Dzisiaj jest ndz maja 20, 2018 4:15 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

tak, Pinka u Ciebie sprawa jest bezdyskusyjna, nie ma co ryzykować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie ślubu nie było, rozstaliśmy się jak jeszcze w ciąży byłam więc sprawa była prosta. Od razu wolałam nie podawać go o alimenty ale mieć spokój aby dziecko nie miało ojca w akcie urodzenia. I do teraz dziękuję Bogu za tę decyzję bo inaczej nie byłabym teraz taka szczęśliwa, pewnie nie mogłabym mieszkać z synem w innym kraju, mąż nie mógłby go adoptować i wszystko byłoby bardziej skomplikowane...

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aileen u nas tak samo jak u ciebie,rozstaliśmy sie jak w ciąży byłam,mała nosi moje nazwisko,i też nie podawałam go o alimenty,wiele razy słysze że głupia jestem ,że powinien ponosić konsekwencje i tp,ale poco?moim zdaniem juz ponosi konsekwencje tego,że jej nie wychowuje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dokładnie mam takie samo zdanie, też mi wiele osób mówiło, że głupia jestem ale dzięki temu mogłam sobie teraz ułożyć życie bez osób trzecich

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Aileen masz rację, czasem lepiej posłuchać samego siebie kiedy tyle "dobrych rad" naokoło

Alah allah ya baba wa slam alik ya baba

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja do tej pory słysze "podaj ojca o alimenty",ale z reguły są to osoby które maja pełne rodziny i nie rozumieją mojej sytuacji :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

potrujnamamusia zgadzam się, czasem lepiej nie dostać grosza, a mieć bezcenny świety spokój

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiecie, ja też bym nie chciała alimentów, ale sytuacja mnie do tego zmusiła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

nie no Karola wiadomo, każda sytacja inna :wink: Ja póki co narazie skupiam się nad rozwodem, odebraniem praw a potem sama zobacze co z alimentami. Słyszałam, że nawet jak wygram to i tak g*** dostanę bo ponoć to w Tunezji nie jest wcale egzekwowane wiec niewiem czy się szarpać z tym czy nie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pinka z tego co wiem alimenty są egzekwowane w Tunezji. Ciocia mojego M jest po rozwodzie, rozwiedli się jak dzieci były jeszcze małe, po jakimś czasie ex-mąż założył nową rodzinę ale do czasu kiedy córki osiągną pełnoletność albo dłużej o ile się uczą jest zobowiązany zapewnić im mieszkanie ( tzn. byłej żonie, która wychowuje dzieci ) oraz płacić alimenty. Nie wiem natomiast jak sprawa wygląda kiedy mieszkasz na terenie innego kraju bo z Tunezji nie wolno wysyłać pieniędzy za granicę ale gdyby była decyzja sądowa wydaje mi się że można by to prawo ominąć.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Aileen mi babka z Ambasady tak napisała, żebym raczej nawet nie starała się o alimenty, ponieważ takie sprawy "lubią" się ciągnąć latami, a potem nie są egzekwowane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a pozbawienie praw rodzicielskich nie pozbawia delikwenta obowiazku placenia alimentów?
No chyba ze "ojcostwo ustalone" a "pozbawienie praw" nie lacza sie....

Pinka, tylko jak masz alimenty to w przypadku nieplacenia dostaniesz kase z funduszu alimentacyjnego,a tak to lipa.
Znajoma nie podala ojca dziecka do sadu o alimenty (miala gdzies jego pomoc) i po kilku latach jednak do tego sadu trafila. Dostalo jej sie od sedziny,ze nie zlozyla o alimenty wczesniej,ze to alimanty na dziecko nie na nia, i faceta obowiazkiem zasranym jest placic na dziecko,czy matka sobie tego zyczy czy nie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pinka Tobie nie zazdroszczę sytuacji ale optymistycznego spojreznia w przyszłosc juz tak :)

goyaOjciec pozbawiony praw rodzicielskich musi nadal płacić alimenty bo nadal ojcem pozostaje tle ze bez praw :) ja sie ztym nosze a le na ta chwile nie mam szans wiec musze sie ze 2 lata jeszcze wstrzymac

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

goya tak Tina ma rację

Pozbawienie rodziców władzy rodzicielskiej nie ma wpływu na zakres praw i obowiązków nie wchodzących w zakres tej władzy. Rodzice nadal korzystają z praw stanu cywilnego: dziecko pochodzi od nich, a zatem:
- ciąży na nich obowiązek alimentacyjny względem dziecka,
- mogą po nim dziedziczyć,
- oraz zachowują prawo do osobistej z nim styczności.
W sytuacji, gdy wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy ma obowiązek wydania z urzędu zakazu rodzicom pozbawionym władzy rodzicielskiej osobistej styczności z dzieckiem (art. 113 § 1 k.r.o.). Zakaz taki wyłącza możliwość spotykania się z dzieckiem, możliwość korespondencji, rozmów telefonicznych, a także innych form osobistej styczności.

Masz rację, trochę ze mnie optymistka, ale co innego mi pozostało :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

HEj dziewczyny ja tak troche do tematu postu. Ja długo walczyłam o to aby dziecko miało moje nazwisko, 4 lata lata temu byl to problem ale udało mi się:) ojciec interesuje się dzieckiem jak mu mama każe. JEstem dumna że dziecko ma moje nazwisko i samotne mamy NIE DAWAJCIE NAZWISKA OJCA oni na to nie zasługują To Wy miałyście te maleństwo pod serduszkiem a oni browara w rekach! Teraz żyje już od 3 lat z nowym partnerem, jestem szczęśliwa tak jak i moja ćorka. Planujemy ślub i dzięki temu że mała ma moje nazwisko będzia mogła mieć nazwisko mojego obecnego partnera po ślubie bo prawie dziecko ma teraz nazwisko matki i jak matka zmiania nazwisko to i dziecku mozna zmienić... napewno tak będzie! Pozdrawiam Was i pierwszy rok samej jest najgorszy póżniej już tylko lepiej bedzie:):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

dorotitoja masz rację, ale duzo z nas ma trudniejszą sytuację co do nazwiska, jesli dziecko urodzi się w małżeństwie lub do 300 dni po rozwodzie, wchodzi zasada domniemania ojcostwa i raczej trudno byłoby mu dać swoje panieńskie. Chyba, że udało Ci się dać "małeżeńskiemu" dziecku swoje nazwisko, to napisz jak to zrobiłaś bo ja chetnie zrobiłabym to samo :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czekam na ślub ale jak byłam w USC i pytałam o taki przypadek powiedziała do mnie że oczywiście że dziecko może mieć nazwisko mojego [przyszłego męża tylko on musi się na to zgodzić ale jakby miała nazwisko swojego ojca to nie dało by rady. Więc po formalnościach dam na pewno znać:):)

A co do ślubu i nazwiska to rozumiem:/ eh dziękuje Bogu że nie zgodziłam się na ślub... powiedziałam że się nie śpieszy.... To druga rzecz w moim życiu którą podjęłam słusznie.....

Powodzonka dziewczyny!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

doroti ja jutro mam umówione spotkanie z prawnikiem, dobrze, jakby udało się poomijać pewne rzeczy. Ja bym bardzo chciała by moje dziecko miała moje nazwisko tyle że ja jestem po slubie. Także nastawiam się raczej na długą walkę i ewentualnie zmianę nazwiska na moje już po rozwodzie :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pinka88 powodzenia. Nie wiem jak to jest po ślubie nawet nie pomogę :( wiem jak to jest przed.... Mała się urodziła wtedy kiedy automatycznie dziecko miało nazwisko ojca.... poszłam do USC i powiedziałam że ojciec nieznany a w tym czasie złozyłam pozew o ojcostwo chociaz on wiedział i ja że jest ojcem chcial iść do USC ale żebym dała swoje nazwisko a po sprawie uznano ojcostwo a nazisko zostało moje. Ale co ja tam o sobie na szczęście mam już po... Więc pinka88 jeszcze raz powodzinka!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

dorotitoja i słusznie postąpiłaś :) u mnie wszystko miało być pięknie, kolorowo, niestety niektórym facetom szybko się odmienia. Czasem żałuję, że powiedziałam mu o ciąży, przynajmniej bym była pewna, że nie będzie próbował wywieźć mi dziecka. Tobie też życzę wszystkiego naj :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]