Dzisiaj jest ndz lis 19, 2017 6:17 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Witam!!!
Czy są jakieś mamusie z Olkusza lub okolic mające rodzić we wrześniu :?: Może spotkamy się na porodówce :?: :D fajnie by było leżeć ze znajomą kobitką choćby z forum :D Pozdrawiam wszystkie wrześnióweczki.
To ja się przedstawię :
Mam na imię Marta, mam 23 lata, to moja 2 ciąża. Jestem mamą córusi Julusi a teraz oczekuję syneczka :D
I dokładnie jestem z Bukowna :D
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a czy wogóle są jakieś mamusie z Olkusza lub okolic?
Jakie macie doświadczenia z lekarzami i porodówką w naszym szpitalu?
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj!
Ja niedawno przeprowadziłam się do mojego męża z Krakowa do Wolbromia i szukam jakiejś dobrej kliniki prywatnej lub gabinetu gdzie można zrobić usg. Gdybyś mogła mi polecić jakiś w Olkuszu byłabym wdzięczna. Termin porodu mam na 22 września :D ale rodzic będę w Krk.
Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :)
Mam na imię Aga i jestem z Olkusza, termin z OM mam na 20.09 ale bardziej prawdopodobny termin to 02.10 :):). Też zamierzam rodzić w Krakowie ale jeżeli szukasz dobrego ginekologa w Olkuszu to mogę Ci polecić Tylnickiego (przyjmuje na K.K. Wielkiego w soboty i bardzo często kieruje swoje pacjentki do porodu do kliniki w Nowym Sączu - także na NFZ) Tel 602255595. Sama do niego nie chodziłam ale słyszałam od koleżanek, że jest bardzo kompetentny i ma dobry sprzęt :)

Ja chodzę z kolei do J. Barana, przyjmuje tuż obok rynku (jak będziesz chciała to podam tel :) ) Nie ma jakiegoś super sprzętu i czasami bywa oschły ale jest dobrym ginem :) dużo dziewczyn, które miały problemy w ciąży bardzo go chwali :) Ja na razie nie mam żadnych zastrzeżeń

P.S A możesz powiedzieć w którym szpitalu w Krk zamierzasz rodzić? Ja na razie myślę o Ujastku ale wszystko się może zmienić :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam przyszłe mamusie
Jestem z Bukowna i termin mam na 24.sierpnia.Juz odliczam.Narazie skupiłam sie na wybieraniu wózka co okazało sie nie takie proste jak myslałą.Rodzić bede mam nadzieje ze nie w olkuszu.Szykuje sie do Sosnowieckiej 2 słyszałam wiele dobrych opini.Niestety moja lekarka proponuje mi Tychy ale to zadaleko...
Oddzywajcie sie.....HALOO jest tutaj ktoś???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam przyszłe mamusie
Jestem z Bukowna i termin mam na 24.sierpnia.Juz odliczam.Narazie skupiłam sie na wybieraniu wózka co okazało sie nie takie proste jak myslałą.Rodzić bede mam nadzieje ze nie w olkuszu.Szykuje sie do Sosnowieckiej 2 słyszałam wiele dobrych opini.Niestety moja lekarka proponuje mi Tychy ale to zadaleko...
Oddzywajcie sie.....HALOO jest tutaj ktoś???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agg@ wielkie dzięki za podpowiedź :D
Tak popatrzyłam na Twój termin i skojarzyłam, że to była moja druga data porodu tj. 02.10, więc jeszcze wszystko może się zdarzyc :wink:
Ja wybrałam szpital Rydygiera. O Ujastku nawet nie myślałam ponieważ nie cieszy się dobrą opinią... ale nie każdemu sie dogodzi więc zdania sa podzielone i nie zawsze trzeba sie nimi sugerować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aj przepraszam za post pod postem, ale w ciąży kobieta jest rozkojarzona i nie zawsze wszystko ogarnia :wink:
effelinka o jakim wózku myślałaś? Ja jak na razie na oku mam x-landera lub coneco v3 i do dwóch tyg. będę chciała podjąć decyzję. Pewnie ten drugi ponieważ trzykołowe wózki nie zdają niestety egzaminu w naszych polskich warunkach...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
COneco v3 mi wlasnie odradzono z powodów:male kólka przez co cieżko sie po nierównościach jezdzi,okienko w budzie jest zbyt daleko i dziecko robi mostek a pozatym guma przy regulowanej raczce bardzo szybko sie wytarła i brzyfdko to wyglada.Coneco Toledo przednie koła ma mneijsze i mysle nad nim.Ogólnei polecono mi Atlantic z powodów raz ze cenowo 2 ze jestesmy jesienno zimowe mamuski wiec dlugo bedzie nam potrzebna wersja głeboka w tam jest duża i okienko tez duże po drugie lekki a po trzecie ze wersja spacerowa jest super a ona przyda nam sie na dłużej.a co do X Lander to nie opłaca sie wydawać tyle kasy na wozek a pozatym mowiono mi ze w 99% konczy sie to tak ze po jakims czasie kupuje sie spacerówke osobno.wiec nie wiem....a ty co myslisz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

cześć wam dziewczyny :)
ja jestem z olkusza i rodziłam w naszym szpitalu :) słyszałam złe opinie o rodzeniu tam i bałam się porodu jak cholera ale jakoś przeszło..
jeśli bierze się poród rodzinny to opieke ma się nawet dobrą i nie olewają cie tak jak dziewczyny na zwykłej porodówce ;)
chcecie to nawet moge wam wkleić fotki sali porodowej bo mam :)

no i jestem mamą 1,5 rocznej Domniśki :) jestem z Olkusza z okolica hipernowej.. ale obecnie jeszcze pare miesięcy będe mieszkać w Katowicach aż mój mąż nie skończy studiów.

A gdzie chodziłyście do szkoły? może się znamy? ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

CZesc dziwczyny, czesc Monia :D z tej samej szkoły :wink: ja tez juz mam dzidziusia i rodziłam w krk w rydygierze i jestem zadowolona, w szczegolnosci podobała mi sie opieka nad maluchami, panie pielegniarki od noworodków były bardzo miłe, troszke gorzej było zpielegniarkami oddziałowymi tymi od porodu ale dało sie znieść, z tego co wiem to w tym szpitalu sie nie płaci za wszelkie dogodności czy znieczulenia, położne daja znieczulenia jeżeli sie che bez problemu.Wszysko ładnie tłumaczyli i pokazywali. Jedynym minusem było to że wyszłam z moja Alka jak miala podwyższona bilirubine(ale miesciła sie w granicy), jak mi zadali pytanie czy wychodze powinnam zostać na lampach a oni mnie powinni do tego przekonać... a tak to wszystko oki. W olkuszu chodze do Daneckiej tylko po antykopciuchy ale moja mama poleca szpringera, w szczegolnosci tatusia ktorego juz nie ma...u barana bylam robić usg i mi powiedział ze jescze długo nie urodze a za tydzień byłam już rozpakowana. Troche tu pogmatfałąm, ale uważam ze z ginem , dentysta i fryzierem itp jest tak, każdy ma swojego bo mu np pomógł ale słyszy sie że komuś zaszkodził, do kogo nie pujdziecie bedzie dobrze ale jak tylko bedzie z ciążą cos nie tak to ja bym od olkuskich lekarzy uciekała...ale to moja opinia, Co do wózkow to ja ostatnio zachorawałąm na graco GRACO QUATTRO TOUR(kolorystyka jest powalajaca) linka poge podac na privie bo tu chyba umieścic nie moge..., sa niestety w stanach ale osiagalne , ta pani ma wogole fajne rzeczy własnie kupilam u niej fotelik eddi bauer , juz nie smuce...kolorowych snów i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

*AGA* pisze:
uważam ze z ginem , dentysta i fryzierem itp jest tak, każdy ma swojego bo mu np pomógł ale słyszy sie że komuś zaszkodził, do kogo nie pujdziecie bedzie dobrze ale jak tylko bedzie z ciążą cos nie tak to ja bym od olkuskich lekarzy uciekała...

właśnie tak jest :) ja chodze do Niewiarowej.. ogólnie jestem z niej zadowolona ale wiem że dużo osób na nią narzeka :roll:
chociaż gdybym miała ciąże z komplikacjami to nie wiem do końca czy ona by sobie poradziła..
no i w mojeje ciąży nie miałam robionych dużo badań które robi się standardowo.. chociażb picie glukozy czy badanie na toxoplazmoze :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

ciekawe czy temat się rozkręci :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mika czy ja dobrze zrozumiałam i nie miałaś robionych badań na krzywą?

Aga kiedy rodziłaś w Rydygierze? Brałaś znieczulenie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przepraszam, że tak post pod postem

Aga wózki o których wspomniałaś są ogólnie dostępne na naszym rynku ale mnie szczególnie nie urzekły. Zastanawiałam sie na temat quinny ale niestety gondolka jest malutka, a Zuzia przyjdzie na świat jesienią więc musi być większa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

annaone pisze:
Mika czy ja dobrze zrozumiałam i nie miałaś robionych badań na krzywą?

na co? :lol: nie rozumiem :) nie miałam badania na toxoplazmoze i to co się pije tą glukoze żeby wykluczyć cukrzyce ciążową ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ANNAONE ja rodziłam w rydygierze mozna powiedziec rok temu, bo 16 maja 2007 roku, nie bralam znieczulenia ale chcialam! moja połozna tez była za znieczuleniami, tylko ze mnie przez ciaże prowadził wujek ginekolog, który pracuje w tym szpitalu, cały poród mi mowił jeszcze 2 skurcze i założymy znieczulenie a potem mi mowił jeszcze 2 skurcze i urodzisz. Na początku byłam troche na niego wk... ale teraz go rozumiem bo rodzilam bardzo szybko i sie nie opłącało.Rodziłam 3 godziny i położna mialam poprostu super!co do minuty wiedziała co sie ze mna bedzie działo, zawsze wiedziala 3 sek wczesniej kiedy bede miała skurcz, zachowywała sie tak jakby ona to rodziła.No i nie myslcie sobie, że wychwalam ten szpital bo mialam super dzieki wujkowi, bo wujek tak naprawde jest oschły i okropny jako lekarz, tzn niemiły, np w czasie porodu darł sie na mnie nie rób przedstawienia itp, jak ja sie darłam z bólu:) Ale jako lekarz mi pomógł bo wynikłą raz taka sytuacja ,ale to długa historia...Co do wózków to urzekła mnie kolorystyka jednego, taka dla dziewczynki, złoto-bezowa w kwiatki, jakbym miala kupować to pewnie byłby to ten wózek!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja na toxoplazmoze tez nie mialam robionego badania, a co to za badanie :?:
Mika a to z tym cukrem nazywa sie krzywa cukrowa i robiałam, badanie ochydne , poprostu ochydne!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na toksoplazmozę rzeczywiście nie każda kobieta musi być badana, jak nie masz styczności z odchodami zwierzaków, np. ja też nie miałam. Ale na krzywą to już każda powinna bez wyjątków. Więc dlatego mnie to zdziwiło. Co do pierwszego badania to już chyba w moim przypadku za późno, a powiem Wam, że żałuje, że go nie zrobiłam. No ale to lekarz nie poprowadził wszystkiego na początku tak jak trzeba.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

a powiem ci że przed ciążą i w czasie ciąży miałam kontakt z psem :) nawet z nim spałam :lol:
więc dziwne że nie miałam robionego tego badania... no ale trudno, lekarz nie kazał, ja o tym badaniu nie wiedziałam więc teraz nie ma co wypominać :)
przy następnej ciąży będe wiedzieć :)

i nie dowiem się chyba gdzie te dziewczyny z bukowna chodziły do szkół ;) heh

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]