Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 10:02 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440 ... 445  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

black powiem ci ze to nie ten wiek chyba by chłopaki były w głowie - w sierpniu skończy 11 lat dopiero............

a czy to kwestia wychowania??? na pewno starałam się od niemowlaka zaszczepiać zainteresowanie książką...........dużo swoim dzieciom czytałam i oglądaliśmy książki............ja sama dużo czytam.........raz ambitniejsze książki, raz łatwe i przyjemne.............ale czytam i dzieci to widzą.............no i magda czyta chętnie i dużo............kuba sam chciał by uczyć go czytać (choć marnie nam idzie bo nie usiedzi on).........ale książki uwielbia i codziennie czytamy mu coś....już nas magda czasami zastąpi :wink:

co do nauki? i ja , i mąż uczyliśmy się na czerwone paski...........ja mam tytuł mgr z 5 na dyplomie/................ale magda nas oboje bije na głowę...........mnie samą szokuje jak ona szybko i łatwo zapamiętuje ...............i zrozumie w mig........logiczne myślenie ma na 6...........i ma ambicje być najlepszą............więc się stara..........ja tylko starałam się uczyć ją systematycznego uczenia i odpowiedzialności..........nie muszę jej pilnować by zrobiła lekcje...........wraca ze szkoły...je obiad i robi lekcje..........pakuje plecak i przegląda zeszyty na kolejny dzień........ewentualnie uczy się na coś.........wiem jak to brzmi ale naprawdę niezajmuje jej to dużo czasu...........uczy się na 6 a ja mam wrażenie że całe popołudnie spędza na przyjemnościach...........malując , czytając albo lepiąc z plasteliny..........albo oglądają tv.......albo grając na simsach :P: :P: :P: :P: :P: :P:

miałam chyba takie szczęście że mam córkę jak złoto...........choć i zapyskować już potrafi........

ciekawe jaki kuba będzie........na razie widać że ma dobrą pamieć ale leniwy raczej jest :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

to się rozpisałam

popracowałam trochę w ogrodzie .........nie ma kondycji po zimie......aż zadyszki dostałam..............i już zdązyło popadać :roll: :roll: :roll: :roll: ............
wiosennie bratki zasadziłam do skrzynki przed dom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tasta rozumiem :)
czyli geny tez maja znaczenie :)))

oh jak ja czekam na wiosne :(
tak bardzo chce juz chodzic na dłuzsze spacery.
wozek - spacerowka juz czeka i nie moze sie doczekac na przejażdzki.

obecny sprzedaje ale pod koniec marca.
sprawdzil sie rewelacyjnie.
jest niezastapiony jak wieje wiatr albo sypie snieg.. no ale wszystko ma swoj czas.
i na niego przyszła pora.
niech sluzy innemu maluchowi ;)))
poki co ciesze sie jeszcze ost podrygami :P
heh

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

tasta przy takim podejściu dziecka do zdobywania wiedzy można odetchnąć. Oby Magda kiedyś odkryła swoje największe pasje i miała nieograniczone możliwości ich rozwijania.
A Kuba?.. Jaki będzie, taki będzie. Jeśli będzie miał słabe oceny w szkole - to będzie dobry w czymś innym. :wink:

black teraz taka pora roku, że infekcje się panoszą... Adaś ładnie z kaszlu wyszedł, ale przy Jasiu strachu się najadłam w ost.weekend... W niedzielę dosłownie leciał mi przez ręce - słaby, śnięty, oczy zamknięte, szybki oddech - i żadnych innych objawów! Myślałam, że oszaleję ze stresu! :o Dzwoniłam do szpitala do lekarza dziecięcego z prośbą o przyjęcie na prywatną wizytę - na szczęście się zgodził. I co? Nic... Szok... Żadnych leków. Dziś zrobiliśmy badania z krwi - wszystko w normie, CRP niskie. Takie historie mnie dobijają... Przy okazji robimy badania alergiczne. I od razu u Adaśka trzeba będzie zrobić.

Dziewczyny, bogatego zająca planujecie...
U nas zwykle jakiś upominek, a w tym roku nie mam pojęcia, co kupić chłopcom...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lobuz kuba jaki będzie taki będzie.....dla mnie wysokość średniej nie jest wyznacznikiem miłości do dzieci/..........oby był dobrym człowiekiem...........no i niestety wolałabym by był pracowity.............bo można robić cokolwiek ale jednak robić coś trzeba by w życiu coś mieć :wink: 8) 8) 8) ...

współczuję sytuacji z Jasiem..........ja też bym wychodziła z siebie.............rozumiem że już lepiej?

black dzieci rosną i wszystko się zmienia............powiem wam że jakbym nie miała tych 38 lat i tylu przejść ciążowych to bym może się skusiła na jeszcze jedno dziecko..........takie ostatnio ciągoty miałam.............ale racjonalizm szybko mi z głowy je wypycha...................wiec może aż tak bardzo nie chcę?????????..............chyba zacznę czekać na wnuki :P: :P: :P: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo: :loo:

zajączek trochę bogatszy niż zwykle........ale jak mam kupić coś to wole dołożyć i kupić coś co w kąt nie pójdzie........dobrze ze zamówiłam to lego...........już jest tylko po 90 zł + przesyłka...........a mnie całość wyniesie 72zł............jaka ja oszczędna :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P: :P:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

u nas okazji do wydania pieniedzy bedzie duzo.
w kwietniu swieta, a w czerwcu podwojne urodziny wiec za bardzo bogatego zajaca tez byc nie moze.
jeszcze pomysle ;]

łobuz ja juz bym padła na zawał...
ciekawe co Jasiowi sie stało? :(

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no tak black właśnie wkraczacie w świat podwójnych prezentów :wink: :wink: :wink: trzeba jakoś to ogarnąć.............

moja panna dzisiaj zdenerwowana z rana okropnie była..........na ten konkurs dzisiaj pojechała...............oby trema jej nie zjadła...........

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

daj znac jak poszło ! napewno rewelacyjnie :D :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej
Madzia zajęła 5 miejsce na szczeblu gminnym i za miesiąc jedzie na dalszy etap.......nie wiem jakie powiatowe??????????
a teraz nazwa konkursu " I Edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych BIBLISTA JUNIOR " - no nazwa robi wrażenie :wo: :wo: :wo: :wo: :wo: ................

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

tasta Magda zadowolona?
Bo że Ty tak - to od razu po wpisie widać! :lol: :lol: :lol:

tasta121 pisze:
kuba jaki będzie taki będzie.....dla mnie wysokość średniej nie jest wyznacznikiem miłości do dzieci/..

No.
Wlecze się za nami mit o tym, że ze studiami łatwiej o dobrą pracę...

tasta121 pisze:
owiem wam że jakbym nie miała tych 38 lat i tylu przejść ciążowych to bym może się skusiła na jeszcze jedno dziecko..........takie ostatnio ciągoty miałam.........

Ojej... :bbb: :bbb:
W zeszłym roku z kolei pisałaś o 37 roku życia, że już niby za stara, teraz piszesz o 38 r i to samo...
A ja tam za stara się nadal nie czuję. I w przyszłym roku też bym się nie czuła. Zdecydowana jestem. :wink: Tylko wciąż nie wychodzi... Taki standard u mnie.

No i za Twoją sprawą znalazłam w necie 2 dinozaury do złożenia dla Adaśka. Dla Jasia jeszcze szukam, chociaż co nieco już też znalazłam.

black no właśnie, co Jasiowi?.. Coś dziwnego w naszym domu panuje: Adaś porzygał mi się w zeszłą środę pod prysznicem. Jaś wymiotował w piątek i w niedzielę, kiedy był taki słabiutki. Mnie i męża coś kręci w żołądkach od paru dni. Poza tym 2 dni temu gorączkowałam wieczorem... :?
Przy prawdziwej wirusówce poniewiera nas, jak szmatkami, wymioty nie mają końca,biegunka, zero apetytu... Może tym razem to jakaś mega-łagodna wersja?.. Nie widzę innego wytłumaczenia.

Ale już lepiej, dzieci brykają, piszczą, śmieją się.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej

magda chyba zadowolona............ale żeby wykazywała super zadowolenia oznaki to też nie...........wróciła do domu i była jak zawsze......ja sie dopytywałam co i jak........i musiałam o dyplom się upomnieć żeby pokazała..........magda chyba odchaczyła zadanie wykonane i poszła dalej już :wink: :wink: :wink:

lobuz każdy czuje jak czuje.............wiem że na nasze czasu te 38 lat to szoku na porodówce nie zrobią............moja matka urodziła w tym wieku czwarte dziecko.........moze ten wiek to troszkę wymówka .........albo instynkt nie odezwał się mocno..........nie wiem..........wiem że nie mam siły psychicznej że tak powiem na kolejne próby ciążowe.........

jakie dinozaury do złożenia kupiłaś???? może na przyszłość mi coś dla kuby podpowiesz........moje kreatury czerwone przyszły wczoraj.............będzie się cieszył mały..........a jak złożył sam tyranozaura z tych dinozaurów lego to i te złoży.................

mąż wczoraj wracając z pracy pokupował bukiety róż.........stoją w kuchni podpisane który dla kogo............i pojedyńcze gożdziki dla kobiet wkoło............

MIŁEGO DNIA KOBIET MOJE PANIE :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :gift: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :flo: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tasta gratki dla Magdy!

i wszystkiego naj w naszym dniu. :flo: :flo: :flo:
ja juz dostałam bukiet żonkilów od teścia :P
mąż po pracy cos przyniesie :P

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lobuz tak myślałam o tej dumie z magdy.........powiem ci że jestem dumna że się tak otworzyła............wychodzi do ludzi..........bierze udział w zajęciach dodatkowych........konkursach.............i nie chodzi tu o pierwsze miejsca w tych konkursach......dla mnie ważne jest że ona bierze w nich udział...........że przełamuje tremę i takie swoje wycofanie ...........bo ona taka bardziej od stania w kącie zawsze była......mało odważna............

za to kuba sam dzisiaj poszedł do pokoju nauczycielskiego w poszukiwaniu swojej pani z kwiatkiem..........ten to oporów nie ma przed niczym chyba :roll: :roll: :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Spóźnione życzenia z okazji naszego święta! :kit:

tasta no wiadomo, że tylko wyjątkowo warunkowy rodzic kocha swoje dziecko i jest z niego dumny w zamian ZA COŚ. :wink: Rozumiem. Najbardziej cieszą nie pierwsze miejsca, lecz umiejętności, które się kiedyś w życiu przydają: odwaga, ciekawość, chęć pójścia naprzód i pokazania własnych zalet.

A co do dinozaurów - kupiłam tyranozaura rexa i hybrydę - razem w komplecie. Zerknij na all, wpisz np. indominus rex lego, to powinno Ci wyskoczyć.

black Ty Zuzię cały czas dajesz do p-kola na 5 godzin, tak?
Złożyłam dokumenty o przyjęcie Jasia. Też tylko na 5 h. Nie chcę, żeby ktoś mi go tam zmuszał do leżakowania... Pani dyrektor powiedziała, że to może mieć wpływ przy rekrutacji.

Ja w ten weekend porobiłam trochę porządków - okna, firany, drzwi, oprócz tego standardowe sprzątanie domu, obiady, pranie... Na podwórku powolutku porządki idą do przodu - wiadomo, kiedy się tam jest, to się coś zrobi, ale bez presji. W tym sezonie jakieś nowe ogrodowe zabawki przydałyby się chłopcom...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

łobuz nie...ona od STycznia juz poszła na 8.

jak skonczyla 3lata to przez rok przedszkolny chodziła na 5h, pozniej jej pkole przechodzilo remont i dobudowali nowe skrzydlo.
od Stycznia tego roku chodzi juz na 8.

--

tak wiec ona nigdy nie była w grupie leżakującej, nawet teraz nie maja tego bo są dzieci w roznym wieku a nie tylko 4latki.

ale wiem ze jest ogromny problem z lezakowaniem bo poprostu MUSI to byc odbębnione i tyle.
sama mam kolezanke z klatki obok ktorej corka jest najstarsza w grupie a dzieci spią.
wiec mama walczyła i nastraszyła ministerstwem, costam poskutkowało bo mała nie śpi mimo ze inne "muszą".

Jaś nie musi spac,niech lezy,czy tez nie chce?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry pisze:
Jaś nie musi spac,niech lezy,czy tez nie chce?

Już to widzę... :lol: :lol:
A nich go ktoś na tym świecie zmusi do leżenia - to od razu medal się należy! :lol:

Jasio jest indywidualistą, który nie ma najmniejszych problemów z okazywaniem swoich uczuć. Jeśli czegoś nie chce zrobić - to nie zrobi i koniec. Czasem się obawiam, żeby nie przerodziło się to w przedszkolu w jakąś walkę dziecko-przedszkolanka, czyli kto kogo pierwszy zdominuje, bo musiałabym interweniować...

Z tym leżakowaniem do już czasem parodia w przedszkolach...
Dzieci nieprawnie są zmuszane do spania pomimo, że rodzice się nie zgadzają... Wbrew pozorom łatwo sobie z tym poradzić, tylko niestety wciąż zbyt mało rodziców się na to decyduje obawiając się Bóg wie czego...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

łobuz bo chyba wiekszosc 3latkow potrzebuje odpoczynku,, no sama nie wiem. ciezko mi powiedziec. tak mysle z perspektywy dziecka.
nabiega sie ,wyszaleje to kiedy ma odpoczac?
na lezakowaniu.
a Jasia na 5h posyłasz ,tak?
to on od Wrzesnia pojdzie? :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black a tak teoretycznie - gdyby Zuzia jako 3-latka zasypiała około 12:30 - 13:00 i spała godzinę - półtorej, to o której wieczorem chodziłaby spać?

No ja na te darmowe 5 h wypełniłam papiery - i pewnie wezmą to pod wzgląd przy rekrutacji. Liczę się z tym, że mały może zostać nie przyjęty, ale trudno. Zaryzykujemy.

Mąż miał dziś imprezę po pracy, a ja zabrałam chłopców do parku, żeby nie gnuśnieli w domu - ależ się wybiegali! Jeszcze krótka wizyta w sklepie - standardowo z pokazami teatralnymi oraz ariami operowymi w wykonaniu Jasia - i maluchy pięknie wieczorem zasnęły.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Łobuz nie wiem, nie powiem Ci bo nie wiem.
jedyne co pamietam to jak miała 3lata i chodziła na 5h to po powrocie z pkola kładłam ją spac na godzine..
potrzebowała jeszcze tego, nie pamietam kiedy to sie skonczyło..
i do ktorej potem "balowała".
jakos kładlismy ją bodajże ok 21.
ale pewnosci nie mam.

moze uda sie dostac, kto wie?
a to te samo pkole co chodzi Adas,tak?
pkty za rodzenstwo tez sie licza :)))

u Nas przypałetał sie katar u Hani :(
tyle mcy dzielnie walczyła i broniła sie..
oby to miało zwiazek z ząbkami :(
taka była dzielna, Zuzia nie raz juz przynosila katar,kaszel a Hanie nic nie brało...
a dzis rano juz wiedzialam ze cos nie tak.
płaczliwa, marudna, złośnica, pcha wszystko do buzi ,szarpie chusteczki , kicha ..
moze objaw ząbkowania? :((\ehh
na gorze 4 ząbki szykuja sie do wyjscia wiec moze to? ..

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Oj, ząbki potrafią maluchom dać do wiwatu...
Biedna Hanusia... :-{:

Ależ ten czas goni...
Hanię dopiero urodziłaś, a tu już 9 m-cy. :shock:

U nas wiosna coś nie może się rozkręcić...
Jak już słonko trochę poświeci - to za chwilę deszcze i ciemnica za oknem od niskich chmur.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

łobuz u nas tez nie moze.z prognoz wynika ze pare dni bedzie ładnie a potem znow naprzemiennie.
prawdziwa wiosna pewnie przyjdzie pod koniec Kwietnia..

a no, czas pedzi jak nie wiem co...
widac to szczegolnie po dzieciach. jak rosna, rozwijaja sie...

łobuz a jak staranka??

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440 ... 445  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]