Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 9:15 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

No tak coraz rzadziej. Nabawiłam się zapalenia piersi przez niedokładnie odciągnięcie albo przez długą przerwę w odciąganiu. Wzięłam dziś bromergon ale czuje się po nim fatalnie, rano zwymiotowałam nie wiem przez to czy na czczo wzięłam czy dlatego że takie ma skutki. Kupiłam szałwię będę pić i odciągać coraz rzadziej, tylko w prawej piersi robią mi się takie grudki i boje się żeby w przyszłości nie było powikłań.
Miałam też robiony posiew z piersi i wyszło że mam paciorkowce, ponoć nie ma to wpływu na smak mleka, ale wyczytałam gdzieś że to one są odpowiedzialne za kwaśnienie w zwykłym mleku więc może w ludzkim również.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Grudki masuj pod prysznicem/w kąpieli.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Podnosze temat..
Czy sa tu mamy ktore karmia swoim mlekiem z butelki?
Ja karmie tak moja malutka od konca pazdziernika... jak dla mnie sporo plusow (oczywiscie ze karmienie bezposrednio z piersi jest najwygodniejsze, ale czasem sie nie da..).. a dla Was?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej dawno mnie nie było
czassami się zdaży odciągam jak gdzieś jade dokarmiaja małą moim mlekiem ale z butli

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

basiek zajrzyj do nas wrzesniowek! Bo dawno Cie u nas nie bylo :)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, pamiętajcie, że przy odciąganiu pokarmu laktacja zanika średnio po 2-3 miesiącach. Dlatego jeśli chciałybyście karmić dłużej swoje maluszki, proponuję je przystawiać do piersi.

Ja nie uwierzyłam, gdy moja położna mi to powiedziała. Ale miała rację. Przekonałam się na wielu przykładach (na szczęście nie swoim, bo w porę zaczęłam znów przystawiać synka do piersi).

Co innego, gdy się regularnie karmi piersią i tylko czasem się odciąga, by dać malcowi butlę, np. przy jakimś wyjściu z domu. Wtedy jak najbardziej cycowanie będzie miało powodzenie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Łobuz a to nie jest tak ze jak odciagasz regularnie, systematycznie i trzymasz sie tego to da rade i dluzej pociagnac takim sposobem?
Kolezanka tu na forum odciagala przez rok i tak karmila swoja corke..
Ale podstawa - systematycznosc i upartosc... no i nie da sie ukryc dobry laktator...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jmijeczka owszem, pociągniesz dłużej, ale trzeba dość często wisieć na laktatorze, a jednorazowe odciąganie to około pół godziny, bo po opróżnieniu obu piersi musisz znów wrócić do pierwszej, potem znowu druga pierś i super, gdy wracasz po raz trzeci.

Ja byłam dość zdeterminowana, bo prócz karmienia piersią odciągałam pokarm do 9 miesiąca (później już robiłam małemu kaszki na moim mleku) i miałam serdecznie dość. Człowiek jest uwiązany do domu, jak pies do budy - przepraszam za przykład...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Łobuz odciaganie 30 min robie wtedy kiedy mam wrazenie ze pokarmu jest za malo.. i wtedy 775533 co 3h przez 1-2 dni.. a tak normalnie to co 4h i 15 min max zajmuje mi by oproznic do zera dwie piersi..
Dla mnie to meczace nie jest.. tym bardziej ze niektore dzieci lubia wisiec na piersi po godzine i wiecej zeby pojesc.. a ja odciagne w 15 min, 5-10 min trwa karmienie i spokoj na 2,5-3 godziny..
W nocy spi od 21.30/22 do 5.30/6 rano.. ja czasem odciagam w nocy, a czasem nie.. wowczas po nocy sciagam 300ml czyli mniej wiecej mam na 3 karmienia..
Uwiazana do domu nie jestem przez to.. laktator mam maly, elektryczny i jesli planuje wyjscie na dluzej niz 4-5 godzin to biore ze soba (np do mamy jak ide na pol dnia..), niedlugo jak wroce do pracy to bede to robic w pracy jesli bede musiala byc dluzej niz 4h..
Owszem, oprocz tego ze odciagam i karmie w ten spoosb to przystawiam małą do piersi.. wiem ze z niej kiepsko wyciaga, ale cos tam ciagnie, moze i przez to pobudza dodatkowo.. ale nie traktuje tego jako pelne karmienie tylko przytulenie jej do mnie, pocyckanie na uspokojenie etc..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jmijeczka pisze:
Owszem, oprocz tego ze odciagam i karmie w ten spoosb to przystawiam małą do piersi.. wiem ze z niej kiepsko wyciaga, ale cos tam ciagnie, moze i przez to pobudza dodatkowo.. ale nie traktuje tego jako pelne karmienie tylko przytulenie jej do mnie, pocyckanie na uspokojenie etc..

I właśnie w ten sposób też pobudzasz laktację :)

A powiedz mi, jmijeczka - dlaczego się nastawiłaś na takie karmienie?
Bo jeśli powodem jest to, że Mała nie potrafi ssać porządnie to wiedz, że jest duża szansa, że któregoś dnia po prostu załapie - ja tak miałam z moją najmłodszą córą :)

i na zawsze w naszych sercach: nasz Aniołek - [*] ok. 14 t.c. - 05.2007 [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mask generalnei duzo by pisac czemu akurat w ten sposob teraz karmie.. bo przez miesiac karmilam normalnie piersia.. ale pozniej nastapil kryzys.. mała zaczela zjadac tylko 5 min wypijala co latwiej wypic i krzyk niesamowity, po 30 min znowu glodna i tak z 3 dni przewalczylam..
Ja mam plaskie brodawki i mimo ze I corke karmilam piersia 5 miesiecy to nie wyciagnela.. no i z I corka wlasnie mialam podobnie, tyle ze bylam bardziej uparta i mimo wszystko karmilam piersia.. po jakims czasie okazalo sie ze mala spadla na wadze bo za krotko ssala i nie potrafila dobrze wyssac tego tlustego mleka.. i z ta zaczelo sie robic to samo..
Szczerze? Meczylo mnie karmienie co 30 min tym bardziej ze starsza corka rowniez potrzebowala mojej uwagi...
Po drugie: na dniach pewnie zaczne juz pracowac.. chcialam zeby N zalapala butelke by nie bylo problemu z karmieniem przez mame czy M jak ja bede pracowac..
No i po trzecie: poniewaz mam zakodowane w glowie ze mleko mamy jest najlepsze to chcialam znalezc posrednie rozwiazanie..
W kazdym razie dziecko mi sie najada, mnie nie meczy poki co odciaganie itd, mam juz mniej wiecej wyrobiony staly plan dnia a jest to dla mnie bardzo wazne.. no i ciesze sie ze dostaje moje mleko :)
A i do piersi bede przystawiac dalej.. niech sobie lize, niech sobie cmoka.. moze i zalapie.. choc nie stresuje sie juz ze nie zje porzadnie, nie przybierze odpowiednio na wadze.. bo tak czy siak dostaje butelke..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A, jeśli tak to wszystko wygląda to rzeczywiście wyjście optymalne :)

Ja też mam problem z brodawkami, i szczerze mówiąc to przy tej najmłodszej mojej córci to już myślałam, że odciąganie nie będzie miało końca, i też już złapałam stały rytm. Ale którejś nocy Mała mnie zaskoczyła; po prostu zaczęła ładnie, wręcz książkowo ssać :)
I - mimo wszystko - odetchnęłam, bo jednak laktator to laktator, na dłuższą metę mnie jednak męczył..

Ale fakt, że dziecko potrafi jeść i z butelki i z piersi to plus :)
Tylko smoczek powinien być jak najszerszy u podstawy, by dziecko miało szeroko otworzoną buźkę (tak jak przy piersi).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mask dlatego przystawiam mala.. jesli moze kiedys zalapie jeszcze porzadnie i bedzie przede wszystkim porzadnie wyssywac co najlepsze to ok.. a jesli nie to wazne ze je jak je :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a jak przystawiacie dzieciaki do piersi to jak się zachowują? bo mój drze się w niebogłosy jakbym mu krzywdę robiła...jak wytrzymam wystarczająco długo to często udaje się i zaczyna ssać, ale mam wrażenie jakbym go tym męczyła :( a chciałabym żeby jadł z piersi. najbardziej męczy mnie odciąganie w nocy, nie mam nadmiaru więc odciągam przed karmieniem, ostatnio o 1:00 i o 5:00 rano, dźwięk tego cholerstwa mnie wkurza.

jamijeczka a kiedy ci mała zaczęła tak ładnie spać w nocy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kijanka zaczela tak ladnie spac od kiedy dostala butelke z moim mlekiem i porzadnie zjadla...
Wczesniej jak byla na piersi to budzia sie w nocy mniej wiecej co 2-3h..
No i wlasnie jak Natalia pojadla tego plynnego mleka to pozniej juz nie chciala/nie miala sily/nie potrafila dobrze wyssac i sie wkurzala przy piersi, co za tym idzie nie najadla sie porzadnie i domagala sie co chwile jedzenia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kijanka mój mały tez miał taki okres, że się wydzierał przy przystawianiu do cycusia. Ale potem to uwielbiał! Wszystko minęło. Następny strajk urządził w 9 m-cu życia. Przez miesiąc nie chciał cyca, jakby się odstawiał. Ja jednak przystawiałam konsekwentnie, czasem pociągnął raz, czasem 2 razy dziennie, a ja wisiałam na laktatorze, by utrzymać laktację. Udało się, karmiłam ponad rok piersią. :wink:

jmijeczka jeśli tak u Ciebie sytuacja wygląda, to rozumiem. Ja mam na razie jedno dziecko i nie wiem, jak wszystko będzie wyglądało, gdy będę miała kolejne, a obok będzie latał drugi mały Grzdylek... Poza tym mój mały najadał się szybko i wystarczało mu na na 2-3 godziny.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Łobuz no gdyby i mi zjadala szybko i na 2-3 godziny to na pewno pozostalabym przy karmieniu bezposrednio piersia ;)
Poki co poniewaz wiem ze laktatorem tak laktacji nie pobudze to kupilam nakladki na piersi i czasem przystawiam mala do piersi zeby pobudzila produkcje.. i mimo ze wydaje mi sie ze oproznia piers to robi to znowu w 5 minut i po poltorej godzinie jest glodna :?
Samej piersi nie potrafi chwycic, moj sutek jest mikroskopijny, wklesly.. a nakladki daly rade bo przypominaja jej butelke :)
Pierwsza corka nie umiala z kolei chwycic nakladki, krztusila sie jej wielkoscia mimo ze byla najmniejsza :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jmijeczka pisze:
Podnosze temat..
Czy sa tu mamy ktore karmia swoim mlekiem z butelki?

Mój malutki Szkrabek (dzisiaj 5dniowy) nie chce łapać cyca, już w szpitalu miałam problem, a po wyjściu nie chciał wcale, tylko chciałam podać cyca, to był wielki ryk. Dzisiaj udało mi się do przystawić 2 razy do cyca. Jutro jedziemy do poradni laktacyjnej, może coś mi doradzą.
No i od wczoraj mam gorączkę max. 38 st. prawdopodobnie od piersi :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dobrze, że jedziesz do Poradni, tam rzeczywiście potrafią zmotywować i pomóc w trudnych sytuacjach.
A co do gorączki - czy masz bolesne guzki w piersiach? Jeśli tak - spróbuj je rozmasować, troszkę mleka ściągnąć.. Może pij szałwię? Dobrze działają też zgniecione liście kapusty białej (taki sposób prababek, ale pomaga, chociaż dość niewygodny...)
obyś nie miała zapalenia piersi..
Powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witam
ja napisze dla pokrzepienia serc :D
mój synek po urodzeniu trafił do inkubatora i tam był dokarmiany mm
potem miał problem z uchwyceniem piersi a jak juz załapał to ciumał sobie
i zasypiał traktujac go jak smoczek
i tak niemalże od samego poczatku ściagam pokarm laktatorem recznym avent
straszyły mnie położne i pediatra ze jak dziecko nie pije z piersi
to pokarm na pewno predzej czy pozniej zaniknie
a ja jestem dowodem na to ze laktacja nie jest w piersiach tylko w głowie
byłam bardzo zdeterminowana zeby karmic małego swoim mlekiem
i udało sie to przez prawie 11 mcy (ściagalam mleko co 4 godziny i nie sciagałam w nocy)
potem zaczełam go dokarmiac bebilonem bo ze wzgledu na prace musiałam ograniczyc sciaganie mleka do 2x dziennie i tak jest do tej pory
sciagam mleko 2x dziennie łącznie dostaje 300-350 ml mojego mleka
i reszta mm
i tak bede robic tak długo jak tylko sie da

Wiec mamusie jezeli wasze dziecko nie chce pic z piersi albo z jakiejkolwiek innej przyczyny
podejmiecie decyzje ze bedziecie sciagac to jezeli bedziecie zdeterminowane to sie uda
jest to uciążliwe zeby nie było tak słodko :P:
wiele razy juz chciałam to zarzucic i przejsc całkiem na mm
ale trzymało mnie przy tej decyzji przekonanie ze moje mleczko jest dla synka
najlepszym pokarmem jaki tylko moge mu dac :D

Pozdrawiam wszystkie mamusie i trzymam kciuki
jezeli któras bedzie próbowac utrzymac laktacje tak jak ja
i mam nadzieje ze Wam sie uda :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]