Dzisiaj jest śr gru 19, 2018 10:19 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Podlaskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

słonce poprostu chciałabym tam :)
nie wiem gdzie pracuja "nasze" szkolne połozne, pewnie w prywatnych klinikach.

no własnie partych ucza po 37tc a ja zamierzalam do 36tc pochodzic.. heeeeeeeeee :roll:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Noworodek lezy w kaftaniku zawinięty kocykiem i nic wiecej mu do szczesia nie trzeba.

Do porodu kolczykow nie mialam bo żadko nosze, obrączki nie miałam bo nie wchodzila mi na koniec ciazy na paluch. Makijazu nie miałam do pierszy i drugi raz wody mi odeszly w nocy.

Dziecko jest caly czas na sali z matka no chyba, ze cos sie dzieje moj mały był mało ze mna na sali bo czesto lezał pod tlenem i tylko mi na karmienie przywozili, a jak saturacja byla niska to nawet nie przywolili go.

Podklady ginekologiczne mozesz kupic w kazdej aptece takie wielkie ogromne grube ale na pierwsze dni sa idealne.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

baska a szpital nie zapewnia tych podkładow, podpasek itp?
co wogole od nich mozna dostac zeby nie ciagnac z domu?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiem tak na porodowce jak mi sie wody saczyły pozniej jeszcze to dawali mi szpitalne podklady pozniej jak jeszcze leżałam po cesarce to tez dawali swoje ale juz normalnie ze mna sie dało dogadać to trzeba było swoje.
Tak samo z pampersami spoczątku nakladali swoje, a pozniej juz maz musiał zaniesc nasze.
No i koszule do porodu daja szpitalna, a pozniej juz wskakujesz w swoja.
No i ciuszki dla dzieci szpitalne, mleko jezeli trzeba dokarmiac tez jest szpitalne, kąpią tez w szpitalnych rzeczach, a reszta swoje.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aha rozumiem :)
dzieki za odp.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

baska a mozna ze soba wziac rożek dla malucha?
czy niepotrzebne?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewczyny:)
kłania się kolejna kobitka z Białegostoku :)

rodziłam na Warszawskiej w lipcu zeszłego roku. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem..

black_cherry fajnie tak poczytać jak się stresujesz..bo przypomina mi się jak sama to przerabiałam, ale wierz mi nie warto..jak się zaczyna dziać to już gdzieś masz to w jakiej koszuli jesteś, czy lewatywa była czy nie ;)
poród miałam dość ciężki tak więc wrażenia mieszane..ale i tak to się zapomina bardzo szybko..jednak rodziłabym jeszcze raz na Warszawskiej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Alenka łatwo Ci mowic bo masz za soba..
a ja?
im blizej tym gorzej.
jesli mozesz to napisz wszystko co przyjdzie Ci do głowy.
głownie chodzi mi o to co zabrałas ze soba na porodowke, co Ci kazali zostawic, w czym ubrane jest malenstwo, jak z pieluchami, podkładami, ile osob jest na sali, jak opieka połoznych i lekarzy, po ilu dobach wyszlas do domu itp.
no dosłownie za kazda inf bede wdzieczna.

zazdroszcze Ci ze masz to za soba!

ps- chodziłas do szkoły rodzenia???

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no dobra..więc troszkę się rozpiszę..:)

do szkoły rodzenia nie chodziłam:)
o porodzie szczegółowo może nie będę pisać by Cię nie przestraszyć bo ja miałam tragiczny(utrata przytomności, przebijanie wód płodowych, dwa razy wywoływany, przedłużająca się druga faza porodu, cesarka)..:/
chodziłam do lekarza który tam pracuje, więc jak chcesz się do niego przejść przed porodem to polecam i mogę dać Ci namiary, zawsze będzie Ci raźniej później..miałam o tyle dobrze, że mogłam go zapytać co wziąć ze sobą i codziennie wiedziałam co mnie czeka :)

w szpitalu wylądowałam w dzień terminu i leżałam tam tydzień na patologii..wrazie byś tam trafiła- oddział super, dwie kobietki na sali, na każdej sali łazienka..
wzięłam ze sobą kosmetyki,których codziennie uzywam ( tonik, waciki, żel pod prysznic, płyn do higieny, ręcznik, pasta i szczoteczka do zębów piżama, szlafrok ). Dla dziecka nic nie brałam bo miał dowieźć mąż wrazie by się zaczęło:)

porodówka..hmm...
koszuli do rodzenia nie brałam bo dostałam z oddziału..miałam poród wywoływany, więc jak szłam na salę porodową powiedziano mi co ze sobą zabrać . Przebrałam się w koszulę do porodu i szlafrok..na porodówce też spoko babki, bardzo miłe, wszystko tłumaczą. Mąż był ze mną cały czas, nawet mama mogła przyjść i posiedzieć ze mną.
co do znieczulenia...pytano mnie czy chcę i że w każdej chwili mogę o nie poprosić. Lekarka od znieczulenia super babka :D baaaardzi miło ją wspominam. Znieczulenie dostałam zaraz jak o nie poprosiłam, jak prezchodziło, znowu prosiłam i dostawałam, więc z tym nie było problemu. Zawsze tylko wcześniej prosiłam jak czułam że odchodzi znieczulenie, żeby anestezjologa zdążyli ściągnąć..

po porodzie...sala dwuosobowa z łazienką..
mąż przywiózł pieluchy, chusteczki dla niemowląt i posypkę na pupę no i podkłady dla mnie:) wszystko jeździło w samochodzie żeby ze stresu nie zapomniał :)
jak z opieką? zależy na jaką zmianę trafiłam..ja dochodziłam do siebie bardzo długo po cesarce..więc jedna zmiana tragiczna (kazała mi wstawać mimo że ledwo żyłam 6 godz po cesarce, wkuwała się w żyły chyba z pięć razy bo nie mogła trafić..inna położna wpadała na salę w nocy jak mały płakał, a ja jeszcze nie zdążyłam do niego wstać i rzucała tekstem "mama nie chce wstać do synka?" ) ..inna zmiana boska poprostu..uśmiechnięte, miłe, zachwycające się dziećmi..
ogólnie można o wszytko zapytać, wszystko doradzą, pomogą..
z morfiną też nie było problemu..jak chciałam odrazu dostawałam..
ubranek dla dzieci nie ma sensu brać..ubierają w kaftaniki, owijają pieluszką i w kocyk..i tak po kąpaniu znowu przebierają..
jedynie na wyjście wszystkie ubranka swoje..hmm..chyba wszytko tak w skrócie, jak coś pytaj..chętnie opowiem :)

zapomniałam napisać o wyjściu..ubrania dla mnie do wyjścia przywiózł mąż, tak samo dla dziecka..
rodziłam w nocy z poniedziałku na wtorek, wyszłam w piątek..dziewczyna po naturalnym porodzie też z poniedziałku też wyszła w piątek ale to ze wzg na przedłużającą się żółtaczkę dziecka. jeśli chodzi o jedzenie po cesarce..ja nic nie jadłam przez ponad trzy dni :( dopiero przed wyjściem dostałam leciutki obiadzik :) dziewczyna po porodzie naturalnym kusiła mnie tylko jabłkami, ciastkami itp :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki bardzo za odp.
zawsze to lepiej na duszy jak wiem cos wiecej :)
a o ten namiar to poprosze na pw.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

dobrze że się rozpisałaś, fajnie poczytać doświadczonych :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Podlaskie

Strefa czasowa UTC [letni]