Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 1:02 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Tego nie wiem.
Ale ze sluzem w kupce udalabym sie do doktorka.
Mozliwe jest pogorszenie. Trzeba byc cierpliwym.
Czynniki zewnetrzne raczej moga dzialac na wysypke.
Wyklucz rowniez z otoczenia polar, bo zawiera duzo roztoczy.
Zycze zdrowia i powodzenia.
Na pocieszenie dodatm iz moja cora tez niezl ebyla wysypana a teraz w ogole.
Jak dam jej cos zakazanego to jakies 3 kropki jej wyskoczom.
Jak np ostatnio po serku homogenizowanym :D

Milej niedzieli :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

a co tu taka cisza?

my już 4 dzień wprowadzamy groszek i na razie jest ok :) coraz częściej mam myśli że Dominika ma alergie bardziej w kierunku psa :roll: :roll: coś mi się tak wydaje :roll: :roll: no i materiał poliester na nią działa.

Więc na pewno uczula ją poliester i mleko : i powoli szukamy dalej, mam nadzieje że wyjdzie jak najmniej tych alergenów :) ale mam wrażenie że moje dziecko już jest na tyle duże że tak bardzo źle nie reaguje na pokarmy, coraz częściej "dobrze" je toleruje. Więc chyba coś w tym jest że wyrasta się z tych problemów "karmieniowych" i uczuleniowych

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam! swietny watek! duzo sie z niego dowiedzialam, choc calego nie przeczytalam :) Moj synus tez ma podejrzenie skazy.. do tego stopnia sie to u niego objawialo, ze baly brzuszek mial szorstki, taka tareczka byla :? Teraz nie jem nabialu dwa tygodnie i tareczka zniknela... 8) na buzi jeszcze sa krosteczki,ale mam nadzieje, ze tez niedlugo znikna... Faktycznie przy takiej diecie kilogramy leca jak oszalale! :D pozdawiam WAs Mamy!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MM szybkie pytanie: Czy pestki slonecznika i dyni zaliczaja sie do orzechow? Badz do pokarmow 'zakazanych' ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Z tego co wiem to nie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Mona pilna sprawa czy ty mozesz mi jeszcze zalatwic ta masc perfanac? bo mi sie tub akonczy...... :D
U nas ciezko Jula zabkuje znow nie spi cale noce ostatnio byla chora i po lekach byla cala w plamach szczegolnie nozki juz pwoli schodzi ale koszmar...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasia problem bedzie niestety.
Moj m teraz tak czesto do niemiec nie jezdzi.
Ja mam jeszcze non stop ta jedna tupke, bo malo uzywam i w sumei nie ma potrzeby jezdzic.
Pogadam z nim, ale sie nie nastawiaj zbytniu :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny zwracam się do Was, bo już nie wiem do kogo. Moja Wiktorka (4,5mies) cały czas ma wysypkę na policzkach. Od około dwóch miesięcy stosuje dietę eliminacyjną, a jej nie przechodzi. Obecnie jem ryż, margarynę Rama z oliwek, marchewkę, pietruszkę, schab z przyprawami:sól, pieprz, majranek, czosnek, liść laurowy, ziele angielski,(zero kupowanych wędlin),mięso mielone (wieprzowe), dżem i sok z czarnej porzeczki, ziemniaki,jabłka. Piję kawę bezkofeinową i czasami trochę coli. Już od wczoraj nie jem pietruszki i marchewki.
Byłam u alergologa (jakaś głupia baba), ale ta powiedziała, że to może być od wszystkiego i dziwiła się, że mi się chce prawie ze wszystkiego rezygnować w jedzeniu, jak i tak jest wysypka.
Co mam robić to nie wiem, Wy już przez to przechodziłyście, więc proszę o radę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Masz zwierzatko w domu?? Pierwsze primo odizolowac na jakis czas.
Roztocza tez czesto uczula i trzeba co chwile odkurzac i podlogi zmywac (tragedia)
Polar tez uczula, to samo pierze.
Wieprzowina moze uczulac. Polecam przejscie na indyka lub krolika.
Pietruszka w wiekszych ilosciach uczula, ponoc od ziemniakow tez cos moze byc i nawet po jablku (pescytydy).
A moze niunia poporstu uczulona jest na laktoze (a w mleku matki jej sporo - tak miala moja i zmuszona bylam zrezygnowac z karmienia - troche zaluje)
Zalezy tez jaki chlebek jesz - to gluten i moga byc jaja.
Nie martw sie tylko ja smaroj roznymi masciami lub kremami do tego mozesz podawac jej fenistill w kropelkach i mozesz tylko czekac - przejdzie jej.
Poza tym uczulenie znika nawet po 4 tygodniach od eliminacji alergenu.
Zdrowka i powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki Mona za odp.Preśledziłam wątek i wiem,że masz już duże doświadczenie, wszystko jeszcze przede mną. Nie mam zwierzaka, to po pierwsze. Czy objawem uczulenia na pleśnie czy kurz jest wysypka (tylko na policzkach), która raz wyskoczy mocna - utrzymuje sie kilka dni, ale najczęściej wysypuje ją po nocy i wysypka często znika po kilku godzinach. Śpi w pod kołdrą z runa, bawełniana poszewka,z flaneli poduszka, nie mam bladachimów.
Przez tydzień ostatnio pediatra kazała mi dawać wapno i clemastinum (lek oa alergii właśnie), ale wypypki jak były tak są. Więc ciekawe czy fenistil by pomógł.
A co do mojego jedzenia, to już nie wiem co mam jeść. Wszystko, bo i tak ją wysypuje, czy próbować znaleść czy coś ja uczula w moim meni. Ale jak to zrobić. Co (opierając się na własnym doświadczeniu) byś mi radziła zrobiś w kwestii jedzienia. A może przejść na modyfikowane?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiesz trudno powiedziec musisz patrzec po czym jest bardziej wysypana jesli chodzio jedzenie i to wyeliminowac.
Na modyfikowane to raczej nie, tylko nutramigen lub bebilon pepti Cie ratuje.
Na recepte okolo 13 zl.
Ja bym jeszcze powalczyla.
Bawelniana posciel jest ok co do franeli nie wiem.
Lek zeby zadzialal to trzeba dluzej zastosowac. Moja tez dostala kiedys to co twoja.
Probuj i sie nie zrazaj. Ja bym karmila mimo wysypki, ale po 6 miesiacach glodowki dalam sobie spokoj, bo bylo strasznie a w sumie karmilam 7 miechow.
Badz dobrej mysli i probuj.
Bo to metoda prob i bledow.

Ide bo mala mnie wola pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

joaskad a może po prostu uczula proszek? w czym pierzesz? i ja np wyeliminowałabym tą pietruszkę.. one często uczulają. To mięso to też mi nie pasi :) najlepiej byłoby gotowany indyk lub królik (tak jak pisała poprzedniczką ;) ). Staraj się nie jeść niczego co ma nabiał.. nawet w piekarni zapytaj z czego jest robiony chleb (bo czasami robi się go na jajkach). Jeśli chodzi materiały to dla alergików polecane jest 100% bawełny.. i my np u Dominiki wykryliśmy natychmiastową rakcje na kontakt skóry z poliestrem.. momentalnie ma zaczerwienioną i suchą :( np gdy założyłą rajstopki (które w sobie mają poliester). Tak więc nawet materiał może uczulać. No i wszystko w skrócie napisała ci mona ;)

a no i powiedz co za dżemy wcinasz ;) bo może i tu jest winowajca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wlasnie zapomnialam o proszku. No i jeszcze plyn do plukania.
Poza tym powinno intensywnie plukac.
Forum to istna skarbica wiedzy praktycznej :D
Fajnie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Mona jak tylko bedziesz mogla to zalatw mi ta mac bo bez niej jak bez reki :( pozdr

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oki postaram sie. Tzn ladnie m poprosze, bo to on niechetny po przebojach z zeszego roku i tez nie ma czasu i trasy w ta strone.
ale zobacze co da sie zrobic ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiem, że forum to skarbnica wiedzy, dlatego tu się znalazłam.
Piorę w lovely, płyn do płukania to Silan dla dzieci. Nastawian na dwa płukania.
Przykrywam ją kocem z polaru ,ale on nie dotyka policzków, a tylko tam jest wysypaka. Wyrzucić kocyki?
Dżem to babciny, tylko czarna porzeczka i cukier, ale ja go przez dłuszy czas nie jadłam, a wysypka była.
Od wczoraj na twarzy ma katastrofe, nie chce jej smarować sterydami, ale ta wysypka nie chce zejść, boje się, aby jej blizny nie zostały, ale nie chce używać sterydów. Dziewczyny, ta maść Perfanec naprawdę jest godna polecenia, bo mogę ją załatwić. Alergolog kategorycznie odradził elidel, a boję się, że to to samo, tylko inna nazwa.
Dochodzę po mału do wniosku, że cokolwiek zjem, to i tak ją wysypie.
Po jakim czasie, Waszym Skarbom powoli przechodzi, może to mnie pocieszy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

spróbuj na jakiś czas usunąć ten kocyk.. a wiesz, jedna dziewczyna pisała kiedyś że zrobiła dziecku badania kału w kierunku pasożytów i lablii i okazało się że dziecko wcale nie ma alergii, a właśnie pasożyty które akurat dają takie same objawy jak przy alergii.. może warto zrobić sobie takie badanie? koszt to ok 25zł.. ja chyba będe się wybierać z moją Dominiką, tak dla świętego spokoju. Nie będzie ją przecież to nic boleć, bo zabiore jej tylko kupke ;p a jak wyjdzie wynik że nie ma pasożytów to przynajmniej będe pewna że to alergia

Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 11:49 am przez mika85, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To dobry pomysl z tymi badaniami kalu.
Ja tez radzilabym zabrac kocyk polarowy. Nieszkodzi, ze buzi nie dotyka.
Ona wdycha.
I posmarowalabym ja sterydem mimo wszystko.
Mowia, ze jest niebezpieczny, ale gdy sie go stosuje na wieksza partie cialka i przez bardzo dlugi czas.
A ty wystarczy, ze posamrujesz tylko miejsca chore i okolo 3 dni i bedzie oki. Potem jakims kremem natluszczajacym co leczy i go po stosowaniu sterydow.
Ja tak robilam u Marysi.
U nas zaczelo sie od buzi a skonczylo na calym cialku.
Swedzialo ja to strasznie, nie mogla spac. Masakra.
Przeszlo i sie ciesze.
Poza tym nie plukalabym przez jakis czas jej ciuszkow w zadnym plynie do plukania. jakby nic nie dalo zastosowalabym platki mydlane.
Trzeba szukac.

Parfenac ma podobne dzialanie jak elidel ale ma inny sklad.
Napisz sobie w googlach parfenac i poszukaj forum na ktorym ladnie jest opisana ta masc.
duzo ludzi sie wypowiada, ze im pomogl.
Polecam wziasc na poczatek 25 g jak pomoze to odrazu 100 g.
Jest wydajna.
Teraz malo jej stosuje i mam ja juz pod ponad 8 miesiecy.
Smaruje miejsca tylko ze zmianami.
Wczesniej musialam smarowac ja cala i szedl jak woda. Teraz jest spokoj.

Dzis dalam malej jabluszko z bananem i twarozkiem.
Jadla juz pierogi ruskie i miala po nich czerwone poliki.
Zobaczymy jak teraz.

Zdrowka zycze pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

No my zrobimy to badanie, tak dla spokoju :)

a my oczywiście jak przyjechaliśmy na weekend do moich rodziców to skóra = stan fatalny Obrazek Obrazek

i znowu ta sama myśl -> alergia na psa Obrazek Obrazek

brrr :) dziś wracamy do domu, więc skóra do środy powinna wrócić do normalnego stanu i ja będe wprowadzała małej MISIOWY SAD -jabłko, gruszka, brzoskwinia, morele, owies, żyto, pszenica, jęczmień :) jest taki słoiczek i mam nadzieje że jej nie zaszkodzi :) jedynymi nowymi składnikami będzie owies, żyto i jęczmień.. uff :)

mona właśnie zauważyłam że mamy córcie w podobnym wieku ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

joaskad, bardzo jestem ciekawa, co Ci dziewczyny poradza, bo poza malymi szczegolami moge sie podpisac pod Twoimi problemami.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 82  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]