Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 5:54 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

To jak ty schudłaś 43 kg w 2 miechy? :D szacunek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

jak :?: :?: nie wiem :)
tzn z tego co mowil lekarz to wazylam tyle nie tylko dzieki przybranym kg ale mialam bardzo duzo wod plodowych,i od samego poczatku zatrzymywala mi sie woda w organizmie,duzo puchlam :? a po porodzie nie cwiczylam niz ale to nic,przysiegam.
zajelam sie dzieckiem,domem,zakupy,obiady,sprzatanie,kilka razy dziennie spacerowalam z wozkiem,nie dosypialam.a no i po porodzie nie jadlam...nie zebym nie jadla nic celowo,tak o poprostu nie moglam patrzec na jedzenie,a jesli juz jadlam to naprawde male ilosci bo mialam bole zoladka doprowadzajace do placzu.to chyba byly skutki objadania sie 9 m-cy frytkami,przecie ile mozna jesc smazone :) potem chudlam jeszcze bardziej,problemy rodzinne ...

Offline Wyświetl profil  

dziewczynny prosze o pomoc, nie wiem czy pisze w dobrym miejscu :roll:
otoz, stosunek mial miejsce dwa tygodnie temu, okres powinnam dostac ok 21 kwietnia. cykle mam 36 dniowe. od dwoch dni bola mnie piersi, pojawily sie tez jakby biale krostki na nich, ale chyba zawsze je mam i swiruje, bo coz... nie chce byc w ciazy.. oczywiscie sie zabezpieczalismy prezerwatywa. ale i tak troche sie denerwuje, bo jeszcze tyle dni do @ a taki bol...:( jak mysliscie? tak wczesnie by sie pojawil?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

nerwusek02

Nie ma co panikować na zapas. Odczekać spokojnie 2 dni, a jak @ nie przyjdzie, zrobić test.

usia1986

a może szybki powrou do optymalnej wagi to również kwestia genetyczna? :-)

olciaaiclo

Nie bój żaby, my też damy radę ;-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Olusia82 pisze:
olciaaiclo dzieki za informacje.... ;)

Ja wszystkie badania robilam w szpitalu, jako sluzba zdrowia nie placilam za nie... jesli chodzi o cytomegalie, hiv, toxoplazmoze to sa to dosc platne badania i na nie sie czeka troszke.... ja na te badania i na zespol antyfosfolipidowy czekalam 2 tyg :)

Hmm... Teraz dostałam skierowanie na badanie WR, HIV i badanie ogólne moczu. Czy to znaczy, że za bad. na HIV muszę płacić pomimo skierowania? Chyba żarty sobie robią...

Cytomegalię, Różyczkę, Toxoplasmę - wszystkie przeciwciała robiłam prywatnie jeszcze przed wizytą u gin. Te paskudztwa czesto wywołują wczesne poronienia albo powazne wady rozwojowe płodu, więc wolałam szybko działać (tym bardziej, ze różyczki nie przechodziłam, tylko byłam szczepiona bodajże w 13 r.ż.).

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nauzykaa a ja wlasnie rozyczke mialam jak bylam w podstawowce wiec teraz nie robilam badania... jesli chodzi o cytomegalie i toxoplazmoze oraz hiv i zespol antyfosfolipidow robilam po poronieniu ktore mialam w listopadzie...

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a ja sie musze pochwalic ze moje bobo niezgodnie z tym paskiem z profilu za to bardzo w normie medycznej ma juz 14mm (stan na wtorek) i nawet widzialam na usg jak sie lekko poruszal :P:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Olusia82 pisze:
Nauzykaa a ja wlasnie rozyczke mialam jak bylam w podstawowce wiec teraz nie robilam badania... jesli chodzi o cytomegalie i toxoplazmoze oraz hiv i zespol antyfosfolipidow robilam po poronieniu ktore mialam w listopadzie...

Ano... Mają się kobitki z tymi nieszczęsnymi poronieniami...
Ja pisałam już wcześniej, że poroniłam w 2006 roku, w 6tc... Do tej pory nie znam przyczyny. Pamiętam tylko, że pani doktor (nazwisko pozwolę sobie pominąć) zbadała mnie wziernikiem (niby pobranie na cytologię), obchodząc się jak z kawałem mięcha... Wyszłam wówczas z gabinetu obolała jak nie wiem co i po kilku godz dostałam silnego krwawienia... Do dziś pamiętam ten fizyczny i psychiczny ból... Pomimo upływu lat.

W najbliższy czwartek mam wizytę u lekarza (profesjonalisty pełną gębą, do którego chodzę od początku bieżącej ciąży). Będzie wtedy wykonywane USG genetyczne (przezierność karkowa, wszystkie szczegółowe parametry płodu itp.) i zaczynam się stresować... Ech...

Troszkę się wystraszyłam, bo przed Wielkanocą, chyba z przemęczenia, dostałam lekkiego krwawienia, ale po konsultacji tel. od razu miałam zakupić Duphaston. Dziś biorę ostatnią dawkę, od jutra już bez Duphastonu... Mam nadzieję, że mój organizm dobrze zareaguje na odstawienie leku i nie będzie odstawiał hocków klocków...

W miniony czwartek zrobiłam badania: mocz, hiv, WR.
Siuśki idealnie w normie, hiv i WR ujemne :-) niechby co wyszło, to bym sobie dopiero pogadała z moim mężusiem ;-P (złosci się gdy mu tak dokuczam).

Oczywiście za badania musiałam zapłacić, bo pieczątka od lekarza była w miejscu "lekarza zlecającego" a nie "lekarza kierującego" i do tego z prywatnego gabinetu, a nie z gabinetu NFZ czy szpitala... Masakra...

A co tam u Ciebie, Olusiu? jak samopoczucie?

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkie ciężaróweczki :-*

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

prv pisze:
a ja sie musze pochwalic ze moje bobo niezgodnie z tym paskiem z profilu za to bardzo w normie medycznej ma juz 14mm (stan na wtorek) i nawet widzialam na usg jak sie lekko poruszal :P:

Serdeczne gratulacje!!! :-)
Tego przeżycia nie da się opisać słowami - uczucia, jakie chwyta za serce, gdy to Cudeńko ujrzy się na monitorze albo usłyszy szybciutkie bicie maleńkiego serduszka... :-)

Moje Szczęście w 6t1d mierzyło 0,43cm, a w 8t6d już 2,21cm :-) i tak ślicznie się gibało :-)

W najbliższy czwartek kolejna wizyta - a przy tym niemały stresik... Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej bardzo się boję... Taki troszkę nerwus jestem...

3majcie, Dziewczynki, kciuki!!!

Pozdrawiam gorąco!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

U mnie występowały tylko mdłości i byłam stale głodna. Piersi trochę bolały ale zawsze tak miałam przy @ jednak wtedy nie z tego powodu:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To moja druga ciąża. Objawy:
- 4 dni przed spodziewaną @ silne bóle brzucha i plamienie brązowe
- Brak miesiączki
- test pozytywny
- uczucie senności
- Ciągły ból podbrzusza i kłucia
W urodziny synka dowiedziałam się,że zostanę po raz drugi mamą :)

Bartosz, 3800g i 58cm szczęścia!

Offline Wyświetl profil  

Jestem w 7 tygodniu, według moich obliczeń- już kilka dni po owulacji miałam takie myśli, że chyba jestem w ciąży. Kilka dni po terminie mojej miesiączki zrobiłam test- dwie krechy jak byk, obie równie wyraźne : D Po kilku dniach test powtórzyłam i znowu dwie krechy ; )

Objawy- aż się dziwię, że ich za bardzo nie ma- rano nie potrafię nic zjeść, ale ja jakoś nigdy nie byłam przekonana do wczesnych śniadań. Może tylko senność i niedawno jeszcze sporadyczne pobolewanie lewego jajnika, jestem pewna, że to stamtąd jest mój Bobo : )

Piersi- zawsze miałam wielkie, zmian w wielkości nie zauważyłam, czasem lekko pobolewają, ale nawet mniej niż przed miesiączką.

Jutro ginekolog, dam znać co powiedział : )

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witajcie,
to moja trzecia ciąża, objawy nieco inne niż w dwóch pierwszych:
-silny ból piersi dwa dni po owulacji,
-brak @
-pozytywny test w dniu spodziewanej @
-dziwne zachcianki jedzeniowe już przed terminem @
-zawroty głowy

Może tym razem będzie córcia?

Pozdrowionka

Adam ur. 7.07.2010,3140g, 55cm, 10 Apg
Obrazek
Iza ur. 11.04.2014,3140g, 50cm, 10 Apg

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gratki dla zafasolkowanych :) mam nadzieje ze i jak niebawem dolacze do was :)

25.10.13 trasfer 2 zarodkow 8 komorkowych - teraz czekamy....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

W ciąży I :
- uciążliwa bolesnosc piersi
- obrzmienie piersi, uczucie ciepla w piersiach
-odrzucenie od papierosow

W ciąży II:
- zadnych objawow, choc na sile sie dopatrując to lekka sennosc.

W III:
mam nadzieje nie opisywac, czekam na termin @ :wo:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie pierwsza ciąża i całkowity brak objawów, gdyby nie brak @ (ale z tym też były jaja) to w sumie wogóle mogłabym się nie zorientować, że w ciąży jestem :)

Offline Wyświetl profil  

Czesc wszystkim nie wiem czy jeszcze ktos tu zaglada ale spróbuje. Prosze o rade. Nie wiem jak mam to wszystko rozumiec od kilkunastu lat mam w miare regularne miesiaczki tzn. najkrotszy cykl 26 dni a najdłuzszy 32 w chwili obecnej jest juz 35 dzien cyklu robilam juz 2 testy i nic bylam dzis na badaniu krwi i taz nic nie wyszlo a @ nadal brak. piersi mnie w ten sposób nigdy nie bolały tzn same sutki mnie bola i sie powiekszyly czasem odczuwam ból w dole brzucha. szyjka macicy jest wysoko i w sumie sama nie wiem jaka bo zawsze przed @ byla nisko i twarda. Sama nie wiem odczucia inne niz badania. Czy mozliwe ze jestem w ciąży pomimo negatywnych wyników? Jezeli jeszcze ktos tutaj czasem zaglada to prosze o jakas rade? pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Dopiero kilka dni się spóźnia okres, może poczekaj spokojnie jeszcze i za kilka dni powtórz testy???

Jedyne wyjście takie na teraz to chyba wizyta u ginekologa : )

Offline Wyświetl profil  

hej
jestem dopiero w 2 tyg ciazy(5tyg liczac od pierwszego dnia ostatniej @)
moje pierwsze objawy to tydzien po owulacji:
bolace piersi i bardzo drazliwe sutki
bole podbrzusza
rozowa wydzielina
2 tyg po owulacji
mdlosci
sennosc
bole jajnikow tak jak na @
ponoc jestem nie do wytrzymania (slowa mojego meza)
no i dwa testy pozytywne (zrobione na dwa dni przed @)
Powodzenia dla tych starajacych sie

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tig darza sie, zeowulacja sie przesuwa i tak bylo w Twoim przypadku, musisz czekac kilka dni i powtorzyc testy (najlepiej z krwi po ok tygodniu od ostatniego) jeśli nadal będzie ujemny i @ brak udaj sie do lekarza dostaniesz luteine lub duphaston na wywolanie @. To sei zdarza nawet u "najlepszych". Moj gin mówi, ze prawie kazda kobieta ma statystycznie 2 takie cykle rozregulowane na rok (2 bezowulacyjne), wiec moze i to u Ciebie sie zdarzylo "w koncu", albo cykl z opóźnioną owulacją. Daj sobie tydzien powtórz testy i jak minus to do lekarza niech zrobi usg i zobaczy czy jajniki wytowrzyly pecherzyki, a jak nie to progesteron i wszystko bedzie ok :)

Kamilamartyna85 gratuluje :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]