Dzisiaj jest wt paź 16, 2018 8:44 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witam,mam prośbę do mam,które rodziły jakoś niedawno w MAtce Polce,napiszcie proszę co zabrać dla maluszka ze sobą do tego szpitala,co jest konieczne a co ewentualnie można odpuścić,bo zielona jestem w tym temacie,a wolałabym nie zabierać ze sobą za dużo :wink: będę wdzięczna za wszelkie sugestie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej, my rodziliśmy niewiele ponad tydzień temu. Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści - my co prawda wszystko mieliśmy swoje (z wyboru), ale z tego co się zorientowałam to jest to chyba najlepsze wyjście.
Co prawda jeśli nie będziesz miała ze sobą malutkich ubranek to dostaniesz szpitalne, ale na pewno zapytają Cię czy masz swoje. Przydadzą się też na 100% pieluszki i chusteczki do mycia pupci - bo narzekają, że mają ich niewiele.
Możesz natomiast nie zabierać rzeczy do pielęgnacji maluszka. Jest mydło, maść do pupy (polecają i stosują linomag). Możesz też zabrać ze sobą jeśli chcesz oliwkę albo jakiś kremik nawilżający dla dzidziusia - co prawda mają, ale gdzieś ukrywają co oznacza, że nie jest przeznaczone do ogólnego stosowania. Linomag, waciki i spirytusik do pielęgnacji pępka, żel do mycia - stoją na wierzchu i można z nich korzystać.
My mieliśmy również swój rożek - ale można też dostać szpitalny.

Nie musisz natomiast zabierać ze sobą bardzo dużo rzeczy ponieważ jeżeli wszystko jest w porządku wypisy do domu są dość szybko. Ze względu na badania można taki wypis otrzymać po minimum dwóch pełnych dobach życia dziecka. W naszym przypadku było tak, że urodziliśmy Antka w sobotę w nocy, a w poniedziałek byliśmy już w domu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

już myślałam,że nikt w Matce Polce nie rodzi :wink: hm czyli sprawdza się stare powiedzenie,że "lepiej nosić niż się prosić".Spakuję ciuszki dla córci na 3 dni,najwyżej jak będzie za mało to mąż dowiezie.Mam tylko nadzieję,że te ubranka nigdzie nie giną po drodze w szpitalu :wink: o pampersach i chusteczkach wiedziałam,oliwka i rożek dopisane do listy :) dziękuję za rady,przydadzą się.Gratuluję urodzin synusia :bal: pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki za gratulacje.
Ciuszki nie giną - tzn. przynajmniej nam nie zginęły. Włściwie był tylko jeden taki moment kiedy mogło się to stać.
O ciuszki zapytają Cię jeszcze na sali porodowej, bezpośrednio po urodzeniu, więc dobrze je naszykować wcześniej (jeśli będziesz rodzić sama) lub może je zaraz po urodzeniu ktoś podać.
Dzidziuś na bloku porodowym nie jest kąpany, tylko wycierany z tej mazi porodowej i ubierany. Niestety ma to odzwierciedlenie później na ubranku, k tego powodu warto przygotować na ten moment taki zestaw którego w razie czego nie będzie Ci szkoda (nam na kaftaniku nie sprały się do końca plamy z krwi)
Jak zapewne wiesz, po porodzie zostaje się na dwugodzinnej obserwacji. Możesz zdecydować czy chcesz aby w tym czasie córeczka była z Tobą/Wami lub żeby od razu została zawieziona na oddział noworodków (a Ty w tym czasie możesz troszkę odpocząć).
My decydowaliśmy, że Antoś zostaje z nami - zajął się nim mąż, a ja i tak chwilę odpoczęłam. Później zostaliśmy zawiezieni razem na Oddział Noworodków, gdzie Antoś został zabrany do badania. To był właśnie ten jedyny moment kiedy mogły zginąć nasze ubranka. W czasie kiedy nie było go ze mną położna wykąpała synka i ubrała w szpitalne ubranko. Kiedy po badaniu do mnie wrócił, przyniosła także ciuszki w które był ubrany po porodzie i zapytała czy są nasze czy szpitalne.
Nie wiem tylko dlaczego od razu - przed zabraniem Antosia na badanie nie zapytała o ubranko, ponieważ w przypadku innych mam, które leżały ze mną na sali tak właśnie było.
Później nie było już szansy na to, żeby ubranka zginęły - Antoś był cały czas ze mną i nawet podczas badań czy wieczornej kąpieli go widziałam.

Podczas badań/kąpieli - jeśli dzidziusia trzeba rozebrać, to zaobserwowałam, że położne rozbierają maluszka a zdjęte ubranko wkładają do łóżeczka - tak, żeby nie pomylić z ubrankami innych dzieci.

Życzę powodzenia!
Gdybyś miała jeszcze jakies pytania - możesz napisać na mrowka05052007@gazeta.pl - większe prawdopodobieństwo że nie przegapię pytania. Postaram się odpowiedzieć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

baaaaardzo Ci dziękuję za tyle przydatnych informacji :D jak jeszcze będę chciała o coś zapytać to napiszę na meila miłej reszty dnia :]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Chcialabym podnieść temat i zapytac, czy ktoras z mam rodzila przez cesarskie cięcie w Matce Polce? Jakie macie wrażenia, co do opikeki nad mamą po cc i ewentualnej pomocy przy dziecku? Czy tatuś dziecka moze byc przy mamie na sali pooperacyjnej? Czy mozna liczyc na pomoc połoznych przy karmieniu naturalnym? Ile każa lezec w szpitalu po cc?
Z gory dziękuję za odpowiedzi :cmo:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]