Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 2:41 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Co myślicie o jakości jedzenia w szkole?

Pomijam tu aspekt czy szkoła ma stołówkę czy catering, bo nie wiem co lepsze.
Płacę za obiady - co u nas jest rozumiane jako drugie danie w każdy dzień, ale fasolka po bretońsku to wg mnie nie najlepszy pomysł... albo rozgotowane na papkę ziemniaki, co można powiedzieć jest standardem, czasem nie dopieczone mielone - (fu ble, ble, jak mawiają moje dzieci) lub zimne.
Ale zdarzają się hity typu: spaghetti, lazania, naleśniki, pierogi lub kluski leniwe albo makron z truskawkami albo na dokładkę makaron z cukrem (wiem, że nie zdrowe, ale za to jakie pyszne - przynajmniej tak twierdzą dzieci).
Czasem więc dzieci coś zjedzą, a czasem przychodzą do domu i kierunek - lodówka. I nie wiem kupować czy nie kupować te obiady, bo tanie nie są, a muszę liczyć x3.

Generalnie za mało owoców i warzyw w jadalnej formie, szkoła uczestniczy w programie Unijnym - fajnie, ale całe jabłko - dziecko zje, a marchewki lub rzodkiewki w plasterkach, wymiętolone w plastikowej torebce, już nie bardzo, a nie wiem czemu nie mogłyby być takie malutkie marcheweczki typu Marvitki.

Szkoda, że nie ma wyboru choć 2 dań dla dzieci, bo przecież wiadomo, że nie wszyscy wszystko lubią, ciekawi mnie czy w jakiejś szkole jest taka możliwość i ile to kosztuje.

Słyszałam też o Programie Szkoła na Widelcu - czy w waszej szkole była takowa akcja?

Offline Wyświetl profil  

Ja tam nie narzekam U Nas dobre jedzonko w szkole..widzialam ie raz jak czekalam na sznka ktory nie zjadl jesze obiadu..zawsze niesamowite zapachy odchodza

Offline Wyświetl profil  

U nas catering 5zł obiad dwudaniowy...nie pisze jednak jadłospisu
dania są różne od placków, do bigosu... makaronu z serem do mięska z ziemniaczkami
Moja jako obżartuch często nie zjada. Mówi ze zupa nie dobra czasem jej czegoś nie dadzą.. np. nie ma chwilowo drugiego dania . W ciągu dwóch dni ma lekcje po przerwie obiadowej to nie zdąży jeść . Teraz wydłużyli przerwe do 20min

Dodatkowo w szkole jest program szklanka mleka i owoc w szkole.

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Muszę Wam powiedzieć, że w tym roku nasza szkoła się bardziej postarała - jestem przyjemnie zaskoczona - wreszcie!
Dzieci mają obiad dwudaniowy za 6zł
na jednej przerwie zupa - ilość dowolna
a na drugiej - II danie są przynajmniej 2 rzeczy do wyboru, tzn. 2 rodzaje mięsa, 2 rodzaje węglowodanów i 2 rodzaje surówek, kompot, /owoc, jogurt lub słodycz - jedna rzecz w jeden dzień/.

Oczywiście są niedociągnięcia, bo a to czegoś zabraknie i zostało jedno, w związku z czym dziecko nie ma wyboru, organizacja jest trudna na początku i dziecko zapomni np. pójść na zupę, ale to i tak duży postęp.
W każdym razie dziecko na pewno zje coś ciepłego :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej napiszę jak u mojej Agi w szkole z wyżywieniem
jest już w pierwszej klasie - śniadanie są nieobowiązkowe na 1 przerwie, można wykupić ceny nie pamiętam, obiad 2wu daniowy kosztuje 3 zł, jest porcji dużej, dla dziecka wystarczająca, bo kiedyś odbierałam w pojemniczku i nie żałują przy nakładaniu, jest u nas kuchnia.

w klasie 0 było śniadanie, obiad i podwieczorek w kwocie 6.4 za całośc.

jest jeszcze program "mleko w szkole" , "owoce w szkole" i dzieciaki dostają a to marchewkę z plasterkach, jabłuszka, śliwki, w sumie sezonowe owoce.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas są owoce dwa razy w tyg, właśnie w woreczkach, przyniósł wczoraj do domu, mega duża porcja, spokojnie zamiast śniadania by wystarczyła. Do tego co drugi dzień mleko - ja opłaciłam smakowe i jogurt po jednym opakowaniu plus białe mleko do oporu, czasem jak go odbieram to dostaję po paletce - mi się przydaje bo Majka też wypije. Zresztą on 4 kartoniki na poczekaniu potrafi wypić. Obiady mamy opłacane ale wydaje mi się że to 3,6 za drugie danie i koło 2 zł za zupę. we wrześniu miał zupy ale rzadko jadł(co dziwne bo w sumie lubi) a drugie danie zawsze mu smakuje. jedzenie jest z cateringu. jest jakaś promocja ze drugie dziecko ma - 1 zł ale nie wiem czy to na daniu czy jak. w przyszłym roku pewnie będę się interesować :lol:

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Ostatnio oglądałam program jak Jamie Oliver próbuje wprowadzić zdrowe żywienie w szkołach ale w Stanach Zjednoczonych, a nie w Anglii. W sumie w USA jest chyba najwięcej otyłych dzieci i rodzin z problemami zdrowotnymi wynikającymi z tzw. śmieciowego jedzenia.

Przydałby się taki entuzjasta do polskich szkół :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

u nas właśnie mają o zdrowym żywieniu i w środę sałatkę warzywną robią :) Ale majonez mają przynieść :P

Offline Wyświetl profil  

U nas niestety dzieci tez tyją w zastraszającym tempie, wszędzie widzę teraz grubiutki dzieci.. jedzące chipsy, popijające colą.. :wo:

Chodzimy na zajęcia do domu kultury 3/4 dziewczynek w wieku 6 lat jest mocno okrąglutka ..

Offline Wyświetl profil  

To fakt,teraz jest naprawdę duży problem z tym aby uchronić dziecko przed nieprawidłowym odżywianiem się,chipsy,cola i wszelkie fast foody możemy spotkać niemal na każdym kroku. Dlatego tak ważna będzie również aktywność fizyczna już na młodszym etapie życia- basen i sport,po prostu ruch.

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

i tez się pod tym podpisuję- "obydoma ręcami" :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Podbijam wątek, szkoła się zaczęła ;) Ale bardziej ciekawi mnie co dajecie dzieciakom na drugie śniadanie. Czy są to najczęściej kanapki, czy np. sałatki też zjadają? Co do picia? Co zjadaja najchętniej?

Offline Wyświetl profil  

kaszamanna pisze:
Podbijam wątek, szkoła się zaczęła ;) Ale bardziej ciekawi mnie co dajecie dzieciakom na drugie śniadanie. Czy są to najczęściej kanapki, czy np. sałatki też zjadają? Co do picia? Co zjadaja najchętniej?

My w tym roku nie kupowaliśmy obiadów, bo szkoła jest totalnie niereformowalna - zero warzyw poza ziemniakami i surówką z kapuchy, pełno nugetsów - wszystko byle tanio, a jedzenie nie było wcale takie tanie, bo 10 zł za posiłek/dzień. W tej cenie można spokojnie zrobić zdrową pycha zupę i coś normalnego na drugie.

Dajemy kanapki, banana, jabłka, jogurt w kubeczku albo jakiś zdrowszy joguty do picia, czasami małe maślanki/kefiry, jak chce. :) Często dajemy Mix Fix Cao do takiego małego termosu-kubka. Takie zestawy znikają zawsze.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No, bo własnie chodzi o to, żeby była ta różnorodność. Przecież kanapka w szkole nie musi być nudna, wystarczy dodać czasem coś innego niż wędlinę czy żółty ser. A i bidony u nas też się dobrze sprawdzają, bo np. moje lubią zaparzoną miętę z cytryną albo owocową herbatę, więc to dajemy do picia, kakao nie próbowałam, ale w sumie nie wiem czemu, bo to fajny pomysł i dodaje energii.

Offline Wyświetl profil  

Kelvin pisze:
Dajemy kanapki, banana, jabłka, jogurt w kubeczku albo jakiś zdrowszy joguty do picia, czasami małe maślanki/kefiry, jak chce. :) Często dajemy Mix Fix Cao do takiego małego termosu-kubka. Takie zestawy znikają zawsze.

Dobry pomysł z tym kakao! Szczególnie zimą, fajnie jak dziecko ma przy sobie ciepły napój a o takim na pewno nie zapomni. :) Tylko nie nudzi się tak jeden napój?

Offline Wyświetl profil  

Gdy dzieciaki były małe to robiłam kanapki, potem same zaczęły sobie robić drugie śniadania. Jeść na stołówce nigdy nie chciały, bo raz, że średnio smaczne, dwa, bo nigdy nie ma czasu aby zjeść spokojnie.

Offline Wyświetl profil  

U nas podobnie, na stołówkowe nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu i nie zawsze jest to, co dzieciakom smakuje.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC [letni]