Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 3:50 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wole jak jest ciepło, mam wiecej bluzek z krótkim rękawem , w które jeszcze się mieszczę niz z długim. Mogłoby być cieplej.
Ja mam też krótkowzroczność i astygmatyzm na jedno oko -11, drugie prawie dobre -1.
A ile przytyłaś, bo ja się boję, że za dużo :oops: 9kg do teraz, w piątek będzie 31tyg. Nigdy nie byłam super szczupła, a poza tym jestem niska 0k. 160cm. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz ze ja tez wole jak jest cieplo, wcale mnie taka pogoda nie meczy, mozna wysjc na dwor itp, moze mam szczescie, bo ani nie puche ani nie mam zadyszki, nic, wiesz nie martw sie tak waga, ja przytylam 7,5 kg i wierz mi ze juz ci duzo nie przybedzie, w koncowce ciazy sie najmniej tyje, przybedzie ci max 3kg, i wiecej wejdzie w dzidziusia niz w ciebie, takze po porodzie zabierze, a jak nie to sie umowimy wspolnie na jakis sport, a tak zeby wygladac jak modelki i zeby bylo razniej sie odchudzac,:) mnie to strasznie do slodyczy ciagnie i mam postanowienie od dzic, tylko 1 wafelek dziennie,:)

kochana ty juz 8 miesiac zaczynasz, gartuluje, ja o wczoraj lece 8 :) jak ten czas szybko lecie , co?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzisiaj czuje się nie za bardzo, jakoś tak duszno na dworze, ja jak dłużej pochodzę to mam zadyszkę. a zawsze lubiłam dużo i szybko chodzić. Ja wcale nie mam ochoty na słodycze i praktycznie nie jadam wędliny. Na samą myśl o kurczaku mdli mnie, a zawsze lubiłam. Za to mogłabym jeść hamburgery. :D I pożeram truskawki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczyny!!!
Ja jestem z Sieradza, ale planuję rodzić w Zduńskiej Woli. Mam nadzieje ze moge sie przyłączyc :?:
Wczesniej udzielalam sie na lipcowkach a teraz przed chwila trafilam na ten watek...
pozdrawiam gorąco :sss:

misiaz tymi rzeczami do szpitala to najlepiej podpytac sie bezposrednio w szpitalu w ktoryzm bedziesz rodzic. Chodzilam do szkoly rodzenia w Sieradzu i tam ubranka sa potrzebne tylko na wyjscie...Jutro mam wlasnie zamiar dzwonic w tej sprawie do Zdunskiej... Jesli bedziesz uzywala pieluch jednorazowych to najlepszymi ubrankami sa body. Na poczatek robi sie profilaktycznie podwojne pieluchowanie ze wzgledu na bioderka, na pampersa zaklada sie pieluche tetrowa i na to body, ktore ja podtrzymuja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj Jonka, ale masz dobrze już niedługo maluszek będzie z Tobą :D . A to można tak że chodzić do szkoły rodzenia w sieradzu , a rodzić gdzie indziej? Ja myślałam że raczej rodzić tam gdzie się chodziło. a do jakiego lekarza chodzisz? Ja do Melona. a co jeszcze wiesz na temat Zduńskiej Woli jak tam jest? I jak już będziesz po koniecznie napisz jak było. A zamierzasz rodzic normalnie? A sama czy z drugą połową? Pozdrawiam.
Sorry za tyle pytań na raz. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misia możesz chodzić do szkoły rodzenia gdzie tylko zechcesz, to tylko zależy od Ciebie. Wiadomo ze lepiej chodzić do tej, przy której jest szpital, w którym zzamierzasz rodzić: poznajesz położne z tego szpitala, możesz je wypytać bez ogródek o warunki no i oswajasz się z otoczeniem podczas wycieczki po porodówce. Ja chodziłam do Sieradza bo nie uśmiechało mi się dojeżdżać, a poza tym w Zduńskiej szkoła jest podobno odpłatna a w Sieradzu na kasę chorych. Tak czy siak ja jestem bardzo zadowolona z zajęć: uczysz się jak oddychać i relaksować podczas skurczów, jak skutecznie przeć, jak zajmować się noworodkiem, są też pogadanki o karmieniu i okresie połogu.
Ja też chodzę do Melona :D jestem zadowolona, choć czasem mam wrażenie jakby troszkę ignorował moje obawy... i np. nie wiem dlaczego nie miałam badania obciążenia glukozą (zrobiłam go sobie na własną rękę). Poza tym ogólnie jest spoko. Przyjął mnie na oddział w styczniu, gdy miałam podejrzenie zapalenia płuc. Położne i pielęgniarki są tam bardzo sympatyczne (jeden wyjątek-wredne babsko mimo, że bolał mnie wenflon to wstrzykiwała mi antybiotyk pod takim ciśnieniem, że myślałam że poryczę się z bólu :evil: )
Porodówki nie oglądałam (oczywiście z powodu infekcji), ale słyszałam, że jest naprawdę ekstra.
Zamierzam rodzić naturalnie, choć zobaczymy jak to wyjdzie. Narazie całe szczęście maluszek jest ułożony główkowo.
I planujemy z mężem rodzić rodziinie (koszt 200zł).
A ty misia jakie plany?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witaj JONKA, milo ze dolaczylas do nas :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za przyjęcie!
Agniesia od której ty nieśpisz? :shock: Albo inaczej: o której chodzisz spać? Ja już o 23 jestem nie do życia...Nie wiem jak to będzie jak się dzidziuś pojawi :oops:
Widzę, że dużo nie przytyłyście, ja mam 11 kg na plusie, ale faktycznie przez cały 8 miesiąc przytyłam tylko 1kg (tak na pocieszenie dla was) :wink:
Wpadam po mału w panikę, bo jeszcze nie mam wszystkiego do szpitala... co chwilę sobie o czymś przypominam :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jonka ja jestem nocnym markiem, odsypiam do poludnia potem :)

kurcze masz fajnie ze juz za 2 tyg powitasz swoja dzidzie, ja juz tak sie nie moge doczekac

co do wyprawki to juz juz masz wszystko kupione, ostatnio poszalalam, swoja droga dziecko to nizely biznes dla sklepu :) , i teraz moge spokojnie spac bo wiem ze ze wszystkim zdazylam ,

nie wpadaj w panike, spokojnie zadazysz ze wszsytkim :)

swietne imie dla synusia wybraliscie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki agniesia! A ty masz już jakieś propozycje imion?
Z wyprawki prawie wszystko oprócz pościeli no wózka :roll: , bo czekałam aż mi szwagierka dostarczy łóżeczko. Sporo mam na szczęście po jej dzieciakach, chociaż ubranka sobie dokupiłam jeszcze. Najczęściej kupowałam w lumpkach (polecam odzież skandynawską na Broniewskiego i lumpek koło ronda po schodkach). Ciuszki wyparzałam a później na 60 stopni w pralce. Na wyjście ze szpitala mamy nowe ciuszki dla maluszka.
Co do wózka to jaki wybrałyście? Jest taki wybór że po prostu masakra, a jak mówisz co chcesz mieć w tym wózku to okazuje się, że np. wózio jedną z tych funkcji posiada a innej nie ma. Np. chcieliśmy dość lekki wózek ze skrętnymi kółkami, ale te z kolei mają albo słabą amortyzację, albo za małą gondolkę bez podnoszonego oparcia (dzidziuś musi zimę przejechać w gondolce) albo spacerówki nie można ustawiać przodem i tyłem. :evil: Chyba po prostu nie można mieć wszystkiego... :cry: a i jeszcze mogłaby być cena tak koło 1000zł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie, 11kg to fajnie to mało, ja pewnie jeszcze trochę urosnę. Melon może być, delikatnie bada,bo jak chodziłam państwowo do jednej babki to po badaniu zaczęłam krwawic i zrezygnowałam z niej. To było w 11tyg i bardzo się przestraszyłam. Ja też sama sobie zrobiłam obciążenie glukozą Melon powiedział, ze nie potrzebnie. Ale ogólnie może być. A nie wiesz kiedy on ma urlop?
Tymoteuszek fajne imię, ja będę miala dziewczynkę, zastanawiam się nad Alicją, Natalią,Zofią..........
Nie wiem co robić z tą szkoła rodzenia, bo w zd woli na razie nie ma zajęć. A w sieradzu jak często i w jakich godzinach były zajęcia? Chodziłaś z mężem?Bo mój mąż zwykle póżno wraca z pracy.
Ja nie mam jeszcze potrzebnych rzeczy do szpitala, chyba w przyszłym tyg wybiorę się na zakupy. Też mam trochę ciuszków z lumpeksów.
pozdrawiam dziewuszki pa. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

misia też ładne imiona... mnie się szczególnie podoba Natalia i Zosia, Alicja też, ale Ala już nie za bardzo...
Nie wiem kiedy Melon ma urlop. Mam u niego wizytę w ten poniedziałek i mam nadzieję, że nie zmyje mi się tuż przed rozwiązaniem. W szpitalu nie jest takie konieczne dla mojego samopoczucia żeby on był. Poznałam w styczniu innych lekarzy w tym szpitalu i też są w porządku. Lisiewicz bardzo troszczy się o swoje pacjentki: podczas swojego dyżuru był u nich kilkakrotnie i sprawdzał jak się czują. Ponieważ mój mąż go zna więc wyciągnął nas na usg i wszystko dokładnie nam poopowiadał. Melona widziałam wtedy tylko na obchodzie (ale wtedy był okres strajku w spitalu w Sieradzu, więc miał naprawdę sporo na głowie jako ordynator).Ale ogólnie jest naprawdę w porządku - przyjął mnie gdy trzeba było w sobotę i w Wigilię :shock:
Co do szkoły rodzenia to w Sieradzu chyba też będzie przestój, bo położna wybierała się na urlop (albo zwolnienie-nie pamiętam). Bardzo fajna kobieta swoją drogą- sympatyczna, ale i konkretna. Z mężem są dwa spotkania końcowe - opieka nad nowordokiem i pomoc żonie w czasie porodu, wycieczka po porodówce. Godziny spotkań ustala grupa. Spotkań jest 7 mniej więcej co dwa tygodnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jonka wiesz ja tez mam duzo rzeczy z lumpkow , chociaz ja mam ten problem ze musze kupowac wszystko w neutralnych kolorach bo nie znam plci, :)ale mam nadzieje ze w srode na badaniu sie pokaze ,,
i masz racje ze ten lumpki na broniaka i po schodkach sa ekstra, duzo tam nakupilam :) a reszta dostalam o kolezanek, i jeszcze dostane , ehhhh szafy mi braknie :D
z wozkiem to sie juz uporalam, zakochalam sie w chicco trio i kupilam, duzy wybor maja u nas w krasnalu , zaraz wkleje fotke to sobie zobaczysz jak wyglada, podoba mi sie to ze wazy 13 kg z gondola, gondola duza 80 cm, podnoszone oparcie, mozna wczepic fotelik, a i gondola moze sluzyc w samochodzie zamiast fotelika, a i spacerowka ekstra,nie bede musiala pozniej kupowac nowej, wiec powinnam przewozic szkraba max do kwietnia

nad imieniem tak sie jeszcze nie zastanawialam, ale dla chlopca to kuba, bartek lub mateusz
dla dziewczyny to asia, hania, lena , ola

tak wyglada moj:
Obrazek
Obrazek

a tak caly zestaw i spacerowka:
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ładny powóz kupiłaś dla maluszka Agniesia, kolory widzę takie uniwersalne i dla chłopca i dla dziewczynki. :D . Nie wiedziałam, ze w krasnalu też mają wózki i to takie fajne. A gdzie kupujecie kosmetyki, oliwki, kremy i takie inne chemiczne rzeczy też w krasnalu? Czy w rossmanie taniej?
Jak często czujecie ruchy maleństwa? Ja się czasami martwię bo co się kogoś pytam to odpowiadają, że tak mocno kopie. Moja mała chyba jest bardzo spokojnym robaczkiem , bo wcale tak mocno nie wierci sie i wcale nie tak często. Nie wiem czy to normalne....
Mnie się najbardziej podoba mateusz, potem Kubuś.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agniesia super wózio - lekki duża gondolka i chyba spacerówka w dwóch kierunkach... nie boisz się jednak tych maleńskich kółek? Ja wolę kupić pompowane. Kurcze naprawdę fajny on jest - tylko cena chyba dla mnie nie przystępna :shock:
misia ja kosmetyki kupiłam w supermarkecie, nie sprawdzałam jak się ma cena do krasnala. Zresztą kieruj się zasadą: im mniej kosmetyków tym lepiej. Na początku położna powiedziała, żeby nie stosować mydełka tylko płyn do kąpieli (Johnsona jest od chwili narodzin i stosują go już dłuższy czas w Sieradzu na noworodkach. Zdziwiłam się bo słyszałam że Johnson uczula. Dobra jest podobno emulsja oilatum ale trochę drogo wychodzi - do kupienia w aptekach :roll: ). Oprócz tego oliwka, puder jeśli będziesz używać tetry i kremik, także taki z filtrem (bodajże factor 6). Do prania najlepszy Jelp a do szybkiej przepierki mydełko dla dzieci (np, bambino). Im mniej coś pachnie tym lepiej...

Mój mężuś złożył wczoraj łóżeczko. Co chwila patrzę w jego kierunku... :lol:

Co do chłopięcych imion popieram Misię
Misia mój maluszek też nieraz był spokojniejszy. Czasem nie czułam go przez cały dzień a dopiero wieczorem dawał czadu. Myślę że to dobrze, przynajmniej jak już będzie na świecie to będzie w miarę spokojny. Zobaczysz pod koniec ciąży się ozywi. Mój teraz co chwilę wariuje, bo chyba ma mało miejsca. Ma ciągle czkawkę jak zjem truskawki i generalnie wierci się kręci. Będziesz też zauważać jak zmienia się jego aktywność gdy jesteś zadowolona i spokojna, a jak zła lub gdy będzie ci się zbierać do płaczu... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiecie co ja kupilam kosmetyki w rosmanie, z Hippa , polozna nam mowila ze sa najlepsze, co do oilatum, to nie ma sensu teraz ich kupowac, tylko wtedy jak dzidzia bedzie miala problemy ze skora,
z hipa mam zestaw, plym do mycia ciala i wloskow, krem do ciala i krem na odparzenia, musze kupic tylko jakis puder, z nivejki i ewentualnie oliwke

Jonka, kola nie sa male, na fotce takie sie wydaja, sa o wiele wieksze niz np w tych spacerowkach co jezdza po miescie,
no i cena , fakt duza, ale ja kupilam go na raty :)

Misia co do ruchow, nie martw sie, zauwazylam ze jak sie duzo chodzi to dzidzia sie nie rusza, za to jak nic nie robie to daje czadu, no i ma coraz mniej miejsca w brzuszku i tez dlatego sie mniej rusza,
polozna nam dala sposob jak sie nie rusza, zjesc cos, najlepiej slodkiego i polozyc sie , czy to na boku czy na wznak, i poczekac az zacznie sie ruszac, albo delikatnie poruszac za brzuch

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agniesia my chyba jednak zdecydujemy się na bartatinę albo inglesinę... Są dość duże, ale stwiedziliśmy oboje, ze za 10 miechów kupimy jakąś dobrą spacerówkę, która starczy nam na 2 latka.

Wczoraj miałam pierwsz twardnienie brzucha z bólem w kręgosłupie... Zaczynam się niepokoić. Mam nadzieję, ze nie będę jedną z tych "szczęściar" które mają bóle od kręgosłupa (podobno te są najgorsze). Niestety jak sobie przypomnę, to podczas miesiączki też bardziej bolał mnie dół pleców niż podbrzusze :roll:

A jak przygotowywanie pokoju maluszka? Ja mieszkam narazie u teściowej i gnieździmy się z mężem w jednym pokoiku. Ale mamy kupione już mieszkanko, tylko remont trwa i trwa.... tyle roboty jeszcze :cry: pewnie zdążymy z tym dopiero na koniec sierpnia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam w sobotnie przedpołudnie, ja też właściwie nie mam oddzielnego pokoju dla maleństwa. Mieszkamy z męzem z moimi rodzicami, ale nie w bloku tylko w domu. Mamy dwa pokoje połączone razem szerszym przejściem. Myślę ,że na razie łóżeczko wstawimy blisko naszego łóżka. Na razie łóżeczka jeszcze nie mamy. Kiedyś w przyszłości jak będzie kasa możemy zrobić strych mieszkalny, bo się do tego nadaje.
Jak wasze brzuszki ja mam bardzo, bardzo wysoko i ciężko mi oddychać, jakoś duszno.
Kupiliśmy wózek, ale taki zwyklejszy teściowa fundowała :lol: czy będzie dobry okaże sie. Jest grafitowy z jasno różowymi dodatkami, mnie sie podoba. Kosztował 580zł. Nazywa sie emjot freelander. Moja mama ma kupić łóżeczko.
Pozdrawiam .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja niestety bede z maluszkiem sama w pokoju, faceta nie mam, zostawil nas po 2 latach bycia razem, takze chu.... mu w dupe :)
ale nie jest zle, mam duzy pokoj i sie pomiescimy, a do tego mam plusy same, bo mieszkam z rodzicami, wiec czasem bede mogla sobie wyjsc i zostawic maluszka z babcia, lub blok dalej z prababcia :D

jonka, mi brzuch twardnieje juz od 28 tyg, a ostatnio doszly skurcze, ale na szczescie nie mam rozwarcia , wiec sie nie martwie tylko staram sie oszczedzac, a u Ciebie to juz moze sie powoli zaczyna macica szykowac do porodu, kto wie, ale mi lekarz powiedzial ze kazdy niepokojacy objaw, nawet twardnienie mam z nim skonsultowac, wiec moze i ty zadzwon do swojego, zeby miec spokoj

tez slyszalam ze z kregoslupa sa najgorsze, moja kumpala miala, mowi ze porazka, nie mozna znalezc sobie dogodnej pozycji, bo boli i boli, jedyna pomoc to tylko znieczulenie :)

ja takich boli nie chce :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak między nami mówiąc, to mimo , że mam męża to twierdze i tak, że faceci to świnie. I nigdy facet nie zrozumie kobiety tak , jak inna kobieta.
:x .

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC [letni]