Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 6:27 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

No właśnie lektury w drugiej klasie też mnie przerażają,bo co innego przeczytać z własnej woli komiksy w gazetce,a co innego książkę :roll: .

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej to i ja się wypowiem. W wakacje próbowałam sama nauczyć młodego czytać ale całkiem nam nie szło - literowanie ok, sylabizowanie w miarę ale złożyc to do kupy nie umiał. Ale on ze słuchu też nie umiał przeliterować dłuższego niż 4 literowe słowo. Poszedł do szkoły jako sześciolatek i kilka dziewczynek już czytać umie a część klasy tak na prawdę od września zaczynała jak on. Chodzi na zajęcia wyrównawcze ze względu na to literowanie ale czytać zaczął z dnia na dzień. nie idzie mu to rewelacyjnie bo często się denerwuje, ciągle go coś rozprasza ale jak już przysiądzie to daje radę. tempo pani ma duże, robią codziennie w domu całą stronę kaligrafii plus jedną stronę ćwiczeń i matematyki, no i po jednej stronie w szkole. Adrian na tempo nie narzeka, uważam że jedna literka dziennie plus co 3, 4 dni przerwa na utrwalenie to dobre tempo. kilka mam wyzywało na zadania, ze dużo, że tyle kaligrafii - ale rączka musi się wyćwiczyć, sama wiem że jak od kilku lat piszę na komputerze to teraz strona A4 sprawia mi trudność bo ręka boli :lol:

Offline Wyświetl profil  

hej
Moja córka też poszła do szkoły o rok wcześniej...czytać nauczyła się mają 5 lat sama, ale u nas w październiku na razie jeszcze nie czytają. Łączą i czytają po dwie sylaby, mimo iż córka jest młodsza i umie czytać chodzi na zajecia wyrównawcze bo chodzą na nie wszystkie 6 latki

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

u nas zaczęli sylaby.
Młoda trochę sie gubi w rozróżnianiu am od ma :|

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

To normalne, na początku z tym myleniem am i ma.
Spróbuj czytać z Nią "śpiewająco" czyli przedłużać przesadnie samogłoskę, wtedy szybciej załapie, ale nie trzeba mieć wyczucie i potem skracać poznane sylaby, żeby dziecko nie czytało zbyt wolno przedłużając już w wyrazach samogłoski.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas też średnio idą te sprawdziny, niby większośc dobrze, ale ogłne oceny są na poziomie przecietnym z tendecją lekko w dól. Nie wiam jak porównać czytanie, nie chcę jej zniechęcać. mi się wydaje, że idzie jej nieźle jak na ten wiek, ale nie mam porównania. Kupiłam jej dwie ksiażeczki czytam sobie - coś co nie wygląda jak elementarz, żeby nie było, że to jakieś odrabanie lekcji, bo to jest niezbyt lubiane ;)

Offline Wyświetl profil  

Mój 6latek nie umiał czytać jak poszedł do pierwszej klasy, nawet nie znał wszystkich liter bo nie uczyli się w przedszkolnej zerówce. Na początku grudnia już sam ładnie czytał, zaliczył pierwszą klase z wyróżnieniem. Sprawdzianów ogrom, zadań domowych jeszcze więcej. Co się nasiedzieliśmy to nasze ale warto było. Na szczescie on lubi się uczyć więc nic na siłe nie było.

Każdy da radę przy pomocy rodziców, czasami predzej, czasami później ale da rade. Bałam się że syn nie da rady emocjonalnie a poradził sobie swietnie w każdej dziedzinie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas natomiast problem z kumaniem matmy. Stoimy przed IIklasą mała ma 6.9 lat i matma tak sobie idzie. Jestem tak jak i Wy zawiedziona, rozczarowana poziomem I klasy. Jest wysoki jak dla 7 latków. Mała daje radę ale jest nerwowa, obniżyła jej sie samoocena, częściej mówi, ze nie da rady, ze się nie nauczy, że to za trudne itp. Nie wiem jak ją motywować.
Czyta ladnie pisze ładnie, słyszy czasem źle, fenomowa chyba leży, napisze np. wachlasz :wo: :wo: :wo: :wo: dodaje ładnie ale do 10 powyżej już nie ma palców i widzę w oczach strach i dezorientację. Policzy w końcu ale czasem jakieś działanie muszę długo tłumaczyc. Trudne to dla niej jest.
8-6=8-3-3=2
2+3+3=2+6=8
pozdr

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moja też poszła jako 6 -latek, pod koniec klasy pierwszej mogę powiedzieć, że nie żałuję ani odrobinę.
W klasie jest 11 6-latków i 8- 7-latków pozostawionych przez rodziców drugi rok w klasie pierwszej, nie ma jakiejś znaczącej różnicy pomiędzy nimi, moja radzi sobie lepiej z polskim jak matematyką, woli niemiecki od angielskiego, uwielbia kaszubski, czyta płynnie, jest druga w klasie, lekcję odrabia raz chętniej raz się ociąga zwyczajnie jak każdy z nas raz ma ochotę raz nie :lol: Emocje tu wg mnie nadal mamy problem, jest strasznie wrażliwa każde niepowodzenie odbiera jako porażkę, bardzo biorąc do siebie traci pewność, ale tu wg mnie nie wiek o tym decyduje tylko w dużej mierze charakter, i czy poszłaby jak 6-latek czy 7-latek nie miałby różnicy. Z I klasy jesteśmy zadowoleni, tym bardziej, że do klasy"O" zupełnie nie chciała chodzić, był płacz, w klasie I idzie chętnie, usmiechnięta :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]