Dzisiaj jest pn paź 23, 2017 7:08 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Strefy wolne od dzieci cieszą się powodzeniem w innych krajach. Są to przeważnie lokale gastronomiczne, kawiarnie w których żadne dziecko nie zakłóci naszego spokoju.
Pomysł takich stref u nas budzi skrajne emocje, jedni (niekoniecznie bezdzietni) uważają, ze to dobry pomysł, taka oaza spokoju, a drudzy mówią o dyskryminacji.

A jak jest z wami?!

Ja należę do tych pierwszych, myślę, ze alternatywa jest dobra, zwłaszcza, ze idąc do knajpki chce odpocząć od mojej dzieciarni i niekoniecznie mam ochotę wysłuchiwać wrzasków cudzych dzieci ;)

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

Dla mnie to żadna dyskryminacja.
Fajny pomysł.
Jesli się komuś nie podoba,że nie mozna wziąsc dziecka to niech nie przychodzi, proste :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tez mysle ze fajny pomysl :) tak jak i lokale przyjazne dzieciom :)

skoro ide gdzies np z mezem, chemy pobyc we dwoje, z dala od zgielku i wrzasku jaki tworza nasze smyki to nie po to by wysluchiwac darcia innych dzieciakow :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Mnie też się podoba. I nie widzę dyskryminacji, bo dla mnie dyskryminacją byłoby narzucenie "zakazu wprowadzania dzieci" do wszystkich barów czy restauracji. A tak? Potrzebuję iść z dzieckiem = wybieram inny lokal, nie chcę towarzystwa dzieci jakichkolwiek = wybieram się do takiej wolnej od dzieci strefy.
Mnie się to podoba także z innego powodu. Dziś często sprawy służbowe omawia się w różnego typu lokalach, trudno zgadywać, gdzie (w sensie w którym) o danej godzinie czy w danej porze będzie względny spokój. Wiedząc, do których lokali nie przychodzi się z dziećmi, łatwo wskazać takie miejsce, jako miejsce służbowego spotkania.
Zastanawiam się cały czas... i nie rozumiem fali krytyki - to trochę tak, jakby się oburzać o to, że istnieją wyszukane restauracje i podrzędne puby. Każdy wybiera to, co mu odpowiada :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lady_in_red pisze:
Zastanawiam się cały czas... i nie rozumiem fali krytyki - to trochę tak, jakby się oburzać o to, że istnieją wyszukane restauracje i podrzędne puby. Każdy wybiera to, co mu odpowiada :wink:

albo, że istnieją lokale ze wstępem od 18 lat... tam przecież tez nie wolno wprowadzać dzieci 8) i jkoś nikt się nie oburza...

pomysł super :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No własnie, dla mnie to super pomysł jest.
Powiem wam, ze któregos wieczora, zostawilismy z mezem dzieciarnie z babcią i wybralismy się na kolacje i byłoby fajnie gdyby nie to, ze o 22 przyszli ludzie z dziecmi, maluchy ganiały po knajpie, zaczepiały ludzi, wchodziły pod stoliki... normlanie obłed... poszłałm odpoczać od swoich a trafiłam na cudze.
Oczywiscie gdyby był taki bar/restauracja w której dzieciarni nie wpuszczają to zapewne byłabym tam czestym gosciem, a na rodzinny obiad wybrałabym knajpkę przyjazną dzieciarni.

Dletego też jakoś nie rozumiem ludzi, którzy twierdza ze to dyskryminacja.
Dyskryminacją mozemy nazwać zakaz palenia tytoniu w lokalach, bo tyczy sie to każdego lokalu ;)

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Nie pozostaje nic innego jak otworzyć takie miejsce :D

Offline Wyświetl profil  

Dla mnie świetny pomysł :) Każdy powinien mieć miejsce dla siebie, miejsca dla dzieci, miejsca bez dzieci, miejsca gdzie można przyprowadzać zwierzęta itp, to żadna dyskryminacja, wręcz przeciwnie :)
Dlatego jestem jak najbardziej za!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wiecie, że nigdy się tak naprawdę nad tym nie zastanawiałam. Ale coś w tym jest. My to w sumie mało kiedy idziemy tylko we dwoje - przeważnie całą czwórką. No ale fakt czasami różne sytuacje są - czy to interesy czy nawet uroczysta kolacja np. zaręczynowa i ludzie chcą mieć spokój. Ciekawe - daje do myślenia ?!?!

Offline Wyświetl profil  

Uważam ze to dobry pomysł człowiek po pracy potrzebuje takiego wyciszenia odpoczynku przy małej kawce itp. Czasami trzeba gdzieś wyjść samemu bez dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Sądzę, że to dobry pomysl. Nie wszyscy lubią dzieci i trzeba to uszanowac. Niech kazdy ma prawo wyboru

Offline Wyświetl profil  

Popieram tego typu rozwiązania, nie każdy ma przyjemność w spędzaniu swojego wolnego czasu (nieraz "wyszarpanego") w towarzystwie obcych dzieci, które nie zawsze siedzą cicho i spokojnie ;) Żyj i daj żyć innym, proste :)

Offline Wyświetl profil  

nie da wszystkim na raz dogodzić, więc tak jak są strefy dla palących i niepalących, strefy z psami i z zakazem wstępu dla psów, wejście od 18 lat i dla wszystkich - to dlaczego nie powiedzieć jasno, że gdzieś z dziećmi się po prostu nie przychodzi?
tak jak pisały moje poprzedniczki - też lubię czasem odpocząć od dzieci jeden wieczór a najgorszą sytuacją wtedy jest, gdy muszę znosić cudze...

Offline Wyświetl profil  

Fajna sprawa, ja popieram.
Ale w Polsce ludzie beda protestować, bo u nas ludzie lubią się chwalić dziecmi i są dumni jak ich dziecko biega po całej restauracji i hałasuje itp :wo:

Offline Wyświetl profil  

Również popieram, ale nigdzie się z czymś takim nie spotkałem. Chyba to nie przejdzie.

Offline Wyświetl profil  

bardzo dobry pomysł. Czasem po prostu ludzie chcą odpocząć od tego zgiełku jaki robią dzieci i posiedzieć w 'cichym' towarzystwie :P

Offline Wyświetl profil  

Ja również jestem za tym by dzieci miały osobny kąt, nawet w domu takie zasady powinny być praktykowane.. np my akurat mamy 2 telewizory, jest czas dla Nas i chcemy obejrzeć serial, a nie koniecznie to co dzieci chcą. Oczywiście, dziecięca telewizja jest pod kontrolą, np w te sobotę pozwoliliśmy na obejrzenie Aladyna, na puls2.. tego typu bajki są jak najbardziej dla Naszych malców.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nie uważam, że takie strefy wolne od dzieci to jakaś dyskryminacja. Przecież jest pełno miejsc gdzie można przebywać z dziećmi, to dlaczego nie można też stworzyć miejsc gdzie mogą przebywać jedynie dorośli.

Offline Wyświetl profil  

Mam podobną opinię. To fajna alternatywa. Powiedzcie proszę, czy u nas w ogole istnieją takie strefy? Czy to póki co tylko pomysł? Przyznaje, ze wcześniej o tym nie słyszałam

Offline Wyświetl profil  

rok temu byliśmy na urlopie we dwoje, dopiero na miejscu w sumie dowiedzieliśmy się, że za dopłatą (nie małą niestety) możemy zostać zakwaterowani w osobnej strefie całkowicie bez dzieci, nawet się nie zastanawialiśmy, ogarnęliśmy gotówkę z <tu była reklama> i mieliśmy prawie 3tygodniowe wakacje od hałasu, płaczu itp :) było warto

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]