Dzisiaj jest pt gru 06, 2019 2:57 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Tak dobrze prawisz Viljar ale ja generalnie uchodze za ofiare losu i przewaznie wszystko co zle to mi sie przydarza wiec wole byc ostrozna i brac wszystkie opcje pod uwage.

Mnie nie ma w Ostrowcu, ba! nawet nie ma mnie w Polsce i juz 4 lata pierdze za granica bez zadnego zjazdu, juz mi sie tak teskni ze szok, moze w te wakacje jak mala podrosnie to pojedziemy sie pochwalic naszym dziedkom bo tylko oni nam w polsce zostali...

E-misia to gdzie ty przebywasz obecnie? widze ze pisze woj. slaskie... ja sie urodzilam na slasku, w Tychach dokladnie :D
Milego dnia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A bo siedzę sama i chętnie wypuściłabym te moje dzieci na popas z innymi osobnikami im podobnymi ;-)

Tak o tym napisałam, bo wiem jaki wpływ mają złe doświadczenia na nas i nasze podejście... A jednak to jest bardzo ważne żeby się nie dać zwariować i nie wpaść w wir zamartwiania się :-)

DariaEm, wszystkiego i tak się nie da wziąć pod uwagę i na tym właśnie polega cały problem... To paranoja siedzieć i wymyślać coraz to nowe zagrożenia... Jedyne co radzę to po 20 tygodniu ciąży prosić na USG o wykonanie badania przez pochwę kolorowym dopplerem w celu wykrycia Vasa Previa. Zdarza się bardzo rzadko, ale badanie jest proste i każdy może je wykonać bez przeszkód, a nie wykryta Vasa Previa to niestety śmierć dziecka przy porodzie...
No i nie kombinować z wywoływaniem porodu samodzielnie! Żadnego dźwigania, skakania po schodach, szorowania okien wieszania firanek itp. Oszczędzać się do samego końca! Pamiętać że 2 tygodnie po terminie wyznaczonym przez lekarza to też "dziecko urodzone w terminie"!

No to się powymądrzałam ;p

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Masz racje, jednak u nas zeby takie badanie zrobic trzeba miec zalecenie lekarza, a jezeli ten uwaza ze jezeli z ciaza jest ok to twierdzi ze nie ma potrzeby na dodatkowe usg.

No i tak jak piszesz, ja rowniez jestem przeciwna samodzielnemu wywolywaniu porodu, ale sprzatac musze bo mam w domu tescia brudasa do konca stycznia, gdzie sie nie przewinie to po sobie syf zostawi i oczywiscie nie sprzatnie a ktos to zrobic musi jak maz jest w pracy.
na przyklad podam ci incydent z wczoraj; jakies dwa tyg temu zakupilismy z mezem nowy dywan, jasny bezowy i wiadomo ze trzeba uwazac zeby sie nie pobrudzil, tylko ze moj tesc wpadl na pomysl ze spaghetti bedzie jadl w pokoju a ze jest swinia nie umiejaca jesc normalnie to polowa z talerza wyladowala na dywanie a on stwierdzil ze wyschnie i przydeptal to ciapem przy czym rozniosl to po calym dywanie i wyszedl z domu. Co mialam zrobic? musialam dywan wyczyscic bo ten ham by tego nie zrobil i dywan musialabym wyzucic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale tu nie chodzi o dodatkowe badanie USG tylko o rozszerzenie standardowego badania o to przez pochwę. W Polsce też niechętnie wykonują USG, standardowo są 3 podczas ciąży, jeśli lekarz zaleci to więcej. Ja w obu ciążach na USG połówkowym prosiłam o to badanie i lekarz je wykonał bez problemu, był tylko zdziwiony, że wiem co to Vasa Previa. Mnie się to badanie przydało... Co prawda nie stwierdzono tego u mnie, ale w 38 tygodniu dostałam krwotoku i w szpitalu oszczędziliśmy trochę czasu na wykluczaniu przyczyn. Jak będziesz na USG zapytaj o to badanie i Vase Previe. Zapytać nie zaszkodzi.

A co do teścia... Na głupotę nie poradzisz... Ja miałam nawet gorszy incydent z moimi teściami. Mieszkaliśmy jakiś czas z nimi w bloku. Mąż codziennie rano znosił mi wózek na sam dół, w razie gdybym chciała gdzieś wyjść, bo niestety często tam kradli i strach było zostawiać wózek tam na noc. No ale teściowej strasznie szkoda było naszego wózka, bardzo się bała żeby go nikt nie ukradł, i kazała teściowi wnosić ten wózek za każdym razem jak go widziała na dole, a wiedziała, że ja nie planuję żadnych wyjść. No i raz wypadło mi nagle wyjść jak nikogo w domu nie było, ubrałam dziecko wychodzę, a tu wózek pod drzwiami mieszkania... Musiałam wsadzić Wojtka do wózka i znieść go w nim z 3 piętra w 5 miesiącu ciąży... Niestety na takie przypadki nie ma rady :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pewnie ze zapytam, moze mnie nie zlinczuja hehe.

Ogolnie rzecz biorac widze ze tez masz dobrych tesciow, masakra jak mozna byc tak bezmyslnym.

Moj tesc tak sie na mnie wypiol ze nawet jak wracam z zakupow z torbami a on akurat idzie z pracy to wyprzedza mnie zeby tylko czasem nie pomagac mi wnosic zakupow na 3 pietro, kilka razy dostal zjebke ze tak robi to twierdzi zawsze ze mnie z daleka nie widzial a bylam raptem 10 metrow za nim... no coz nie bede sie prosic przeciez o laske, ale jak narazie to on na nas zeruje i naszej dobroci. Ma czas do konca stycznia zeby sie wyprowadzic, jak nie bede zmuszona go stad wyzucic, niestety innego wyjscia nie widze, mamy zbyt male mieszkanie zeby sobie na to pozwolic jest tu raptem jeden pokoj z kuchnia i juz nie wspomne o braku prywatnosci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiesz, wiele o mojej teściowej by można powiedzieć, może i mnie by chciała zaszkodzić ale na pewno nie dziecku. W tym przypadku to akurat totalna głupota i bezmyślność, no ale "ona chciała dobrze". Bała się że nam wózek ukradną i myślała że nigdzie nie idę... Bo jej tak trudno zrozumieć że mogę chcieć lub musieć wyjść... Dla niej to nie problem, żeby mi znieść wózek, dlatego go tak wnosiła i jakoś do niej nie docierało, że jej może nie być w domu kiedy będę potrzebowała wyjść. Tłumaczyliśmy, ale taki z niej typ, że wie lepiej. Aż się zdarzyła opisana sytuacja. Więcej nigdy nie kazała przenosić wózka. Aczkolwiek całe szczęście że już razem nie mieszkamy ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Daria ja mieszkam w Bielsku-Białej rzut beretem od Tychów :)
O to rzeczywiście rzadko bywasz w ogóle w PL.
Ja jestem bardzo często tzn teraz rzadziej, cały grudzień byłam z powodu wyjazdu męża na poligon no i święta, a teraz na Wielkanoc dopiero no bo poród i dzidzia i z dwójką to już ciężej jechać. Ale ogólnie to często jeździmy bo mamy tam całą rodzinę.

Viljar przykro mi niestety a fajnie pewnie Twój starszy synio z moja Miśką mieli by wiele wspólnych zabaw :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No bywam rzadko to fakt, ale to tylko ze wzgledu na to ze zostala mi tam tylko babcia ktora i tak wiekszosc czasu spedza u swojej drugiej corki we wloszech. No i nawet jakbym pojechala to musialabym wymowic kobiecie mieszkanie ktore jej obecnie wynajmuje zeby miec sie gdzie zatrzymac a tak nie moge zrobic przeciez bo to by bylo nie ludzkie, ewentualnie moglabym zatrzymac sie w hotelu ale to nie dla mnie taka "hotelowa tulaczka"

Ja sie dzis troche gorzej czuje, wczoraj mialam skorcze, chyba te przygotowywawcze, dzis juz mniej ale nic mi sie nie chce, najchetniej lezalabym caly dzien nic nie robiac a tu mam jeszcze kupe roboty.
Mama mi kaze lezec i odpoczywac, przepowiadaja mi ze czuja ze ta moja coreczka chyba przyjdzie wszesniej na swiat niz przewidziane. Z jednej strony to bym juz chciala urodzic ale z drugiej to teraz dziecko najbardziej przybiera na wadze wiec niech sobie pobedzie jeszcze w brzuszku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Daria rozumie no bez sensu jeździć w te i wewte jak nie ma za bardzo do kogo i gdzie się zatrzymać :?

Nom mnie też się stawia brzuch, nie mówiąc jak pachwiny bolą...ale jednak nie chce jeszcze rodzić tym bardziej że learze biorą uwagę na skończone tyg., ja córkę urodziłam 1 dzień po terminie i mam 40 tc ciąży wpisany, a moja szwagierka 9 dni przed tylko 2 dni jej brakowało do 39 a ma 38 wpisane a moja mam mnie 40t6d i też ma 40 tc jak ja Emilkę.

Ja chcę do tego 10 lutego dochodzić a co najmniej do 5-6 :)

Aha i córkę to już od połowy grudnia miałam niby rodzić ;) a koniec końców ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale to jest w gruncie rzeczy wszystko jedno w którym tygodniu się rodzi - byle w terminie! Ja Pierwszego urodziłam 3 dni po tej wyznaczonej dacie, i mam wpisany 41 tydzień, drugiego urodziłam w 38 tc i 3 dniu, i oczywiście wpisany tydzień 38. Dla nich liczą się tylko skończone tygodnie. Choćby było 38 i 6 dni to i tak 39 jeszcze nie skończone, czyli liczy się 38 :-)
Ale i tak grunt żeby dziecko było donoszone :-) Na was kobietki to jeszcze troszkę chyba za wcześnie, co? Do 38 tc warto chociaż wytrzymać :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak dokłądnie Viljar masz racje tak chciałabym mieć skończone 38 a najlepiej bliżej 40, właśnie wiem że donoszone to donoszone nie ma co przyspieszać :)
Ja w pierwszej ciąży miałam jeden termin wpisany 3 styczeń i żadnych z USG.
A teraz mi napisała 13 luty, ale ponieważ wiem ile mam teraz dni cykl i robiłam testy owu i zapisywałam kiedy było przytulanko więc zaszłam 19-20 dc a wtedy termin wydłuża się do 18 lutego i dr moja po 1 usg powiedziała że raczej z pomiarów ten drugi termin. Dlatego jak do 13 się nie urodzi to spokojnie czekamy do 18 chyba żeby cos się działo. No ale na ostatniej wizycie łożysko już było dojrzałe więc może być ciut wcześniej ale nie za wcześnie mam nadzieje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Halo co taka cisza znów?? ;)

Daria jak tam samopoczucie??

Viljar a gdzie teraz mieszkasz w Ostr. jak można wiedzieć, w jakich rejonach ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na Henrykowie. Ale już nie mieszkam w Ostrowcu ;-) Od środy ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O już, znowu hi hi??
Ja chyba już nie planuje przeprowadzek przez najbliższe co najmniej 20 lat...;) chyba że losowe sprawy wypadną, ale póki co dopiero w kwietniu mieszkanie kupione i wyremontowane także ;) A czekam tylko na dzień kiedy moja mama tu się sprowadzi do nas i będzie mieszkać na osiedlu obok, gdzie wynajmujemy naszą starą kawalerkę na razie :)

Daria jak tam samopoczucie?? może już się wypakowałaś?? bo u nas na lutówkach już 3 bobasy są ;) Ja na razie jeszcze 2 pak co mnie cieszy bo kończy mi się dziś 38 tc :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc kobietki:)
E- misia jak tam? tulisz juz swojejgo bobaska???
Ja jeeszcze w podwojnym wydaniu... oj juz coraz ciezej, chcialabym miec to za soba...

Viljar pytalam lekrza a o to usg, zrobil wielkie oczy, nie spodziewal sie ze moge wiedziec o czyms takim... no ale stwierdzil ze nie ma potrzeby robienia tego badania wiec nie nalegalam ale w sumie co mu szkodzilo to ja nie wiem...

U mnie juz wszystko przygotowane, dzis tylko przyszla posciel dla malej i zaraz musze ja wstawic do prania i bedzie z glowy:)
No i pomijajac fakt ze znow przytylam 4 kg to wszystko ok u mnie, caly czas bym cos jadla, staram sie ograniczac a te kilogramy to tak jakby same sie do mnie przyklejaly hihi:)
Pozdrawiam Was

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Daria ja jutro idę na wywołanie :) Mam już 1 cm rozwarcia i płaską szyjkę, czop mi odeszedł nawet nie wiedziałam a skurczy zero i mała już 3400 :)

Widzisz a ja dziś byłam u ginki i mam w sumie 7 kg z całej ciąży plus przenoszone 3 dni, a na koniec sobie jeszcze fundnęłam lasagne i pizze już nie mówiąc o lodach i chipsach w ostatnich 2 tyg. ;)
A z córcią to po prostu mogłam nie jesć a i tak po 2-3 kg z wizyty na wizyte :?

A co to termin Ci się zmienił?? Nie masz ustalonego od początku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

E-misia no to powodzenia!!!! oby bylo jak najmniej bolesnie, krotko i dzidzia zdrowa!!!

>Mnie sie przesunol termin na 1 marca, poprosilam lekarzy o precyzje tym razem bo termin od poczatku zmienial sie juz 3 razy i teraz wzieli pod uwage wszystkie usg i wyliczyli na 1 marca... oby tym razem bylo ok. Juz nie moge sie doczekac, w nocy miewam jakies chore sny, budze sie i nie moge zasnac pozniej i przez caly dzien jestem nie zywa.

Jeszcze raz zycze powodzenia, daj znac jak najszybciej jak bedzie to mozliwe.
Sciskam mocno :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Daria ja już po hehe a Ty jak tam ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

E-misia Gratuluje!!!!!!!!
Laura jest przecudna :lol: :lol: a jak Ci poszlo? nie meczylas sie zabardzo?

Ja jeszcze mam dzidzie w brzuszku, licze dni ale to jeszcze gorsze, kazda godzina jest dla mnie wiecznoscia, mialam juz kilka falszywych alarmow ale niestety nic z tego :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kochana 2,5 godz ;) Bez nacięcia i znieczulenia i oxy ;) Jedynie trochę pękłam :)
Tyle że 10 dni po terminie :(
Od 17 leżałam na patologii ciąży, 20 miałam założony taki cewnik z balonikiem do szyjki macicy, 21 zaczął mi odchodzić czop i byłam na teście oxy, 23 miałam mieć wywoływany już normalnie oxy na full i jazda, ale złapało mnie w nocy 23:30 a o 24 odeszły wody takimi chlustami a o 2:00 wyszła moja córcia która miała mieć nomen omen max 3,4 kg. Od soboty jesteśmy w domu :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Świętokrzyskie

Strefa czasowa UTC [letni]