Dzisiaj jest ndz lis 19, 2017 6:07 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Oj wiem że ma czas ale jak to każda matka musze się najpierw stresować żeby później sie cieszyć z jego nowych umiejętności ;) Chcąc nie chcąc porównuje Go do Mai która zaczęła chodzić mając 9 msc ale Dawid jest poprostu chyba takim leniuszkiem musze mu dać jeszcze trochę czasu :) Jakby tego było mało wychodzą mu ząbki a Maja przechodzi jakiś bunt czterolatka i jest ogólnie masakra :/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Dziewczynki gdzie w Wadowicach kupię spodnie ciążowe?

Offline Wyświetl profil  

Witam serdecznie :) jesteś świeżynką na portalu i co najważniejsze w roli przyszłej mamy :) to będzie nasza pierwsza córeczka. Termin porodu mam na 06.05.2015. Mam do Was drogie mamy pytanie dot. szpitala w Wadowicach. Zależy nam bardzo z mężem na porodzie rodzinnym. Podobno w ostanim czasie zmieniło się co nieco i jest możliwość porodu rodzinnego we wszystkich salach (bo jedna jest osobna a reszta to tzw. boksy). Czy to prawda???

P.S. Co do dobór lekarza prowadzącego również polecam dr Olszewskiego. Ja chodzę do Andrychowa. Trzeba swoje odsiedzieć w kolejce ale warto, również jak się staracie zajść w ciąże, bo z doświadczenia wiem, że Pan doktor zna się na swojej pracy i potrafi pomóc. Jak ktoś chce namiary na komórkę, służę pomocą :)

Offline Wyświetl profil  

Witam.rodzilam drugie dziecko we wrześniu w Wadowicach.tak samo jak pierwszy poród był porodem rodzinnym.warunki super ale to i tak mało ważne.najważniejsze że poród odbył się bez powikłań co miało miejsce przy pierwszym dziecku.ogólnie polecam.

Offline Wyświetl profil  

Witajcie mamusie,
długo tu nie zaglądałam jakoś nie było czasu, a wiele się u nas działo :) więc tak Kubuś w niedziele kończy 9 miesięcy, osiągnął wiele: 2 dolne ząbki, jeden górny już prawie wyszedł, raczkuje i wstaje od końca listopada, siada, klaszcze, robi papa ale wtedy kiedy on chce, mówi mama, baba, papa kiedyś wyszło coś od tata :) mamy podejrzenie zrośnięcia szwów za tydz jedziemy to spr do krakowa...nie ważymy jeszcze ani 8 kg, raczej takie 7,5 kg a widzę że pisałam wam że we wrześniu miał coś 6,3 kg...Kubi nie domaga się o jedzenie, raczej sama muszę tego pilnować aby coś zjadł a porcje je naprawdę przeróżne, więc to i raczkowanie powoduje że nie jest grubaskiem a mierzy jakoś 70 cm :) alutka co tam u was, jak Dawidek? jaszka a jak twoje maleństwo? :)

Offline Wyświetl profil  

Cześć :)
zdaje relacje dla kobitek które jeszcze nie rodziły w Wadowicach. W zeszłym tygodniu (dzięki uprzejmości Pani położnej ze szkoły rodzenia w Andrychowie) byłam na 'oględzinach' porodówki w Wadowicach.Są 3 sale porodowe, 1 do rodzinnego, dwie przedzielone ścianką. We wszystkich salach jest dozwolony poród rodzinny, z tym zastrzeżeniem, że w tych przedzielonych ścianką musi wyrazić zgodę na obecność męża pani rodząca w sali obok. Nie widzę w tym żadnego problemu, gdyż jedyny krępujący moment może stanowić przejście do łazienki, ale i tak w tym przypadku wejście do sali z rodzącą (1,5m) jest zasłonięte kotarką. Czyli w sumie nie mąż nie ma żadnego kontaktu wzrokowego z salą obok. Co do dostępnych 'znieczuleń', można korzystać z tensów i gazu rozweselającego. Sale są 2 i 3 osobowe. Dwuosobowe z łazienką a trójki bez (kobitki korzystają z łazienek w najbliższym pokoju 2 osobowym) + dodatkowo jedna łazienka jest na korytarzu. Stan techniczny oceniam na bardzo dobry. Wszystko odnowione, schludne. W szpitalu stosowany jest sytem rooming-in, czyli dzidziś jest cały czas z nami na sali. Jedynym największym jak dla mnie minusem jest postępowanie w sytuacji braku miejsc na położnictwie. Nowa mamusia zostaje zabrana piętro niżej na ginekologie, a dzidziuś zostaje na położnictwie. Sytuacja ta jest jednak rzadka, tylko w przypadku przepełnienia porodówki. W ostateczności kobieta zostaje kierowana przed porodem do Suchej lub Oświęcimia.
To tak po krótce tyle :) Ja czekam dzielnie do maja na swoją kolej :)
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Oooo....zazdroszczę takiej wizytacji :mrgreen:
Dzięki, że napisałaś. A nie wiesz może czy zmieniło się coś w kwestii porodu rodzinnego, bo kiedyś podobno facet musiał siedzieć z boku sali zamiast przy rodzącej?!

Offline Wyświetl profil  

Teraz Wadowice jak większość szpitali są nastawieni na porody rodzinne. Z tego co mówila położna to mąż jest cały czas przy Tobie, pomaga w masażu, chodzeniu itp., a w trakcie parcia przebywa przy głowie rodzącej.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To super! Dzięki za odpowiedź :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Jeśli chodzi o pobyt męża na porodowce to cały czas był przy mnie.przez 3.50
godziny (bo tyle trwał poród) nie odstepowal mnie na krok.trzymał za rękę,podawał wodę a w łazience polewal prysznicem.podczas wypierania był przy mojej głowie i podtrzymywał plecy jak parlam.nie wyobrażam sobie być tam sama bo napewno żadna położona nie trzymała by mnie za rękę :D .Pani położona Stanisława Hulboj rewelacyjna. Rodzi się przy niej jak przy mamie :) .więc śpieszcie się bo niedługo odchodzi na emeryture, chyba w 2017r,także jeszcze zdazycie:-):-):-)

Offline Wyświetl profil  

Wrześniówka,trafiłaś na salę do porodu rodzinnego czy tą 'łączoną'?

Offline Wyświetl profil  

Miałam to szczęście że w danym momencie nikt nie rodził wiec rodzinna była wolna.naprawdę opieka jest świetna a prawda jest taka że jak ma się coś stać to i w najlepszej klinice się przydazy.cały poród wspominam super.może to dziwnie zabrzmi ale byłam w tak dobrej formie że na drugi dzień(a urodziłam przed 18 ta )poszłam rano zrobić makijaż do łazienki:-):-):-):-):-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moja szwagierka miała właśnie przy porodzie Panią Hulboj i też strasznie ją chwaliła. Może i ja będę mieć takie szczęście.

Offline Wyświetl profil  

Kobieta zna się na swojej pracy wyśmienicie.wogóle mam mile wspomnienia z nowego oddziału,bo na starym to było jak było.każdy kto rodził tam jeszcze to wie:-).najważniejsze żeby wszystko się dobrze powiodło bo poród to poród.nie żebym straszyla ale wiem co mówię bo pierwsze dziecko urodziłam z 6pkt.na szczęście nie dało to żadnych konsekwencji.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A dalej się płaci za poród rodzinny?

Offline Wyświetl profil  

Nic się nie płaci.

Offline Wyświetl profil  

Misinkasylwia zdam Ci szczegółowe relacje jak będę już po :) Mam termin na 6 maja :)

Offline Wyświetl profil  

Nic się napewno nie płaci:-)

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny jak macie jakieś pytania co do porodowki to chętnie odpowiem.rodzilam tam 5 mś temu:-) :D

Offline Wyświetl profil  

Jak wygląda sytuacja z pampersami i środkami pielęgnacyjnymi dla dziecka? Zabiera się swoje? Na stronie jest napisane, że wszystko szpital zapewnia. Jak to wygląda?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]