Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 7:26 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

lady a czy argumentowalas ten wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich?
ja tez mysle to zrobic tylko nie wiem czy mam podstaty do tego

a wezwania da drugo rozprawe o alinenty jak nie bylo tak nie ma :evil:
zabezpieczenia tez nie placi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Damy rade, wszystkie!!!

Jennefer-a komornik na to co?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Jennefer- wiesz co, ja od razu poszlam z tym do adwokata. Powiedział mi, ze jezeli rodzice dziecka nie mieszkają razem to wystarczy, ze udowodnisz w sądzie, ze nie jestescie w stanie się dogadac w sprawach dotyczących dziecka i to jest podstawa do ograniczenia praw. Bo jak niby mąż ma wspólnie z Tobą decydowac o dziecku skoro się kłócicie, nie dogadujecie itp? To wcale nie jest takie trudne jak się wydaje ;)

Ac- no pewnie, ze damy rade :) SIlne babeczki jestesmy :)

Paulette- kazda z nas się boi, ale przeciez robimy to dla dobra naszych dzieci. Skoro facet nie jest godny byc ojcem to dlaczego mamy mu odpuscic? Nie martw się, sąd nie jest wcale taki straszny jak się wydaje ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć dziewczyny - jestem z wami :) Mój były też nie odwiedza małego od przeszło 2 lat i sporadycznie płaci alimenty. Nigdzie nie jest zatrudniony i nie można z niego ściągnąć.
Oststnio Dzwoniłam do niego i sie okazało, że znów jest tatusiem i co mnie zaskoczyło powiedział mi, że co do ojcostwa mojego syna to się okaże - nie chciał wyjawić co mu po główce chodzi ale spodziewam się badań potwierdzających ojcostwo. Heh - tu na alimenty nie ma a na badania kaskę zdobędzie. Ja przestałam się nim już przejmować bo się wrzodów można nałapać.
Trzymam za Was wszystkie kciuki i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Hej,
czy ktorejs z Was sie udało uzyskac zabezpieczenie powodztwa?
Ja narazie dostalam w koncu postanowienie sądu, teraz musze sie dopchac do komornika :? I on musi tez sie postarac zeby cos sciagnac :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Mam pytanie w imieniu koleżanki. Jej były mąż pracował za granicą, m-c temu wrócił do Polski wziął ślub z inną kobietą. Nie pracuje. Nie wysyła pieniędzy na dzieci (3 dzieciaczków) pomimo zasądzonych alimentów. Koleżanka zgłosiła sie do komornika jednak ten udzielił jej informacji że nie minęły 3 m-ce i on nie może nic zrobic, Stwierdził że narazie z funduszu alimentacyjnego nie należy się nic. Dodam ze za tydzien jest sprawa o alimenty koleżanka chce podniesc a ojciec (oplaca sobie adwokata) chce alimenty obnizyc. Co może zrobic w tej sytuacji? Gdzie może zwrocic sie o pomoc. Czy możliwe jest obnizenie alimentów jeżeli w tej chwili na 3 dzieci ma 300 zł alimentów. Ona nigdzie nie pracuje gdyz z powodu choroby zaden lekarz nie chce wyrazic zgody na prace.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam
zabieram sie za pisanie pozwu i mam pytanie ,moze ktoras powie mi jak daleko wstecz mozna zasadzic alimenty na dziecko?
Dzieci urodzily sie w lutym a biologiczny od wrzesnia zaczal placic mi dobrowolnie na dzieci wczesniej udawal ze sprawa w ogole go nie dotyczyla ...odpowiedzcie czy mam szanse na to ze nadplaci te miesiace ktore go nie "bylo"????

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Żabka, mysle ze warto wystapic o podwyzszenie, tym bardziej ze fundusz alimentacyjny wrocil :)
Co to jest 300 zl na 3 dzieci :shock: :shock: :shock:
Po 300 na kazde, to juz bym zrozumiala, choc i tak mało :o
A to ze sobie wzial adwokata, to tez w oczach sądu swiadczy o nim odpowiednio :)

Kasiulek-pewnie ze mozesz wniesc o wyrownanie od lutego do wrzesnia, mysle ze zasądzą bez problemu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiulek_twix pisze:
witam
zabieram sie za pisanie pozwu i mam pytanie ,moze ktoras powie mi jak daleko wstecz mozna zasadzic alimenty na dziecko?
Dzieci urodzily sie w lutym a biologiczny od wrzesnia zaczal placic mi dobrowolnie na dzieci wczesniej udawal ze sprawa w ogole go nie dotyczyla ...odpowiedzcie czy mam szanse na to ze nadplaci te miesiace ktore go nie "bylo"????

własnie, u mnie podobny problem :( mąż nie płacił 5 miesiecy, potem placil 2,5 miesiaca, teraz od 3 miesiecy nie płaci i nie zamierza... pozew(rozwód+alimenty) wyslany zostal 5 stycznia, narazie brak odpowiedzi z sadu i tez nie wiem czy mozna żadac alimentów wstecz...
i jeszcze jedna sprawa, pani mecenas napisala w pozwie tylko o alimenty na dziecko w kwocie 500 zl. Ja nie pracuje, studiuje zaocznie, nie mam zadnych dochodów, utrzymuja mnie i moja córke, moi rodzice. Czy nie powinnam byla(raczej pani mecenas) napisac w pozwie o alimenty rowniez dla mnie? Zastanawiam sie, bo w takim razie czy sąd wezmie to pod uwage, ze nie mam dochodów i sam wyznaczy nakaz placenia alimentow tez na mnie. Mysle ze pani mecenas piszac pozew wiedziala co robi(w koncu bierza za to pieniadze), a jednak mnie to zastanawia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

MAm praktycznie bardzo podobną sytuację i z tego co się dowiadywałam to jeśli nie masz żadnych dochodów a jesteście małżeństwem to ON ma obowiązek płacić alimenty i na dziecko i na Ciebie. I trzeba to zaznaczyć we wniosku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

[quote="Ac"]Żabka, mysle ze warto wystapic o podwyzszenie, tym bardziej ze fundusz alimentacyjny wrocil :)
Co to jest 300 zl na 3 dzieci :shock: :shock: :shock:
Po 300 na kazde, to juz bym zrozumiala, choc i tak mało :o
A to ze sobie wzial adwokata, to tez w oczach sądu swiadczy o nim odpowiednio :)[quote]
Tylko problem w tym że ta sędzina jest stronnicza, jest po stronie jej byłego męża. Nawet miała tupet powiedzieć jej że ona chce podnieść alimenty bo zazdrości męzowi że znalazł sobie inną

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Dziewczyny-czy długi alimentacyjne mozna sprzedać???????
:shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć kobietki! Postanowiłam napisać aby dodać troche otuchy tym, które będą walczyły o alimenty! Ojciec mojego dziecka pracuje sobie nie wiem gdzie ale zarabia grubo, jednak w pl jest zarejestrowny jako bezrobotny. Jendak uwaga uwaga!! Udało mi się wywalczyć 700zł alimentów! Może i dałoby się więcej, jednak nie można być pazernym. Nie taki sąd straszny jak go malują:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:shock: HeXeN - ładnie ładnie!! Niezłe pieniążki Ci sąd przyznał! I tak to można żyć! A nie 200zł Ci dadzą i rób sobie z tym co chcesz!
Naprawdę Gratulacje za tak duże wywalczone pieniądze!
p.S. - co pół roku można starać się o podwyższanie alimentów :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasiulek_twix jak ja skladalam pozew to naliczane byly od dn zlozenia pozwu, nic mi adwokatka nie wspomniala,ze moge wstecz zadac

żabka jak najbardziej sie staraj o podwyzszenie, takie mininalne na dziecko to 200zl. a co do tej sytuacji z sedzina podobna ma moja kolezanka z takim sedzia, bo tak juz najczesciej bywa, ze sprawy o podwyzszenia potem prowadzi ten sam sedzia co orzekal alimnety za piewrszym razem, najlepiej sprobowac zasiegnac porady jakiegos adwokata jak postarac sie o zmiane skladu sedziowskiego

Madziorowy mozna uzupelniac zadania pozwu, lecz dziwne, ze odrazu adwokatka tego nie napisala. sad sam z siebie niczego takiego nie uchwali.

HeXeN gratulacje!! Piekna sumka i popieram! Ja moglam miec 1200zl, a zeszlam do 800zl w ramach ugody...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sebastian2 pisze:

Madziorowy mozna uzupelniac zadania pozwu, lecz dziwne, ze odrazu adwokatka tego nie napisala. sad sam z siebie niczego takiego nie uchwali.

1. Adwokatka powiedziala mi ze narazie na dziecko 500zl bo nie wiadomo ile maz zarabia bo prace mial sezonową i od sierpnia(wtedy zostal zarejestrowany w ZUS) do listopada, teraz ma placone postojowe, czyli minimalna place. Potem znow jak sie robi cieplo ma wyjazdy w teren.
Ale mowil mi ze mial zamiar na lewo sobie dorabiac do tego "postojowego". A wiadomo jak na lewo, nie ma dowodu...

2. Powiedziala ze o alimenty na mnie napisze sie juz po orzeknieciu alimentow na dziecko.

Mnie tez sie wydaje dziwne, ze nie razem o wszystkie alimenty do kupy napisala, ale zdalam sie na nia, bierze w koncu kase za sprawe.
Ale i tak ja dopytam bo zaczynam sie denerwowac :?

HeXen gratulacje! niesamowite! A jak ze ściagalnością??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj ja po sprawie o alimenty prestałam wierzyć w sprawiedliwośc:( na bliźniaczki sędina przyznała mi całe 550zł hehe co jeszcze o 50 zł walczyłam...
moja jedna córcia ma chore serduszko i w listopadzie miała cieżką operacje. na samą apteke i szpitale ładnie wydaję... :(

tatusiek pracuje na kopalni. przyniósł jej paski z wypłaty. a ona czyta "1400, 1800 jeśli pani weźmie 800 to z czego on bedzie żył?" "może sie państwo pogodzicie, swięta są"
szczenka mi opadła:/ mieszka z rodzicami, dostaje 200 zł w kartkach na jedzenie, wypłate brutto ma ok 2500 no i ma dwa kredyty jeden jakiś swój 100 zł, a drugi jak byliśmy razem to wziął mebelki do małych tzn.200 m-cznie. z czego mebelki miały być prezentem od niego:/

ja dostaje 400zł musiałam przeprowadzić sie do rodziców i strasznie mi nadal pomagają. za miesiąc kończy mu sie mebelkowy kredyt i chce wystąpić o podwyzszenie alimentów.

musi minąć pół roku od pierwszej sprawy???
myślicie ze 800zł na dwójke małych dzieci to dużo??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Madziorowy 500zl to jest najczesciej maks. na dziecko do 7lat, czyli wieku szkolnego kiedy to wydatki moga sie podniesc z racji szkoly. Moj maz tez chcial szalec tym, ze on nie zarabia w UK za wiele, bo przez dluzszy czas robil nielegalnie, lecz nie udalo mu sie to, bo zawsze co do grosza na konto wplacal i nie mogl sie wykrecic ze nie pokaze stanu konta.
Co do calkowicie osobnej sprawy z alimentami dla ciebie to ciut dziwne, po coz dwa razy walkowac temat, jak przy rozwodzie mozna i to zalatwic.
Ja choc nim moglam zlozyc o rozwod mialam juz za soba sprawe o alimnety, ale odrazu adwokatka zlozyla w jednym pozwie o kase dla malego i dla mnie.

mauua coz zyjemy w PL.. tutaj licza tak po 200zl za dziecko, wiec i tak masz wyzej od norm. fakt, ze zachowanie sedziny bylo stronnicze! ba, zakraja na wredote

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Mauua-a on sie interesuje dziecmi, widuje, spotyka regularnie, kupuje im rzeczy uzytku codziennego?
Moj kolega po rozwodzie ma 3,5 letnie blizniaki, i jego byla zona wniosla o podwyzszenie-wczesniej placil po 200 na dziecko, wiec nie za duzo...
Ale tu sytuacja jest kompletnie inna niz we wszystkich naszych przypadkach-jego eks wniosla o to podwyzszenie, bo zaszla w ciaze z nowym mężem :? No i do Warszawy sie wyprowadzili, tam tez zycie drozsze.
Miala isc do pracy, chciala sie wyrwac do ludzi po 4 latach siedzenia w domu-no to sobie wyszla :lol: :lol: :lol:
No, ale wymymyslila ze podwyzszy alimenty.
Oklamala sąd, mowiac ze za przedszkole placi za dwojke 800 zl-co sie okazalo bzdura, bo Lukasz napisal do dyrektorki przedszkola zeby mu wszystko wyliczyla-i okazalo sie ze placi 170 za dwojke, po wszystkich znizkach :shock: :shock: :shock: :shock:
Chciala 1500, czyli po 750 na dziecko-co jest suma za przeproszeniem z du*y-nawet nie umiala ich uargumentowac :?
Lukasz ma jedna stala pensje, plus jakies dodatkowe fuchy-ale tamta zostawila go z kredytem na 30 lat za mieszkanie. Ponadto co 2 tyg jezdzi do warszawy, zabiera dzieci, od czwartku do niedzieli sa z nim. Kupuje im ubranka, zabawki, no i oczywiscie-jedzenie.
W jego przypadku jakies sumy z kosmosu sa zupelnie nieuzasadnione-sedzina tez tak uwazala, i powyzszyla mu z 200 na 270 na dziecko...

No ale wiekszosc dawcow to dranie, i z takich trzeba zedrzec-chociaz to sie dzieciom od nich nalezy :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w sumie nie bił ale znecał sie nade mna psychicznie i urzadzał awantury:/ przy dzieciach nic nie robił i nie robi, na spacer z nimi nie pójddzie bo go nogi bola a do nich przyjezdza max 2 razy w miesiacu, a nie bronie mu wizyt. wygladaja one tak ze łazi za mna bo dziewczyny płacza na jego widok:( alimenty płaci. co do kupowania to nie bardzo- raz przyniósł 2 kaszki i na mikołaja im prezent kupił.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Samotni rodzice

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]