Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 9:07 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

witajcie,
mam następujący baardzo frustrujący problem.
córka w momencie gdy skończyła 2 ms i 1 dzień zaczęła gardzić cyckiem.
Każda próba przystawienia jej kończy się płaczem.
Sprawia wręcz wrażenie nie głodnej.
Problem narastał stopniowo, a teraz już praktycznie przy każdym karmieniu jest ciężko.. póki co ją próbuje przystawiać z różnym skutkiem- nie dokarmiam butlą bo wiem, że to może oznaczać koniec.

Nie karmiłam jej ani butlą, ani przez żadne kapturki.
Jedynie gdy skończyła 1ms życia dałam jej smoczyce bo wtedy wręcz wisiała na mnie.

Co ciekawsze gdy odchowany już syn skończył 2 ms miałam ten sam problem! Jednak poddałam się, zaczęłam ściągać dla niego mleko laktatorem i podawać butlą.. i tak.. do 11 ms życia!
nie chcę tego powtórzyć.
Chcę karmić piersią.. bezpośrednio. Bardzo.

Miała któraś taki problem? Pomóżcie.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Moę warto zmienić pozycję karmienia. Moja córcia miała napięcie mięśniowe i często mi fundowała takie awantury aż do zmiany pozycji. Okazało się ze mleczko leciało za dużym dla niej ciśnieniem i się tym denerwowała.
Karmiłam ja na leżąco albo kładłam na siebie. Standardowa pozycja karmienia doprowadzała ją do szału.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

fifolek13 pisze:
Moę warto zmienić pozycję karmienia. Moja córcia miała napięcie mięśniowe i często mi fundowała takie awantury aż do zmiany pozycji. Okazało się ze mleczko leciało za dużym dla niej ciśnieniem i się tym denerwowała.
Karmiłam ja na leżąco albo kładłam na siebie. Standardowa pozycja karmienia doprowadzała ją do szału.

ja też mam taki problem. Z tym że ja dokarmiam cały czas butelką bo samym cyckiem sie nie najada. U mnie żadna zmiana pozycji nic nie daje. Czasem po prostu mała nie chce z cycka i już. Taki kaprys. I potrafi cały dzień tylko na sztucznym a wieczorem jak się do cyca przyssie to nie puszcza, a następnego dnia ssie z cycka i cały dzień praktycznie bez potrzeby dokarmiania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

ambrella podanie smoczka moze zaburzac ssanie z piersi oczywiście nie u wszystkich dzieci i nie zawsze jedne jedza z piersi i maja smoczki inne nie. mój pediatra przestrzegał zeby nie podawac smoczka bo może to być początkiem konca karmienia. nie dokarmiaj wywal smoczka i próbuj
ja miałam problem z wiciem się przy cycu jak starsza córka miała ok 3 miesięcy wieczorami nie dawało rady zeby się przyssała zachowywała sie trochę jak przy kolce ale to kolki nie były wtedy ją bujam na rękach aż lekko przysnęła i dawałam cyca ciągneła bez problemu
a nie podajesz herbatek butelką ? u koleżanki to był koniec karmienia
trzymam kciuki bądź dzielna uda ci sie :)

finka nasz pediatra nie uznaje czegoś takiego jak nienajadanie się na piersi noworodka czy niemowlaka . oczywiscie w okolicach 3-4 miesiąca życia gdy jest kryzys laktacyjny to owszem ale na poczatku wystarczy aby dziecko jeden albo dwa dni ssało tyle ile chce ( oby efektywnie) i laktacja sama sie zwiększa ja wspomagałam sie herbatkami jeszcze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

mamcia21 pisze:
finka nasz pediatra nie uznaje czegoś takiego jak nienajadanie się na piersi noworodka czy niemowlaka . oczywiscie w okolicach 3-4 miesiąca życia gdy jest kryzys laktacyjny to owszem ale na poczatku wystarczy aby dziecko jeden albo dwa dni ssało tyle ile chce ( oby efektywnie) i laktacja sama sie zwiększa ja wspomagałam sie herbatkami jeszcze

ja wymiękłam jak mi dziecko mimo ciągłego wiszenia na piersi wyło z głodu i dąłam butle. Nie byłoby problemu i mogłaby się piersią karmić non stop ale ona w którymś momencie się odrywała od piersi z wrzaskiem. Zjadła mleko z butelki i aniołek sie z niej zrobił. Odciągałam mleko laktatorem żeby laktację pobudzić ale odciągałam śmieszne ilości - najwięcej było chyba 30 ml z obydwu piersi. Widocznie taki mój urok że nie potrafię samą piersią wykarmić. Trudno. Daję mojego ile mogę, i dobre chociaż to. Grunt że w nocy na samej piersi z reguły wyrabia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

finka nie chciałam cie urazić oczywiscie ze może byc tak ze nie są wstanie cycolki wyprodukowac więcej i lepiej dać butlę czasem trzeba pzreczekac kilka dni ciagłego dydania i jest ok a czasem nie chodziło mi bardziej zeby nie podawac butli od razu bo to ze dziecko wisi na cycu nie oznacza ze robi to z głodu przepraszam jesli cie uraziłam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

mamcia21 pisze:
finka nie chciałam cie urazić oczywiscie ze może byc tak ze nie są wstanie cycolki wyprodukowac więcej i lepiej dać butlę czasem trzeba pzreczekac kilka dni ciagłego dydania i jest ok a czasem nie chodziło mi bardziej zeby nie podawac butli od razu bo to ze dziecko wisi na cycu nie oznacza ze robi to z głodu przepraszam jesli cie uraziłam

nie uraziłaś, spoko. tylko ze teraz jest taki nacisk na karmienie piersi ze masakra. Ja dzięki położnej podałam butlę bo mi powiedziała że jedna dziewczyna prawie dziecko zagłodziła bo chciala tylko piersia karmic i w rezultacie dziecko przez 1,5 dnia nawet siusiu nie zrobilo.
I chociaz lubię karmić piersią i chętnie to robię (choc pierwsze dni, a nawet tygodnie są koszmarem) to czasem aż mnie ta presja śmieszy. Jak byłam z synkiem (1 dziecko) w szpitalu i połozna kazala mi odciągać laktatorem pokarm to odciągałam dosłownie kilka kropli (to nie przenośnia, to dosłownie było kilka kropli) to położna kazała chować pokarm, nie wylewać bo KAŻDA KROPLA JEST CENNA! :lol: Dosłownie jakby te kilka kropli miało uratować życie dziecku :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

no jest presja jest trzeba przyznać ale więcej by położne zdziałały jakby inne podejście miały :)
to tak samo jak z tym rodzeniem bez znieczulenia bez nacinania itp naturalnie nie wazne ze w mękach ale naturalnie
ja uważam ze karmic sie powinno tak jak matka moze chce czy lubi
ale ostatnio u lekarza w przychodni jedna mama mówiła ze inna pediatra zakazała jej cycem karmić 8 miesięczne niemowlę bo bedzie grube :shock:lepiej butla mam czasem wrazenie że ze skrajnosci w skrajność idziemy
mojja doktorka kazała mi zakonczyc karmienie bo teraz to juz bez sensu :) ale dla mnie ma sens wiec jeszcze pokarmię :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no powiem wa ze moj maly tez tak mial ze wyprawial jak go dostawialam do piersi wiec nie wytrzymywalam i odciagalam mlego i z butelki dawalam ale cale szczescie minelo po tygodniu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie, widzę, że nie jestem sama z tym problemem. Moja córeczka urodziła się w lipcu, ma już 3,5m-ca. Bunt, krzyki i wyginanie się przy cycusiu zaczęło się jakies miesiąc temu. Walczyłysmy zacięcie. Tydzień temu sie uspokoiło. Niestety od kilku dni to samo, wrzask okropny i mała nawet nie chce spróbować cyca. Próbowałam karmić przez sen. Niewiele pomagało. niestety przestała mi też przybierać na wadze, przez 2 tyg. ani grama. Dałam jej wczoraj 3 razy butlę wypiła całe 180. Dzis udało sie pokarmić cycusiem, ale krótko, a wieczorem nie było nawet mowy, żeby spróbowała. wypiła za to całe 180 bebilonu. Przepłakałam cały wieczór, bardzo chcę jeszcze karmić, a widzę, że to juz chyba koniec.....
isia.s ile miał Twój synek czasu gdy wyprawiał takie cyrki przy cycusiu? Bez problemu wrócił do cycusia? Ja postaram sie odciągać, żeby utrzymać laktację, choć wątpię czy mi się uda....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

dzieci z napięciem mięśniowym często odstawiają cyrki przy cycu. Moja tak miała. Ale każde dziecko jest inne. Dziecko musi sie nauczyć by dobrze zassać brodawkę a mama by dobrze przystawić reszta wychodzi w praniu (chodzi mi o ilość pokarmu)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

fifolek13 u mnie to chyba kwestia tego, ze mam za mało pokarmu :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

rosemary jesli chcesz karmic ja na twoim miejscu poszłabym do poradni laktacyjnej bo ok 3-4 miesiąca jest tak zwany kryzys laktacyjny i wtedy jest mniej pokarmu przeszłam przez to równiez przystawiałam jak najwięcej do piersi a zamiast mleka sztucznego dałam zupke ze słoiczka moja córka miała prawie 4 miesiace wtedy i pediatra powiedział ze to lepsze rozwiązanie ona się najadła cyce nabrały mleka i wieczorem się najadła bez problemu
jak dziecko posmakuje sztucznego z butli czasem cięzko żeby zechciało pić z piersi
ja bym dała obiadek i kaszkę na wieczór a butli bym nie dawała i nie płacz bo smutek tez obniża laktacje więc głowa do góry trzymam kciuki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam rossemary
mial jakies 3 miesiace ale tak jak pisalam to po tygodniu mu minelo teraz pije z cycka ja ta lalal a z butelki tez pije bo jak jade na wyklady to musze odciagac jada tez kaszki obiadki i deserki pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamcia21 jutro skontaktuję się z doradcą laktacyjnym,ale boję się że już za późno i do cycusia nie uda nam się wrócić. Teraz wiem,że głupotę zrobiłam z tą butką. Gdyby cofnąć czas zrobiłabym tak jak piszesz :(

isia.s marzę o tym,żeby u mnie tak było,ale to chyba byłby cud.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

rosemary nie łam się głowa do góry :) zawsze można coś zaradzic dzidzia nie chce ci już pić z cyca wogóle? czy za krótko zsie? mam nadzieję ze doradca laktacyjny cos zaradzi a jeśli nie nie łam sie kochana tyle dzieci się na butli wychowało i są zdrowe :)
ja ci powiem też że nie sugeruj się odciąganym mlekiem laktatorem ja laktatorem to po kilka kropel jedynie byłam w stanie zciągnąć

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamcia21 nie chce mi wogóle chwycić cyca, a jak już chwyci i pociągnie to zaraz się wygina i krzyk. Jedynie na śnie trochę pociumka. Teraz właśnie odciągnęłam po 4 godzinach z obu łącznie 120 ml. Nie wiem już co o tym mysleć... Wątpię, czy wróci do cyca. a z doradca laktacyjnym nie udalo mi sie dzis spotkać - babka nie odbierała tel. Wysłałam jej nawet sms-a, ale cisza. Miałam nadzieje, ze przyjedzie na wizytę domową i coś poradzi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

rosemary przykro mi chyba poprostu z butli szybciej leci co twojemu dziecku bardziej odpowiada i dlatego nie chce cyca . przy cycu trzeba się napracować . koleżanki synek też zakonczył przygodę z cycem po podaniu butli ale ona odciągała do 6 miesiąca tyle że to strasznie pracochłonne więc moze jak już pije chetnie to mleko z butli to poprostu niech pije a ty się uśmiechnij i bądź szczęśliwą mamą radosnego dziecka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamcia21 pewnie masz rację. Ja po tygodniu ściagania mam serdecznie dosyć.... Podziwiam mamy które ściągają po kilka miesięcy.

Offline Wyświetl profil  

ambrella pisze:
Pomóżcie.

może poradnia laktacyjna pomoże?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]