Dzisiaj jest czw maja 24, 2018 2:37 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Cellulit
najczęściej atakuje biodra, brzuch, pośladki i przedramiona, czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Widoczne gołym okiem grudki i nierówności to powiększone adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Przez to pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach, słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie, źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Te nieusunięte resztki i woda zaczynają zalegać w tkankach, powiększają się i tworzą tzw. skórkę pomarańczową, czyli cellulit.

Za powstanie cellulitu obwinić można wiele czynników, największy sprzymierzeńcy cellulitu to:

-Zła dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych, za mało warzyw i owoców)
-Brak ruchu (każdy wysiłek redukuje tłuszcz, poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiega gromadzeniu się wody)
-Noszenie zbyt obcisłych ubrań (utrudniają krążenie krwi i limfy)
-Palenie papierosów (upośledza dotlenianie i odżywianie komórek, co przyspiesza proces starzenia)
-Kontakt ze słońcem (przesuszona skóra jest słabiej ukrwiona, podatna na zmiany w tkance tłuszczowej)
-Wady postawy (skrzywienia kręgosłupa zaburzają krążęnie krwi w nogach)
-antykoncepcja hormonalna

Cellulit w dużym stopniu jest przypadłością genetyczną
„śmieciowa” dieta złożona z fast foodów i słodyczy (konserwanty, syntetyczne barwniki i aromaty wręcz uwielbiają się odkładać w tkankach skóry). Wystarczy wyeliminować kilka z nich, by cellulit stał się mniej widoczny.

Zrelaksuj się
Silny stres wywołuje w organizmie zawirowania hormonalne, które nasilają tendencję do odkładania tłuszczu i powodują zatrzymywanie wody. Bardzo niekorzystnie odbijają się też na wyglądzie skóry. Odpowiedzialny za te zmiany kortyzol (produkowany przez nadnercza hormon stresu) wpływa na znaczne zmniejszenie produkcji hormonów wzrostu, które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania oraz regeneracji. :lol: :lol:

Wmasuj olejki eteryczneNiektóre substancje zapachowe wykazują bardzo silne działanie antycellulitowe, np. olejek geraniowy działa odwadniająco na tkanki, a jałowiec oczyszcza je z toksyn. Z kolei regularny masaż pomaga usprawnić przepływ krwi i limfy oraz poprawia zaopatrzenie komórek w tlen i składniki odżywcze. Automasaż najlepiej wykonywać codziennie (wystarczy 5 min). Polecamy sprawdzoną mieszankę złożoną z trzech kropli olejku jałowcowego, jednej kropli olejku rozmarynowego i jednej kropli olejku paczulowego oraz 15–20 ml oleju ze słodkich migdałów. Jak masować? Połóż dłonie na udzie i i przesuwaj je do góry. Cały czas lekko uciskaj ciało (rys. 1). Następnie złap skórę między kciuk i pozostałe palce, chwilę przytrzymaj, a następnie powstały w ten sposób wałek „przetaczaj” dalej (rys. 2). Jest to metoda wałkowania, czyli manualny odpowiednik endermologii.

Polecam równiez drenaż limfatyczny i ultradzwieki - (zabiegi stosowane w gabinecie, po ciąży !)

:lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje bardzo :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Tjunde Skarabie Zrobilo mi sie pare roztepow takich bordowych na posladkach i po 2 na udach :) Kupilam balsam do ciala dla kobiet w ciazy i karmiacych :) Skald ma taki: zawiera olej ze slonecznika i migdalow, witamine E, rumianek oraz wosk pszczeli, nie zawiera barwinikow i konserwantow, nie zawiera oleju mineralnego :0 ponadto uzywam oliwki Hipp, pisze tylko: Szczegolnie wartosciowa ze wzgledu na zawratosc naturalnych olejow roslinnych- sezamowego i mogdalowego :) Powiedz mi moja droga czy mi to pomoze pozbyc sie tych brzydkich roztepow :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mayu - pozbyć się??? przykro mi - NIE !!! ale gdybyś tego nie używała, to miałabyś więcej.
ostatnio nie miałąm netu, teraz sie poprawie, powklejam tu coś :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

No, ale to nie rozjasnia mi sie :( juz takie bordowe zostana :( ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Rozjaśnią się i będą słabo widoczne...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

No to super :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dokładnie, rozjaśnią się, ale jak sie opalisz to znów będą bardziej widoczne :twisted: :twisted: :twisted: ale kosmetyka idzie do przodu, napewno cos wymyślą nasi naukowcy, głowa do góry :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Często pytacie o cellulit :lol: :lol: :lol: :lol:
Czerwona wygrywa :idea: :idea:
...w walce z otyłością. Bo w przeciwieństwie do herbaty czarnej lub zielonej potrafi redukować zbędną tkankę tłuszczową. Pomaga pozbyć się niechlubnych pamiątek po lodach, frytkach i innych wakacyjnych przysmakach. I, co ważne, zapobiega tworzeniu się nowych fałdek tłuszczu.
Jeśli smak lub aromat herbacianego naparu niezbyt Ci odpowiada, wybierz kapsułki zawierające suchy ekstrakt z czerwonej herbaty, np. Pu-erh Plus (Apollon, 50 kapsułek: ok. 30 zł). Zawierają one także chitosan (naturalny polimer pochodzący z pancerzy skorupiaków), który wiąże cząsteczki tłuszczu i ułatwia ich wydalanie z organizmu.

Celuj w cellulit! :idea: :idea: :idea:
Dieta i ćwiczenia to za mało, by go pokonać. Do walki z nierównościami na udach i pośladkach potrzebujesz specjalistycznych preparatów. Wzięliśmy pod lupę pięć z nich.

1.Cellasene (Amis medica, 40 szt.: 187 zł). :idea:
Co to jest: Środek doustny likwidujący przyczyny i objawy cellulitu.
Co zawiera: Wyciągi roślinne, oleje z ryb i ogórecznika, bioflawonoidy z nasion winogron.
Jak działa: Usprawnia drenaż tkankowy, wspomaga metabolizm i rozkładanie tłuszczu.
Obietnica producenta: Redukcja objawów cellulitu u 60–80 proc. badanych kobiet, zmniejszenie obwodu ud i bioder o ok. 3 cm.

2.Cellastar 253 (Apollon, 60 szt.: 149 zł). :idea:
Co to jest: Preparat doustny spowalniający zmiany o charakterze cellulitu.
Co zawiera: Wyciągi roślinne (m.in. nostrzyk żółty, brzoza, miłorzęb, gorzka pomarańcza).
Jak działa: Ułatwia redukcję tłuszczów zapasowych, usprawnia działanie układu limfatycznego.
Obietnica producenta: Zmniejszenie obwodów ciała u 95 proc. testujących kobiet.

3.Cellu vita (NP Pharma, 60 szt.: 59 zł). :idea:
Co to jest: Doustny środek na cellulit.
Co zawiera: Ekstrakty roślinne, spirulinę (źródło aminokwasów, jodu, żelaza), witaminę H.
Jak działa: Substancje aktywne pobudzają metabolizm tkanki tłuszczowej i regulują zużycie cukru, usprawniają drenaż limfatyczny.
Obietnica producenta: Preparat redukuje grudki w tkance tłuszczowej, poprawia jędrność skóry.

4.Guam (Lacote, 1 kg: 249 zł).
Co to jest: Koncentrat do domowego masażu ciała redukujący cellulit i tkankę tłuszczową.
Co zawiera: Ekstrakt z alg morskich, glinki lecznicze, muł morski, wyciągi roślinne.
Jak działa: Przyspiesza spalanie zapasów tkanki tłuszczu i przeciwdziała odkładaniu się nowej.
Obietnica producenta: Redukuje obwody ciała, spłyca cellulit, poprawia jędrność skóry.

5.Lipozone (Goemar, krem z głowicą masującą + ampułki z żelem: 155 zł).
Co to jest: Trzytygodniowy program wyszczuplający i likwidujący cellulit.
Co zawiera: Kofeinę, caombromnę (składnik roślinny), aminokwasy pochodzenia roślinnego, wyciąg z ziarna kakaowca, cytofiltry z alg.
Jak działa: Krem (+masaż) poprawia mikro-krążenie, redukuje zastój tkankowy. Żel wyszczupla, ujędrnia, działa drenująco.
Obietnica producenta: Zmniejszenie dołeczków na skórze, utrata ok. 2,6 cm w obwodzie uda. :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:D mamuski,zeby sie nie stresowac ta samotnoscia zajzalam tu a co tam lepszy problem pomaranczowa skorka niz facet ,ktorego nie ma:P....mnie tak jak i was w ciazy nie ominely dodatkowe kilogramy to dopiero25tydzien a juz 8kg do przodu............ale ja tajk kocham slodycze :cry: hihi no i cio ta,ze cellulit sie uczepil jak urodze to jakos zejdzie ograniczon dieta bo zamierzam karmic,duooooooooo wody i ruchu przy mojej z utesknieniem oczekiwanej niuni,jak dotad nie mialam problemow z nadwaga i tego typu problemami ale odkad przestalam palic tak mi sie jakos zaczelo odkladac............ale lepsze to zlo od nikotynowego..........zreszta mamuski teraz to nie my jestesmy najwazniejsze ale nasze pocieszkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
a tak na marginesie skad macie takie fajne bannery i jak wklejacie fotki bo ja nie mam zielonego pojecia.............
pozdrawiam was cieplutko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

samotnasama, waga sie nie przejmuj bo pozniej napewno zrzucisz. A to wkoncu dla dobra dzidzi jesz :lol: Wiem, ze mi latwo mowic bo mam tylko 2 a moze juz 3 kg na plusie... Ale gdybym miala 10 tez bym sie nie przejmowala.
Co do linijek i innych napisow to klikajac na czyjas linijke ci sie otworzy strona gdzie mozesz wlasna utworzyc. Nastepnie musisz wejsc na "swoj profil" i wkleic link w miejscu "podpis" :)

powodzenia! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tu chce widzieć wpisy o tym jakie wy pięknisie jesteście a nie o linijkach :lol: :lol: :lol:
jak mi wczoraj nogi spuchły :shock: :shock: :shock:
to artykół z wp - :shock:

" Nabrzmiałe nogi podczas ciąży
Jest to dość częsta w tym okresie, ale niegroźna, dolegliwość. Może wiązać się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Jeśli jednak obrzękom towarzyszy nagły wzrost wagi bez zwiększonego apetytu (czasem bóle i zawroty głowy), może to świadczyć o zatruciu ciążowym. " :shock: :shock:

rada - pozostaje więcej odpoczywać z nogami uniesionymi nieco wyżej od tułowia, stosować na nogi zimne okłady i kupić płaskie buty w większym rozmiarze. :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tjunde ale tych doustnych to w ciazy pewnie nie mozna brac? lepiej te co sie wmasowywuje?
a mozna miec cellulit na lydkach? bo ja chyba mam na calych nogach :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Samotna_Maya pisze:
No, ale to nie rozjasnia mi sie :( juz takie bordowe zostana :( ??

Potem z czasem się rozjaśniają i robią się takie jakby srebrne, są mniej widoczne napewno, ale nie znikną nigdy :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

joanman - nie jestem pewna co do tych doustnych ale raczej nie :? :? :? a jesli chodzi o łydki, no to żadkość, ale możliwa :? :? :?
ja to mam wielkie szczęście nie mam ani jednego rozstępu, nawet na brzuchu, :!: :!: a z tym celusiem, to tak jak było, nadrabiam za to zgagą, i humorami :evil: :lol: :x :cry: :twisted: :shock: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja mam na calych nogach cellulit :shock: tak mi sei wydaje bo jak sciskam skore to tak wyglada :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kosmetyki dla kobiet w ciąży :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.totu.pl/chce_kupic.php?c=4376

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wszystkie sa na rozstepy :roll:
a ten jest na cellulit czy nie??
http://www.totu.pl/cena/493647-synchroline-terproline-balsam-do-ciala-ujedrniajacy-125-ml-

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ten krem to prawdziwy cud :lol: :lol: :wink: :wink: ale powaznie, jest na cellulit w 30 %, czyli troche pomoże ale to nie jest jego podstawowe działanie :D :D głównie będzie pomagał osobą z taka "zbitę" tkanką łączną, przy jej uelastycznianiu :idea: :idea:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak sie zastanawiam wy jesteście wszystkie takie pięknisie, czy takie leniuchy :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?: :?: cisza, że hej :roll: :roll: :roll:
mam pytanko, do wszystkich mamusiek i dwupaków, jakiech kosmetyków uzywacie, lub zamierzacie używać, do pilegnacji waszych bąbli :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: jakie polecanie, które uczulają, które juz sprawdziłyście, czyli opinie wszystkie na tak i nie :!: :idea: :!: :idea:
tutaj podaje kosmetyki które ja kupiłam (niektóre z listy, pozycja 2,3,5,9,11) dla Jasminy.czekam na wasze :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.skarbmatki.pl/strona.php?10191

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]