Dzisiaj jest pn sie 19, 2019 6:08 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Po stracie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!
sowa Napisz w którym tygodniu straciłaś malucha. Ja też staciłam synusia gdzies po 16 tc bo 19 dowiedziałam się że nie żyje a teraz 11 lutego dowiedziałam się że mam puste jajo i jestem już po zabiegu :? Jestem tym wszystkim zmęczona robiłam badania i wszystkie ok. Nie mam zrobionego kariotypu tylko z tych standardowych . Jak długo muszę czekac może wiesz aby zrobic to badanie?

Obrazek

Mikołaj 20 tc . Okruszek 9 tc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej, za pierwszym razem tez mialam puste jajo i zabieg w 8/9 tyg, a za drugim obumarcie - zabieg w 12. Ponoc po rozmiarze zarodka nie da sie dokladnie określic czasu obumarcia bo może sie troche skurczyć juz po śmierci :( Może i lepiej bo nie doszukuje sie przynajmniej co robilam w tym dniu i co mogloby byc przyczyną.

Na badanie kariotypu (cytogenetyczne) potrzebujesz skierowanie od lekarza. Osobne dla ciebie i męża/partnera. Oczywiście zakładając, że chcesz je zrobić bezpłatnie.
Ze skierowaniem rejestrujesz się w poradni genetycznej (jest tego trochę w większych miastach pl - warto podzwonić i dowiedziec sie o terminy bo roznice mogą byc nawet dwumiesięczne)
Oczekiwanie na wizyte to od 3 do 8 tyg w zaleznosci od placówki. Pózniej mniej wiecej tyle samo na wyniki bo hodują coś z pobranych chromosomów. (pobierana jest normalnie krew. Nie trzeba być naczczo, nie powinno się byc przeziębionym i nafaszerowanym lekami). I tyle. Badanie wykazuje zmiany chromosomalne u was i możliwość ich dziedziczenia. Do wizyty należy przygotować wywiad rodzinny na temat poronien, martwych urodzen i chorób wrodzonych do trzech pokoleń wstecz.

Prywatnie pewnie jest mniejszy czas oczekiwania na pierwszą wizyte bo często koło tygodnia, tyle ze badania pary to koszt ok 1-1,5k zł
Czas oczekiwania na wyniki ze względów technologicznych musi byc koło 3-4 tyg. Tego się kasą nie przyspieszy.
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bardzo Wam dziekuję za ten wontek. Jest on bardzo pomocny dla kobiet które straciły swoje dzieciątka. Ale nie o tym chce pisac.
Chyba wiem co bylo przyczyną mojego poronoienia. Po pierwszym zrobiłam badania m.in. na ureaplasmose.u wynik wyszedł dodatni. poszłam do ginekologa z wynikami i przepisał mi na to antybiotyk. Później zrobiłam powtórnie badania i wynik okazał się ujemny, czyli zostałam wyleczona. Zaufałam swojemu lekarzowi i zaczeliśmy sie starać o dzidzię, po 3 miesiacach okazało się ze jestem w ciąży. Moja radość nie trwał dlugo. Niestety w 10 miesiacu poroniłam. Teraz czytałam troche o tym i znalazłam spoób leczenia tego wirusa. Okazało się że mój mąż tez powinien być na to leczony. powinien ale nie był , lekarz nic mi o tym nie powiedział, nie mówiąc już o tym żeby coś mojemu mężowi przepisał. Nie jestem lekarzem ale jeżeli mó mąż też powinien być na to leczony to najprawdopodobniej zaraził mnie tym z powrotem (zarazić się można drogą płuciową). Nie wiem co o tym myśleć w przyszłym tygodniu wybieram się do ginekologa (innego) zobaczymy co mi powie. Ale nie rozumiem jak możn być tak nieodpowiedzialnym przecież oni mają nas leczyć a nie....... gdybym wtedy o tym wiedziała to może nie straciłabym swojego Aniołka, ale jest już za oźno zostało mi tylko gdybanie....

Jurto jest pełne nadziei....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Witam

Dziewczyny dziękuję za ten temat.
Jestem po drugim poronieniu. Pierwsze 7.04.2009 11tc., a teraz kolejne.. 22.02.2010 r. 12 tc.
Dziewczyny nie słuchajcie lekarzy.Przy pierwszym poronieniu powiedzieli mi wszyscy lekarze, z którymi miałam styczność - w szpitalu oraz mój lekarz, że to był przypadek, "wina" zarodka. WSZYSCy! Teraz gorzko żałuję, być może gdybym zrobiła szereg badań moje maleństwo dalej rozwijałoby się pod moim sercem i jego serce dalej by biło. Moja pierwsza córeczka urodziła się zdrowa ma teraz 2 latka, ciąża bez żadnych powikłań. Jednak między mną a mężem jest różnica w grupach krwi. On A RH +, ja 0 RH -, może imunnoglubulina nie działa na mnie? Może wytwarzam przeciwciała które zabijają moje dzieci? Jeszcze tego nie wiem, ale zrobie wszystko co w mojej mocy by dowiedzieć się jakie przyczyny mogły spowodować utratę moich dzieci. Nie chce nikomu narzucać swoich poglądów, po prostu mam do samej siebie żal, że nie zrobiłam tych badań wcześniej. Jeszcze raz dziękuję Wam za ten temat. Właśnie tego szukałam. Trzymajcie za mnie kciuki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam dawni nic nie pisałam, ale musiałam sie troche pozbierac. mó gin wysyła mnie i mojego meza na badania genetyczne kariotypu. czy którać z Was robiła j może??? najwześniejszy termin znalazłam w Poradni genetycznej Zakładu genetyki Medycznej Instytut - pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W krakowie terminy są dopiero na październik.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak, my jesteśmy świeżo po tych badaniach w tym samym miejscu zresztą.
Wyniki już odebraliśmy (dokładnie 3 tyg oczekiwania na list).
Na szczęście kariotypy prawidłowe, bo w tym przypadku gdy jest coś nie tak to właściwie tylko stopień prawdopodobieństwa szczęśliwego zakończenia są w stanie określić. Leczenia nie ma.

Na wizytę musisz mieć aktualne dowody ubezpieczenia i skierowanie /osobno dla każdego z was/.
Przygotujcie sobie zarys chorób wrodzonych, poronień, przedwczesnych porodów itp w najbliższej rodzinie (wy, rodzeństwo, rodzice, rodzeństwo rodziców i ich dzieci, oraz dziadkowie). Oraz waszą historię leczenia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sorki za post pod postem.
Sprawdz jeszcze wrocław, bo bywają krótsze terminy od Poznania 8)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sowa trzymam mocno kciuki, aby Wam się w końcu udało i abyś szczęśliwie donosiła. Pozdrawiam gorąco!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

sowapowodzenia!!!!!!!!!!!!!!daj tylko znac jak sie uda!!!!!!!!!!!!a jakies staranka zaczeliscie???????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

krysstynar pisze:
Witam dawni nic nie pisałam, ale musiałam sie troche pozbierac. mó gin wysyła mnie i mojego meza na badania genetyczne kariotypu. czy którać z Was robiła j może??? najwześniejszy termin znalazłam w Poradni genetycznej Zakładu genetyki Medycznej Instytut - pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W krakowie terminy są dopiero na październik.

ja robiłam w Genomie w Rudzie Śląskiej,nie pamiętam ile czekałam na termin ale nie jakoś długo,robiłam dokładnie rok temu,na wynik czekałam ok 3 tyg.
Skierowanie miałam 1 na nas oboje,z racji,ze w związku z pierwszą ciążą byłam tam już stałą bywalczynią niestety wywiad miałam robiony wcześniej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ze zleconych badan przez gin mogę dorzucić parvowirus b 19

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie!
Jak w podpisie jestem po 3 poronieniach.
Pierwsze samoistne ciaza w 8tyg obumarla od ok 2 tygodni. Zaraz potem ciaza donoszona, po dwoch latach kolejna donosozna. W wakacje 2010 zaczelismy starania o corke. Pierwsza ciaza biochemiczna. Lekarz nie widzial przeciwskazan zeby juz w nastepnym cyklu starac sie o dziecko. Udalo sie zajsc, po 6tyg pierwsze usg - puste jajo, po tyg znowu to samo... Czekalam gdzies do 10tyg a potem sama juz poszlam do szpitala na zabieg. Dlugo nie moglam dojsc do siebie po tej stracie :(
Bylam na wizycie u gin. Ona zalecila od razu badanie nasienia a potem konsulatacje w Instytucie Genetyki. Maz kreci nosem, uwaza ze to niczego nowego nie wniesie, ze ta ciaza ostatnia byla za szybko po biochemicznej, ze za bardzo bylam nastawiona na corke (testy owulacyjne, potem czekanie na @ i testy ciazowe)... Ze lekarze sami nie wiedza dlatego byly ostatnie te dwie straty i zeby poprostu sprobowac za jakis czas jeszcze raz i isc tym razem na luzaka, nie planowac juz plci tylko co bedzie to bedzie...
Nie wiem co robc? Lekarka zadnych innych badan poza jeszcze USG macicy i USG piersi nie zalecila. Zmienic lekarza? Doradzicie mi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej znam pare z podobnym problemem do Waszego. U nich Pan Profesor rowniez zalecil badanie nasienia...warto zbadac takze meza dlaczego tylko Ciebie maja badac skoro ciaza bierze sie z obydwu stron? moje skromne zdanie jest takie ze i meza powinno sie zbadac to przeciez nie boli prawda?a juz moze cos sie wyjasnic...pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

okruszek ja bym zbadała meża na takiej samej zasadzie jak ciebie poprostu profilaktycznie. ja sądzę ze poronienie i puste jajo nie mają jakiegoś wspólnego czynnika raczej poprostu splot nieszczęśliwych wypadków. tak że określił lekarz moja pierwszą ciąże pozamaciczną .
ale twojemu mężowi przyznam racje w jedyn nie staraj sie o płec ale o dziecko bo czy ta płec jest taka kochana ważna? ja nigdy nie miałam marzeń chłopic czy dziewczynka ,maz przy pierwszej ciazy tak ,chciał córkę przy drugiej było mu wszystko jedno.
nie staraj się z testami owu z ty całym wyczekiwaniem .
ja rozumiem że masz dwóch synków i może jako kobieta chciałabyś mieć córeczkę ale nie możesz się nastawiać jeszcze przed poczęciem że bedziecie robic córke.
ja miałam clo na jajeczkowanie mogłam tak sie strac w związku z tym zeby był syn ale jakoś wogóle nawet tego pod uwagę nie brałam chciałam poprostu byc w ciązy. a pamiętaj ze syn zawsze bardziej mamusi a córka tatusia:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

witam dziewczyny przykro mi ze watek dalej sie rozwija,,kiedy sie to skonczy,,sama przeszlam 2 straty,,tez robilam mase badan w tym nasienie badalismy meza,ale u mnie przyczyna byla tarczyca i prolaktyna ,,wiec pilnujcie tego..trzymam za was kciuki,

[*] 11 tc-14.08

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie przyczyną poronień jest podwyższony pozim komórek nk, przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi a ostatnio doszło jeszcze przewlekłe zapalenie macicy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja to jeszcze przed staraniem o maluszka radziłabym zrobić badania. Niestety u nas zamiast z góry zapobiegać to po szkodzie szuka się przyczyny. W 10 tc dowiedziałam się, że moje maleństwo przestało się rozwijać w 8 tc. Szpital i łyżeczkowanie. Od razu miałam zlecone badania. Chlamydia i Toxo dodatnie. Pozostała mi jeszcze prolaktyna do sprawdzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tifa hmmmm, no to wskaż mi lekarza, który przed rozpoczęciem starań będzie kazał pacjentce zrobić badania np. na komórki Natural Killers albo mutację czynnika V genu Leiden :roll: jest pewna grupa badań z tzw. półki specjalistycznej, której nie zleca się ot tak, każdej staraczce. Pewne badania wykonuje się niestety dopiero wtedy, gdy dojdzie do poronienia/ poronień. Zgadzam się natomiast z tym, co napisałaś, żeby zrobić- na etapie planowania ciąży- badania podstawowe. Ogólne badanie krwi, moczu i hormony: TSH, ft3, ft4, PRL, E2, LH, progesteron w pierwszej i w drugiej fazie cyklu, testosteron, itp.
Do toxoplazmozy i chlamydii dorzuciłabym jeszcze cytomegalię- robiłaś sobie te badania? Wirus cytomegalii również jest przyczyną poronień.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Witam!Cytomegalia zdecydowanie-wlasnie jestem swiezo po 2 poronieniu, no i dopiero teraz lekarz zasugerowal mi zrobienie badania na wykrycie wirusa cytomegalii, bo wszystko inne (mam na mysli podstawowe badania) bylo ok. No i okazalo sie, ze przechorowalam ja (IgG 4,060), wiec powinnam miec przeciwciala i teoretycznie mam to za soba. A praktycznie, rzadko bo rzadko ale moze sie reaktywowac, choc mam nadzieje, ze to drugie poronienie to wlasnie wynik reaktywacji i ze juz sobie da spokoj. Czy ktos w temacie moglby mi doradzic czy powinnam robic jeszcze jakies dodakowe badania, czy wystarczy jesli w czasie kolejnej ciazy (jesli sie zdecydujemy) zrobie IgM, ktore da mi dopowiedz czy nie choruje w danym momencie?dziekuje!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Szczerze mówiąc nie myślałam o robieniu żadnych badań po poronieniu. W sumie lekarz też mi nic nie wspominał o tym bym takowe zrobiła. Poroniłam tylko raz, a zaraz potem wciąż byłam na tabletkach... Z jednej strony to było tylko jedno poronienie, ale z drugiej strony przy pierwszej ciąży miałam problemy, pojawił się krwiak macicy i w sumie w ostatniej chwili udało mi się uratować moje maleństwo... Siostra też raz poroniła, a przy drugiej ciąży też miała różne problemy i ciąża była zagrożona. Myślałam o tym że może to coś "rodzinnego" ale na razie trochę się boję....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Po stracie

Strefa czasowa UTC [letni]