Dzisiaj jest ndz lis 19, 2017 6:10 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Kochane szukam opinii na temat porodówki w szpitalu Kopernika , na sieci znalazłam te z roku 2008/09 czy są może kobietki które mogą się na ten temat wypowiedzieć ?
interesuje mnie również pakowanie torby do tego szpitala dla mnie i dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej, ja rodzilam na Kopernika, choc nie planowalam ( musialam wyladowac na patologii ciazy) 3 stycznia.
generalnie oddzial w remoncie wtedy byl wiec porodowka byla przeniesiona na parter a potem lezala w duzej sali z innymi 5cioma kobitami na I pietrze.
Powiem tak - lekarze swietni, salowe w sali poporodowej tez super - przynajmniej dla tych po cc. potem pielegniarki juz takie sobie, ale jak sie poprosilo,pomogly. polozne od niemowlakow zawsze pomocne.

jesli chodzi o torbe do szpitala - mysle ze jest tego mnostwo w innych tematach i na googlach,wiec szukaj:) ja dla malenstwa ze soba do szpitala nic nie bralam, bo nie planowalam porodu( to miala byc kontrola w poradni patologii ciazy) ale dla mnie przydal sie: podklad poporodowy, pare specjalnych wkladek(ale daja pelna pake rowniez), woda, kapcie, szlafrok.

jesli mialabys jeszcze jakies pytania, pisz smialo:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziękuje Ci bardzo głównie chodzi mi o opinie , mieszkam w okolicach kraka od niedawna wiec szczerze nie wiem co gdzie i po co tutaj jest hehe :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie ma sprawy:)myslisz o koperniku z jakiegos powodu czy szukasz opinii nt wszystkich szpitali?
jesli tak, to powiem Ci, ze wszyscy lekarze i pielegniarki ktorych spotykalam odradzali Ujastek a polecali Zeromskiego albo Rydygiera

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz wsumie zaczełam się zastanawić ale podobno na Kopernika w razie czego dziecko będzie miało fachową opieke .. to jest chyba najgorszy wybór

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Basiek, Kopernika to moloch bez serca. tam źle traktują pacjentki. Ja polecam Ujastek, bo miałam tam dwa porody. Tam jest najnowocześniejsza neonatologia w Krakowie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmmm kurcze chyba jednak w wolnej chwili przejadę się zobaczyć jak wygląda jedno i drugie tylko na oko nic za bardzo nie jesteśmy w stanie ocenić ja rodziłam w paskudnych warunkach ale podejscie mieli rewelacyjne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to ze jest najnowoczesniejsza neonatologia to tylko ich haslo.

jesli porody byly okay i byly zdrowiutkie dzieciaczki, to spokojnie mozna tam.

fachowcow jednak,jesli cos sie dzieje, zgarniaja lub przewoza do Kopernika albo Prokocimia.

ja rowniez myslalam nad Ujastkiem. Nawet z mezem bylismy na wizytacji.Wszystko pieknie ladnie,bylismy zachwyceni i zdecydowani na ten szpital.
Pozniej moja polozna i lekarz prowadzacy,gdy zapytali gdzie bede rodzic, zaczeli goraco namawiac nad zmiana. Na Zeromskiego albo Rydygiera.
Koniec koncow, musialam urodzic na Kopernika z powodu zagrozenia zycia malenstwa ( bylam na kontrolii USG i od razu trafilam na porodowke..)
To ile zlych opinii nasluchalam sie podczas porodu od stazystek i lekarzy o Ujastku potwierdzilo ze dobrze ze w koncu rodzilam gdzie indziej.

Lekarze i polozne podczas porodu byli wspaniali-na tyle ile pamietam ( CC). W sali poporodowej byla rowniez bardzo mila pielegniarka.
Tak jak pisalam, pozniej gdy dochodzilam do siebie, pielegniarki byly takie sobie,ale jesli sie o cos poprosilo,to pomagay albo dawaly lek p.bolowy.

Polozne byly z dziecmi do rany przyloz, choc zdazaly sie france. W moim przypadku nie moge sie wypowiedziec. - ogladalam jak zajmowaly sie dziecmi innych pan na sali.

Moj malutki mial niedroznosc dwunastnicy,ktora wykryto tuz po porodzie i w nastepnej dobie zostal przewieziony na Prokocim na operacji.

Miesiac pozniej gdy dochodzil do siebie na oddziale w Prokocimiu, spotkalam Pania, ktorej coreczka urodzila sie na Ujastku.
Nie chciala jesc, wypluwala. pielegniarki wciskaly jej na sile jedzenie, mala spadala na wadze drastycznie. 2 doby probowali dziecko na sile karmic az w koncu matka na wlasne zyczenie wypisala sie i dziecko i pojechala na Prokocim. okazalo sie ze mala ma w ktoryms momencie ukladu pokarmowego(w przelyku o ile dobrze pamietam), po prostu dziure!!
na prokocimiu przeszla zabieg zespolenia ukladu pokarmowego i po paru tygodniach na intensywnej terapii zaczela znowu przybierac na wadze.

Ot, takich masz fachowcow na Ujastku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja rodziłam w Narutowiczu. Byłam tam 15 dni, 7dni na patologi 8 na poporodowej.
Jest dobrze, cc bez problemu tylko że czekają do 39 tygodnia.
sala po porodzie i opieka świetna później raczej radź sobie sam ale jak się poprosi to pomogą.
Pielęgniarki od dzieci mają humorki różne, lekarze różnie ale ogólnie jest dobrze, neonatologia bardzo rozbudowana.
Oddziały wyremontowane, porodówka również. Jest czysto, sale z łazienkami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziękuje Wam za opinie hmm właśnie to jest tak ile jest nas tyle opinii no cóż w domu powiem chyba gdzie mnie zawieziecie tam urodzę :o oj ciężkie decyzje :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

ja rodziłam na kopernika i byłam mega zadowolona :)
może sale nie są jak w 5-cio gwiazdkowych hotelach ale najważniejsza jest opieka i ew. jeżeli coś się dzieje z maluszkiem wszystko jest pod ręką.
(trafiłam tylko na jedną francę, która była poprostu nie miła, więc na drugi raz prosiłam o inną siostrę z dyżurki :) )

w połowie ciąży leżałam na patologii na ujastku (sale świetnie wyposażone etc.) - ale ogólnie masakra, jedna z pielęgniarek załatwiła mi rękę na cacy jak wbijała wenflon - wyglądałam jakby mi koń na niej stanął :) na drugi dzień kroplówkę która idzie 2-3 h dostałam o 23 i tym samym o 24 obudziłam się w wypełnioną buteleczką (kroplówką)... mojej krwi, pielęgniarka podeszła i powiedziała: "to się wyleje" zatłuc to mało, aaa i 2 dni prosiłam o możliwość porozmawiania z ordynatorem, ale może to że nie byłam z polecenia przeważyło szalę że nie znalazł on czasu dla zwykłej pacjentki - po 3 dniach pobytu wypisałam się na żądanie.
(znam jeszcze parę niemiłych faktów z porodów koleżanek z ujastka, ale nie będę się rozpisywać - jedyne co napiszę - NIE POLECAM :) )

jak będzie drugie to tylko na kopernika :)

pees o Rydygierze też słyszałam pozytywy aaaa i żeromskiego

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Ja lezalam na patologi na Narutowicza to nie mozna nazekac, sale ladne czysciutkie nowoczesne łozka itp...lekarze tacy sobie ale zajmuja sie pacjentakmi,jesli masz gina ktory tam pracuje to zajmuje sie toba osobiscie bo widzialam jak skakal kolo pacjentki ktora byla jego pacjentka .Jesli chodzi o warunki dla dzieci jest tam dobra neatologia dla wczsniakow ale od 1000gr a na kopernika juz od 600gr ratuja dzieciaczki .
Na kopernika urodzila sie moja coreczka poprzez cc.Lezala na 3pietrze na wczesniakach opieka na neatologi jak dla mnie lekarze b.dobrzy ale pielegniarki masakra,niemile france pare bylo tylko ok co udzielily wyczrpujacej odpowiedzi na pytanie.natomiast na patologi noworodka pielegniarki do rany przyloz ,siostra oddzialowa super babka trzymala rygor nad pielegniarkami wiec lataly kolo dzieciaczkow i opiekowaly sie nalezycie.Co do lekarzy na I pietrze kopernika to malo zadawalajacy ,robia codziennie wywiady z pacjentami a i tak nie pamietaja co bylo wczoraj.Natomiast na parterze bo tam tez lezalam ordynator super facet pamieta kazda pacjentke ,spotyka na korytarzu pyta o zdrowie i samopoczucie,pielegniarki bardzo mile i uczynne w porownanieu z I pietrem .Porodowka nowoczesna tylko brak dzwonkow przy lozkach jak juz nie mozesz wstac jak w moim przypadku to masakra mozesz sie drzec ile wlezie i nikt ci basenu nie przyniesie bo nie slysza paranoja ...pielegniarki na porodowce nie mile zrobia co maja zrobic i tyle.Natomiast na porodowce bardzo sympatyczna anestezjolog i lekarze ,pielegniarka mi sie trafila co wenflona nie umiala wbic dobrze ze miallam stary bo by mnie chyba nie uspili do cc kula mnie 4razy i nic.Mimo to polecam najbardziej kopernika ze wzgledu na ratowanie malenkich dzieciaczkow.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

moja przyjaciółka tam rodzila i jest zachwycona :)

Offline Wyświetl profil  

Jedni chwalą, inni narzekają. Wszystkim się nie dogodzi ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]