Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 1:58 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Mazowieckie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dr Zwoliński
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witam
Jeśli są tu dziewczyny, które prowadziły ciążę u dra Zwolińskiego podzielcie się opiniami, warto do niego chodzić?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Doreczka!
czyżbyś spodziewała się kolejnej pociechy? :wink:

ja z dr Zwolińskim miałam raz styczność więc wiele nie powiem na jego temat. byłam u niego na USG św. rodzinie i moje wrażenia takie:
-przemiły, zabawny, wygadany 8) troche komplemenciarz.
i zaliczył wtopkę bo na usg (co prawda w 12 czy 13 tyg) powiedział że nasze dziecie to dziewczynka na następnym usg pokazały się jajeczka 8)

ale ciąży nie chciała bym u niego prowadzić bo chyba aż za dużo mówi, zagaduje, a to o tym a o tamtym i sprawia to wrażenie nie jest w 100 % skupiony na tym co powinien w danej chwili robić, czyli skupić się wyłącznie na dziecku i matce. owszem, lekarz powinien być miły, powinien zażartować, żeby kobieta czuła się lepiej, bezpieczniej. ja na usg albo byłam uśmiechnięta albo się śmiałam z jego gadanki, oczywiście dowiedziałam się tego czego chciałam, badanie nie było krótkie, dostałam kilka dobrych zdjęć, dobry opis. ale pomimo tego wolę lekarza który przede wszystkim mówi o przebiegu ciąży i dziecku, uśmiechnie się, zapyta o samopoczucie ale nie zagaduje o rzeczach nie istotnych. bo nie chodzę na wizyty po to żeby się tam śmiać z żartów

ale to moje zdanie po jednym spotkaniu, choć z tego co mi wiadomo regularne wizyty wyglądają tak samo bądź podobnie. niektórym zapewne to nie przeszkadza, wręcz może być plusem. ale ja dziękuje, wole swojego doktorka który nie komplementuje, nie przeplata wyników badań żartami i u którego jestem uśmiechnięta, nie rozbawiona :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Izka kolejna pociecha, o nie nie, na pewno nie przez najbliższe 2-3 kiedy wielu innych leklata, chociaż faktem jest że marzy nam sie trójeczka ;)
Swoją drogą to do tej pory nie skojarzyłam że jesteś z Wawy...
dlaczego pytam o Zwolińskiego?
To on zdiagnozował u mnie niewydolność szyjki na usg połówkowym i byłam pod jego opieką w szpitalu na Madalińskiego, wiele mu zawdzięczam, bo założył mi szew w sytuacji kiedy wielu lekarzy by się tego już nie podjęło spisując ciążę na straty, pytałam go na wizycie po porodzie co mnie czeka jeśli jeszcze będę chciała mieć dzieci, stwierdził że być może będzie potrzebny szew profilaktyczny i szczególny nadzór, w związku z tym że kolejna ciąża pewnie też będzie podwyższonego ryzyka wolałabym powierzyć ją komuś kogo znam i do kogo mam zaufanie, to nie będzie pora na szukanie lekarzy i testowanie, jak napisałam Zwolińskiemu wiele zawdzięczam, ale...
No właśnie to ale to m.in. jego roztrzepanie, przesadna żartobliwość, która poniekąd ujmuje wiele jego pacjentek, ja raczej nigdy nie dałam mu się wciągnąć w te żarty i stawiałam na poważną rozmowę o konkretach, poza tym przesadny optymizm nieadekwatny do sytuacji, wszyscy lekarze twierdzili że powinnam dostać sterydy przed wyjściem ze szpitala w 24 tc., on się uparł żeby sterydy podać w 28 tygodniu i w efekcie ich nie dostałam, całe szczęście Zoja poradziła sobie bez nich, jeśli miała bym mu powierzyć prowadzenie kolejnej ciąży to wolałabym nie tracić kontaktu i chodzić na tzw.wizyty kontrolne, albo już teraz rozejrzeć się za zupełnie nowym lekarzem...
A Ty trafiłaś do niego przypadkiem na to usg czy zapisywałaś się konkretnie do niego? Tak zapytam jeszcze z ciekawości gdzie zamierzasz rodzić?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

może dlatego że jestem z wawy dopiero od maja, więc mogło Ci umknąć :wink:

więc znasz go już jakiś czas, jeśli potrafisz odeprzeć jego "osobowość" i doprowadzić do skupienia się na problemie to myślę że po czasie jakie Cię jeszcze lepiej pozna będzie wiedział jak ma z Tobą rozmawiać-czyli tak jak Ty chcesz, wizyty powinny być już normalniejsze :) właśnie, najważniejsze to nie dać mu się zagadać o pierdołach, ze tak powiem.
dużo przeszłaś i z pewnością jeśli znów będziesz w ciąży będziesz wiedziała na co w szczególności zwrócić uwagę, o co pytać, nad czym dłużej podyskutować a jeśli coś Cię zaniepokoi, nie będziesz jakiejś jego decyzji pewna, zawsze możesz skonsultować z innym/innymi (tak jak w przypadku sterydów). ciężko powiedzieć żeby iść za głosem większości bo w przypadku szyjki większość spisała ją na straty. Ale ważne też jest znać lekarza, Ty go znasz dobrze i zapewne nie urzeknie Cię już jego osobowość. Także to że on zna Twój przypadek i będzie go pamiętał też jest ważne, bo nie będziesz musiała wszystkiego opowiadać od początku, za każdym razem zwracać uwagi że ta ciąża może przebiegać nieprawidłowo. bo jak lekarz o tym nie wie/nie pamięta to się aż tak nie przygląda i nie skupia.

Ja tutaj nie miałam możliwości wybrać lekarza którego znałam bo nie znałam żadnego, nawet ze słyszenia. Szukałam info w internecie, wybrałam szpital w którym chciała bym urodzić i który nie jest na drugim końcu miasta, przychodnię w tym szpitalu a z przychodni wybrałam sobie dr Krzywdzińskiego, ale że był akurat na urlopie to poprosilam o jakiego kolwiek z najbliższym terminem, byle faceta. z myślą że jak nie zrobi dobrego wrażenia to dalej będę szukać. Wolny był Aduku więc się zapisałam i już przy nim zostałam, póki co spełnia moje oczekiwania.

Z Antkiem też miałam problemy, nie takie jak Ty z Zoją, mnie szew ominął bo Fenoterol 5 razy dziennie i leżenie wystarczyło by szyjka nie skróciła się do końca i nie zaczęła rozwierać. na początku ciąży odkleiło mi się łożysko i troche poleżałam w szpitalu więc teraz jak widzę że dzieje się coś podobnego, coś mnie nie tak boli, za często kurczy się macica to się nie zastanawiam i lecę do przychodni. zawsze ktoś przyjmie pomimo nie umówionej wizyty. raz w nocy byłam też na IP. lepiej jechać o raz za dużo niż za mało, a tam nikt mi pomocy jeszcze nie odmówił. wiem już na co zwrócić uwagę i o jakie badanie poprosić, więc nikt mi już oczu nie zamydli że może jest ok, że może czegoś nie trzeba. proszę o tyle ile są w stanie zrobić bym była pewna.

decyzja należy wyłącznie do Ciebie, ale dużym plusem jest to że "się znacie". bo wiesz czego możesz się po lekarzu spodziewać i jak traktować jego zachowanie.

ja uległam optymizmowi Zwolińskiego i jego zapewnieniom ze nasz szkrab to na pewno dziewczynka, zwracał sie podczasz badania "ona" "mała" "córeczka" kilka razy pytałam czy jest pewny, a nawet czy sobie nie żartuje, byliśmy w niebo wzięci że będziemy mieć parkę. i wyobraź sobie jakie było nasze zdziwienie jak na kolejnym usg pierwsze co zobaczyliśmy po przyłożeniu głowicy to siusiak. szok totalny. :roll: może inaczej było by gdyby powiedział że mu sie wydaje ze dziewczynka ale pewności nie da, nie nastawiali byśmy się aż tak. więc obie już wiemy że nie jest nie omylny :wink:
Na usg dostałam skierowanie od swojego lekarza, przy zapisywaniu się nie miałam wyboru do kogo, ale nawet jak bym miała to i tak pewnie zdała bym się na los bo żadne nazwisko nic by mi wtedy nie powiedziało. Więc nie ja go wybrałam tylko tak wyszło :wink:

rodzić zamierzam na Madalińskiego, dlatego też tam chodzę na wizyty bo zależało mi na tym żeby poznać szpital, atmosferę, lekarzy. najbliżej siebie mam ten i MSWiA (mieszkamy na natolinie). więc wybór bezapelacyjnie padł na św. rodzinę. podpatrywałam jeszcze inne, ale stwierdziłam że nie ma co szukać gdzieś daleko żeby później nie mieć problemu z dotarciem na czas, zwłaszcza jak ten wstępnie nam odpowiada.

ale się rozpisałam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

izka ja też mieszkałam na Ursynowie blisko galerii KEN na Imielinie, mam sentyment do tej dzielnicy
co do Madalińskiego to z czystym sumieniem mogę polecić, ja rodziłam tam Maję i leżałam tam na patologii w ciąży z Zoją , personel jest ok poza nielicznymi wyjątkami na położnictwie , czasem trzeba przycisnąc pielęgniary żeby ruszyły dupska od kawki i zabrały się za swoje obowiązki, porodówka super, wszystko nowe czyściutkie, położna z którą rodziłam była też bardzo pomocna, na położnictwie jest jedno niewyremontowane skrzydło życzę Ci żebyś tam nie trafiła, w nowych salach są nowiutkie łazienki, łóżka na pilota, czego nie można powiedzieć o tych w starym skrzydle

wracając do Zwolińskiego, domyślam się że byliście zawiedzeni tym że jednak się pomylił, oby lekarze mylili się tylko w kwestiach płci, niestety on ma na koncie poważniejsze pomyłki, wiesz ... nie ma lekarzy nieomylnych, nawet najlepszemu specjaliście zdarzają się wpadki, pomyłki albo zaćmienia umysłu, a on jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od usg w Wawie

w moim przypadku poruszał się trochę po omacku, nie miał do czynienia nigdy wcześniej z tak poważną niewydolnością szyjki i na wiele pytań odpowiadał mi porostu "nie wiem", miałam wrażenie że chciał mnie trzymać dla świętego spokoju w szpitalu do porodu, ale jak mi zaczęła psychika wysiadać po 3 tygodniach to się zlitował i mnie wypisał, bo przecież leżeć mogę też w domu, kiedyś na obchodzie był ordynator położnictwa z zastępcą i byli gotowi podjąć działania żeby mnie przetransportować do szpitala z 3 stopniem referencyjności z lepszym Oiomem dla noworodków, a ja byłam w szoku bo Zwoliński nawet mi o tym nie wspominał, ale daruję mu to wszystko bo i tak zrobił dla mnie dużo, gdyby jeszcze nie był taki roztrzepany i trochę poważniejszy to zdecydowałabym się do niego chodzić bez żadnego ale...

na kiedy masz termin ?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

powinnam urodzić w okolicach 22 stycznia. może uda nam się nie trafić na to nie wyremontowane :) a jeśli to trudno, 3 dni może jakoś przeżyjemy, byle opieka była w porządku.
My w tej chwili przy samej górce kazurce mieszkamy, ale pewnie za jakiś czas zmienimy mieszkanie, ale na pewno nie dzielnicę :) ładnie tu i tak spokojniej i ciszej niż w reszcie Warszawy.

nie wiem z czym tam doktor się jeszcze pomylił, u nas na szczęście była to tylko i aż płeć. ale badał uważnie, posprawdzał wszystko, nie odniosłam wrażenia by robił to "na odwal" więc w tej kwestii nie mogę powiedzieć złego słowa. gdyby tylko mniej gadał i tak nie zapewniał 8)

może wpadnie tutaj ktoś kto będzie mógł powiedzieć coś na temat prowadzenia przez niego ciąży.

Jeśli będziesz dalej szukać to życzę żebyś znalazła dobrego,mądrego, doświadczonego lekarza. Musisz na wstępie opowiedzieć swoją historię i zapytać wprost czy miał styczność z podobnymi przypadkami i czy podjął się ich prowadzenia.
cóż więcej mogę powiedzieć, chyba tylko powodzenia w poszukiwaniach! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, tak się wtrącę tylko apropo szpitali, bo widzę, że z okolic jesteście :)
Izka, ja rodziłam na madalińskiego już dwa razy i kusi mnie aby tam znowu rodzić, tylko teraz jestem pod opieka lekarza z MSWiA i tam już też leżałam na patologii w tej ciąży, zatem patologie znam, jest ok, personel też spoko, ale nie mam jeszcze najmniejszego pojęcia co i jak jest na położniczym, na ich stronie też wiele zbyt nie ma. Czy Ty może już byłaś na takich oględzinach w MSWiA?

Widzę, że rodzisz w okolicach 22 stycznia, moje pociechy są z 23 i 24 stycznia, teraz mam termin na 4 luty, ale ja obstawiam raczej styczeń :)

Tymon 23 stycznia 2010, 36tc
Anioleczek 24 grudnia 2007, 7tc (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie byłam w MSWiA więc nie wiem :)

Offline Wyświetl profil  

dobry lekarz polecam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Mazowieckie