Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 9:15 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam
Jestem mamą 2 wspaniałych synòw - obu wykarmiłam piersią
Starszego syna karmiłam rok ( w tym samym czasie karmiłam bliźniaki mojej koleżanki)
Młodszego 3 lata i 2 miesiące

Wiem sama po sobie że istnieje wiele mitòw związanych z karmieniem piersią ( a w szczegòlności dietą karmiących matek )

Ješli masz pytania wątpliwości / przechodzisz kryzys laktacyjny / masz dość lub wątpliwości - napisz
Nie Jestem ekspertem lecz doświadczoną matką i chętnie podziele się własnymi doświadczenimi

Pomogę ròwnież przyszłym mamą w przygotowaniu się do karmienia piersią

Chętnie pomogę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Awantura-ja cie podziwiam kobieto :) Karmic swoje dziecko i jeszcze blizniaczki to naprawde niebywały sukces,jak ty to pogodziłaś?

akurat ja nie potrzebuje pomocy bo sama karmiłam synka 1,5 roku i co nieco wiem coś o tym,ale jak bede miała w przyszłości drugie maleństwo to napewno zwróce sie do ciebie :wink:

moze jestem dociekliwa, ale powiedz mi jak to sie stało ,że tak długo karmiłas młodzszego synka...jejciu to naprawde bardzo długo :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na początku było ciężko z organizacją z każdym dniem lepiej a że byłyśmy sąsiadkami to nie było problemu ja u niej ona z bliźniakami u mnie - na noc ściągałam jej mleko w dzień też bo bliźniaki od początku na butli były czasem Kamila cycka złapała Michał nie
A że u mnie nadprodukcja była to mleko się nie marnowało i tak przez prawie 5 miesięcy
Więc moje dziecko na cycu
A bliżniaki dostawały mleko od mamy kolegi (a do dnia dzisiejszego cała 3 się koleguje)
A mamuśki w chwili wolnej na kawce się spotykamy

A Kubę planowałam karmić do roku no ale moje dziecko miało fioła na punkcie cyckòw i mleka po 2 rż były pròby odstawienia niestety bez skutku
Mi nie przeszkadzało karmienie - a że Kuba był żłobkowy i nie tolerował mleka modyfikowanego to mi na rękę było karmienie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

wow :lol: super :)
to musi byc naprawde dobra koleżanka skoro dawała ci dzieci do karmienia...bo w sumie nie kazdy decyduje się na taki krok...a przeciez wiele kobiet tak robi....ja tez miałam baaaardzo duzo mleczkam,pamiętam jak na samym poczatku wszystkie mnie straszyły ,że jas bedzie mi cały dzień wisiał na cycku a on od początku jadł krótko i rzadko,przybierał na wadze pieknie,więc wychodzi , że miałam poprostu mleczko tłuściutkie :) ...i tez pewnie jeszcze jedno dzieciatko bym wykarmiła :wink:

no mój też do tej pory ma fioła na punkcie cycków,mam wrażenie że bardzo dobrze pamieta jak go karmiłam...ostatnio przytulił sie do piersi i udawał że mleczko pije.... :P

powiem ci że 3 lata to dla mnie stanowczo za duzo na karmienie,bynajmaiej ja bym nie dała rady a ciebie to tylko podziwiać :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie instytucja mamki trochę dziwi. Nie chciałabym, żeby jakaś kobieta karmiła piersią moje dzieci, ani nie potrafiłabym karmić cudzych...
A ostatnio to znów coraz bardziej popularne. Przy czym nie całkiem bezpieczne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
Przy czym nie całkiem bezpieczne.

a czemu :shock:

ja byłam karmiona przez mamkę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z bardzo trywialnego powodu. Jest wiele chorób, które przenosi się tą drogą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xez teraz w naszych szpitalach jeszcze w 2007 r był zakaz karmienia obcych dzieci
A w 1994r kobiety musiały oddawać swoje mleczko do mlecznej kuchni - kobiety ktòre miały nawał pokarmu chodziły od dziecka do dziecka z cyckiem no chyba że nie bolały się "cudownych" rączek położnej na bolących cyckach
A na zwchodzie mamki mleko jest w cenie

Ostatnio zmieniony śr mar 02, 2011 9:31 pm przez Awantura, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jakież to na przykład choroby, droga Xez?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na przykład żółtaczka, gruźlica (kobieta nie musi być chora, by przekazać mikroby), wirus HIV oczywiście i inne.
Jeśli kobieta nie wyłoży kompletu wyników badań to nie jest to bezpieczne.
W bankach mleka wszystko ma inny standard.

Choć mnie i wyniki badań by nie przekonały ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aha, rozumiem

no dobra, ale wracajac do tematu: dokarmiam syna mlekiem modyfikowanym mniej wiecej 3x dziennie. czy jest szansa, zeby pobudzic jeszcze laktację?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Szansa jest przystawiaj często dziecko do piersi (staraj się też pobudzać piersi w wolnej chwili ręcznie czy za pomocą laktatora ściągając mleko ) pij dużo płynòw
Nie jestem zwolennikiem bawarek ale u osòb ktòrym pomagałam pomogła mi też
Jest taka herbatka z herbapolu na pobudzenie
A i wiesz karmienie siedzi w nas

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

toteż ja bardzo często syna przystawiam, piję te ziółka z herbapolu, ale postaram się pić więcej, no i jeszcze częściej go będę przystawiała - po prostu przykleję go sobie do cyca bo i tak ciągle na nim wisi :twisted:
o właśnie się obudziła moja mała paszcza!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xez w UK jest bank mleka i to cudowna pomoc dla wczesniaków (podejrzewam, że bliźniaki Awantury też były).
Po tym co widziałam ,przeżyłam i przeszłam to gdyby mnie ktos poprosił a miaąłbym dużo mleka bez wahania bym dała. I gdybym była w potrzebie poprosilabym przyjaciółkę.
Rozumiem, że nie było to przystawianie cudzych dzieci a odciąganie i przekazywanie dl anich mleka.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pastek bliźniaki urodzone w 39 tc w dodatku Michał sn 2700 a Kamila cc 2400 - gorzej było z mamuśką po takich porodach i niestety pokarm u niej wcale się nie pojawił
Dzisiaj na wp czytałam o tym jak można fajnie zarobić na byciu mamką
Pewnie sama bym się nie zdecydowała na kupno mleka od matki x ale od osoby ktòrą znam i wiem że jest ok to owszem
No ale każdy decyduje o sobie i ect

Tigresse czyli mały to cyckowy "wampir" a ile tak wisi jednorazowo ? Dobre karmienie powinno trwać do 10 minut potem już zabawa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Awantura, dokładnie - Jasiek w nocy je 10 minut i jest najedzony na 3 godziny - spi smacznie. w dzien jest gorzej, bo potrafi po 20 minut z jednego cyca, potem za 15 minut to samo z drugiego, potem za 20 minut chce znowu, ale sie wkurza, bo nie ma tyle ile chce, wiec daje mu sztuczne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czyli mój synio ssał prawidłowo :D Bardzo szybko się najadał i cycek smoczkiem nie został :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam!!!
Karmię piersią 2,5 m-ca i nie wiem dlaczego, ale zrobił mi się zastój :-( Karmię mniej więcej co 2 godziny, bo moje dziecko przechodzi skok rozwojowy. W nocy natomiast karmię 2 razy bo Mały śpi i przesypia ok 6 godz ciągiem - jak zbliża się 6 godzin od ostatniego karmienia to Go wybudzam. Nie wiem więc skąd ten zastój. Stosuje ciepłe okłady przed karmieniem, a po karmieniu przykładam kapustę. Czy są może jeszcze jakieś sposoby na zastój? Czemu w ogóle się pojawił?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Najczęstszą przyczyną zastoju pokarmu jest niestety złe ssanie, co nie pozwala na odprowadzenie wiekszej ilosci mleka z piersi. Jesli dziecko chwyta sama brodawkę bez otoczki wtedy ssie płycej i zjada mniej mleczka.
Nieprawidłowe ssanie może być spowdowane podawaniem smoczka, który takze moze zaburzyć odruch ssania.

Robisz wszystko co powinnaś.
Ja także miałam nawał pokarmu po 6 tygodniach, bo malutka potrzebowała wiecej mleczka, robiły mi sie bolesne guzy.
Jedyne co robiłam to po karmieniu sciagałam mleczko laktatorem. Po kilku dniach wszystko sie unormowało.

Pozdrawiam serdecznie!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Czesc Awantura. Moze sie poradze skoro proponujesz pomoc laktacyjna :)

Ja przy pierwszym dziecku marzyłam o karmieniu piersią i połowicznie mi się udało. Problem był taki że przystawiono mi małego po ok 10 h (miałam cesarkę i teraz też będę mieć). I do tego mam jak się wtedy okazało wklęsłe brodawki. Po przystawieniu zaczęły krwawić, i jescze nic nie leciało. Nawet przyszedł doradca laktacyjny i powiedział że nie wiadomo czy będę mieć mleko. Ale ja walczyłam też za pomocą położnej i za pomocą przyssawek do piersi jakoś karmiłam ale niezbyt długo. Trzeba było dokarmiać, i ten ból straszny przy karmieniu ja ryczałam i karmiłam.

Co zrobić żeby tym razem poszło lepiej? Czy dziecko przystawić od razu do piersi z nakładką silikonową? Zeby nie poraniło piersi od razu?

pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]