Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 10:14 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki, mychola :lol:

cieszę się, że podoba się.

Mam prawie przygotowane: rezygnacja z nocnego karmienia i wprowadzanie nowych pokarmów :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję Ci Raczula, dziś 2 dzień twojego planu dnia :) Jak narazie mi i Milenie się podoba :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marrti pisze:
Dziękuję Ci Raczula, dziś 2 dzień twojego planu dnia :) Jak narazie mi i Milenie się podoba :D

:brv: :brv: :brv:

Marrti cieszę się chyba bardzie nuż ty :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mychola pisze:
mąż zaczął się ze mnie nabijać, że mam taką słabą głowę :evil: ja jednak wygrzebałam z kosza na śmieci butelkę po piwie i sprawdziłam zawartość alkoholu i było 6,2% a nie 2% :twisted: oczywiście dostał opr ode mnie :twisted: ślepota :twisted: Gdyby Maciek pił z butli, to wyciągnęłabym z lodówki zamrożone mleczko i bym podała, a to odciągnęłabym i wylała, ale Maciek butli nie lubi, więc musiałam go jakoś nakarmić :twisted: siedziałam i prawie modliłam się, żeby Maciek jak najdłużej spał - obudził się 3 godziny po wypiciu, dałam mu (.) i po tym karmieniu Maciek przespał 6 godzin do rana :lol: po raz pierwszy w życiu :twisted: kuszące doświadczenie...nie powiem :wink:

Lecę do lodówki 8) Mam ze 4, bo nie ma kto pić :D Kurcze, na co ja czekałam :twisted: :twisted: :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kruczek wpadłam na pomysł!!! że na wspomaganie laktacji najlepsze będzie grzane piwo z miodem: drożdże i ciepłe :wink: na sobie nie wypróbuję na razie, bo raczej ograniczam karmienie :wink: ale za jakiś rok - 1,5 kto wie.....

Mam mega lenia!!! Niech mnie ktoś pogoni!!! Jaki mam rozdział przygotować???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może sie przyda co wyczytałam w gazetce:

Błędy, które moga być powodem problemów przy karmieniu piersią:
1. Podajesz pierś za każdym razem gdy malec płacze
2. Opijasz sie mlekiem albo bawarką
3. Myślisz że Twoje mleko jest złej jakości
4. Podajesz malcowi wodę z glukozą
5. Pijesz bez przerwy herbatki wzmagające laktacje - mogą uzależniać
6. Dajesz zbyt często smoczek zwłaszcza w pierwszych tyg.
7. Dokarmiasz mlekiem modyfikowanym

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nel pisze:
Może sie przyda co wyczytałam w gazetce:

Błędy, które moga być powodem problemów przy karmieniu piersią:
5. Pijesz bez przerwy herbatki wzmagające laktacje - mogą uzależniać

Potwierdzam, można się uzależnić. Ja piłam po 4 szklanki dzienni i wystarczyło, że jeden dzień mi się skończyła i nic nie mogłam odciągnąć. Normalnie susza. Po 2 dniach bez herbatek wszystko wróciło do normy :D

Proponuję jeszcze jeden rozdział:
Dziecko się wściaka w trakcie i po jedzeniu :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nel czy nie czytałaś przypadkiem 'mamo to ja', bo wczoraj tam widziałam takie same rozdziały :wink:

kruczek na razie to ja utknęłam, a takie pytanie faktycznie bardzo często się pojawiało.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie, to z "Twój maluszek" taka gazetka co mi za free przysyłają :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zmobilizowałam się 8) w odróżnieniu od innych :wink: :twisted:

12. Rezygnacja z nocnego karmienia

Najczęściej dziecko samo rezygnuje z nocnego karmienia, albo przesuwa godzinę. Jeżeli tak się nie dzieje, to warto spróbować to zmienić. Niezbędny będzie upór i konsekwencja. Trzeba też być przygotowanym do kilku nieprzespanych nocy.
Dziecko nie zawsze budzi się w nocy, bo jest głodne. Czasami tylko, żeby się poprzytulać do mamy i poczuć jej bliskość, zapach, usłyszeć bicie serca, to je uspokaja. Po 3 miesiącu dziecko spokojnie może przespać 6h, a po 6 - 9h. Warto też zastanowić się nad miejscem do spania, czy jest wygodnie, ciepło, zimno, głośno, nic nie uwiera…
Co do prób odzwyczajenia, to warto po pierwszym przebudzeniu dziecka tylko przytulić, ululać i podać smoczek. Nawet wyjąć z łóżeczka i uśpić na sobie czy na rączkach. Spróbować poobserwować, o której godzinie dziecko się budzi w nocy i czy robi to regularnie. Jeżeli tak, to jest o wiele łatwiej, bo każdej nocy można przesuwać karmienie nawet o 15 min, jeżeli nie, to jak obudzi się na jedzenie trzeba spróbować 'oszukać' smoczkiem i przetrzymać chwilę. Dziecko może znowu usnąć.To może potrwać i można tak wstawać dużo częściej, ale można wyeliminować w ten sposób przeciągając chociaż jedno karmienie. Pierwszego dnia przytrzymać 15 min, potem kolejne i tak do skutku. Dać np. trzy razy smoczek i dopiero podać pierś.
Warto się poświęcić dla końcowego efektu.

16. Wprowadzanie pokarmów
Dziecko samo najlepiej wie, kiedy chce spróbować coś nowego. Najważniejsze nie robić niczego na siłę.
Według nowych zaleceń w żywieniu niemowląt już od 4 miesiąca trzeba podawać śladowe ilości glutenu, najlepiej w zupkach. Ale z powodzeniem można wykarmić dziecko piersią do 6 miesiąca życie – nie dopajając i nie dokarmiając. To zależy od mamy.
Najważniejsza zasada, to wprowadzać jeden produkt na trzy dni. Zaczynamy od wprowadzania kilku łyżeczek soczku np. w porze przyszłego obiadku (o 13) i np. pierwszy marchewkowy, potem jabłkowy. Po tygodniu do soczków na obiadek o 19 wprowadzałam kleik ryżowy na własnym mleku i też kilka łyżeczek. Po paru tygodniach kleik zastępujemy kaszką np. mleczno-ryżową smakową. Soczek zastępujemy marchewką (najpierw obiadki jednoskładnikowe) i o 13 dajemy pierwsze zupki, o 16 wprowadziłam deserki, o 19 kaszka i ostatni posiłek, który wprowadzamy, to o 10 też kaszka. Po każdym posiłku podajemy pierś.
Picie podajemy przed posiłkami (zgodnie z zasadą karmienia piersią – najpierw picie) i po, a także między.
Powoli przestajemy dawać pierś po posiłkach. Najpierw po wieczornej kaszce, potem po obiadku. Jak dziecko przestanie popijać z piersi po kaszce, próbujemy odzwyczajać od dopajania po obiedzie i tak po kolei po każdy posiłku. Próbujemy po posiłku nie podawać piersi, jeżeli widzimy, że dziecko chce, to po jakimś czasie po posiłku możemy je dokarmić piersią.
Zostawiamy wieczorne i poranne karmienie piersią tak długo jak chce mama czy dziecko. W ten sposób laktacja nie powinna zaniknąć, bo dziecko ssie regularnie.
Nasz plan karmień wygląda tak:
7 – pierś
10 - kaszka
13 - obiadek
16 - deserek
19 - kaszka
21 - pierś
To jest przybliżony plan wprowadzania pokarmów, który może ulegać wszelkiego rodzaju modyfikacjom zgodnie z potrzebami mamy i dziecka.

Ale mi wyszło :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Raczula, WOW :shock: Bardzo profesjonalne :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziecko chce, to po jakimś czasie po posiłku możemy je dokarmić piersią.

skąd ja to znam :D i to właśnie rozwala nam plan dnia :?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marrti dzięki :oops: studia dają o sobie znać w pisaniu :lol:

nel a spróbuj tylko dać (.) do picia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

raczula :brv:
Jak skończy mi się młyn w robocie, to wezmę się za robotę. Rozdział o minusach karmienia i dziecięcych nerwach już prawie mam. No i o bolących brodawkach i ich leczeniu też mogę napisać, bo na własnej skórze wypróbowałam chyba wszystkie dostępne metody :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ot piszemy dalej :wink:

Mychola jakbyś miała pomysł na uporządkowanie tego 8), bo na razie to mamy chaos :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

raczula póki co to powinnaś wątek nazwać "Moja książka" :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nel pisze:
raczula póki co to powinnaś wątek nazwać "Moja książka" :D

To założę nowy wątek i będę wklejała rozdziały po kolei :lol: 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Idę za ciosem :wink:

Wstęp

Witam,
nasza książeczka jest przeznaczona dla mam, które chcą z powodzeniem karmić swoje dziecko piersią (nie jest to podręcznik, a ni wydanie naukowe). Oparta jest na doświadczeniach mam karmiących. W niej są wskazówki, jak przetrwać ciężkie okresy, jak nie dać się zwariować i po prostu, jak najlepiej karmić, żeby i dziecko i mama byli zadowoleni!!! Wybaczcie za kolokwializmy, ale taki język najlepiej dociera do świadomości.

Dla potwierdzenia całej zawartości powiem, że moje dziecko jest przykładem, że bez dopajania, dokarmiania sztucznym, odciągania pokarmu i t.d. można z powodzeniem wykarmić dziecko do końca 6 miesiąca!!!

Po-pierwsze - stres wróg laktacji, ale my się nie damy. Proponuję - nie sprawdzać nigdy ilości mleczka w cycach i olewać wszystko poza naszym dzieckiem, które mamy wykarmić własną piersią!!!

Po-drugie (i bez końca) - piersi są najważniejsze i karmienie!!!

Po-trzecie – im więcej odpoczywamy, tym więcej mamy pokarmu. A po co są tatusiowie??? Żeby nas odciążyć!!! Prasowanie i zmywanie w nocy nie ma sensu. Noc jest dla odpoczynku!!! Tak samo chwila relaksu w dzień!!! Położyć głowę na 15 minut i od razu będzie lepiej!!! Mama wypoczęta uśmiechnięta, a mleczko słodsze!!!

Po-czwarte - przeszkadza Wam bałagan - wyluzujcie. Nikt nie wymaga od Was, żeby wszystko lśniło. A jak komuś przeszkadza i nie rozumie, że my możemy nie mieć siły albo nam się nie chce - niech zrobi to sam. My pracujemy 24h na dobę. Olać to wszystko!!! Dziecko jest najważniejsze, a wszystkiego udźwignąć same nie damy rady. Spokój, wypoczynek i dobry humor!!! to jest ważne, a nie obiad, czyste gary i t.d.

Po-piąte - dochodzę do wniosku, że najgorsze jest sprawdzanie ilości mleczka w piersiach - jest go tyle ile potrzebuje dzidzia!!! I warto się tego trzymać (zwłaszcza jak widzimy, że dziecko rośnie!).

Po-szóste – żadnego dopajania glukozą (dopuszczalna herbatka z kopru włoskiego) i dokarmiania sztucznym mleczkiem!!!

Po-siódme - każda matka ma odpowiedni pokarm dla swojego dziecka!!!

Po-ósme – dziecko je tyle ile potrzebuje!!!

Po-dziewiąte – matka karmiąca jest niezniszczalna i żadne przeszkody (popękane brodawki, guzki, wklęsłe sutki, kryzysy laktacyjne) nie zmienią faktu, że nadal będziemy karmić!!!

Po-dziesiąte – proszę przeczytać, to wszystko od początku jeszcze ze trzy razy!!!

Dobra koniec morałów, bo jeszcze ktoś obrazi.

Pozdrawiam serdecznie i proszę zapamiętać, że sukcesem karmienia piersią jest spokój, a nie niepotrzebne zamartwianie się.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

raczula :okk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marrti pisze:
raczula :okk:

Ty to potrafisz poprawić humor :lol: i cieszę się, że ktoś to czyta :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]