Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 8:39 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam! Mam znajoma ktora karmi piersia i bardzo duzo pali .nie moge na to patrzec, ale do niej nic nie dociera. Czy w tym przypadku lepiej aby karmila mlekiem modyfikowanym??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zdecydowanie nie powinna karmić piersią, no i przede wszystkim palić przy dziecku :roll:
Wybacz, ale to napiszę... zastrzeliłabym taką matkę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja powiem cos co ostatnio slyszalam. nie wiem czy to prawda wiec moze strzele gafe. :wink:

chodzi o to ze podobno matka, ktora palila w czasie ciazy dostarczala swemu nienarodzonemu dziecku jakas tam dawke nikotyny.
gdyby po urodzeniu go przeszla na mleko modyfikowane, mogloby byc to szokiem dla maluszka. dlaczego? gdyz w mleku matki palacej jest dawka nikotyny od ktorej maluszek jest juz niestety uzalezniony...

ale moje zdanie jest takie: NIE dla palacych, niezaleznie czy maja dzieci/sa w ciazy/sa zdrowi/chorzy/mlodzi/starzy/itd.!

i moim zdaniem, jesli to co powyzej napisalam to sa brednie albo da sie to jakos ominac, to lepiej by taka matka podawala modyfikowane mleko a nie swoje, zatrute.

Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 12:18 am przez Zza, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja powiem tak uważam że kobieta w ciąży i okresie karmienia nie powinna palić bo z całą pewnośćią cześć czynników chemicznych wnika w organizm dziecka.Wydaje mi się że dorosła kobieta która decyduje się na dziecko potrafi ze wzgledu na jego dobro na czas ciąży i laktacji odstawić papierosy.

Sama jestem palaczką ale napewno w ciąży palić nie będe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

*Vanessa* pisze:
ja powiem tak uważam że kobieta w ciąży i okresie karmienia nie powinna palić bo z całą pewnośćią cześć czynników chemicznych wnika w organizm dziecka.Wydaje mi się że dorosła kobieta która decyduje się na dziecko potrafi ze wzgledu na jego dobro na czas ciąży i laktacji odstawić papierosy.

Sama jestem palaczką ale napewno w ciąży palić nie będe

Właśnie i tu okazuje się że nie potrafi co mam czasem okazje zaobserwować i dla mnie jest to szokujące ....na starcie dzidzia ma przechlapane :evil:
:arrow: matka go truje od poczęcia i dalej po narodzinach
:arrow: mądrość jego matki jest pod wielkim znakiem zapytania :?: skoro dobro i zdrowie dziecka nie jest dla niej sprawą pierwszorzędną

Żal mi tych dzieci :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie również żal dzieci bo cierpią za głupote własnych matek :evil: :evil:

znam dziewczyne ktora paliła w ciąży po 2paczki papierosów :shock: :? i nikt nie przetłumaczył jej żeby przestała.Niestety

Ministerstwo powinno wprowadzić jakiś zakaz choć pewnie i tak nie miało by to znaczenia dla takich mam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Vanessa to nie chodzi o zakazy bo to jeszcze potęguje przekorę , ale o zwyczajna mądrą logikę ...zdrowa mama = zdrowe dziecko :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jana68 niestety nie każdy myśli jak my :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A szkoda... bo w efekcie i tak szkodzi sobie jak się pojawiają jakieś komplikacje .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie ja też jestem palaczką ale na czas ciąży i karmienia rzuciłam bo podeszłam do tego egosistycznie,że chce urodzić i mieć zdrowe dziecko a nie chore przez moje palenie i na szczęście takie mam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No tak ale nie wszystkie mamy zachodza w ciaze planowaną... a jak już zajdą to przynajmniej 90% lekarzy powie że nie wolno w ciazy z dnia na dzień rzucić palenia! bo organizm automatycznie przestaje sie zajmowac płodem i szuka w organizmie nikotyny! co moze spowodowac poronienie...
tak gdzies czytałam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oj dla mnie to też makabra... sama nie palę i niecieropię dymu papierosów.. ale praktycznie wszyscy w domu, w którym mieszkam palą... :? I też nie ma lekko.. bo palą w kuchni i w ubikacji.. dym rozchodzi się po całym mieszkaniu i w konsekwencji i ja i moje dzieci się nawdychamy.. :x :x :x
Oczywiście nie trafiają żadne argumenty.. jak grochem o ścianę.. a jak już zaczynam się kłócić to słyszę tylko "że jak mi nie pasuje to mogę się wyprowadzić" :evil:
Pomyśleć że to moja rodzina... :oops:
Popieram Zza..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja uważam, ze palącym przy dzieciach matkom powinno się odbierac prawa rodzicielskie :evil:

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

paliłam przed ciążą i w ciązy też :oops:
ALE DO MOMENTU KIEDY SIĘ O NIEJ DOWIEDZIAŁAM
i też jetem zdania, że kobiety w ciązy, mamy które karmią
nie powinny palić ani przebywać w miejscach w których się pali :!:
leżąc w szpitalu, na oddziale leżała dziewczyna (druga ciąża i to bliźniacza), którą prosiłyśmy aby nie paliła tym bardziej w toalecie :twisted: a co ona na to, że..."ja mam wpisane w karcie ciąży że pale więc chyba mogę nieeeeeeeeee"... :twisted: taką to wziąć i.......brrrrrrr

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja paliłam przed ciążą, ale jak tylko zaszłam w ciążę, od razu mnie odrzuciło i nie palę do dziś. Nawet nie myślę o tym żeby wrócić do palenia :D

ale...

mam kuzynkę u której byłam za raz po jej porodzie i wiecie jakie były jej pierwsze słowa jak mnie zobaczyła?? "dobrze, że jesteś to ja lecę zajarać..."
ręce opadają, no ale co głupiemu po rozumie?? i karmiła piersią przez 3 tygodnie, bo podobno pokarm jej zanikł...
dziecko ma już prawie rok i co chwile problemy z krtanią, lekarz już podejrzewa astmę, a rodzice się zastanawiają, co mogło być przyczyną :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A moja sąsiadka paliła w ciąży najmocniejsze papierosy i ma zdrowe dzieci a ma ich aż 5.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

moja siostra paliła w ciazy (zaszla w ciaze 2 miesiace po wypadku w ktorym zginela jej coreczka) i lekarz nie kazal jej odstaweic papierosow, tylko je zmniejszyc i tak tez zrobila, przy karmieniu ograniczala sie do 3-4 sztuk dziennie, a przed ciaza ledwo paczka starczala...
tak jak pisala gosia85g - tez to jej mowil..

ale co to ja chcialam...

ja sama nie palilam, nie pale i karmie
ale znam dziewczyne ktora palila w ciazy i pali teraz i daje sztuczne - przez papierosy..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

a ja mam takie pytanie czysto teoretyczne. jeśli matka karmiąca piersią wypije symbolicznie lampkę wina i wypali papierosa to po jakim czasie będzie mogła z czystym sumieniem dziecko przystawić do piersi wiedząc że i papieros i wino już do pokarmu nie przenikną?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka, podobno, jak mama chce się sztachnąć i wypić lampkę wina, to powinna zaraz po karmieniu - podobno to najbezpieczniejsze dla dzidzi.

Ja bym proponowała odciągnąć pokarm na jakieś pół doby, jak nie więcej. Alkohol w organizmie człowieka utrzymuje się określony czas, w zależności od jego ilości oraz masy ciała pijącego. Alko krąży we krwi a mleko z tej właśnie krwi jest syntezowane, tak więc dla spokoju sumienia lepiej się odciągnąć przed tą symboliczną lampką ;)

A wracając do głównego wątku, paliłam 8 lat. Początki ciąży były koszmarne, problemy rodzinne itp, ciężko było ale rzuciłam i jestem z siebie dumna a nawet stałam się straszną hipokrytką, bo mierzi mnie widok palacza :D
A szału już dostaję, gdy na ulicy mija mnie osoba trzymająca peta w opuszczonej dłoni, bo wymachuje tym papierochem na wysokości noska mojej córci.
Oczywiście odpowiednio głośno komentuje całe zajście i jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś coś odpowiedział...
Ludziom brak wyobraźni, jak chcą się truć to ich sprawa, ale wara od mojego dziecka :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

*Sun* pisze:
Finka, podobno, jak mama chce się sztachnąć i wypić lampkę wina, to powinna zaraz po karmieniu - podobno to najbezpieczniejsze dla dzidzi.

Ja bym proponowała odciągnąć pokarm na jakieś pół doby, jak nie więcej. Alkohol w organizmie człowieka utrzymuje się określony czas, w zależności od jego ilości oraz masy ciała pijącego. Alko krąży we krwi a mleko z tej właśnie krwi jest syntezowane, tak więc dla spokoju sumienia lepiej się odciągnąć przed tą symboliczną lampką ;)

A wracając do głównego wątku, paliłam 8 lat. Początki ciąży były koszmarne, problemy rodzinne itp, ciężko było ale rzuciłam i jestem z siebie dumna a nawet stałam się straszną hipokrytką, bo mierzi mnie widok palacza :D
A szału już dostaję, gdy na ulicy mija mnie osoba trzymająca peta w opuszczonej dłoni, bo wymachuje tym papierochem na wysokości noska mojej córci.
Oczywiście odpowiednio głośno komentuje całe zajście i jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś coś odpowiedział...
Ludziom brak wyobraźni, jak chcą się truć to ich sprawa, ale wara od mojego dziecka :P

ja też przed ciążą paliłam, i pewnie jeszcze nie raz zapalę, choć nie planuję robić tego nałogowo - właśnie ze względu na dziecko. Ale wiem że jakakolwiek impreza alkoholowa bez papierosa się nie obejdzie. Już tak kiedyś zrobiłam że rzuciłam palenie i przez rok albo i dłużej paliłam tylko przy takich okazjach - dodam że przez ten okres było ich stosunkowo mało. I jestem z siebie dumna że mi się udało i dalej planuję tak ciągnąć. Wiem że papierosem raczej na zawsze się nie pozegnam bo lubię palić, ale przynajmniej tyle ograniczę :).
I też nie znoszę ludzi palących na ulicy i wymachujących petami dookoła tak że dym mi do wózeczka leci. normalnie :twisted: mam ochotę strzelić takiego po łbie... a jeszcze jak widzę osobę (mamę, tatę, babcię czy dziadka) jak idą z wózkiem i papierosem... :!: :!: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]