Dzisiaj jest czw lut 22, 2018 12:57 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

kasiulek nie, bo to byl gest z jego strony. ewentualnie moze z innym powodztwem wystapic do ciebie o zwrot ale na pewno nie pojdzie to na poczet alimentow.
scooby po pierwsze jesli ojciec nie bedzie chcial sie 'przyznac' do ojcostwa to w USC nic nie zalatwisz ojciec bedzie jako NN. W USC przyjeta jest taka fikcja w rybryce ojciec ze jesli nie ma uznania to ty podajesz 'jakies' imie meskie i zostaje ono wpisane razem z twoim nazwiskiem ale to nic nie daje bo i tak trzeba dokonac sadowego ustalenia ojcostwa i jesli sad ustali ojcostwo to wtedy mozesz wystapic z powodztwem o alimenty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

joanman, Ac dzięki Wam bardzo. czyli wiadomo od czego już zacząć :P:P miłego dzionka życzę :papa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:sss:joanman wielkie dzieki ,jakby co to zastukam znow :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam mam takie pytanie. w maju b.r. rozwiodłam się z mężem. Zasądzono mi alimenty w wysokości 500,00 zł jednak tak naprawdę otrzymuję ok 300,00 zł (po otrzymaniu wyroku zamierzam skierować sprawę do komornika i wtedy otrzymam zaległe alimenty wraz z odsetkami). Jednak mam takie pytanie, czy ojciec dziecka mimo iż sprawowanie władzy rodzicielskiej zostało powierzone mi może domagać się spotkań z dzieckiem po za miejscem jego zamieszkania i zabierać dziecko na noc. Dodam że moja córka ma 6 lat jednak z powodu rzadkich kontaktów z ojcem (bo on nie miał czasu) nie jest z nim związana i za ojca uważa mojego obecnego partnera. Nadmienię jeszcze że ojciec mojej córki mieszka w innym mieście, nie znam jego adresu wiem tylko że zamieszkuje z jakąś młodą kobietą i jest to mała kawalerka więc teoretycznie nie posiada warunków aby dziecko tam nocowało (nie wyobrażam sobie żeby spało razem z nimi na jednym łóżku). Ponad to Pan "tatuś" nie chce podać mi telefonu kontaktowego do siebie i jest osoba bez meldunku. Czy w takim razie ma on jakieś szanse na to aby mógł zabierać do siebie dziecko?

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mam pytanie jak wyglada rejestracja dziecka gdy ojciec jest nn
czytalam ze podobno podaje jakies imie a nazwisko dopisuja moje i wowczas w akcie urodzenia bedzie widnialo imie i nazwisko ojca a nie nn czy to prawda
w rzeczywistosci zyje z ojcem dziecka ale z pewnych wzgledow nie moge podac jego danych
jakie konsekwencje powoduje wpisanie ojciec nn
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

emii1182 sprawa kontaktow z dzieckiem moze byc uzgadniana albo przez was albo sad to rozstrzyga, kwestia dogadania. jezeli ojciec dziecka wystapi do sadu to moze wystapic o kontakty z dzieckiem, np co drugi weekend i wtedy bedzie dziecko zabieral na caly weekend. natomiast jezeli sprawa wyglada tak jak mi opisalas mozesz to podniesc na rozprawie, znam sprawy gdzie sad nie zgodzil sie na zabieranie przez ojca dziecka na weekend mimo ze ojciec mieszkal w innym miescie, i musial jezdzic do dziecka, z dzieckiem widywal sie w soboty i niedziele ale na noce wracalo do domu a ona sam nocowal w hotelu. ocena jednak w tej kwestii nalezy do sadu.
locatio tak jak napisalas tak jest :) a konsekwencje sa takie ze prawnie dziecko nie ma ojca, czyli np. masz prawo do zasilkow dla samotnych matek ale dziecko nie ma prawa do alimentow, no i ojciec dziecka nie ma prawa co do wypowiadania sie w kwestiach dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź, trochę mnie to podbudowało. Powiem szczerze, że jestem rozczarowana postępowaniem sądu bo ja niestety musiałam udowodnic że mam odpowiednie warunki dla dziecka. Śmieszna jest ta sytuacja bo jestem pracownikiem socjalnym i sąd skierował wniosek o przeprowadzenie wywiadu od OPS w mojej miejscowości, czyli sama mogłam teoretycznie zrobic tem wywiad :D Totalny bezsens. A "tatuś" dziecka mieszka od nas jakieś 15 km więc może nawet codziennie widywac się z córką, tylko że chyba raczej mu na tym nie zależy (i całe szczęście - wiem że to oktutne że tak sądze). Jeszcze raz dzięki za odpowiedź - pozdrawiam

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuje za odpowiedz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam,
nie zgadzam się z tym:
joanman pisze:
tak jak napisalas tak jest :) a konsekwencje sa takie ze prawnie dziecko nie ma ojca, czyli np. masz prawo do zasilkow dla samotnych matek ale dziecko nie ma prawa do alimentow, no i ojciec dziecka nie ma prawa co do wypowiadania sie w kwestiach dziecka.

Jestem samotną matką, moja Córcia ma wpisane "imię ojca" podane przeze mnie i moje nazwisko. W OPS powiedziano mi, że jeśli nie mam ustalonego ojcostwa i przyznanych alimentów to nie należy mi się zasiłek dla samotnej matki.
Więc o co tutaj chodzi?

Pozdrawiam wszystkie samotnie wychowujące mamusie
:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Samamama - Joanman ma rację, wprowadzono Cię w błąd. Ja również jako ojca dziecka mam 'wymyślone' imię ojca i moje nazwisko, bo taka jest zasada, gdy ojciec dziecka jest 'nieznany'. I jak najbardziej przysługuje mi zasiłek rodzinny, jak i dla samotnej matki.
"Ten dodatek przysługuje tylko wtedy, gdy dziecko nie ma ustalonych alimentów, bo jedno z rodziców nie żyje lub ojciec dziecka jest nieznany. Wynosi on 170 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej niż 340 zł na wszystkie dzieci."
Postaraj się jeszcze w lipcu złożyć papiery w mops'ie.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jeśli ojciec uzna dziecko i jego nazwisko będzie wpisane w akcie urodzenia, ale dziecko będzie miało moje nazwisko, to jak to jest z tym dodatkiem? Wydawało mi się, że dostaje go każda samotna matka, bez względu, czy ma alimenty, czy nie. Jeśli nie otrzymuje alimentów, to dostaje zasiłek alimentacyjny (czy jakoś tak).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

WITAM :).

mam pytanie jakie wskazania sa zeby przy odwiedzinach ojca (nie jestesmy razem gdy okazałao sie ze jestem w ciazy on odszedł wypierajac sie ze to jego :!: :!: :!: )z synem (mały ma 5 i pół miesiaca) był obecny kurator bo on nie odwiedza małego a chce wystapić do sadu o widzenia :cry: :!:

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

samamama pisze:
Witam,
nie zgadzam się z tym:
joanman pisze:
tak jak napisalas tak jest :) a konsekwencje sa takie ze prawnie dziecko nie ma ojca, czyli np. masz prawo do zasilkow dla samotnych matek ale dziecko nie ma prawa do alimentow, no i ojciec dziecka nie ma prawa co do wypowiadania sie w kwestiach dziecka.

Jestem samotną matką, moja Córcia ma wpisane "imię ojca" podane przeze mnie i moje nazwisko. W OPS powiedziano mi, że jeśli nie mam ustalonego ojcostwa i przyznanych alimentów to nie należy mi się zasiłek dla samotnej matki.
Więc o co tutaj chodzi?

Pozdrawiam wszystkie samotnie wychowujące mamusie
:)

Zasilek dla samotnie wychowujacej matki dostaje sie gdy sie ma zasadzone alimenty, lub jak sie wpisze ojciec nn.

magda nie stresuj sie narazie - moze tylko tak powiedzial a wcale nie wystapi o widzenia.
A czemu ci zalezy na tym, by kurator byl przy widzeniach??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

L.O.K.K. bo wiem ze on by sie nie zajmował małym tylko jego siostra nie on :evil: , ja nie chcem zeby wogóle miał kontaktów nie chcem juz byc ponizana przez niego mam dosyc !!! przez 14msc wyzekał sie małego a teraz chce byc ojcem a gdzie był jak go potrzebowałam !!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam> jeśli chodzi o dodatek dla samotnej matki to przysługuje on gdy:
1. ojciec dziecka nie żyje
2. ojciec dziecka jest nie znany.
Zaś gdy ojciec dziecka uzna dziecko a nosi ono nazwisko matki wówczas należy zasądzić alimenty na dziecko i gdy ojciec dziecka nie chce płacić alimentów wówczas kieruję się wniosek do komornika, który po przeprowadzeniu postępowania stwierdza że ojciec jest nieściągalny i wtedy przysługuje takiej matce zaliczka alimentacyjna wypłacana w OPS-ie.
Od września przepisy te mają ulec zmianie i będą korzystniejsze dla matek ponieważ zaliczka alimentacyjna była uzależniona od do dochodu matki i nie zawsze była adekwartna do zasądzonych alimentów. Ustawa, która wchodzi od września przywraca fundusz alimentacyjny - wówczas kwota alimentów będzie wypłacana w całości jednak nie więcej niż 500,00 zł na dziecko.
Moja propozycja jest taka że powinnaś złożyć wniosek o przyznanie dodatku dla matek samotnych jeśli ojciec jest nn i gdy dostaniesz decyzję odmowną odwołać się Do Sądowego Kolegium Odwoławczego. Jestem pewna na 100 % że SKO uchyli decyzję OPS i wtedy dodatek będzie wypłacony od dnia złożenia wniosku, jednak muszą być spełnione warunki podane wyżej.
P.S. w każdym skróconym odpisie aktu urodzenia jest podane jakieś imię ojca, czasem fikcyjne i nazwisko matki i jest adnotacja urzędowa, tylko zupełny odpis aktu urodzenia zawiera więcej informacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dodam jeszcze że pracuję w OPS - ie (jestem pracownikiem socjalnym) więc moje informacje są jak najbardziej pewne, jednak wiem że różnie są interpretowane przez inne OPS-y i MOPS-y ale SKO na pewno interpretuje je poprawnie.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

emi1182 pisze:
Witam> jeśli chodzi o dodatek dla samotnej matki to przysługuje on gdy:
1. ojciec dziecka nie żyje
2. ojciec dziecka jest nie znany.

A co w przypadku jeśli ojciec nie jest nn?
Przecież ja wiem kim on jest, nie chciałam tylko żeby był wpisany do aktu urodzenia.
Czy w takiej sytuacji cokolwiek mi się należy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Samama, no ale właśnie Twoja sytuacja jest taka, że ojciec jest wpisany, jako NN. Tzn. podałaś fikcyjne dane, więc ojciec jest nieznany i nikt się nie będzie pytał, czy znasz go, czy nie.
Z tego, co wiem, dziewczyny które maja podobną sytuację, sżły do MOPSu z zupełnym (no czy jak to się nazywa :D Tym dłuższym takim) aktem urodzenia, gdzie własnie jest napisane, że dane ojca są fikcyjne i dostawały dodatek dla samotnych matek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli masz w akcie urodzenia dziecka wpisane nn (dziecko ma twoje nazwisko a imię ojca jest fikcyjne) to należy ci się dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka w kwocie 170,00 zł miesięcznie. Jeśli nie podałaś danych ojca do aktu urodzenia wówczas względem prawa jesteś matką samotną. Inna sytuacja zachodzi, gdy w akcie dziecka są dane ojca i dziecko jest uznane przez ojca lub ojcostwo zostało ustalone w drodze sądowej. Tak więc musisz się określić co masz wpisane w akt urodzenia dziecka bo to jest najważniejsze, a nie to czy znasz ojca, wówczas będe mogła Ci konkretnie powiedzieć co robić w danej sytuacji.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

emi1182 pisze:
Jeśli masz w akcie urodzenia dziecka wpisane nn (dziecko ma twoje nazwisko a imię ojca jest fikcyjne) to należy ci się dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka w kwocie 170,00 zł miesięcznie. Jeśli nie podałaś danych ojca do aktu urodzenia wówczas względem prawa jesteś matką samotną.

Moje Dziecko ma moje nazwisko, a imię ojca jest akurat prawdziwe, chociaż to pewnie nie ma znaczenia. W pełnym akcie urodzenia jest ta adnotacja, że na podstawie jakiegoś-tam paragrafu dokonano takiego wpisu, chociaż nie podałam danych ojca. Nie wiedziałam tylko, że taki właśnie zapis traktuje się jako "ojciec nn"...
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowania dziecka jest wypłacany wyłącznie jako DODATEK? I czy tu także obowiązuje warunek związany z dochodami?
Co do zasiłku rodzinnego to mieszczę się "na granicy", ale czy jeśli nie zostanie mi on przyznany z tytułu przekroczenia dochodów to mogę się ubiegać o ten dodatek? Czy jest on także ograniczony wysokością dochodu i przyznaniem zasiłku rodzinnego? (w końcu nazywa się dodatkiem, więc logika tak by wskazywała)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam, jak to jest z uznaniem dziecka w łonie matki?? bo ponoć będąc w ciąży ojciec może pójść z matką do USC i podpisać, że uznaje dziecko jako swoje, tak??
a jak to jest później?? tzn po urodzniu.. czy on również musi być przy rejestracji dzidzi?? czy wówczas wystarczę tylko ja?

dziękuję i pozdrawiam cieplutko

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]