Dzisiaj jest pn cze 25, 2018 5:59 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Cytuj:
4. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników na forum nie mogą:

- naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania,

mysle ze chodzi o to ze nie podalas skad masz powyzszy tekst ( nie cytujesz). nie ma sie co unosic, tylko na spokojnie przeczytac regulamin.

Cytuj:
- To, że znajoma paliła w ciąży i urodziła zdrowe dziecko, nie jest gwarancją, że z Tobą będzie tak samo!

moim zdaniem trafne!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

A ja myślę, że chodziło o pkt 5 ;)

5. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników powinny być zgodne z zasadami etykiety forum. Jej rażące lub notoryczne nieprzestrzeganie będzie traktowane, jako łamanie zasad Regulaminu.
Zabrania się umieszczania dwóch i więcej kolejnych postów przez tego samego autora. Wskazane jest używanie opcji Edytuj (poprzez klawisz ZMIEŃ w prawym rogu postu) aby zmodyfikować swoje wypowiedzi.

[*] 3.09.2007r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiscie pkt 5 :wink:
taki nawyk mi zostal..od razu rzuca sie w oczy lamanie regulaminu :lol:
a co do papierosow..alessandra...przeczytaj moje posty raz jeszcze i daj mi spokoj...nigdzie nie napisalam ze palenie nie szkodzi a ty jakies sobie teorie do moich wypowiedzi dorabiasz... wiesz lepiej ode mnie co mialam na mysli zapewne ..i ok... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:g^^: no fakt...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

_Lilith_ pisze:
Cytuj:
ale nie gadaj że papierosy nie szkodza dziecku. przecież to wszystko sie do organizmu dziecka przedostaje. A zamiast straszyć mamy chwalic? Straszenie moze zmobilizowac palącą matkę do rzucenia. a poza tym jak juz pisalam wczesniej: w 99 przypadkach papierosy mogą nie zaszkodzić, ale w 100 mogą i to poważnie. I wg mnie nawet nikłe ryzyko zaszkodzenia jest zbyt duże.
a gdzie ja napisalam czy tez gadalam jak wolisz ze papierosy nie szkodza?

No dobrze, nie napisałaś że szkodzą, ale takimi tekstami zachęcasz inne dziewczyny do palenia :shock:
jak myslisz, jak na terapiach oduczają palenia? dobrym słowem czy terapią szokową? Tym co daje większa skuteczność, i na pewno to nie jest rozmowa zachęcająca do rzucenia palenia.

Cytuj:
I wg mnie nawet nikłe ryzyko zaszkodzenia jest zbyt duże.
przeczytaj to zdanie jeszcze raz... :lol: to w koncu jakie to ryzyko...nikle czy duze? :D

czego się czepiasz? może zle to sformuowałam ale chyba wiadomo o co chodzi? dla spokojnosci ci wyjasnie: moze prawdopodobienstwo ze zaszkodzisz dziecku nie jest duze, ale jego skutki mogą być tak niebezpieczne ze lepiej go unikać

Cytuj:
Straszenie moze zmobilizowac palącą matkę do rzucenia
straszyc to mozna dzieci... u kobiety ciezarnej lek...co za tym idzie stres moze duzo powazniej zaszkodzic dziecku...lepiej porozmawiac normalnie..a nie od razu oceniac i wzbudzac w kobiecie ogromne poczucie winy to niczemu nie sluzy :roll:

stres moze zaszkodzic wiec ciezarna powinna go unikac, ale papierosy są tak zdrowe ze ich uzywanie na pewno nie wpłynie na stan matki i dziecka :brv:

a jak czytasz o pijących matkach czy takich ktorych dzieci rodzą się z alkoholem we krwi to tez stajesz w ich obronie? "napila sie bo chciala sie odstresowac, a wiadomo ze stres szkodzi ciezarnej" - czy taki jest twój tok myślenia?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka wrzuc na luz i przestan fantazjowac bo cie widze ponosi wyobraznia...juz zaczynasz o matkach pijacych a za chwile skonczy sie na aborcji...wyluzuj kobieto i naucz sie czytac ze zrozumieniem :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

_Lilith_ pisze:
Finka wrzuc na luz i przestan fantazjowac bo cie widze ponosi wyobraznia...juz zaczynasz o matkach pijacych a za chwile skonczy sie na aborcji...wyluzuj kobieto i naucz sie czytac ze zrozumieniem :twisted:

sorry, ale takie tłumaczenie ze stres bardziej zaszkodzi a palenie ciezko rzucic jest smieszne. Owszem nielatwo jest nalogowcom - wiem cos o tym, ale wydaje mi sie ze dla zdrowia dziecka matka jest uczynic znacznie więcej.
ale luzik juz nie bede dyskutowac w tym temacie. Tylko pozniej sie nie dziwcie ze taka znieszulica panuje na swiecie skoro za próbę uswiadomienia rodzicom ze w ten czy inny sposob robią dzieciom krzywdę to są od razu atakowani. :roll:

a i jeszcze wracając do twojej wypowiedzi - ze ja juz o matkach pijących zaczynam - alkoholizm to choroba, też nałóg więc po prostu ciekawi mnie czy tu też będziesz uważać że takiej kobiety nie nalezy stresować próbując udowodnić ze alkohol szkodzi jej dziecku? dla mnie nie ma różnicy czy matka pali czy pije.
Ach i jeszcze tak mi się przypomnialo ze pisalas ze papierosy to taki nałóg jak narkotyki. Czy ciężarnej narkomance też probowłabys na spokojnie wytlumaczyc ze narkotyki szkodzą ciąży czy też będąc powiedzmy jej bliską osobą (siostrą czy matką) wsadziłabyś ją na siłę do jakiegoś ośrodka odwykowego - dla dobra dziecka? Czy raczej nie bo stres jej zaszkodzi?

i proszę odpowiadaj grzecznie a nie każ mi wrzucać na luz bo takie wypowiedzi strasznie mnie stresują - a jak sama zauważyłaś nie powinnam się teraz stresować bo to szkodzi i mi i dziecku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Finka - temat jest o PAPIEROSACH - przypominam 8)

co do tego co piszesz - to nie możesz porównywać narkomanki która bierze BO MUSI - to jest uzależnienie - do osoby palącej papierosy ... to nie to samo :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Ameneris pisze:
Finka - temat jest o PAPIEROSACH - przypominam 8)

co do tego co piszesz - to nie możesz porównywać narkomanki która bierze BO MUSI - to jest uzależnienie - do osoby palącej papierosy ... to nie to samo :?

ale to nie ja. to lilith napisala ze papierosy uzalezniaja tak samo jak narkotyki. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

uzależniać może i uzależniają (nie wiem bo nie brałam narkotyków) - ale papierosy można od tak odstawić - narkotyki raczej nie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ok..widze ze nie zrozumialyscie...uzaleznienie rodzi sie w glowie i o to mi chodzilo kiedy pisalam ze papierosy uzalezniaja tak samo jak narkotyki...zeby je rzucic potrzeba ciezkiej pracy nad soba... nie chodzi o uzaleznienie fozyczne...poza tym kiedy narkomanka jest w ciazy zaden normalny lekarz nie odstawi jej gwaltownie prochow bo to moglo by zabic ja i dziecko...w ogole nie na temat ale skoro finka drazy... jak widze niektore z was nie potrafia czytac ze zrozumieniem i to juz ich problem... :lol:

Cytuj:
i proszę odpowiadaj grzecznie a nie każ mi wrzucać na luz bo takie wypowiedzi strasznie mnie stresują - a jak sama zauważyłaś nie powinnam się teraz stresować bo to szkodzi i mi i dziecku
to twoje dziecko i twoja sprawa...jezeli chcesz sie stresowac to tez twoj wybor...mi nic do tego ja z tego powodu wyrzutoiw miec nie bede...wiec wrzuc na luz czyt. uspokoj sie....czyt. nie stresuj ...hahahaha :lol:

i nie bede ci odpowiadac na pytania retoryczne...kompletny bezsens... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

to twoje dziecko i twoja sprawa...jezeli chcesz sie stresowac to tez twoj wybor...mi nic do tego ja z tego powodu wyrzutoiw miec nie bede...wiec wrzuc na luz czyt. uspokoj sie....czyt. nie stresuj ...hahahaha :lol:

i nie bede ci odpowiadac na pytania retoryczne...kompletny bezsens... :wink:[/quote]

no widzisz, to takze nie moja wina ze piszac w jaki sposob papierosy moga zaszkodzic dziecku moge zestresowac palącą matkę.ja tylko odpowiadam na pytanie. a ze ją to zestresuje to jej sprawa :D
z mojej strony EOT :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ameneris pisze:
uzależniać może i uzależniają (nie wiem bo nie brałam narkotyków) - ale papierosy można od tak odstawić - narkotyki raczej nie :roll:

no nie wiem... moj kuzyn umarl jak w szpitalu odstawili mu papierosy..
palil do 50 dziennie. Organizm oslabiony choroba nie wytrzymal dodatkowego
wstrzasu.
Odstawienie nagle fajek jesli palilo sie duzo (ponad 20 papierosow dziennie)
moze wywolac szok organizmu, ktory i tak ma duzo do roboty, zeby
zaakceptowac cialo obce czyli zarodek. Nalezy robic to stopniowo.
Jesli ktos nie palil nalogowo i to duzo to nie powinien wypowiadac sie na temat o ktorym nie ma bladego pojecia.

Zgadzam sie z _Lilith_. Niektore z Was poprostu nie zrozumialy co ona
napisala.
Nikt nigdy nie twierdzil, ze papierosy sa dobre dla dziecka czy matki,
ale najezdzanie na ciezarne, ktore nie potrafia sobie z nalogiem poradzic
jest bez zadnego sensu. Palace kobiety wiedza, ze nie robia nic dobrego
i wklejanie cytatow z neta (prawdziwych albo nieprawdziwych informacji)
przez zajadle "wojowniczki o dobro nienarodzonego dziecka innej kobiety" nie sluzy niczemu...
no moze te panie czuja sie wtedy dowartosciowane :),
ale jesli ktos musi sie dowartosciowywac "jadac" po innych to tylko moge wyrazic wspolczucie..
Moze zamiast wyszukiwac co straszniejszych informacji o paleniu i kopiowac je na forum zajely byscie sie czyms pozytecznym :) np. pomoc w hospicjach,
zorganizowanie wakacji dla biednych dzieci, albo zwyczajnie rozejzaly sie wokolo czy ktos nie potrzebuje pomocy?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Yola wypowiadam się bo akurat wiem o czym mówię ....

co ma Twój kuzyn wspólnego z tematem ?

na pewno nie umarł od tego że odstawił papierosy :shock: :shock: :shock:

Cytuj:
Moze zamiast wyszukiwac co straszniejszych informacji o paleniu i kopiowac je na forum zajely byscie sie czyms pozytecznym np. pomoc w hospicjach,
zorganizowanie wakacji dla biednych dzieci, albo zwyczajnie rozejzaly sie wokolo czy ktos nie potrzebuje pomocy?

bardzo proszę ;) sama możesz się tym zająć jeżeli takie zajęcie sprawiałoby Ci przyjemność ;)

Mi chodziło o to że uzależnienie od tytoniu jest zupełnie inne jak uzależnienie od narkotyków - papierosy możesz odstawić i nie potrzebujesz do tego specjalistów - wystarczy mieć bardzo dużo silnej woli i oczywiście wsparcie bliskich którzy będą dopingowali bo ja wiem że też jest bardzo ciężko wyjść z tego nałodu i nie trwa to jeden dzień ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Mi chodziło o to że uzależnienie od tytoniu jest zupełnie inne jak uzależnienie od narkotyków
amen...ty nie rozumiesz...nie chodzi o fizyczne uzaleznienie...chodzi o psychike...tak samo jak od narkotykow uzaleznia sie od papierosow...ten sam mechanizm...a papierosy wcale nie latwioeej rzucic...tylko lzej dla organizmu i z mniejszymi skutkami ubocznymi....ale to jest fizycznosc....psychika nadal pozostaje uzalezniona i to do konca zycia .. :wink:

jedyna roznica miedzy narkotykowym a tytoniowym uzaleznieniem to taka ze fizyczne skutki odstawienia sa zdecydowanie nieporownywalne...papierosy mozna odstawic ot tak i cialo na tym niewiele ucierpi...fizyczne uzaleznienie trwa okolo tygodnia...to samo z narkotykami....ale psychika jezt uzalezniona do konca zycia i taka mama swiadomie bardzo chce rzucic i wie ze robi krzywde dziecku palac...ale przy nalogu wciaz trzyma ja psychiczne uzaleznienie ktore toczy walke z jej checiami rzucenia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Lilith ;) od razu tak trzeba było do mnie pisać :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bo mnie trza za jezor ciagnac :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Yola pisze:
no nie wiem... moj kuzyn umarl jak w szpitalu odstawili mu papierosy..
palil do 50 dziennie. Organizm oslabiony choroba nie wytrzymal dodatkowego
wstrzasu.
Odstawienie nagle fajek jesli palilo sie duzo (ponad 20 papierosow dziennie)
moze wywolac szok organizmu, ktory i tak ma duzo do roboty, zeby
zaakceptowac cialo obce czyli zarodek.

a jesli kobieta ciezarna palila duzo nalogowo i nagle w ciazy po prostu ją od fajek odrzuca? to co ma się zmuszac do palenia zeby nie rzucic od razu bo to niebezpieczne? :ysz:

Yola pisze:
Zgadzam sie z _Lilith_. Niektore z Was poprostu nie zrozumialy co ona
napisala.
Nikt nigdy nie twierdzil, ze papierosy sa dobre dla dziecka czy matki,
ale najezdzanie na ciezarne, ktore nie potrafia sobie z nalogiem poradzic
jest bez zadnego sensu. Palace kobiety wiedza, ze nie robia nic dobrego
i wklejanie cytatow z neta (prawdziwych albo nieprawdziwych informacji)
przez zajadle "wojowniczki o dobro nienarodzonego dziecka innej kobiety" nie sluzy niczemu...
no moze te panie czuja sie wtedy dowartosciowane :),
ale jesli ktos musi sie dowartosciowywac "jadac" po innych to tylko moge wyrazic wspolczucie..

a kto tu na kogo najezdza? dziewczyna zadala pytanie i reszta jej odpowiedziala, wyrażając jednocześnie swoją opinię na temat palących ciężarnych. Chyba jest w tym kraju jakaś wolność słowa?
A co do rzekomego dowartościowywania - to proszę nie bądź śmieszna, albo nie przypisuj innym swoich odczuć :wink: Bo ja mogę ocenić że najeżdżając teraz na te co są przeciwne paleniu w ciąży starasz się dowartościować pokazując jaka to luzaczka z ciebie :wink:

Yola pisze:
Moze zamiast wyszukiwac co straszniejszych informacji o paleniu i kopiowac je na forum zajely byscie sie czyms pozytecznym :) np. pomoc w hospicjach,

skąd wiesz że któraś z nas tego nie robi? nie znasz to nie oceniaj.

I chyba najlepiej by było, aby w temacie palenia w ciąży wypowiedział się lekarz, wtedy może obejdzie się bez głupich komentarzy że są to informacje nieprawdziwe wynalezione w internecie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Obydwoje z mężem rzuciliśmy papierosy zanim zaczęliśmy się starać o dziecko. To, że nie palimy już tak długo i mam nadzieję już nigdy nie będziemy to jedna z rzeczy które zawdzięczamy synkowi. Czasem myślę jeszcze jak by to było zapalić (bardzo to lubiłam :wink: ), ale już miejsca na papierosy w naszym życiu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie mogę zrozumieć jednego - niektóre z Was napisały, że się starają i że bywa trudno, ograniczają i to już kroczek do przodu, po nim potrzeba motywacji, a one zostały mocno skrytykowane. Z własnego doświadczenia - paliłam przed ciążą, jeszcze zanim się o niej dowiedziałam papierosy zaczęły mi smakować mniej. Po zrobieniu testu prawie wszyscy wkoło krzyczeli "masz natychmiast rzucić", "ani jednego więcej", "nie możesz truć dziecka", a ja już nie paliłam, nie czułam tylko potrzeby informowania o tym :roll: . Bo tak jak przestały istnieć dla mnie papierosy w wymiarze fizycznym, tak i nie miałam ochoty o nich mówić. Chcę tylko powiedzieć, że takie krzyki, nazywanie ciężarnych kobiet złymi matkami musi być bardzo irytujące i przykre dla nich samych. Miałam to szczęście, że mnie od papierosów odrzuciło, pewnie nie każda miała tak dobrze. I tu raczej potrzebne są rady, nie groźby. Może trochę marchewki zamiast przysłowowego kija? Od siebie mogę napisać tylko tyle, że ważne jest unikanie miejsc, sytuacji, w których paliło się do tej pory. Wazne jest wsparcie i naprawdę przydałoby się, gdyby domownicy uszanowali stan i decyzję kobiety. Nie palili "na jej oczach" (wspomnianym balkonie), bo to chęć papierosa wzmaga. Wytrwałości i powodzenia życzę.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]