w życiu łatwiej - nie muszą rodzić dzieci :lol: :lol: :lol:

A ja dzis mam wizytę u lekarza 0 17 i okropnie sie boję :(. A jutro badania prenatalne...... Trzymajcie kciuki... Żeby wszystko było w porządku..........

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Potrzymamy potrzymamy, a jakie badanie prenatalne bedziesz miała robione?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiem o usg, przypuszczam że pewnie tez test z krwi - szczegółów dowiem się dzis na wizycie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczynki JESTEM!!!!!!!!!!! Cała w skowronkach !!!!!! Dzidzia rośnie i takie fikołki odstawiała że szok . Łapkami wymachiwała i chyba drapała się po nosie Mimo tej gimnastyki lekarzowi sie udało pomierzyć co trzeba. Kość nosowa i przeziorność karku super (tak powiedział). Przeziorność 1,3 mm a kość nosowa 3,1 mm. Serduszko puka 160 razy/min. Ma 6,2 cm (bez nózek oczywiście).
Mam tylko uwazac na bóle brzucha - nie męczyć się, nie dźwigać, nie zrywać gwałtownie, nadal brać duphaston (ze 2 tyg) i jakby coś to no-spę. Kwas foliowy w dowolnej postaci, może być jakis preparat wielowitaminowy bo tam "folia" tez jest.
Jutro idę na pobranie krwi w celu zrobienia testów...... I powiedział że jak będzie wolny aparat to jeszcze raz zrobi usg, bo dobrze to robic rano - dzidzia jest spokojna i mozna dokładnie wszystkop zmierzyć, a wieczorkami to nasze łobuzy najbardziej w brzuszkach szaleją .
Aaaa....... i jeszcze jedno....... Mój M. był ze mną . Namawiałam i namawiałam, w końcu powiedział zebym zapytała lekarza jakie to usg będzie - jak przez brzuch to mam go wołac. A ja zapytałam tylko czy mąż moze wejść. . No i wszedł. A usg było najpierw "przez skórę" a potem też dopochwowo . I wytrzymał wszystko i widział jak dzidzia fika i taki jest w szoku teraz że poszedł na piwo z sąsiadem bo "musi to wszystko komuś opowiedzieć"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Beata, ale sie usmiałam...hihihih to Twój mąż, nie był razem z toba na poprzednich USG z Twoimi starszymi synami?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jadz - kochana...... starsi synowie urodzili się w "erze kamienia łupanego" :wink: . Dawno, dawno temu.... Wtedy miałam chyba 2 usg a trzecie w szpitalu przed porodem i wtedy nikt nie myślał o zabieraniu na to mężów. Poza tym - tamte aparaty były takie że lekarz na nich "podobno" coś widział ale nawet jak mówił że tu główka a tu rączka to....... za cholerę sie tego dojrzeć nie dało :lol: :lol: :lol:
Tak więc mój M. teraz "na starość" dopiero ma okazję coś takiego przeżyc. Dlatego tak mu trudno :wink: . Dziś rano powiedział ze śniło mu się maleństwo jak pływało w brzuchu hehehe. Zszokowany jakis jeszcze jest :wink:
A ja go chcę na wspólny poród namówić :lol: :lol: :lol: :lol: . Narazie uparcie twierdzi że NIE!! Mówi że ma serce słabe :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1576 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]