Dzisiaj jest pn paź 15, 2018 7:32 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny opowiem wam o moich przejściach z Salve.

Bardzo chciałam tam urodzić, ale od samego początku były problemy.
W październiku kiedy byłam już przy końcu ciąży umówiłam się na tą tzw."wizytę kwalifikacyjną" co już mnie zdziwiło bo jak to ktoś ma mnie "kwalifikować do porodu".
Wizyta była umówiona na godzinę 9:30 jednak po przyjściu okazało się, że muszę czekać 2 godziny!! :twisted: bo na każdą wizytę oni przewidzieli 15 min!!!! W tyle to ja się nawet nie zdążę rozebrać i ubrać :lol: No i oczywiście wszystko się poprzesuwało.
Potem dr z którym rozmawiałam doprowadził mnie do furii. Powiedział, że nie wie ile to będzie kosztować i w ogóle, że jeszcze nic nie wiadomo i że mam się zgłosić za 3 tygodnie. Ponieważ dziecko było ułożone pośladkowo i okręcone pępowiną powiedziałam, że interesuje mnie cesarskie cięcie. Na to on rozpoczął wywód jak to NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK CIĘCIE CESARSKIE NA ŻYCZENIE.
Powiedziałam mu, że chcę mieć pewność, że dziecku nic się nie stanie i dlatego jestem zdecydowana żeby mieć CC. On na to zaczął mnie przekonywać o walorach porodu naturalnego. I tak sobie dyskutowaliśmy 15 min. po których on stwierdził, że właściwie on też jest za tym żeby kobieta mogła wybrać i właściwie w moim przypadku cc jest na 90% ale nie mogę tego opłacić z góry bo kierownictwo szpitala jest jak to określił:'"starej daty i dawno nie było na sali porodowej więc mają uraz do CC".
To stwierdzenie przekonało mnie, że przed tym szpitalem jeszcze daleka droga..
A teraz epilog: pan oczywiście wziął pieniądze za wizytę mimo że nawet mnie nie zbadał i kazał przyjść za 3 tyg.
A ja.....udałam się do centrum damiana, które rozważałam już wcześniej.
Zapłaciłam 2 razy więcej niż w Salve i..........to była najlepsza inwestycja w moim życiu. Dziecko urodziło się zdrowe, na sali operacyjnej atmosfera była prawdziwie rodzinna, opieka po porodzie była na NAJWYŻSZYM poziomie. Wyszłam po trzech dniach, po tygodniu czułam się już całkiem nieźle, po czterech nie pamiętałam że miałam jakąkolwiek operację.
Niesamowici profesjonaliści. Przyjmują 1000 porodów rocznie i pewnie większość to CC. Pomijam mój przypadek bo moje dziecko MUSIAŁO urodzić się przez CC. Zanim jednak o tym wiedziałam sama chciałam by tak się stało bo podświadomie czułam, że to najlepsze rozwiązanie dla mnie i dziecka.
Dlatego nie rozumiem jak Salve może nadal tkwić w takim zaścianku i chaosie. Z tego co czytam nadal się nie ogarnęli dostatecznie więc moja konkluzja jest taka: Jeżeli płacić to WYMAGAĆ. Zamieszanie jakie zaproponowało mi Salve nie było warte nawet 80 zl za wizytę.
Na koniec wspomnę jeszcze tylko, że w Damianie NIE BIORĄ zaliczki przed porodem a i tak są do dyspozycji 24h na dobę. Dr Kucharski jechał do kliniki w nocy bo ja poczułam lekkie skurcze. Oczywiście był to fałszywy alarm ale tam zdrowie pacjentki i dziecka jest na pierwszym miejscu.
Ale się rozpisałam. sorry :)
Ale może komuś to pomoże w podjęciu decyzji. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Napewno Twoja opinia będzie dla niejednej dziewczyny przydatna. I tak jak napisałaś po to jest prywatny szpital i róznica w cenie pomiedzy porodami, żeby mozna było samemu podejmować decyzje.

Ja do Salve chodze do Gina - z NFZ - Jestem zadowolona bo nie płace a warunki i opiekę mam super. Ale już np o Włascicielu czyli Dr Sobkiewiczu dobrego zdania nie mam. Miałam problem z zajściem w ciążę zlecił mi masę drogich badań i nawet dobrze nie patrząc na wyniki stwierdził że naturalnie nie bedziemy mieć dziecka tylko Iv- zryczałam sie załamałam a po 3 tyg byłam w ciąży :lol: . Jeśli chodzi o porodówkę hmmm...nie mam doswiadczenia ale jakos mnie nie przekonują.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lakhsmi przykro mi,że u Ciebie tak się stało, ja Twojej opinii nie mogę podzielić, a już na pewno nie mogę napisać,że tkwią w zaścianku i chaosie. Rzeczywiście nie wiadomo jeszcze niedawno było co z opłatą, bo sami nie wiedzieli na czym stoją jeśli chodzi o NFZ, ale już chyba się wszystko unormowało. Za cesarkę zapłaciłam 3900zł. Rodziłam tam 27.01 czyli tydzień temu i jestem ZACHWYCONA! Zaczęło się naturalnie, przez wiele godz. silne skurcze, ale niestety zakończyło cc. Sam dyrektor Sobkiewicz zdecydował o cesarce i wykonywał ją. Dziś tydzień po, czuję się już bardzo dobrze. Niestety brak było postępu porodu i nie miałam rozwarcia, na KTG tętno Małej spadało, więc zagrażało jej niedotlenienie. Bałam się bardzo i płakałam, ale atmosfera supermiła, anestezjolodzy głaskali mnie i przytulali.
Opieka po porodzie rewelacja! Byłam tam od poniedziałku do piątku i urodziła się tylko 4 dzieci (w tym moja Alicja), więc miałyśmy wspaniałą opiekę, położne przybiegały jak tylko dziecko płakało, poświęcały czas, uczyły karmić, nawet w nocy. Pani położna doradca laktacyjny Irena Staśkiewicz (o której slyszalam juz zanim poszlam rodzic) karmiła Alicję strzykawką żeby tylko nie dawać butli, gdy ja się poddałam i wyłam z bólu piersi. Sala jednoosobowa, dziecko było cały czas ze mną, w nocy też, wszystko pod dostatkiem, nowoczesne i pachnące, jedzenie bardzo dobre. Lekarze też wspaniali, odwiedzał mnie cały czas dr Wiliński oraz dr Sobkiewicz. Będę miała miłe wspomnienie.
Pozdrawiam

p.s. to dziwne, że Cię nie zbadali na wizycie kwalifikacyjnej, mnie zbadał dr W. bardzo dokładnie i od razu się umówiliśmy. Po terminie porodu pojechałam tam na KTG, lekarz zrobił mi też masaż szyjki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Italianko gratulacje ślicznej córeczki i miłego porodu.
Co do Sobkiewicza, ja się niestety zraziłam ale to nie miało nic wspólnego z porodem, natomiast dr Wiliński prowadzi moją ciążę, przy pierwszym porodzie w Madurowiczu uratował mojego synka i za to będe mu wdzięczna do końca zycia. To wspaniały człowiek świetny lekarz. Mimo, że rodziłam w państwowym szpitalu a on nie był moim lek prowadzącym, nie dostał kasy a odwiedzał mnie po porodzie dowiadywał sie o mnie i o dziecko. Bedę go wychwalać gdzie sie tylko da :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: salve

Hej, ja rodziłam w Salve w lutym i było rewelacyjnie.
Poród odbierała położna Iwona Czarnecka z dr Wilińskim, u którego byłam na wizycie kwalifikacyjnej. Razem tworzyli wspaniały duet i jeśli miałabym rodzić ponownie to wybrałabym ten duet jeszcze raz!

Urodziałam naturalnie, bez znieczulenia i całą akcję wspominam bardzo dobrze. Nie taki diabel straszny ;P

Kosztowało to 2900 zł.
Wizyta kwalifikacyjna była bezpłatna. Poza tym w okresie pomiędzy wizytą kwalifik. a porodem byłam raz w klinice, bo miałam straszne bóle i myślałam, że to już poród. Okazało się, że to był falstart ;). Wówczas za badanie także nic nie zapłaciłam!
Dodam, że ciąży nie prowadził dr Wiliński, a pierwszy mój kontakt z nim miałam podczas wizyty kwalif. Mimo to był tak miły, że przyjechał na mój poród o 1.00 w nocy :)
Wszystkim szczerze polecam tą klinikę!!!
Doskonałe warunki porodu i wyposażenie sal, świetna opieka! do tego kameralność, spokój, bezpieczeństwo.
POLECAM!!

Offline Wyświetl profil  

Widzę, że temat już trochę stary, ale teraz też Gameta ma swoją porodówkę w Rzgowie i porody są też na nfz. Rodziłam tam w grudniu i jestem bardzo zadowolona. Także mogę Wam polecić. Zarówno przed jak i po porodzie bardzo dobrze zajmowali się mną i dzieckiem, a do tego są naprawdę komfortowe warunki.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]