Dzisiaj jest wt sie 14, 2018 3:15 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

a co najlepsze chce sobie je od podatku odliczyc tzn skorzystac z ulgi na dziecko:D:D źródło dodatkowego dochdu se znalazł...:/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Hej laseczki,
czy któraś z was dostaje alimenty przez komornika?
Czy odbywa się to regularnie, co do dnia, w stałej kwocie?

Bo cholera, ja już nie wiem-zaległe 4000 dostalam, dzis 11 a do 10 powinien placic mi po 500 zl...
Czy to bedzie tak ze on bedzie placil komornikowi 10 a ja bede dostawac po 5 dniach? :?
Ekstra, to ja juz wole bezkuteczna egzekucje i FA :? :? :?
Przynajmniej w stalej kwocie i o czasie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam Dziewczyny..
Jutro mam sprawe o alimenty..
Jakich pytan moge sie spodziewac na sprawie???
No i jak mniej wiecej taka sprawa wyglada?????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Angelina-a nie łaska przeczytać wątku od początku?

Wygrałam :)
Apelacja odrzucona, pozostaje 500 zł alimentów :)
Jestem mega, mega zadowolona, bo jest to kwota optymalna do wydatków!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

wiecie tak się zastanawiam... bo wiadomo że w małżeństwie różnie bywa, czasem może się nieułożyć i facet odchodzi a kobieta zostaje z dziećmi. Wtedy jest sprawa o alimenty itd. Ale przecież rozpad małżeństwa nie dotyczy dzieci, więc czy facet nie powinien z własnej nieprzymuszonej woli i to jeszcze z wielką chęcią płacić na dzieci?
Np jak moi rodzice się rozstali to moja mama w sprawie kasy nigdy nie miała problemów. Dostawała od ojca dużo więcej niż wynoszą alimenty a ja do tego jeszcze nie raz trochę grosza od niego dostałam i miałam na wszystko na co mi tylko przyszła ochota.
A np mój wujek jak odszedł do innej to zostawił żonę z 3 dzieci - najstarsza córka była w liceum, syn kończył podstawówkę a najmłodszy syn miał 3 miesiące!! i nie dość że buc chciał jej odebrać dzieci, to jeszcze się z każdym groszem szarpał a tymczasem nowej żonie i jej dzieciom budował dom!! I doszło do tego że jego starszy syn i ciocia pozwali o podwyższenie alimentów. Sprawę oczywiście wygrali :). Ale po prostu mnie to szokuje, bo ciotka zarabia 800 zł (!!), fakt że córki się pozbyła (córeczka kochana odeszła z tatusiem do nowej mamusi) ale synowie zostali z matką i ojciec płacił tylko standardowo przyznane alimenty i miał resztę w dupie. A ciotka ledwo wiązała koniec z końcem. Dodam że rozpad małżeństwa był oczywiście z jego winy, bo poznał nową panią :roll: a zachowywał się tak jakby cała wina była po stronie ciotki. Ale to już inna historia...
I tego kurde nie rozumiem. Co to za gatunek z tych facetów?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Bo to nie są ludzie-to jest jakis podgatunek :?
Moze nie mam sumienia, moze jestem podła-ale mam nadzieje ze tamten nigdy juz nie bedzie mogl miec dzieci-za to, ze tak sie zachowal i zachowuje :? Zycze mu tego z calego serca i nic na to nie poradze :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: !
Awatar użytkownika

hej dziewczyny!!

postanowilam napisac bo mam podobny problem... rozprawe o alimenty mam wyznaczona na wrzesien moj maz praktycznie od urodzenia synka nie dal na niego ani grosza w ciagu pol rou bo tyle ma etraz Maly zdazyl nas 3 razy zostawic a teraz juz wogole nie mam z nim kontaktu i jeszcze mi grozi policja bo rzekomo mu utrudniam kontaskty z dzieckiem a ja wrecz go namawialam do wizyt ale jakos sie nie pojawia;/

napisalam w pozwie ze chce dostac 600zl bo prawniczka doradzila mi wiecej bo tak czy siak obniza wiec lepiej z wyzszej kwoty to wiecej zostanie;P

ja obecnie tez nie mam zadnych dochodow ubiegam sie o wychwoawczy ale moj maz nie cche mi podpisac dokumentow wiec nie wiem co z tego bedzie ;/

ja nie wiem skad sie tacy faceci biora ...

trzymam za was wszystkie kciuki i chetnie tu bede zagladac moze sie czegos wiecej dowiem....

pozdrawiamy ja i moj Synus Kubus :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój ojciec jak płacić alimenty na mnie i mojego brata to powiedział mojej mamie że " jak sobie nas urodziła to niech nas teraz utrzymuje"... to tyle na temat facetów jako gatunku.

AC pytałaś wcześniej jak to jest z alimentami przez komornika: komornik ma 7 dni na przekazanie ci pieniędzy od momenty sciągnięcia ich z dłużnika. Ja miałam tak że jak ojcu z wypłaty 10 ściągał to dostawałam kasę 16-17....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
kobietki powiem tak moje pytanie pewnie nie bedzie pierwszym ale niestety przez chorobe małego nie mam czasu siedziec i czytac :oops: jakie dokumenty musze złozyc do funduszu alimetacyjnego (poniewaz czeka mnie to za ok połtora msc _) dziekuje za kazda cenna wskazówke :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam dziewczyny.
Ja to napiszę w ten sposób, narazie się zastanawiam, ale nie wiem, co i jak.
chciałabym prosić o poradę (chyba, że ominęłam) gdzie mogłabym napisać wniosek rozwodowy, ew . gdzie go znaleźć, kto oblicza wysokość alimentów, czy żłobek prywatny też moge doliczyć do kosztów? I czy i jak ja mogłabym się starać o alimenty na siebie jak w chwili obecnej nie pracuję?
z góry dziękuję za odpowiedxź, jak gdzies zostało zawarte odpowiedzi na moje pytania, to z góry przepraszam, zaraz szybko poszukam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Dzidziusia Ty z Warszawy jesteś ,zadzwoń do CENTRUM PRAW KOBIET to niedaleko Mariotu jest, tam Ci pomogą, są prawnicy za free i inne takie ,które mogą się przydać. jak najbardziej możesz odliczyć żłobek prywatny, jakby nie było to wydatek na dziecko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzidziusia11 pisze:
witam dziewczyny.
chciałabym prosić o poradę (chyba, że ominęłam) gdzie mogłabym napisać wniosek rozwodowy, ew . gdzie go znaleźć, kto oblicza wysokość alimentów, czy żłobek prywatny też moge doliczyć do kosztów? I czy i jak ja mogłabym się starać o alimenty na siebie jak w chwili obecnej nie pracuję?
z góry dziękuję za odpowiedxź, jak gdzies zostało zawarte odpowiedzi na moje pytania, to z góry przepraszam, zaraz szybko poszukam

pozew o rozwod znajdziesz na google,uzupelniasz swoje dane i piszesz uzasadnienie,sad ustala koszty utrzymania dziecka,proporcjonalnie polowa na polowa lub 1/3 ty,a on 2/3 to zalezy od sedzimy
koszt zlobka mozesz odliczyc,bo to jest koszt utrzym dziecka,a ze prywatny,bo panstwowego sie nie dostalo dziecka
a na siebie o alimenty moglabys sie obiegac,jesli rozwod jest z jego winy chyba przez nieokreslony czas,jest jeszcze jeden przypadek,ze mozna dostawac alimenty na siebie przez 5 lat,ale nie znam szczeglow,bo jak jest jego wina to j

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Alimenty bez rozwodu przysługują tylko dzieciom.
Alimenty na żonę/męża mozna otrzymać dopiero po rozwodzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kamyk pisze:
Dzidziusia Ty z Warszawy jesteś ,zadzwoń do CENTRUM PRAW KOBIET to niedaleko Mariotu jest, tam Ci pomogą, są prawnicy za free i inne takie ,które mogą się przydać. jak najbardziej możesz odliczyć żłobek prywatny, jakby nie było to wydatek na dziecko

O czymś takim nie słyszałam.
Znowu zielona jestem jak nie wiem.
Ile jest rzeczy, o których nie mam bladego pojęcia.
Bardzo dziękuję za pomoc, zadzwonię na pewno, bo chcę wiedzieć, co mogę, czego mogę się spodziewać, itp...
Niestety w końcu trzeba będzie chyba postawić tę kropkę nad "i", bo tak żyć się nie da.
Zresztą to zaraz obok mnie, bo ja w centrum mieszkam :)

mozika pisze:
dzidziusia11 pisze:
witam dziewczyny.

pozew o rozwod znajdziesz na google,uzupelniasz swoje dane i piszesz uzasadnienie,sad ustala koszty utrzymania dziecka,proporcjonalnie polowa na polowa lub 1/3 ty,a on 2/3 to zalezy od sedzimy
koszt zlobka mozesz odliczyc,bo to jest koszt utrzym dziecka,a ze prywatny,bo panstwowego sie nie dostalo dziecka
a na siebie o alimenty moglabys sie obiegac,jesli rozwod jest z jego winy chyba przez nieokreslony czas,jest jeszcze jeden przypadek,ze mozna dostawac alimenty na siebie przez 5 lat,ale nie znam szczeglow,bo jak jest jego wina to j

Czyli musiałabym w sądzie udowodnić, że np. nasze małżeństwo się rozpadło, bo za dużo pił i znikał na kilka dni, nie przejmując się, co się z nami dzieje.
A to nie będzie łatwa sprawa, bo obawiam się, że on też wtedy wypierze moje brudy, a znając go, to na pewno i nie ma szans na to żeby było z jego winy :?
Ale podpytam co i jak, zobaczymy.
Nawet jak nie dostanę na siebie, to przynajmniej na dziecko.
Zawsze to jakiś grosz do przodu.
W końcu zrobił, to niech się poczuwa chociaż trochę.

Acha no i najważniejsze z tymi przedszkolami i żłobkami, że można to dopisać to wydatków na dziecko :)
To jednak sporo zmienia.
Bałam się, że nie można by było, to już by się problem wtedy zrobił.
Ale tak, to się uspokoiłam.

Acha, jeszcze zapomniałabym spytac, czy alimnty są ustalane na sprawie rozwodowej i to jak ma się ojciec z dzieckiem widywać, czy trzeba oddzielne sprawy zakładać?

Po poprawnym wypełnieniu tabelki wyszło mi 345 zł 81 gr
Mało dosyć :?
Ale zawsze coś.
Zresztą to tylko koszta teoretycznie, są chyba może zasądzić inaczej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzidziusia przy rozwodzie mozna,a raczej trzeba ustalic alimenty,podnosi to sie jako jeden z punktow,mozna tez od razu dolaczyc do tego jeszcze kontakty z ojcem dziecka,aby nie robic osobnej sprawy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

sprawa o alimenty jest oddzielna. rozwód swoją drogą a alimenty swoja. można też chyba połączyć te dwie sprawy, nie wiem.
Dzidziusia to centrum praw kobiet jest na ul. Wilczej 60 wpisz sobie w google centrum praw kobiet warszawa. myślę ,że przyda Ci sie :wink: Tam też możesz porozmawiać o innych swoich problemach i tak jak czytam co piszesz ,to wręcz polecam Ci ,żebyś się zajęła tym. Dla siebie i dla dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

kamyk Sprawa o alimenty i rozwód, moze być połączona, wystarczy ze w pozwie o rozwód napisze o rozwód, alimenty a nawet eksmisję z mieszkania.

Mi osoba z OIK poradziła być ten drugi wniosek złożyła kilkanascie dni później, tak by NIE połączyli Mi sprawy w jedno...! WIęc mogą łączyć...

Mój szanowny małżonek przelał Mi dziś 800zł. alimentów ! Woow. Oczywiście spi podpity czy pijany... Ale mnie nie zaczepia. Wczoraj coś Mi tam czadził, ze poszedł spać "na swoje posłanie"... Nie chciałam z nim pizzy jeść...

Dziś przyszedł dzielnicowy (jako że mam niebieską kartę przychodzi raz na 3tyg.) Pyta i co pije dalej czy nie... No pije. Prawie mieszkanie Mi spalił tydzień temu, tu w sklepie zeszyt otwarty miał... No i poszed chłop do skepu. Ostrzeżenie dać. Jak mu powiem i sie dowiem, ze ten znów oś na zeszyt wziął to mam zgłosić sprawę, to wtedy sp pójdzie od dzielnicowego do >>. (nie pamietam gdzie) o odbiór licencji na sprzedaz wyr.alkoh.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

mankizowa a do leczenia nie mozna by go zmusić? mieszkasz z nim? jest taki PIK (punkt informacyjno konsultacyjny) jakby go tam zgłosić, to kiedyś koleżanka mi powiedziała, ze tak zrobiła i w ten sposób, ktoś tam przyszedł ,szczegółów nie pamiętam, ale uruchomiła się machina która w efekcie dała to ,ze on musiał iść się leczyć bo jak nie to coś tam. bardzo dobrze ,że załozylaś tą niebieską kartę :twisted:
===edit===
widzę po suwaczkach ,ze masz malutkie dzieci.... :( nie daj się :-{:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

kamyk Słuchaj on już jest po 1 wizycie Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych. Zobawiazał się do leczenia poprzez uczestrzanie na terapie. Jak widac, nic nie robi. Jak nie zacznie sie leczyć i chodzić n spotkania z psychoterapeutą i na grupy, to ta komisja skieruje sprawe o przymusowe leczenie w zamknietej placówce.

Włąsnie dlatego, ze mam malutkie dzieci walcze.
tak, mieszkam z nim. I nie wyprowadze się, bo mieszkanie jest moje (było przez zawarciem zwiazku małżenskiego)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kamyk pisze:
sprawa o alimenty jest oddzielna. rozwód swoją drogą a alimenty swoja. można też chyba połączyć te dwie sprawy, nie wiem.
Dzidziusia to centrum praw kobiet jest na ul. Wilczej 60 wpisz sobie w google centrum praw kobiet warszawa. myślę ,że przyda Ci sie :wink: Tam też możesz porozmawiać o innych swoich problemach i tak jak czytam co piszesz ,to wręcz polecam Ci ,żebyś się zajęła tym. Dla siebie i dla dziecka.

A no muszę się wreszcie za to zabrać, bo tak dalej być nie może.
Albo idzie na terapię i się leczy, albo niech idzie sobie daleko w siną dal.
Tym razem nie odpuszczę.
Wiele razy odpuszczałam, tym razem nie!
Co do centrum praw kobiet, to może na piechotkę się przejdę, bo to praktycznie obok mnie ;)
Chciałam także bardzo podziękować za rady jakimi mi służyłyście, bo na pewno bardzo mi się one przydały i dały wiarę w to, że można spróbować żyć inaczej.
Gad jak ja go nazywam ma czas na zastanowienie się do wtorku.
W związku z tym, że święta itd.
Ale ja jak już wcześniej napisałam, poddać się nie poddam i wytrwam przy swoim, że albo terapia, albo papa.
Korzystając również z okazji chciałabym złożyć życzenia świąteczne, bo pewnie mnie nie będzie w święta, także dziewczyny:
Zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim rodzinnych świąt Wielkanocnych oraz mokrego dyngusa ;)
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]