Dzisiaj jest ndz lis 19, 2017 6:09 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 675, 676, 677, 678, 679  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Oswiecim
Awatar użytkownika

Cuda się zdarzają :D no to super, fajnie, że parka będzie :) ja to oszalałam na punkcie mojej córci, juz nawet rożowe ubrania mi sie podobaja :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja pierwsze co zrobiłam to poszłam kupić róż :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dobry wieczór dziewczęta :D trochę mnie u Was nie było ale postaram się nadrobić zaległości. Widzę że dzieciaczkòw przybyło i przybywa nadal. Superancko i gratki dziewczyny. Pozdròwka dla wszyskich mamusiek i pociech od zapomnianej ciotki :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dzięki :)
Nie będziesz miała dużo nadrabiania, bo forum umarło :P

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hejka. Wlasnie widze ze cos tu opustoszalo. To nic, poczytam wczesniejsze posty z przyjemnoscia :D

Ja dzis mialam maraton po przedszkolach z deklaracjami, jak dla mnie to te papiery to czarna magia no ale powypelnialam, zalaczylam srelki duperelki i zlozylam. Teraz bedziemy czekac na ogloszenie list. Na wielki cud nie licze ale moze sie trafi jak to mowia "glupi ma szczescie". Ciezko bedzie sie dostac bo W. nie ma zaswiadczenia o zatrudnieniu i w takim wypadku moim sobie mozna pupusie podetrzec ale sprobowac nie zaszkodzi. A Ty rajcula zapisywalas KRzysia juz? Jak pociechy? Grzeczny Krzys? Pomaga przy siostrzycce?
Ps. Zazdroszcze parki :D
Buziaki dla calej rodzinki :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No właśnie bylismy dzisiaj na dniu otwartym w naszym przedszkolu, złożyłam deklaracje tylko do jednego. Ale 6 latki zostaja, więc czarno to widzę ;)
Krzyś podaje pieluchy i wyrzuca zużyte do kosza, a przy reszcie wole, zeby nie pomagal, bo jest bardzo niedelikatny :P zrobił sie wredny, nic nie słucha, uparty jak osiołek, do tego strasznie glosny - czasami zwariowac mozna. Jednym slowem na nudę nie mogę narzekać :P a Monia w miarę grzeczna, chociaż ma od czasu do czasu gorsze dni, ale przynajmniej noce przesypia :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To fajnie ze chociaz przy pieluchcach junior pomoze :D my czasami myslimy o drugim juz nawet byl plan alena razie poszedl na bok, mysle ze w przyszlym roku odnowimy i cosik z tego wyjdzie, poki co czekam na te wyniki w przedszkoli i do konca czerwca mamy umowe o wynajem mieszkania wiec to troche tez Nas trzyma, bo nie wiemy czy przedluza czy nie. Franko opiekuje sie wszystkimi misiami i maskotkami, daje pic, karmi, przytula niekiedy nawet im daje kare bo sa niegrzeczne w jego mniemaniu, wiec mysle ze rodzenstwem tez by sie opiekowal tylko ze jest strasznie zazdrosny jesli jakiekolwiek inne dziecko np z rodziny sie przytula itp. Ja sobie tak gdybam ze pomagalby ale oczywiscie zawsze moze byc inaczej tfu tfu :D

Jeny kiedy ta pogada sie zrobi bo przeciez zwariowac mozna, ja chodze do tylu, mlody marudzi ze na spacer chce a tu ni w piec ni w dziesiec jak deszcz sie nie da wrrrrrrr...

A do ktorego przedszkola zapisywalas Krzysia? Jesli oczywiscie moge zapytac.
Pozdrowka i milej nocki bez pobudek :) :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Krzysia misie mało interesują :P ostatnio jak małą położę w bujaczku to przynosi jej maskotki czy gryzaki :) ale parę minut później potrafi na niej usiąść :/ w tym tygodniu rozlozyłam matę edukacyjna to tez non stop się tam pakuje :P
Pytałaś o przedszkole, jesteśmy z Zaborza, więc to nasze wybralismy :)
Też juz mam dość tej pogody i kiszenia sie w domu. Młody nie ma się gdzie wyżyć i później do 23 biega i skacze po domu, zwariować z nim można. Nawet jak nie spi w dzien to wcześniej nie padnie. Ale na spacery też z nim nikt nie chce juz chodzic, bo jak nie turla się po ulicy twarzą po asfalcie to kladzie się w blocie lub idzie pół drogi na kolanach. Ja juz nie mam do niego cierpliwosci... a mała na początku spaceru drze się tak, że ją chyba na kilometr słychać. W piątek byłyśmy na szczepieniu, to pani dr stwierdziła, że głos to ona ma. A przy ubieraniu przestaszona pielegniarka wybiegła na korytarz zapytać co się dzieje, a Monia dawała mi koncert do samego domu - jak wrociłyśmy to juz nie miała głosu

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam!Gdzie zrobie prywatnie usg piersi bez długich kolejek Oświęcim lub Wadowice?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No to powiem Ci rajcula ze dzieci masz cudne :-) Krzys pelen energii Monia daje czadu tez zyc nie umierac, wiem ze na dluzsza mete to meczace ale pomysl wtedy co bys miala jakby tych Twoich skarbow nie bylo ? Dzieci sa cudami swiata i tego sie trzymajmy. Probuje wyobrazic sobie twoj dzien i mysle ze wrazen nie brakujea nawet ich zanadto :-) powinnas spisywac te epizody i kiedys je pokazac dzieciakom na pewno kupa smiechu by byla wtedy, ja zapisuje sobie zlote mysli mojego agenta, jak mam zly dzien wyciagam czytam te gryzmolki i od razu mam banana na twarzy! U nas junior tez daje czadu niekiedy ale zawsze jak podchodzi przytula sie i mowi do nas KOCHAM CIE to rece i kopara nam opadaja ze szczescia:-)
Ja od zeszlego poniedzialku jestem z juniorem sama (nie liczac niani) bo W. pojechal na delegacje i wraca dopiero w pitek a do pracy mialam na druga zmiane to teraz przez ten zeszly tydzien hcodze do tylu. Umylam okna za 10 minut byly upalcowane w kazdym milimetrze, poscieralam kurze to synek z komody zlizywal kakao, jak umylam podloge to za chwile cos wylal, tez non stop jest pod gorke. Rozbroil mnie ostatnio jak mu dalam sniadanie po czym nagle stwierdzil ze chce tik taki, wiec tlumacze ze pierwsze zje sniadanko potem dostanie tik taki, po ok 10minutach wraca z pokoju z talerzykiem i wielkim usmiechem komunikujac mi : zjadlem, chce tik taki. Dalam te tik taki spragnionemu cukierkow dziecku po czym sprzatam czesc zabawek i co znajduje w przyczepie do auta? No oczywiscie sniadanie! Wolam sprawce owej sytuacji i pytam co to jest? Na co maly czlek niewiele myslac odpowiada z pelna powaga: no widzis mamus cio Ela zrobila, po czym dodaje na sam koniec swoje slynne : o maaaatko! Ja jestem rozbrojona na lopatki wtedy i padam ze smiechu ( dodam tylko ze Ela to jeden z misiow)
Ps jakos nie chce mi sie tych swiat, jestem jakos dobita emocjonalnie i czuje sie jakbym sie miala rozsypac to przedwiosnie chyba zle na mnie wplywa :-(

Staracie sie o to 500 zl na dziecko?

Pozdrowka gorace i buziaki dla mlodego zawadiaki i coreczki operetki :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hehe, to też masz agenta w domu :) Krzyś za żelki, czekoladę i tablet zrobi prawie wszystko :P

U nas ostatnio mała poprawa, Monia zasypia koło 20-tej i pierwsza pobudka po 5, a Krzyś tak po 22 przeważnie pada :) już ponad tydzień na spacerze się nie położył :D teraz bierzemy biegówke i młody śmiga na rowerze tylko czasem mu się głupawka włącza i gwałtownie rusza kierownica na boki, albo się na niej kladzie i ostatnio przywitał się z asfaltem :P wczoraj spadł ze schodow na głowę, myślałam, że zawału dostanę, a w nocy z naszego łóżka. Młoda chyba jakiś skok miala, bo nie dało się z nią wychodzić. Najpierw kilkanaście minut wozilam ją po podwórku, bo tak wrzeszczała, że wstyd mi było wychodzić, a później połowa spaceru albo się darła, albo musiałam ją nieść na rękach. Na szczęście od wczoraj jest poprawa no i rozgadała nam się dziewczyna :)
Masz rację, co byśmy bez tych dzieciaczków zrobiły :) Krzyś też wyznaje nam miłość non stop. Śmiesznie to brzmi, bo np chodzi i mówi Kocham mamę Ewę ja też cie kocham :P kocha też majonez kielecki, o którym może mówić godzinami :P slownictwo też ma wyszukane, już mojemu sie oberwało, bo mówi przy nim głupoty. Np zrobił kupę, poszedł do mojej mamy i mowi "Zrobiłeś kupę, narąbane masz, śmierdzi jak byk" :P albo "Zesrałeś się". On o sobie mówi w drugiej osobie, albo jakby byl dziewczynką (za dużo kobiet w domu :P). Wyobraźnię tez ma niezłą, niedawno go usypialam i zaczął opowiadać o wiewiorce Basi, ktora mieszka w lesie, śpi pod drzewem i nosi budynie :P :P takie mówiące dzieciaki są super :) codziennie mamy ubaw po pachy :)

Wesołych Świąt dla Twojej rodzinki i dla pozostałych dziewczyn, może tu jeszcze ktoś zagląda :)

Offline Wyświetl profil  

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Jeśli jest jakaś mama która ostatnio rodziła w szpitalu w Oświęcimiu, może zechciałaby podzielić się aktualną listą rzeczy potrzebnych/wymaganych do szpitala w Oświęcimiu. :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dokumenty
• Karta ciąży
• Wyniki
• Grupa krwi
• Dowód osobisty
Przybory dla nas
• Przybory do mycia, żel do higieny intymnej, szczotka, pasta do zębów, dezodorant
• Tantum Rosa lub Octenisept do dezynfekcji krocza
• 2 ręczniki – kąpielowy + mały
• Pomadka do ust, balsam (przydaje się podczas porodu)
• Koszule nocne do karmienia 2szt. (do porodu dają w szpitalu)
• Szlafrok (ja nie brałam, bo tam jest gorąco)
• Biustonosz do karmienia bez fiszbin
• podpaski poporodowe (np. Bella Mama) ok 2-3 opakowania (mozna doniesc pozniej)
• Majtki bawełniane lub siatkowe, podklady na łóżko
• Klapki pod prysznic
• Pantofle
• Kubek, herbata, woda niegazowana, sztućce
• Wlewka – Enema, Rektanol – 150ml
- ładowarka do tel
Dla męża
• cos do jedzenia i picia ;)
• Klapki na przebranie
Dla dziecka
• mała paczka pampersow
- chusteczki nawilżane
- krem do przewijania

To chyba wszystko

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jeszcze papier toaletowy, bo często nie ma :P

Offline Wyświetl profil  

O, dziękujemy ;)

Offline Wyświetl profil  

A jak wygląda sprawa z porodem rodzinnym? Trzeba coś wcześniej załatwiać, czy jeśli przyjadę z mężem i powiemy, że poród rodzinny to nas razem puszczą (oczywiście za opłatą - 100zł?).

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie trzeba nic. Koszt o ile dobrze pamiętam to 30 zł. Nie wiem jak to jest gdy sale do rodzinnego zajęte, bo zawsze miałam to szczęście, że byłam jedyną rodzącą :)

Offline Wyświetl profil  

Witamy,
mamy pytanie odnośnie wyboru pediatry dla noworodka a mianowicie kiedy trzeba dokonać takiego wyboru no i oczywiście czy macie kogoś godnego polecenia na terenie Oświęcimia :) pozdrawiamy

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja wybierałam jak przyjechała do mnie położna po porodzie. Niektorych dziewczyn pytały w szpitalu do której przychodni będą należały. My chodzimy na Slowackiego do dr Ewy Stanislawskiej i jestem zadowolona.

Fiolka jak tam???

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A dobrze dobrze ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 675, 676, 677, 678, 679  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Małopolskie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]