Dzisiaj jest ndz lut 18, 2018 8:17 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

witam. mam pytanie jestem matka 7 latka.. ojciec biologiczny zostawił mnie w ciazy..(zdradzał odszedł do innej kobiety) cała ciaze milczał .po urodzeniu dziecka wniosłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty , zostalo mi przyznane.. ojciec biologiczny nie interesowal sie malym znikł załozył swoja rodzine zona i dziecko ale płacił alimenty na mojego syna. widział małego 2 razy jak miał miesiac i 7 miesiecy. po urodzeniu odwiedzila mnie jego rodzina- rodzice nie utrudniałam mu kontaktow bo wcale ich nie bylo ..przez 7 lat przesłał małemu 4 prezenty ktore odebrałam-przesłane poczta.. w pozwie napisał ze nie pozwlałam mu przywozic.. co jest nie prawda bo wszystkie co dał syn dostal .Gdy mały mial 2 latka wyszałm za maz.. moj maz pokochał nas bezgranicznie. jestesmy juz razem 5 lat mamy corke.. no i naszego syncia o ktorym pisze po 7 latach ojciec biologiczny podał mnie do sadu ze chce widywac dziecko co druga sobote po 3 godziny a po 3 miesiacach chce je zabierac i w swieta i na wakacje. Synek nie wie nawet o jego isntnieniu jako nigdy go nie widział ,za tate uwaza mojego meza-- bo tak jest on jest wzorem i ukochanym tatusiem dla moich dzieci.. boje sie ze jesli sad przyzna widzenia rozbije to moja rodzine.. syn nie bedzie czul sie bezpieczny nie ukrywam ze obawiam sie o nasz zwiazek boje sie ze pojawienie sie wprawdzie obcego dla mojej rodziny czlowieka zburzy nasze szczescie bezpieczenstwo wszystko co udało nam sie stworzyc .rozprawa we wrzesniu o ustalenie widzen ,
1.czy dostanie widzenia po 7 latach zupełnie obcy czlowiek dla mojego syna ,
2 czy bedzie mogl go zabierac
3 czy moj maz moze zaadoptowac syna mojego bardzo tego chcemy ..
zalezy mi na naszym szczesciu na naszej rodzinie.. co robic?prosze o rady
dodam ze jak wyszlam za maz -syn miał ponad 2 latka ojciec biologiczny napisal mi wiadomosc ze jak mały podrosnie to bedzie chciał go widywac .. bo przyjazdy jak był i jest mały nie maja sensu bo uniemozliwiłyby mu ułozenie sobie zycia.. i mi rowniez.. myslał o sobie a nie o dziecku ze potrzebowalo ojca..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj - odpisałam Ci w innym wątku.
Ale chciałabym jeszcze zapytać - czy macie wyznaczony termin sprawy, przyszło Ci jakieś zawiadomienie? Czy to jego wymysły?
Powinnaś złożyć do sądu pozew o pozbawienie praw rodzicielskich.
Podejrzewam, że kiedy biol. ojciec nie będzie miał praw do dziecka, to sprawa o adopcję dziecka przez Twojego męża jest jak najbardziej możliwa. Powinnaś jednak zapytać najpierw radcę prawnego a później postarać się o adwokata.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Łobuziaku, pewnie dostałaś "Wniosek o ustalenie kontaktów". Na taki wniosek możesz odpowiedzieć i opisać całą sytuację. Przy okazji załóż sprawę o pozbawienie albo ograniczenie praw rodzicielskich. Dobrze będzie, znajdż kogoś kto się zna na tym i Ci to ładnie napisze.
zajrzyj tutaj jeszcze http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=5809

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tylko dodam, że w moim mieście możesz poprosić o prawną poradę i pomoc męża zaufania w sądzie w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka. Sprawdź czy masz coś takiego u siebie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

No właśnie Łobuziaku, napisz co u Ciebie, jak sprawa się toczy?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]